Skocz do zawartości
Trolu609

Wszystko O - Seagate Barracuda 7200.10

Rekomendowane odpowiedzi

A ja zakupiłem Scythe Hard Disk Stabilizer II. Zainstaliwalem w to Seagate Barracuda 7200.10 i wogole teraz nie slychac dysku. Wczesniej slyszalem prace głowic - teraz cisza.

 

Mam temp ok 40 stopni. Wczesniej dysk byl chlodzony i bylo ok 28. Czy 40 jest temperatura ok?

post-7994-1168451866_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie padła sama elektryka jest szansa że odzyskasz dane :) a co do usterki na pewno uznają.

 

Raczej nie ma powodu żeby ci nie uznali gwarancji

Dzisiaj moj ojciec pojechal zawiezc dysk do sklepu gdzie byl kupiony, i z tego co mi opowiadal, mowili ze jakies przepiecie poszlo(trudno sie nie skapnac ze cos nie tak) na dysk i za bardzo nawet przyjac nie chcieli, ale po rozmowie z moim ojcem :D przyjeli i teraz do 2 tyg mam czekac. Z tego co rozumiem chyba juz na nowy dysk musze zbierac kase? :angry: . Czy da sie kupic np sama elektronike?, bo to chyba tylko w nim poszlo, zalezy mi troche na tych danych co tam byly. Sprawdzilem czego to mogla byc wina, i juz w 99% jestem pewny ze to nie byla wina zasilania, w wodzie go nie trzymalem itp., idac do kumpla hdd byl moze 2 min na dworzu i to jeszcze przy tej zimie :-P, i za nim byl wlaczony minelo ok 20min. chyba wina wilgoci to nie byla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zakupiłem Scythe Hard Disk Stabilizer II. Zainstaliwalem w to Seagate Barracuda 7200.10 i wogole teraz nie slychac dysku. Wczesniej slyszalem prace głowic - teraz cisza.

 

Mam temp ok 40 stopni. Wczesniej dysk byl chlodzony i bylo ok 28. Czy 40 jest temperatura ok?

Dzięki dzięki dzięki za ten wpis - moja barracuda 10 320GB swoją pracą mnie "wpienia" i właśnie zastanawiałem się czy ten scythe ma sens B-)

 

Dzisiaj moj ojciec pojechal zawiezc dysk do sklepu gdzie byl kupiony, i z tego co mi opowiadal, mowili ze jakies przepiecie poszlo(trudno sie nie skapnac ze cos nie tak) na dysk i za bardzo nawet przyjac nie chcieli, ale po rozmowie z moim ojcem :D przyjeli i teraz do 2 tyg mam czekac. Z tego co rozumiem chyba juz na nowy dysk musze zbierac kase? :angry: . Czy da sie kupic np sama elektronike?, bo to chyba tylko w nim poszlo, zalezy mi troche na tych danych co tam byly. Sprawdzilem czego to mogla byc wina, i juz w 99% jestem pewny ze to nie byla wina zasilania, w wodzie go nie trzymalem itp., idac do kumpla hdd byl moze 2 min na dworzu i to jeszcze przy tej zimie :-P, i za nim byl wlaczony minelo ok 20min. chyba wina wilgoci to nie byla?

Jak trzymałeś go w kieszeni itp. to mogłeś go zabić paluchami - jak mój "mądry" kumpel przynosił do mnie swoją grafę ( w kurtce w kieszeni bez jakiegokolwiek zabezpieczenia - i jeszcze po drodze se pwnie macał ) a później pretensje ża ja uszkodziłem :lol: ( pamięć poszła częściowo ) - był to s3trio :lol:

 

ps. było to z 8 lat temu ale jakoś utkwiło w pamięci .... mnie starego wyjadacza co ze sprzętem się obchodzi jak z jajkiem oskarżać ?? :wink:

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

helo, wiem ze to topic o barkach ale moze ktos potrafi mi obiektywnie odpowiedziec , zamierzam kupic sobie w ciagu paru dni nowy dysk - myslalem o samsungu 250gb .. ale po przeczytaniu watku coraz bardziej sklaniam sie ku barce... warto doplacac te pare zloty ? jest odczuwalnie szybciej ? (bo ciszej to raczej nie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale po przeczytaniu watku coraz bardziej sklaniam sie ku barce... warto doplacac te pare zloty ? jest odczuwalnie szybciej ? (bo ciszej to raczej nie)

Pewnie że warto - samsung to robi dobre TV...

