Skocz do zawartości
Trolu609

Wszystko O - Seagate Barracuda 7200.10

Rekomendowane odpowiedzi

Pojemnośc dysku ma się nijak do wydajności.

Wydajność zależy od gęstości upakowania danych na jednym talerzu (nie tylko) co zwiększono w serii 10 za pomocą zapisu prostopadłego.

Co do głośności czytałem test że nowa 10 jest od 1 do 2 dB cichsza od serii 9 co oznacza naprawde niezły wynik. Wygląda na to że nową serie można spokojnie brać :)

Do tego dochodzi, ze 7200.9 jest podobno cichsza od 7200.7(niby jakies charakterysytczne dzwieki zniwelowali). Ale na pclab w tescie 750GB w minusach wyraznie zaznaczyli GLOSNA PRACE :blink:

I komu wierzyc?? :blink:

Glosnosc chyba zalezy tez od pojemnosci??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojemnośc dysku ma się nijak do wydajności.

Wydajność zależy od gęstości upakowania danych na jednym talerzu (nie tylko) co zwiększono w serii 10 za pomocą zapisu prostopadłego.

Co do głośności czytałem test że nowa 10 jest od 1 do 2 dB cichsza od serii 9 co oznacza naprawde niezły wynik. Wygląda na to że nową serie można spokojnie brać :)

 

hmm , jazas slyszalem ze jest ciut glosniejsza od 7200.9 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D No chodzi mi zakup po głowie ale żona by mnie zabiła :lol:

Szczegolnie, ze Twoj sprzet nie jest najwyzszych lotow... :lol2:

Kupuj i nie sciemniaj :lol:

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w temacie głosnosci to mam 80GB 7200.7, niedawno kupiłem 160 7200.9 i oddałem bo byłk głosniejszy i miał większe wibracje od 7200.7.

 

Teraz zastanawiam się nad nową wersją 7200.9 AS (ciensza i na 100% z jednym talerzem) oraz 7200.10 i nie wiem ktory wybrać... :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą głośnością to jest dziwnie.

7200 7 ATA100 - cichutkie.

7200 7 SATA - głośniutkie.

Jakby głośność barki 10 SATA była na poziomie barki 7 ATA100 to bym ją wybrał, ale jak na razie raczej skłaniam się ku MaxLine Plus III.

 

Może ktoś wie co to za nowa seria dysków Seagate o przeznaczeniu niby serwerowym i nowych oznaczeniach ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lepsze technologie i przeznaczone dla serwerów to w domu powinny być tym bardziej dobre i przewyższać Barracudy. A cena podobna.

U maxtora też jest dziwnie:

DiamondMax10 i MaxLine Plus III - te same dyski z tym, że ponoć MaxLine III ma bardziej rygorystyczną kontrole jakości, no i o 2 lata dłuższą gwarancje a cena jest wyższa o około 30 zł.

 

Jakoś wydaje mi się, że warto ołożyć te 20-30 zł do lepszej technologi / trwałości lub/i dłuższej gwarancji.

 

Gdzie tu tkwi haczyk ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lepsze technologie i przeznaczone dla serwerów to w domu powinny być tym bardziej dobre i przewyższać Barracudy. A cena podobna.

U maxtora też jest dziwnie:

DiamondMax10 i MaxLine Plus III - te same dyski z tym, że ponoć MaxLine III ma bardziej rygorystyczną kontrole jakości, no i o 2 lata dłuższą gwarancje a cena jest wyższa o około 30 zł.

 

Jakoś wydaje mi się, że warto ołożyć te 20-30 zł do lepszej technologi / trwałości lub/i dłuższej gwarancji.

 

Gdzie tu tkwi haczyk ??

Spojrz sobie do mojego sigu. Raid Edition tez miqlbyc lepszy i w ogole, a co jest

?? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lepsze technologie i przeznaczone dla serwerów to w domu powinny być tym bardziej dobre i przewyższać Barracudy. A cena podobna.

U maxtora też jest dziwnie:

DiamondMax10 i MaxLine Plus III - te same dyski z tym, że ponoć MaxLine III ma bardziej rygorystyczną kontrole jakości, no i o 2 lata dłuższą gwarancje a cena jest wyższa o około 30 zł.

 

Jakoś wydaje mi się, że warto ołożyć te 20-30 zł do lepszej technologi / trwałości lub/i dłuższej gwarancji.

 

Gdzie tu tkwi haczyk ??

Byłem tego samego zdania, że warto dopłacić do dysku z serii MaxLine Plus III i próbowałem takowy zamówić w komputroniku.

Nie wiem jak jest w tej chwili, ale po około tyg. oczekiwania na odpowiedź dostałem telefon od sprzedawcy, że nie mogą zrealizować mojego zamówienia, ponieważ dystrybutor narazie nie przewidział dostaw tych dysków do sklepów. :blink: Jednak Im to nie przeszkadza mieć ich w ofercie. :blink: Dostałem propozycję kupna DiamondMax10 i jak widać po mojej sygnaturze zdecydowałem się z braku alternatywy.

 

BTW. Seria MaxLine Plus III ma MTBF na poziomie 1 000 000 godz., natomiast seria DiamondMax10 tylko połowę tej wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja porównałem mojego Seagate'a nowego 320GB do Samsunga 160GB(model na obrazku)....

