Skocz do zawartości
Trolu609

Wszystko O - Seagate Barracuda 7200.10

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

A więc znalazlem ofertę na newegg.com nowej serii Seagate Barracuda 7200.10.

 

newegg.com

 

Cena narazie dosyć "niezła". Oczywiście w Polsce będzie drogo ale jak ktoś chce to zawsze może sprowadzić :).

 

Tutaj jest dostępny datasheet.

 

Dopiero niedawno do sprzedaży w Polsce weszła seria 7200.9 a teraz już Seagate zaskakuje nas nową serią. Mam nadzieję że będzie dobra. Poszukam jeszcze jakiś testów w internecie.

 

Pozdrawiam

Trolu609

Edytowane przez Trolu609

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mnie w tej serii zastanawia to, że po przeliczeniu pojemności talerzy z dysków wynika że dopiero model 750 posiada talerze 188GB, czyli te z zapisem prostopadłym.

Mniejsze modele maja takie juz talerze ~160GB a najbardziej rzuca się w oczy to model 320 ma dokładnie talerze 160 czyli te z serii 7200.9 z modelu 160 właśnie, tego najszybszego z zserii 7200.9.

Mam takie odczucie że to całe ogłaszanie przez seagate że seria 10 jest na zapisie prostopadłym (perpendicular, jakos tak...) to troszke bujda, wyłączając model 750.

Ciekawa też jest definicja głoścności dysków, wszystkie równo modele maja idle 2,7 dB i seek 3,0 dB.

Mam nadzieje że będą naprawde ciche (żadnych świstów talerzy of course i no i takich dziwnych przypadków z jakimiś świstami co znikaja po jakims użytkowaniu jak to podobno ma miejsce w serii 9 - odsyłam do watku o barkach 7200.9, itp.), mało awaryjne (ale to wychodzi "w praniu" po jakimś czasie) i żeby były udane jak barki IV :rolleyes:

Heh prosze nie bić jak coś żle napisałem, tylko poprawiać, przeciez od tego mamy forum nie ? :wink:

Pozdrówka :wink:

 

Aby nie być gołosłownym oto link do tego dokumentu ze stronki seagate :

http://www.seagate.com/docs/pdf/datasheet/...uda_7200_10.pdf

post-106478-1146581166_thumb.jpg

Edytowane przez <Lechu>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw kiedy zostaną opublikowane jakieś testy. To pierwszy dysk do użytku domowego z zapisem prostopadłym. Teraz poczekam na jakieś testy. W każdym razie seria 7200.9 jest bardzo udana i sam jestem w posiadaniu 160GB SATA2 i nie mogę o tym dysku złego słowa powiedzieć.

 

Ale aby nie schodzić z tematu

Seagate informuje także, że zysk wydajnościowy względem serii 7200.9 będzie wynosił ok. 10%

Mam nadzieję że to się sprawdzi a być może nawet będzie większy zysk. Pojemności rosną bardzo szybko natomiast gorzej już z prędkością przesyłania danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja 750 jest symbolicznie szybsza od 160GB 7200.9 i SP2504C .... myślę że generalnie większość dysków nowej serii ( poza praktycznie tylko 750 ) będzie tak wydajna jak 160GB 7200.9 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że zapis prostopadły w wykonaniu Barek 7200.10 to marketingowy bełkot. Poza 750'ką pojemności bez zmian, niewielki wzrost wydajności ale i głośności (podobno) i bliżej nieznana trwałość. Chyba jednak skuszę się na dobrą i sprawdzoną serię 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że sytuacja wygląda jak w przypadku 7200.9

Najpierw w sieci pojawiły się testy 500GB który jak wiadomo najszybszy nie jest, ale wszyscy ocenili że cała seria 7200.9 jest do bani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego testu wynika ze zapis prostopadły tak prawde mowiac guzik dał. ten dysk jest tylko minimalnie szybszy od 9. Jak dla mnie lekka poraszka, po zapisie prostopadłym spodziewałem sie czegos wiecej. Zobaczymy moze kolejne serie dysków właczajac inych producentów pokaza cos wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk jest juz w Polsce. A przynajmniej w komputroniku i wlasnie...czy jest gdzies jeszcze. Najlepiej w Warszawie. Dzisiaj chcialbym go kupic po pracy, ale nie moge znalezc zadnego sklepu. Interesuje mnie 320GB. Moze ktos ma jakis namiar na sklep w Wawie?

 

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk jest juz w Polsce. A przynajmniej w komputroniku i wlasnie...czy jest gdzies jeszcze. Najlepiej w Warszawie. Dzisiaj chcialbym go kupic po pracy, ale nie moge znalezc zadnego sklepu. Interesuje mnie 320GB. Moze ktos ma jakis namiar na sklep w Wawie?

Pozdr.

 

a nie możesz zadzwonić do komputronika i zapytać się w którym oddziale mają już te barki.

 

edit.

cena jak za ten dysk (320gb)jest naprawdę super jest tańszy od barki 7200.9 300gb!!! w przyszłym tygodniu już powinienem go mieć

Edytowane przez Nierealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kochani :) powiedcie jak z glosnoscia tych dyskow ? moze ktos ma jakies linki do testow gdzie pokazany jest wykres predkosci ? (mowa o modelu 320GB)

Mam go od dwóch godzin... Dysk jest cichy, ale slyszalny. Bude mam mocno wyciszoną i w idlu slychac cichutki pisk, jednak na szczescie nie jest to ton przerazliwie wysoki i drazniacy . Natomiast co do chrobotania glowic to do tej pory mialem Maxtora DiamonMax 9 i nie ma porównania. Stary dysk wprawial w drgania cała obudowe i przy ostrym zapisie slychac go bylo w drugim pokoju przy zamknietych drzwiach - tu jest przyjemny dla ucha cichy chrobot głowic...

