Skocz do zawartości
Trolu609

Wszystko O - Seagate Barracuda 7200.10

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zakupilem 7200.10 320GB SATAII 16MB CACHE NCQ, oto wykres z HDTACH:

Dołączona grafika

 

 

Jak na pierwszy dzin uzytkowania jest pozytywnie zaskoczony.

Przesiadlem sie z 7200.8 i roznica dochodzi nawet do 20MB/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakupilem 7200.10 320GB SATAII 16MB CACHE NCQ, oto wykres z HDTACH:

Dołączona grafika

 

Jak na pierwszy dzin uzytkowania jest pozytywnie zaskoczony.

Przesiadlem sie z 7200.8 i roznica dochodzi nawet do 20MB/s

 

a jak z glosnoscia w porownaniu z 7200.8 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie odczulem roznicy. Narazie bym powiedzial ze seria 10 jest minimalnie cichsza, ale moze dlatego ze dysk ma dopiero 3 dni.

Zobaczymy jak bedzie pozniej.

Dysk troszke slychac w obudowie ale nie jest to zaden wkurzajacy odglos. poprostu tak jak powinien dzialac dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem Ci ile wynosi dokladnie transfer bo nie mierzylem ale jak kopiowalem 3 obrazy ISO z partycji na partycje (2GB) to powiem ze zrobil to dosc szybko.Jak kiedys zmierze tranfer w jakis sposob to dam znac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem Ci ile wynosi dokladnie transfer bo nie mierzylem ale jak kopiowalem 3 obrazy ISO z partycji na partycje (2GB) to powiem ze zrobil to dosc szybko.Jak kiedys zmierze tranfer w jakis sposob to dam znac

 

i za kazdym razem wyjdzie ci inny wynik bo zalez to bedzie od - defregmentacji partycji, w jakiej czesci dysku bedzie to zapisywane, czy windows odrazu odpalony czy po dluzszym czasie uzywania windowsa, czy czasami antyvirus czegos nie zacznie sprawdzac lub windows nie bedzie czegos robil na dysku i jeszcze wiele innych przyczyn)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będe się chyba pomału czaił na 320 GB 7200.10, jesli ktos już jest szczęśliwym posiadaczem to chętnie usłyszę opinie o tym dysku... Zawsze miałem Seagate`y, teraz od 2 miechów mam WD, ale chyba znów wrócę do starej sprawdzonej marki, i to może od razu RAID... Zobaczy się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem wczoraj 320 GB 7200.10. Jestem zadowolony w sumie.

Do porownania mam slynnego samsunga 250 GB SP 2504c. Seagate jest troche szybszy w testach ( HDTach ), lecz sie bardziej grzeje - roznica ok 6 stopni. Co do wydawanych odgłosów mysle ze sa na porownywalnym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez temperatura calkiem ladna. Dla porownania wykres z nowego Hitachi, ktore do zakupu barki trzymalo system i z maxtorem, na ktorym tylko emule chodzi.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tylko jedno , z czym sie zawiodlem ( no moze na dwoch sprawach) a mianowicie :

 

1) skoro to zapis prostopadly, wieksze upchanie danych , ta sama predkosc obrotowa talerzy to myslalem ze dyski te beda o wiele szybsze niz te z zapisem rownoleglym

2) skoro ostatnio duzo zarzucalo sie wszystkim producentom dyskow ze ich dyski sa glosne (coraz glosniejsze) to myslalem ze Seagate pomysli troche i wypusci dysk cichrzy niz seria 7200.9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tylko jedno , z czym sie zawiodlem ( no moze na dwoch sprawach) a mianowicie :

 

1) skoro to zapis prostopadly, wieksze upchanie danych , ta sama predkosc obrotowa talerzy to myslalem ze dyski te beda o wiele szybsze niz te z zapisem rownoleglym

i tak mniej wiecej wzroslo

Hitachi 250 - 125GB na talerz, 56MB/s sredni odczyt

Seagate 320 - 160GB i 69MB/s

o ile jeszcze cos z matmy pamietam to z proporcji mozna policzyc mniej wiecej ile powinno byc:

 

56/125=x/160 <=> 56*160/125=x <=> x= ok.71 takze dosc blisko 69MB/s jak na takie szacowanki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak mniej wiecej wzroslo