I stwierdzam zę Seagate'a zrobił ogromny krok do przodu, jest cichszy, zdecydowanie szybszy(zaryzykuję stwierdzenie że zaczyna powoli dorównywać Raptorowi 74GB)

Samsung grzeje się dziś nie miosiernie, a Barka jest letnia. Polecam ten dysk z całego serca.

http://img98.imageshack.us/img98/7708/hdtach3pm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja porównałem mojego Seagate'a nowego 320GB do Samsunga 160GB(model na obrazku)....

I stwierdzam zę Seagate'a zrobił ogromny krok do przodu, jest cichszy, zdecydowanie szybszy(zaryzykuję stwierdzenie że zaczyna powoli dorównywać Raptorowi 74GB)

Samsung grzeje się dziś nie miosiernie, a Barka jest letnia. Polecam ten dysk z całego serca.

http://img98.imageshack.us/img98/7708/hdtach3pm.jpg

 

wow, masz bardzo piekny sredni transfer dla baracudy - teraz widac ze jest ona szybsza od 7200.9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja porównałem mojego Seagate'a nowego 320GB do Samsunga 160GB(model na obrazku)....

I stwierdzam zę Seagate'a zrobił ogromny krok do przodu, jest cichszy, zdecydowanie szybszy(zaryzykuję stwierdzenie że zaczyna powoli dorównywać Raptorowi 74GB)

Samsung grzeje się dziś nie miosiernie, a Barka jest letnia. Polecam ten dysk z całego serca.

http://img98.imageshack.us/img98/7708/hdtach3pm.jpg

Czyli mowisz, ze warto??

 

ps. link nie dziala:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisku nie słychać, chrobotanie owszem przy odczycie, ale to tak jak każdy dysk. W idle jest niesłyszalny właściwie. Znacząco cichszy od tego Samsunga z wykresu jak i Samsunga 80GB na Ata100 którego miałem wcześniej.

Warto, Seagate znowu odskoczył od reszty stawki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisku nie słychać, chrobotanie owszem przy odczycie, ale to tak jak każdy dysk. W idle jest niesłyszalny właściwie. Znacząco cichszy od tego Samsunga z wykresu jak i Samsunga 80GB na Ata100 którego miałem wcześniej.

Warto, Seagate znowu odskoczył od reszty stawki ;)

Tera tylko, zeby za doplata komputronik wymienil mi WD RE na 7200.10 250Gb(jak pomysle, ze rok temu za 160GB WD dalem ponad 4 stowy to mnie skreca).

 

ps. W koncu to seagate daje 5 lat gwarancji-inne firmy nie maja odwagi:P

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

380zł za 320GB 7200.10 - to dobra cena? Mam możliwość zakupu w sklepie w mieście. Wydaje mi się, że tak?

No wygląda na naprawde dobrą cene! Brać nie gadać! :lol2:

 

@luki2 - ładnie to ująłeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno przesiadlem sie na ten dysk z seagate barakudy IV 80gb no i powiem ze jestem mile zaskoczony. Nie spodziewalem sie jakiegos przyspieszenia a jednak. W pazdzierniku wymienilem pare rzeczy w kompie (venice, mobo dfi, karta graf, pamieci) i dopiero teraz sprzet smiga ladnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno przesiadlem sie na ten dysk z seagate barakudy IV 80gb no i powiem ze jestem mile zaskoczony. Nie spodziewalem sie jakiegos przyspieszenia a jednak. W pazdzierniku wymienilem pare rzeczy w kompie (venice, mobo dfi, karta graf, pamieci) i dopiero teraz sprzet smiga ladnie

A jak w kwestii glosnosci w porownaniu do Barracudy serii IV :?: O takie porownanie mi wlasnie chodzi (SZCZERE), gdyz IMHO dotychczas najlepszym pod wzgledem glosnosci w stanie zarowno idle jak i odczyt/zapis/seek byla wlasnie seria IV.. Jak wypada na tym tle .7200.10 :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku podczas instalki winow przestraszylem sie bo zaczal piszczec ale teraz jest ok, w zasadzie nie zwracalem na to uwagi, nie nasluchiwalem jakos obsesyjnie z uchem przy budzie, na pewno nie jest glosny zeby mnie denerwowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku podczas instalki winow przestraszylem sie bo zaczal piszczec ale teraz jest ok, w zasadzie nie zwracalem na to uwagi, nie nasluchiwalem jakos obsesyjnie z uchem przy budzie, na pewno nie jest glosny zeby mnie denerwowal

Czyli ta sama "przypadłość" co w 9-ach. Na początku lekkie piszczenie które z czasem ustaje. Pewnie zastosowali to samo łożyskowanie w obu seriach.

 

A tu teścik nowej barki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak w kwestii glosnosci w porownaniu do Barracudy serii IV :?: O takie porownanie mi wlasnie chodzi (SZCZERE), gdyz IMHO dotychczas najlepszym pod wzgledem glosnosci w stanie zarowno idle jak i odczyt/zapis/seek byla wlasnie seria IV.. Jak wypada na tym tle .7200.10 :?:

marnie :(, Barracuda IV była najlepszym/najcichszym dyskiem jaki miałem, teraz już nie robią takich dysków :( możesz się rozejrzeć za WD Caviar SE16 500GB, który wg servisu www.silentpcreview.com może trochę namieszać w tej dziedzinie

Na poczatku podczas instalki winow przestraszylem sie bo zaczal piszczec ale teraz jest ok, w zasadzie nie zwracalem na to uwagi, nie nasluchiwalem jakos obsesyjnie z uchem przy budzie, na pewno nie jest glosny zeby mnie denerwowal

a ja takiego czegoś nie miałem :) tylko te "skrobanie" :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...