Dysk jest szybki i wcale nie jest głośny. Ja mam dwie made in china i jest cichutko - zdecydowanie ciszej niż w serii 9.

Zawsze warto podłożyć podkładki gumowe albo kupić gotowe tłumiki nie zależnie jaki dysk się ma bo to zawsze jeszcze ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak trzymałeś go w kieszeni itp. to mogłeś go zabić paluchami - jak mój "mądry" kumpel przynosił do mnie swoją grafę ( w kurtce w kieszeni bez jakiegokolwiek zabezpieczenia - i jeszcze po drodze se pwnie macał ) a później pretensje ża ja uszkodziłem :lol: ( pamięć poszła częściowo ) - był to s3trio :lol:

 

ps. było to z 8 lat temu ale jakoś utkwiło w pamięci .... mnie starego wyjadacza co ze sprzętem się obchodzi jak z jajkiem oskarżać ?? :wink:

Dysk byl w "SeaShell" i w kurtce, wiec watpie ze cos podczas transportu moglo sie stac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk byl w "SeaShell" i w kurtce, wiec watpie ze cos podczas transportu moglo sie stac.

Seashell to ta guma? Jeśli tak to ona nie osłania pinów. Jeśli nazywasz tak worek antyelektrostatyczny to faktycznie nie powinno się podczas transportu nic stać - najwyżej podczas wyciągania z tej folii. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barki kiedyś sprawiały solidniejsze wrażenie, wiem bo sam miałem 40GB, nie wiem czy to była 7200.4 czy jakaś tam. Ale widać było, że się bardziej wtedy starali, wszystkie z singapuru chyba były, podklejona elektronika no i przede wszystkim niesamowita cisza :)

 

A teraz głośno, "goła" elektronika, a najbardziej rozbrajająco wygląda "gołe" miejsce po zwykłym molexie :D

 

Ano, i rzeczywiście egzemplarze z chin i singapuru różnią sie kolorem wypełnienia na silniku, a wcześniej nie wiedziałem o czym tu niektórzy pisali :D

 

I tak jak pisałem, zamieniłem wczoraj obie barki miejscami i już tak nie wyje ta 10tka, więc odwołuje co mówiłem, że jest strasznie głośna (ale zawsze mogłaby być i tak cichsza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swoim życiu miałem sporo Seagat'ów (zaczynałem od barki 3) i nie wiem co wy tak zachwalacie stare dyski? Były głośniejsze już nie mówiąc o pracującej głowicy! Może wtedy się wydawały ciche na tle konkurencji... a co do awaryjności to teraz seria 10 jest w czołówce bezawaryjności. Zawsze się zdarzają wadliwe egzemplarze ale seagate ma ich teraz najmniej i po paru dyskach nie ma co zaraz na nich psów wieszać...

 

Osobiście jestem bardzo zadowolony i nie marudze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem 250/16 sata jednak.

Tajlandia, fioletowy.

W seek bardzo głośny, ale talerzy nie słychać, wibracji dużych też nie ma.

HDtach: Average: 69,5MB/s, czas dost. 13,1ms

Temperatura wyższa od samsunga o 10 stopni.

Dla wyciszenia głowic dałbym go na gąbce, ale poza obudową rozgrzewa się do 50 stopni i tu problem (przykręcony ma do 41 stopni).

 

Scythe Hard Disk Stabilizer II: czy to poradzi sobie z odpowiednim odprowadzeniem ciepła z dysku oprócz wytłumienia chrobotu głowicy?

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jak mu nie przejdzie, to go zaopatrzę w jakiś uciszacz, obudowę mam niskiej jakości i to potęguje ten chrobot. Poza tym nie mam nic do zarzucenia, dysk jest bardzo wydajny w kopiowaniu małych plików porównując do samsunga 2mb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie rozwiązałem problem słabych wyników w trybie burst! Przyczyną są sterowniki nForce. Miałem zainstalowane 6.86 i średni odczyt był ok 136MB/s i burst ok 270MB/s czyli niski jak na raid0. Rozwiązaniem było zainstalowanie starszych sterowników 6.85. Niestety nie pomaga nadinstalowanie tylko trzeba najpierw odinstalować obecne i po ponownym rozruchu zainstalować właściwe.

