Skocz do zawartości
Mirkirst

Budowa Pierwszego Wc

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy temat w tym dziale. Postanowiłem zrobić swoje WC , z tym że nie do końca jestem pewien czy nie błądze :mur: Mój procek to opteron 148. Chodzi na 2.94 GHz w grach i testach, napięcie 1.56v. Dalsze podnoszenie napięcie nic nie daje po prostu pprocek nie chce iść dalej jednak nie wydaj mi się żeby to była wina temperatury bo Tt Big Tyhoon schładza go do 42 stopi pod obciążeniem. Zatem czy ppo założenie WC jestem w stanie coś z nigo wyciągnąć czy trafiłem na ściane , której nie pokonam. Z grafika myśle że było by lepiej ale hmm. teraz mój 7600gt chodzi na 735/870 na 1.51v jednak tem. przekraczają już 62 stopnie po kilku godzinach grania i nie wiem czy go to nie męczy . Myśle że na WC rdzeń dało by się jeszcze podbić i chciałbym się bardziej skupić w tym kierunku żeby jeszcze coś z grafy wyciągnąć. CO mi radzicie? Czy woda pomoże osiągnąć 3GHz na procku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

moze twoja płyta nie wyrabia wiekszego htt i nic wiecej nie wycisniesz. Ale powinna, w koncu to dfi, na wc wiele nie zbijesz tmp, mysle ze ok 8*C w stressie, a czy go dalej podkrecisz to nie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że do ~45* na grafice w stressie przy chłodnicy 2x120 jak Cooltek czy BIX.

Ja sam ostatnio składałem WC i miałem mieszane uczucia, ale teraz nie żałuje bo temp. znacznie poszły w dół :)

 

PS HT ustaw na AUTO... IMO najlepsze ustawienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy Twój procek o założeniu WC chodzi na tym samym taktowaniau ale z niższym napięciem? Zauważyłeś coś takiego czy to jest raczej nie realne choć też o tym czytałem. Jednak po prosu nie wiem ile woda będzie wydajniejsza od Tt BigT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy Twój procek o założeniu WC chodzi na tym samym taktowaniau ale z niższym napięciem? Zauważyłeś coś takiego czy to jest raczej nie realne choć też o tym czytałem. Jednak po prosu nie wiem ile woda będzie wydajniejsza od Tt BigT.

powiem tak

przy tym procu WC jest nieopłacalne bo sie zamało grzeją 42*C to b.dobra temp. i trzeba by było wydać około 600-800zł na wode żeby była rożnica no i cisza

jak byś chciał zwodować grafe to wydaje mi sie że na grafie miał byś +/- 35*c w ilde a do 50*c w stresie

60*C na grafie to mało 100-120 to już jest duzo

ja na swojej 6600 mam na fabrycznym chłodzeniu 50c ilde 70 stress bez o/c

 

kup sobie jedną delte 120mm do testów to może temp. ci spadnie te pare *C i zobaczysz co z O/C

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak

przy tym procu WC jest nieopłacalne bo sie zamało grzeją 42*C to b.dobra temp. i trzeba by było wydać około 600-800zł na wode żeby była rożnica no i cisza

jak byś chciał zwodować grafe to wydaje mi sie że na grafie miał byś +/- 35*c w ilde a do 50*c w stresie

60*C na grafie to mało 100-120 to już jest duzo

ja na swojej 6600 mam na fabrycznym chłodzeniu 50c ilde 70 stress bez o/c

 

kup sobie jedną delte 120mm do testów to może temp. ci spadnie te pare *C i zobaczysz co z O/C

Dzięki za odpowiedź. Czyli wychodzi na to że przy moim configu woda to taki fajny dodatek , który pozwoli wyciszyć kompa który nie wyje ani nie chuczy jednak w nocy spać nie da. A jest sens robic WC tylko na grafikę? Bo wiem że karta napewno ma potencjał. z 560 na 740 to już jest dużo jak na 7600GT i wzrost wydajności widać w grach w BF2 jest to o 20 fps więcej czyli dużo. W zamyśle mam SLI bo juz miałem do testów i wiem że 7600GT taktowane tylko na 600/800 jest wydajniejsze od pojedyńczego zarówno 7800GTX czy 7900GT. Wiem co piszę bo już sprawdzałem 7800GTX SLI jak i pojedyńczą . 7800gtx to piece hutnicze tak się grzeja!! a tutaj evercool turbo2 daje rade ale w SLI się nie zmieści więc chyba WC (lub wymiana na DFI SLI-DR EXPERT).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wc fajny bajer :) zawsze to jakis powód do dumy:) Ja sam mam wodę tylko na procu - grafa się nie grzeje zbytnio (max 48C), nb mam zalmana niebieskiego. Ja zwodowałem trochę na siłę ale moje WC nie kosztowało dużo, tyle co ninja + akasa, a jest chyba wydajniejsze o te 3-4C :D Konkludująć - jak masz $, trochę czasu i cierpliwości to zakładaj WC, sprzęt się napewno nie pogniewa na obniżenie temp pracy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie WC to napewno DUMA i tu się zgadzam. Ale atrząc na to nawet po najmniejszych kosztach:

