Skocz do zawartości
Trolu609

Wszystko O - Seagate Barracuda 7200.10

Rekomendowane odpowiedzi

@kaju a fsb było podnoszone czy na default występują takie kwiatki?

A pytam dlatego bo płyta ma blokadę tylko na dwóch SATA i jeżeli się nie mylę to są gniazda 3 i 4.

 

edit:

Znalazłem

"Zablokowane są SATA 3 i 4 oraz IDE. Sata 1 i 2 nie posiada blokady AGP/PCI."

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze miałem Seagate i jestem przekonany co do tej firmy.

Po pierwsze z lenistwa czytałem 1,2 a później od 12 do końca...

 

Bynjamniej niektórym powiem kilka drobnych szczegółów, od których wiele zalerzy:

Porównujecie temperatury HDD... Każdy ma inną obudowę, inne wentylatory, umieszczenie dysków, kieszenie, plastiki mocujące ( Chieftec itp ), bardzo dużo czynników. Porównujecie temperatury HDD, które macie w tych samych warunkach... Tak, ale jeden HDD musi byc niżej, drugi wyżej, albo może jeden jest na stałe w budzie, drugi w kieszeni. Na pewno ten, który jest wyżej to jest gratis ogrzewany przez sąsiada z dołu, dlatego jak już chcecie tak porównywać to najpierw test w jednej pozycji a później zamiana HDD'ków i taki sam test... To i tak nie przekarze w 100% prawdziwej temperatury HDD, bo co mierzy tą temperaturę, miernik w danym HDD, a wszystkie czujki w danych HDD są takie same, cholera wie :wink:

 

Nie chodzi mi o to, żeby bronić Seagate 7200.10, to nie w mojej naturze, ale często było że ktoś inne dyski miał nawet "cieplejsze"... Ale ogólnie mysle że 80mm@5V i na pewno za ciepło nie będzie i sam went zamieszania w dB nie zrobi :wink: Niezależnie od firmy dysku.

 

To samo tyczy się drgań... Pisał koleś wyraźnie, że miał samą Barracudę i wibracje spore ( wibracje same w sobie powodują dB, będzie brzmiało to maksymalnie amatorsko ale głośnik to też drgania różnych częśtotliwości i z tego powstają dzwięki;] ) a póxniej koleś włożył inne HDD i ucichło... Róźne macie obudowy i w różny sposób zamocowane HDD, przez co on sam ma więcej, lub mniej luzu i wpada w wibracje i w zależności od budy, blachy itp przenosi drgania dalej, lub zostaną one stłumione, mniej, lub bardziej. Ale co do tej samej Barracudy to IMO trafniejszym określeniem byłoby, że powoduje Ona spore wibracje, co też jest minusem, ale ze wszystkim człowek przy odrobinie rozumu i chęci potrafi sobie poradzić.

 

A co do szybkości... Niektórzy piszą, że jest strasznie szybka Barracuda... Po czym to stwierdzacie? Macie ładne wykresy w HDTach i tyle, czy coś więcej? Na pierwszy rzut oka wszystko wskazuje na to pierwsze i tyle. Zapewne transfery przy kopiowaniu dużych plików się poprawiły, ale w jakim stopniu, ile czasu zajmuje przekopiowanie 20; 50GB z starego dysku na nowy i z nowego na stary ( przy powtórzeniu obu testów jeden po drugim ) i podaniu wszystkich wyników? To będzie test a nie HDTach. Ewentualnie pomiar ładowania czegoś nieazleżnego ( sam nie mam pomysłu czego, może mapki w Company of Heros ( sporo się ładują... :razz: ) ), choć i tak za krótko, żeby przesądzać o czyjejś szybkości. Tak samo można dać pomiar ładowania Windowsa, ale świerzego na starym i nowym komputerze. Nie można porównywać Windowsa ( nawet zadbanego, defragmentacja, partycje sensowne, wiele, wiele innych ) z świerzym Windowsem.