Edytowane przez Gustaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o wlasnie prosimy o jakies dane z benchamrkow typu HDTach ( poczatkowa predkosc, koncowa , srednia, burst - najlepiej w postaci dolaczonego obrazka z programu)

 

Powiedz mi takze czy slychac prace obracajacych sie talerzy podczas braku zapisu i odczytu( gdy nie slychac glowic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o wlasnie prosimy o jakies dane z benchamrkow typu HDTach ( poczatkowa predkosc, koncowa , srednia, burst - najlepiej w postaci dolaczonego obrazka z programu)

 

Powiedz mi takze czy slychac prace obracajacych sie talerzy podczas braku zapisu i odczytu( gdy nie slychac glowic)

Dołączona grafika

 

 

Kontroler to SATA zintegrowany z NFORCE2 na Epoxie RDA+. Stąd podejrzewam kiepski wynik w burst speed.

 

Tak talerze są slyszalne. Ale ten dzwiek nie jest na tyle glosny i wysoki zeby przeszkadzal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Kontroler to SATA zintegrowany z NFORCE2 na Epoxie RDA+. Stąd podejrzewam kiepski wynik w burst speed.

 

Tak talerze są slyszalne. Ale ten dzwiek nie jest na tyle glosny i wysoki zeby przeszkadzal.

szkoda ze nia masz jakiegos nowszego dysku ( np baracude 7200.9) zeby porownac glosnosc 7200.10

 

A co transferu to dosc ladny - prawie do polowy powyzej 70MB/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widze ze nowe barki sa naprawde całkiem fajne. Transfer jest wyzszy od serii 9. Mogliby tylko troche poprawic czas dostepu tak do 11,5 albo mniej i juz by był super dysk.

 

A tak wogole to on jest szybszy od raptora 74Gb i o wiele wiele wiekszy.

Jak narazie seagate odstwił troche konkurencje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem dość pozytywnie zaskoczony tym wykresem 320GB bo spodziewałem się czegoś a'la AV 62,6 MB/s jak w modelu 7200.9 160 GB .... więc całkiem dobry wynik a burst się nie przejmuj bo jest nie istotny ( wystarczy że będzie wyraźnie większy niż szczytowy punkt na wykresie ... a jest ). Gdybym nie kupił Samsunga 250 ( z którego jestem zadowolony ) to bym kupił tego Seagate 320 ( i go kupię jeśli Samsung się zepsuje ale narazie się na to nie zanosi ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem dość pozytywnie zaskoczony tym wykresem 320GB bo spodziewałem się czegoś a'la AV 62,6 MB/s jak w modelu 7200.9 160 GB .... więc całkiem dobry wynik a burst się nie przejmuj bo jest nie istotny ( wystarczy że będzie wyraźnie większy niż szczytowy punkt na wykresie ... a jest ). Gdybym nie kupił Samsunga 250 ( z którego jestem zadowolony ) to bym kupił tego Seagate 320 ( i go kupię jeśli Samsung się zepsuje ale narazie się na to nie zanosi ).

to dopuki jeszcze nie nabraly rozglosu dyski z zapisem prostopadlym to spzredawaj tego samsunga - dostaniesz wieksza cene a w jaego miejsce kup ta barke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dopuki jeszcze nie nabraly rozglosu dyski z zapisem prostopadlym to spzredawaj tego samsunga - dostaniesz wieksza cene a w jaego miejsce kup ta barke

Za duża strata pieniędzy ... a dyski z zapisem prostopadłym mogą tylko tanieć . Różnica ~63 MB/s a 68 MB/s nie jest znowu tak łakomym kąskiem, gdybym chciał tak bezwzględnie zmieniać na to co jest nieco lepsze to by mnie to dużo kosztowało i dość często taka zmiana miała by miejsc ;)

 

Jeśli ten Samsung mi siądzie ( ale jak piszę jest teraz w idealnej kondycji ) to wówczas wymiana na Seagate 10 320 GB będzie miała sens - dołożę wtedy parę groszy i będę miał nieco szybszy i większy dysk.

 

Ciekawe tylko jak z głośnością porównując do Samsunga ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co kupić??

 

Seagate 250 GB Barracuda 7200.10 (16MB, Serial ATA II, zapis prostopadły)

czy sprawdzony

Seagate 200 GB Barracuda 7200.9 (8MB, Serial ATA II)

 

Prosiłbym o wypowiedzi ludzi co używali albo chociaż mieli przed oczami 7200.10 (domysł nieuzasadnione mnie nie interesują)

 

obydwa dyski mają po dwa talerze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że jak miłabym rozważać 250 vs 320 gb to lepiej już tą 320 bo tyle samo talerzy ?

 

TAK, no i różnica w cenie to tylko 50zł :)

W dodatku za 1GB płacisz mniej (zależy od sklepu, ale najpewniej tak będzie). Sam jestem ciekaw nowej serii, bo na dniach kupuję właśnie 320-tkę. Od kilku lat używam Barracudy seria 7 i jestem zadowolny, zobaczymy czy teraz będzie podobnie. Jeśli nie, to nie omieszkam napisać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...