1.BIG TOWER

2.2xblok na GPU

3.Chłodnica

4.Pompa

5.Węże i akcesoria

To może sprzedam swoją DFI i kupię tego Experta i drugiego Evercoolera ?

Zaraz mnie trafi :mur: Po prostu no nie wiem podoba mi się bardzo WC zawsze mi się podobało jak widziałem akwarium w kompie. Ale ja szukam nie tylko czgoś co ładnie wygląda. OCzywiście wydjność musi iść w parze z ciszą (taką do zniesienia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie BigTower musi być ;) Chcesz robić WC bez bloku n procka? e no co ty, szkoda żeby procek był chłodzony AC a tylko grafy WC. Dużo to kosztów nie podniesie... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Polak_1991

wc na samą grafe?? :blink: eee no nie wiem ja bym wolał na procku, ciul tam z grafa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wc na samą grafe?? :blink: eee no nie wiem ja bym wolał na procku, ciul tam z grafa :D

ciulowate to śa twoje wypowiedzi, piszesz chyba tylko poto żeby dzinną ilość postów wyrobić :mur:

 

do autora

polece taki zestawik

jeśli dla wydajności to :

bloczek termita na cpu 100zł

bloczek Misia albo kynika na GPU 100zł

bloczek NB z MCS albo od misia 120zł/80zł (z przewaga na ten drugi bo chipset i tak bedzie chłodny a w bloczkach z MCS płaci sie za wygląd)

pompa to tutaj bym polecił coolrivera 130zł chba że chcesz mieć całkowitą cisze to wtedy C.W.O. 250zł

chłodnica z niemiec 3x120mm na allegro są po 230zł

do tego fandery 3x 120mm 120zł

obudowa chieftecka BRAVO 380zł DRAGON 320zł (z przewagą na pierwszą bo jest wieksza)

czyli 640zł same najtańsze cześci które wymienilem bez wentylatorow , rowne 800 z pompą cwu, 1300zł z obudową i wentylatorami :blink:

oczywiście da sie taniej zobacz np. moje WC czekałem na okazje i kupilem bude za 160zł tego dragona BT

i chłodnice za 90zł a jest równie wydajna jak markowe 3x120

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...467&hl=KAMILcom

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu od razu chłodnice z niemiec? :blink:

Przecież Cooltek też jest dobry, a w tej samej cenie nówka. Chyba że o nowe z allegro Ci chodzi...

 

Ale reszte WC dobrą podałeś ;)

Tylko wydaj 1300 na WC razem z budą :blink: ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

http://www.realitynet.pl/sklep/product.php?id=715

no a ta pompa nowa jest droga jednak sa przecież używane. Nie jest cicha?

JROX dzięki za zwrócenie uwagi na wysokość chłodnicy.

 

 

Jak byś się wstrzymał z zakupem parę dni to będziesz miał okazje przeczytać pełną recenzję pompek do WC - nie tylko opis samych pompek ale o co tak naprawdę chodzi przy doborze pompek... niestety w tej dziedzinie nadal funkcjonuje wiele mitów....

 

 

a na teraz ci powiem - na cholerę Eheima??!! Kasy masz za dużo? mozna sporo lepiej zainwestować te pieniądze - chocby w pompkę 12V. Albo jak jesteś maniakiem ciszy to CWU - taka mniejsza i słabsza CO i wiele wygodniejsza - zapewniem cię iż nie będziesz wiedział czy chodzi czy nie nawet słuchając z 10cm!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z WC taka jak pisałem zbieram informację i wstrzymam się napewno do początku czerwca. Teraz musze kupić big towera tylko jeszcze nie wiem czy brać głęboką na 473 czy na 540. Longer napewno oferuje więcej miejsca ale czy to jest aż tak potrzebne przy WC. Chłodnicę planuje dać i tak do góry w suficie obudowy albo do góry w prawej ścianie więc napewno buda pójdzie do cięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Na twoim miejscy ja bym brał najwiekszą mozliwą - nawet midi się wydaje spora gdy nie ma tam wodnego....