 

"Interesuje" się troszkę akustyką i mam moje małe audio w samochodzie...

Do zabudowy w samochodzie stosuje się MDF - drewno B-) Głośniki w samochodzie w większości montuje się na panelach z pierścieniu MDF ( po to, żeby głośnik nie przenosił zrgań na blachę ( która lubi wpadać w rezonans ) Oczywiście MDF sam nie zrobi tego w 100%, no im da się grubszy tym lepiej... Ale są jeszcze zwykłe maty APP/BOLL, pewnie przerabiane na forum nie raz, nie czytałem o tym i sam jeszcze nie sprawdzałem. Nie wiem, jak to się ma w obudowie, ale w samochodzie sprawdza się bardzo dobrze, a samochód też jest z blachy zrobionej, tylko o wiele grubszej, dlatego pewnie jest gorzej w obudowie, ale trzeba się bawić, bo jak nikt nie będzie próbował, to samo się nie zrobi. Osobiście bardziej licze na sam Panel MDF, ale w samochodzi stosuje się go w połączeni z matami ( Profesjonalnie z Matami firmy DYNAMAT, ale to sporo kosztuje B-) ), także ja i tutaj zastosuję jedno i drugie. Na pewno to troszkę potrwa, bo nie mam zbyt wiele czasu, ale może po świętach PG da mi wolne i coś wyskrobię.

 

Mam nadzieję, że tego wyżej nie potraktuje nikt za bardzo jak OT ( ale to się w sumie tyczy mocowania HDD, i także np. zasilacza, ale różnie ludzie mogą do tego podejść. )

 

 

Wracając do HDD sam przymierzam się do Seagate, ale nurtuje mnie pytanie, 7200.10 czy ES lub NL35? Wiem, że ES i NL35 to jakieś serwerowe wynalazki czy coś, ale jak one się mają do 7200.10? Widziałem ich wykresy z HDTach w poście o ES, ale to dużo nie mówi, a bezpośredniego porównania nie widziałem. Dysk chcę zakupić 320GB albo 2x320GB. Może bedą pracowały w Raid 0, może normalnie, zależnie od testów, oszywiście sata 2. Czy ktoś porównywał te dyski, różnice między nimi, szybkość, chocby i benchmarkami, może podczas kopiowania, w sumie wszystko mnie interesuje na ich temat. ( Słyszałem, nie wiem czy poprawnie że NL35 lub ES to bardziej dopracowane 7200.9 z mechaniką na technologii HDD na SCSI. ) <- niebierzcie tego do siebie, sam nie wiem czy można w to wierzyć... Może ktoś po prsotu coś o nich napisze?

 

Aha i jeszcze taka rzecz... pisałem, że leń ze mnie, ale o co chodzi z wypełnieniem ( kolor ) i produkcją, nakjlejką czy czymś tam, jakieś różnice, to ważne, czy po prostu ktoś sobie wymyślił a LUD uwierzył?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem 7200.10 160GB i w porównaniu do Samsunga 200GB wypadł tak:

Dołączona grafika

przepraszam za dopiski na obrazku,

ale test robił mój znajomy - elektryk wysokich napięć :P

Nie za duży czas dostępu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem 7200.10 160GB i w porównaniu do Samsunga 200GB wypadł tak:przepraszam za dopiski na obrazku,

ale test robił mój znajomy - elektryk wysokich napięć :P

 

Nie za duży czas dostępu?

Jest trochę za duży czas dostępu, ale tak o 2ms, średni transfer też taki sobie.

jak głośność w porównaniu do samsunga (praca talerza i głowicy zarówno)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Seagate skopał w tych 7200.10, ale wycie mojej 250tki wieczorem doprowadza mnie do szału :-| Mojej drugiej 7200.9 w ogóle w idle nie słychać, nie wiem, może dlatego że jest "made in Singapore", a nowy jedynie "made in China". Dzisiaj go "skanapkowałem między dwie warstwy korka i właściwie nic to nie dało :-| Za to wtyczkę wyjmę i jest błoga cisza.