Hitachi 250 - 125GB na talerz, 56MB/s sredni odczyt

Seagate 320 - 160GB i 69MB/s

o ile jeszcze cos z matmy pamietam to z proporcji mozna policzyc mniej wiecej ile powinno byc:

 

56/125=x/160 <=> 56*160/125=x <=> x= ok.71 takze dosc blisko 69MB/s jak na takie szacowanki :)

 

talerze 160GB maja zapis rownolegly w modelach 7200.9 160GB , wiec po zapisie prostopadlym spodziewalem sie ze bedzie na talerzu miescilo sie z 250GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka pojemnosc zapewne beda miały za np rok. Przeciez nie moga od razu wrzucic na rynek dysków z talerzami 250GB bo wtedy by wszyscy kupili teraz i by mieli spokój a tak za pół roku na rynek wejdzie nowa seria 11 która bedzie miała talerze 200GB itd.

Przeciez dyski z zapisem równoległym od razu nie miały 160GB na talerz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 750GB sa po 183GB zdaje sie. Widac potrafia, ale nie chca :)

Tak czy inaczej dysk jest szybki, dosc chlodny i cichy. Mam tylko nadzieje, ze bedzie tez zywotny (pochowalem juz 4 maxtory jak nie lepiej i kolejne 2 dogasaja).

 

BTW moglby ktos zrobic raport smart (z wartosciami w RAW) dla seagate 320 7200.10? np. ze speedfana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka pojemnosc zapewne beda miały za np rok. Przeciez nie moga od razu wrzucic na rynek dysków z talerzami 250GB bo wtedy by wszyscy kupili teraz i by mieli spokój a tak za pół roku na rynek wejdzie nowa seria 11 która bedzie miała talerze 200GB itd.

Przeciez dyski z zapisem równoległym od razu nie miały 160GB na talerz. :)

no masz w zupelnosci racje ale zeby wypuszczac dysk o zapisie prostopadlym ktory ma tyle samo co dysk o zapisie rownoleglym (160GB) to troche zle pomyslane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie tez spodziewałem sie czegos wiecej, jednak tak probuje wytłumaczyc sobie dlaczego jest tak a nie inaczej. A tak ogolnie mowiac to ostatnimi czasy seagate odstawił troche swoja konkurencje, bo z tego co wiem to narazie zaden inny producent nie przekroczył bariery 160gb na talez oraz nie oferuje hdd z zapisem prostopadłym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest wykluczone ze ta seria może być wyjątkowo wytrzymała.

Zapis prostopadły w porównaniu do równoległego miał dać 10 krotnie większą pojemność.

7200.10 wykorzystuje bardzo oszczędnie nową technologię. A więc w stosunku do zastosowanej

metody zapisu, zastosowano niewielką gęstość upakowania danych.

Mogę się mylić, oceńcie to sami, ale wydaje mi się że może to w stosunku do upływu czasu zaowocować mniejszymi problemami z nośnikami czyli mniejsze prawdopodobieństwo powstawania bad sektorów itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

przesiadlem sie pare dni temu na 7200.10 320Gb z Hitachi Deskstar 7K250 160GB HDS722516VLAT80 i musze powiedziec ze jest ok poza tym ze halasuje jak maly traktorek w porownaniu z Hitachi

przejde do rzeczy, wystraszylem sie jak zobaczylem raport s.m.a.r.t i porownalem do S.M.A.R.T - Z czym to się je? - przewodnik> http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=166218

jednak user Zawadaki mnie uspokoil mowiac: "spokojnie wszystko w porządku, dysk jest sprawny

poradnik opisuje pewną prawidłowość, ale pojawiają się ciągle nowe model dysków, których zachowanie mimo że normalne (dla danego modelu) odstaje od tego co jest przejęte za normę w poradniku"

w takim razie moglby ktos podac jakie sa niebezpieczne parametry dla tego dysku, moze ktos sie pokusi zrobic taki maly przewodnik dla naszej barki

 

Ps mam niski wynik w HD tach mozna go jakos poprawic?

post-130286-1149554862_thumb.jpg

Ps2 zamieszczam rozwniez moj raport s.m.a.r.t

post-130286-1149554847_thumb.jpg

Edytowane przez co oc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze zadna defragmentacja nie pomoze, bo HDTachowi bez roznicy co czyta (nawet jesli dysk jest pusty mozna testowac wydajnosc). Ale jesli chcesz to PerfectDisk (IMO najlepszy) albo O&O. btw dzieki za raport smarta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...