 

 

w teściku będzie:

 

- coolriver

- hydor l20

- laing 700b

- laing DCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejsca w budzie nigdy za wiele. Zawsze mozesz zalozyc sznurek i suszyc skarpetki ;) Ale powaznie - nie zastanawiaj sie, bo za jakis czas mozesz powiedziec sam do siebie "Moglem wziac ta wieksza!"...

 

Pozdrawiam

 

PS.

 

Kyniek czy dodasz tez troche teorii do swojego artykulu? To by mnie bardzo interesowalo i rozjasnilo tez niektorym conieco... Jak dobrac pompe, co to podnoszenie slupa wody, przeplyw, jak to jest z oporami w ukladzie, jaka pompa na ile blokow i jaka chlodnice, jakies podstawowe standardy wykonania/dzialania itp...

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

myślę że mogę zdradzić kawałek - coolriver pod obciążeniem z 500l/h deklarowanego przez sprzedawcę zszedł do 97l/h heheheheee niezły spadek... powiem jeszcze że na tle innych pompek nie był to aż tak szokujący wynik... a obciążenie standartowe - 2 bloki i freezer 2x120

 

 

 

Acha - teori można powiedzieć że mało będzie... za to będą opisane (już są) względy praktyczne jak dobierać - ja jestem praktykiem, teorie i różne mity mam w głębokim pwoażaniu :wink: B)

 

 

P.S. z teoretyków kto wiedział że do Lainga DCC należy wlewać jedynie chłodziwa oparte na glikolach? Woda sam raczej jest szkodliwa.... (złe właściwości smarujące) można o tym wyczytać na stronach produenta.... ja to wpraktyce sprawdziłem jednak - przy zastosowaniu mieszanek opartych na glikolach pompka jest cichsza - w teście chłodziwem jednak była czysta woda...

Edytowane przez Kyniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli bo raczej i tak dokupie 7600GT do SLI to jakie bloczki do SLI się nadają czy one nie są juz jakoś extremalnie drogie?

Oczywiście widziałemtakie cuda na 7800gtx które nawet przylegały do pamięci ale uuuuu cena za szt. ok.400zł

Po prostu nie chciałbym zmieniać bloczku na gpu za jakieś 2 miesiące.

http://www.pconline.com.cn/diy/market/jian...m050824qch1.jpg

Edytowane przez Mirkirst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli bo raczej i tak dokupie 7600GT do SLI to jakie bloczki do SLI się nadają czy one nie są juz jakoś extremalnie drogie?

Oczywiście widziałemtakie cuda na 7800gtx które nawet przylegały do pamięci ale uuuuu cena za szt. ok.400zł

Po prostu nie chciałbym zmieniać bloczku na gpu za jakieś 2 miesiące.

http://www.pconline.com.cn/diy/market/jian...m050824qch1.jpg

chyba robak (nie znam dokładnie nicku) sie pytał więć

szukaj

bloczki Misia ,Kynika, RN też wejdą w SLI nie ma problemu

bo już tematów o pierwszym WC było

 

co do budy to wydaj te 60zł wiecej i kup Chifteca BIG BRAVO !

ja kupiłem dragona i jest mała jak dla mnie tylko że kupiłem używke za 160zł i odebrałem osobiście

przynajmniej nie bede płakał jak ją potne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

bloczki Misia ,Kynika, RN też wejdą w SLI nie ma problemu

bo już tematów o pierwszym WC było

 

Bloczki miśka nie wejdą - są za grube.... prawdopodobnie z RN też nie bo plexa ok. 20mm... u mnie 21mm to ma cały blok... więc wejdzie bez problemu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. z teoretyków kto wiedział że do Lainga DCC należy wlewać jedynie chłodziwa oparte na glikolach? Woda sam raczej jest szkodliwa.... (złe właściwości smarujące) można o tym wyczytać na stronach produenta.... ja to wpraktyce sprawdziłem jednak - przy zastosowaniu mieszanek opartych na glikolach pompka jest cichsza - w teście chłodziwem jednak była czysta woda...

Własnie postawiłeś kropkę nad "i" ;D Zmieniam podejście do chłodzenia ;D ;D

Zmieniam na 8/10, wywalam reza 2x5.25 [bo po cholere mi tyle wodyw w układzie ;>] Zamawiam Lianga DCC (no chyba ze masz obiekcje to szybko pisz ;> do poniedziałku mogę odwołac zamówienie ;>) Z tym płynem to ciężko będzie bo nie wiem czy to sie nada:

 

http://www.alphacool.de/xt/product_info.ph...y-for-use).html

 

"Contains no glycol, but hydroxy phosphor carboxylic acid!" czyli zastapili to czymś ale na stronie producenta nie pisze nic o hydroxy fosfor karbo kwachu ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...