 

I tu pytanie do Was, bo nigdzie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, mianowicie, czy istnieje sposób pod Windowsem żeby fizycznie móc włączać i wyłączać dysk, tak żeby nie kręciły się talerze?

 

I na koniec rada, jeśli macie taką możliwość to szukajcie egzemplarzy produkowanych w Singapurze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mojego chińczyka w idle właściwsie nie słychać a mam kibele to wiem co mówie :wink:

 

podczs zapisu oczywiście chrupie...

 

jak by silend drive w znacznym stopniu chrupanie wytłumił to był bym właściwie zadowolony z dyskacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi, że moja w seek jest prawie bezszelestna i znacząco cichsza od 7200.9 Zresztą mi chrupanie dysku nie przeszkadza aż tak, bo wcześniej miałem maxtory, więc wiem jak dysk dopiero może głośno chrupać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę za duży czas dostępu, ale tak o 2ms, średni transfer też taki sobie.
Qrcze, wsadziłem tą Barracudę do swojego kompa na nForce2. Czas dostępu 14,9ms?

2419129[/snapback]

jak głośność w porównaniu do samsunga (praca talerza i głowicy zarówno)?
Jest cichszy. Bez pracy wydaje z siebie dźwięk jakby szumiącej wody w rurach/kaloryferach. Natomiast przy odczycie chrobocze.. ale który tego nie robi ;) Edytowane przez ma3ek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14,9 to trochę za dużo. Ja mam 2 dyski 320. Nie chciały pracowac w raidzie. Są różnych producentów i mają fioletowe i niebieskie wypełnienie. Czas dostępu to 13,4 i 13,7ms. Tutaj HD Tach obu:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto moja 160 w porównaniu z 15-sto miesięcznym wd

 

Oba dyski są ciche, ale wd chrobocze podczas np. skanowanie antywirusem.

WD to dysk ata, ale puszczony przez przejściówkę na sata.

Niepokoi mnie trochę ten czas dostępu seagate.

 

No i seagate jest cieplejszy od wd o 7-10 stopni

post-119095-1165784270_thumb.jpg

Edytowane przez obrus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14,9 to trochę za dużo. Ja mam 2 dyski 320. Nie chciały pracowac w raidzie. Są różnych producentów i mają fioletowe i niebieskie wypełnienie. Czas dostępu to 13,4 i 13,7ms. Tutaj HD Tach obu:

Zmien firmware na ktoryms z dyskow i powinny chodzic w RAIDzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmien firmware na ktoryms z dyskow i powinny chodzic w RAIDzie.

Na stronie Seagate mówią, żeby w sprawie firmware zwrócić się do dystrybutora. Jakieś podpowiedzi? Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj wybaczcie za tego byka :0 nie wiem jak to sie stalo , chyba to "przed swiateczna goraczka"

 

Ale mimo tego byka nadal poszukuje aby ktos dokladnie mi wytlumaczyl jak zmienic firmware na nowzsze w mojej baracudzie 7200.9 80Gb SATA II (tej 20 mm) , niestety ma ona stare firmware 3.AAB :(

Edytowane przez Mr.Matrin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! stoje przed wymianą mojego samsunga 200gb 2504c z 8mb cache na barce. Zastanawiam się pomiędzy barca 250gb i 320gb [Nearline] z 16mb cache. Nie powiem bo zalezy mi dość na ciszy:] komp chodzi 24h/7 i cały czas się coś ściąga dlatego pomyślałem o barce z serii NEARLINE bo rzekomo przystosowane są do pracy 24h na dobe..

Wydajność hmm bardzo mi na niej zależy ponieważ wiele gigabajtów przewija się przez moje dyski nieustannie;d Pomóżcie mi dokonać wyboru..

Oczywiście cały temat wzdłuż i wszerz przeczytałem:]

 

Bardziej interesuje mnie ten dysk z serii nearline

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=30662

 

A oto ta 320gb

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=28362

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozejrzyj się za Hitachim z serii 7K500 - będzie cichszy, a gorsze transfery zrekompensuje krótszy czas dostępu.