Dołączona grafika

Na nowszych sterownikach był ciut wyższy średni transfer a teraz spadł o ok. 4MB/s i wykres jest bardziej poszarpany. Za to burst jest bardzo wysoki co widać na załączonym screenie. Zobacze co jest lepsze w codziennym użytkowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie ciekawie z burstem. próbowałem na sterownikach 6.86 i 6.85... burst w raidzie nie idzie powyżej 210, a dyski osobno mają ok 225-230.

2x250 wersja ES

post-22391-1168716649_thumb.jpg

Edytowane przez Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest na sali lekarz???

Mam dwóch pacjentów do zbadania B-)

 

Pierwszy to Barracuda z serii 10 160GB SATA I made in Singapure

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Drugi to także Barracuda z serii 10 160GB SATA I ale made in china

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Zaniepokoił mnie raport SMART a konkretnie wiersz (01) Raw Read Error Rate oraz (07)Seek Error Rate

Dziwi mnie takze wykres macierzy, skoro pojedyńczy dysk ma transfer max około 80mb to czemu oba dyski mają ledwo 130mb i do tego wykres nie jest linniowy? Czyżby zasłaby kontroler do tych dysków?

HDD są na gwarancji, były kupione jakiś miesiąc temu.

Dołączona grafika

Edytowane przez Quintrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie ciekawie z burstem. próbowałem na sterownikach 6.86 i 6.85... burst w raidzie nie idzie powyżej 210, a dyski osobno mają ok 225-230.

2x250 wersja ES

Pewnie zroibiłeś tak jak ja - na nowym systemie zainstalowałeś najnowsze 6.86 a potem próbowałeś nadinstalować starsze? Najpierw musisz odinstalować nowsze. Usuń też pozostałości po nich na C:/nvidia. Potem restart i spróbuj jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zroibiłeś tak jak ja - na nowym systemie zainstalowałeś najnowsze 6.86 a potem próbowałeś nadinstalować starsze? Najpierw musisz odinstalować nowsze. Usuń też pozostałości po nich na C:/nvidia. Potem restart i spróbuj jeszcze raz.

niestety tak zrobiłem... sprawdzałem w menadżerze zadań i miałem zainstalowane starsze sterowniki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej witam, poczytywałem trochę temacik od czasu do czasu, i chciałem sięutwierdzić czy 10-tka nadal lepsza od serii 9 do Raid ??? Pytam, bo zamierzam sobie zrobić upgrade pamięci dyskowej ??

 

Jak to jest z tymi seriami, czytam i widzę, że to loteria singapour, china, korea jest jakiś pewniak cichy i szybki ??

 

ST3160815AS, to jest ten z pojedyńczym talerzem i zapisem prostopadłym?? Czy jest coś lepszego z pojemnośći 160 GB ??

 

Aha i jak to jest z updatem firmwaeru, ktoś ma z tym doświadczenie ??

Edytowane przez toman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukalem na stronie segate upadte firmware ale niestety linki ktore ktos podal nie dzialaja

Najlepiej napisac do pomocy technicznej Seagate - z pewnoscia pomoga.

Tez od nich dostalem firwware 3.AAE (mialem obie barki 3.AAC) i update przebiegl bez problemu - nawet nie bylo koniecznosci backupu danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej witam, poczytywałem trochę temacik od czasu do czasu, i chciałem sięutwierdzić czy 10-tka nadal lepsza od serii 9 do Raid ??? Pytam, bo zamierzam sobie zrobić upgrade pamięci dyskowej ??

 

Jak to jest z tymi seriami, czytam i widzę, że to loteria singapour, china, korea jest jakiś pewniak cichy i szybki ??

Na ja się przesiadałem z 9 i jest różnica olbrzymia. Zamieniłem raid 9 na raid 10ek i jest super. Mam oba dyski z chin i jest cichutko. I na prawde sporo ciszej od 9ki! Mam najnowszy firmaware AAE więc nie zmieniałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Rafa, twoje wyczyny w obu tematach o serii 9 i o 10 mnie zaskakiwały, rozumiem, że Firmwarem ostatnim jest 3.AAE, wiem już gdzie można go zdobyć, ale jak się to cholerstwo wgrywa, to jest EXE ??

 

Czy jako pojedynczy dyska pod kontroler Sata też polecacie 10'tkę, czy 9 ??

Edytowane przez toman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...