A jeśli koniecznie Seagate to 320 GB - więcej osób narzeka na głośność 250-tki niż 320-tki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 250 -tke co do głośności to po standartowym zmontowaniu w obudowie był głośny i przenosił spore drgania aż biurko się telepało ;)

ale zrobiłem tak wziołem folie bąbelkową do pakowania i wyścieliłem obudowe na dole i tam położyłem twardziela. Różnica 100% nic nie słychać dosłownie 0!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh od nowości twardziel stał obok budy na pudełku po telefonie.wczoraj przy okazji zmiany grafy wsadziłem w koszyk chiefa...i masakra-dopiero teraz dysk stał się głośny :(

 

 

eh a ja ciągle czekam na silent drive

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurne, a miałem sobie pod choinkę kupić budę szefa, bo w modecomie dyski hałasują ......

Tak jak w każdej bez wyciszania. Zresztą wszystko zależy od indywidualnego "poczucia ciszy"- jednemu przeszkadza przepływ wody w WC gdy jest w innym pokoju, drugi nie zwraca uwagi na swojego codegena z pięcioma starymi młynami puszczonymi na max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupiłem wczoraj barke ST3320620AS SATA II i nie mam zielonego pojęcia czy pracuje ona pod SATA II czy coś mniej. Jako że jestem laikiem więc proszę was o pomoc. Mam płytę Gigabyte GA-K8N-SLI. Zworkę w dysku wyciągnąłem.

Powiedzcie mi w jakim standardzie pracuje mój dysk i co sądzicie o tych wynikach (dołączone w załączniku)

W HD Tune pokazuje mi że niby mam ATA 133 i tego nie rozumiem.

Sorki za tak banalne pytania, ale jeśli możecie to pomóżcie.

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

post-144018-1166547716_thumb.jpg

post-144018-1166547738_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK

Ja wiem że pracuje w standardzie SATA II, ale w jakim standardzie pracuje obecnie u mnie w komputerze? Jak to sprawdzić? Te wyniki coś mówią? O to mi chodziło, bo nie wiem czy muszę doinstalowywać jakieś dodatkowe sterowniki SATA II, bo ponoć płyta obsługuje ten standard, czy nie muszę, choć dziwi mnie bo HD Tune wskazuje mi że niby pracuje tylko ATA 133, więc jak to jest w końcu?

Z góry dzięki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wszystko OK. Na Ata 133 teoretycznie maksymalnie idzie uzyskać 133MB/s. Na Sata 150Mb/s na Sata II 300 MB/s Ale są to teoretyczne wartości, więc w skrócie nigdy ich nie uzyskasz :) W HD-Tach masz niecałe 250Mb/s także twój dysk pracuje na sata II. I o to pewnie chodziło Kyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK

Ja wiem że pracuje w standardzie SATA II, ale w jakim standardzie pracuje obecnie u mnie w komputerze? Jak to sprawdzić? Te wyniki coś mówią? O to mi chodziło, bo nie wiem czy muszę doinstalowywać jakieś dodatkowe sterowniki SATA II, bo ponoć płyta obsługuje ten standard, czy nie muszę, choć dziwi mnie bo HD Tune wskazuje mi że niby pracuje tylko ATA 133, więc jak to jest w końcu?

Z góry dzięki za pomoc ;)

Ja mówiłem u Ciebie w Twoim komputerze.

 

Jest wszystko OK. Na Ata 133 teoretycznie maksymalnie idzie uzyskać 133MB/s. Na Sata 150Mb/s na Sata II 300 MB/s Ale są to teoretyczne wartości, więc w skrócie nigdy ich nie uzyskasz :) W HD-Tach masz niecałe 250Mb/s także twój dysk pracuje na sata II. I o to pewnie chodziło Kyle.

W sumie to mnie wytłumaczyłeś :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...