Skocz do zawartości
Trolu609

Wszystko O - Seagate Barracuda 7200.10

Rekomendowane odpowiedzi

Co to znaczy inny dysk po regeneracji? Seagate nie daje nowych dyskow tylko jakies zregerowane poserwisowe? czy jak?

 

A teraz tak OT. Zamierzam kupic na allegro uszkodzony dysk z gwarancja Seagatea do 2011 roku. Problem polega na tym ze miala miejsce proba naprawy dysku przez elektronika. Zostaly troche polutowane styki od zasilania i sata. Da sie zauwazyc troche zmiany na lutach. Stad moje pytanie... Beda robili problem w Warszawie z wymiana tego ? Gdybym kupil dysk okazyjnie moglbym wymienic go na nowy?

Edytowane przez Nyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe to nieladnie z ich strony. A co sie dzieje z dyskami ktorych nie da sie naprawic. Ktos musi dostac nowke sztuke. Mial juz ktos stycznosc z serwisem na szyszkowej.. moglby opisac co i jak dokladnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na drugi dzień kolejny mail, że nowy (tj. inny dysk po regeneracji) został wysłany na adres z RMA, dysk w domu w piątek rano- paczka z Amsterdam storehouse B-)

Widze, ze sie sprawa rozwiazala, u mnie to w sklepie nie chcieli przyjac (acris.pl, nie polecam)ze moja wina itp., ale jakos przyjeli i nowke sztuke po 1mc mi dali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

Hehe to nieladnie z ich strony. A co sie dzieje z dyskami ktorych nie da sie naprawic. Ktos musi dostac nowke sztuke. Mial juz ktos stycznosc z serwisem na szyszkowej.. moglby opisac co i jak dokladnie

akurat seagate potrafi naprawic kazdy dysk skoro jest ich producentem, to nie jest tak ze oni naprawiaja akurat twoj dysk i po naprawie Ci go odsylaja.

Tylko odbywa sie to tak:

w dniu zarejestrowania twojego dysku w UPS-SCS Warszawa na szyszkowej seagate wysyla do Ciebie z Holandii zregenerowany dysk(lub nowy ja dostalem zregenerowany) i praktycznie oddzial seagate'w holandii nie otrzymuje tego dysku(uszkodzonego) przed wysylka do Ciebie nowego lub zregenerowanego dysku dopiero potem te dyski do nich trafiaja i zostaja przekazane do naprawy w fabrykach seagate i w zaleznosci od tego co jest uszkodzone to zostaje ta czesc wymieniona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seagate Barracuda 7200.10 SATA jest głośniejszy niż Ultra ATA/100 ?

 

 

Barracuda 7200.10 SATA 320GB ST-3320620AS

 

ACOUSTICS (bels)

fluid bearing (typ/max-quiet/max-perf) _2.8//3.9

 

KLIK

 

 

Barracuda 7200.10 Ultra ATA/100 320GB ST-3320620A

 

ACOUSTICS (bels)

fluid bearing (typ/max-quiet/max-perf) _2.8/3.4/

 

KLIK

 

 

i dlaczego w obu dyskach pominięto jedną wartość ? Czy to oznacza, że w sata (typ/max-quiet) =2,8 a w ata100 (max-quiet/max-perf) = 3.4

 

 

W pdf-ach dla sata i ata100 największa wartość to 3,4 bela a tutaj jest taka niespodzianka.

Dysk sata ma największą wartośc 3,9 bela. Chcą to ukryć czy co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otoz mialem pewna sytuacje,odebralem z serwisu dysk,sprawdzony na wszelkie sposoby,byl ogolnie mowiac stan dobry.Dysk dzialal jak nalezy tylko tzrebaby zrobic format aby juz wszystko do najlepszego porzadku wrocilo.Dysk w pelni sprawny.Oczywiscie taki byl,sam go w domu podlaczylem uruchomilem kompa wyskoczylo info "boot and select proper boot device insert boot media in selected boot device and press a key" oczywiscie domyslilem sie po "boot Media" ze chodzilo o winde.oK DVD wlozylem,dysk czysty,gotowy do instalacji ale cos mnie podkusilo zeby wybrac opcjie "Aby naprawic istniejaca instalacje systemu Windows XP przy uzyciu konsoli odzyskiwania,nacisnij klawisz R".No i poszlo.jestem w konsoli ,ale postanowilem z niej wyjsc,pisze exit.Od tamtego czasu jakos czarno na ekranie jak tylko podlaczam ten dysk.Dysk pracuje,slychac jak sie kreci,cicho buczy,drży.Ale jak tylko BIOS przeleci to pozniej jzu tylko czarny ekran i wlasnei nei wiem co teraz zrobic,co sie stalo jak temu zaradzic.

thx in advance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem Barakę 320GB Sata 16MB na WD3200AAKS bo nie mogłem już znieść coraz to nowszych dzwięków które wydawała. pierwsze wrażenia? jakbym się przesiadł z malucha do mercedesa (odradzam zakup tego Seagata tym którzy się zastanawiają - różnica w hałasie jest kolosalna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nyny

Seagate daje fabrycznie regenerowane dyski

 

Nie wszystkie - moj nie mial naklejki refurbished ....

 

Co to znaczy inny dysk po regeneracji? Seagate nie daje nowych dyskow tylko jakies zregerowane poserwisowe? czy jak?

 

A teraz tak OT. Zamierzam kupic na allegro uszkodzony dysk z gwarancja Seagatea do 2011 roku. Problem polega na tym ze miala miejsce proba naprawy dysku przez elektronika. Zostaly troche polutowane styki od zasilania i sata. Da sie zauwazyc troche zmiany na lutach. Stad moje pytanie... Beda robili problem w Warszawie z wymiana tego ? Gdybym kupil dysk okazyjnie moglbym wymienic go na nowy?

cos ty - SCS to firma kurierska - przyjma i nie beda sie ceregielic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

@Nyny

dysk wyglada jak kazdy inny tylko ma naklejke z napisem "Certified Repaired HDD" i to wszystko i oprocz tego to niczym innym sie nie rozni...

 

A co do twojego drugiego pytania to przeczytaj prosze uprzejmie ten tekst ktory napisalem:

w dniu zarejestrowania twojego dysku w UPS-SCS Warszawa na szyszkowej seagate wysyla do Ciebie z Holandii zregenerowany dysk(lub nowy ja dostalem zregenerowany) i praktycznie oddzial seagate'w holandii nie otrzymuje tego dysku(uszkodzonego) przed wysylka do Ciebie nowego lub zregenerowanego dysku dopiero potem te dyski do nich trafiaja i zostaja przekazane do naprawy w fabrykach seagate i w zaleznosci od tego co jest uszkodzone to zostaje ta czesc wymieniona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nodobra czyli wnioskuje z tego ze oni tylko na Szyskowej dostaja dysk nawet go nie sprawdzaja tylko odrazu z Holandii leci do mnie nowy lub zregenerowany?

A co jakbym im przyslal cegłe zamiast dysku lub dysk bez gwarancji... W formularzu oczywiscie wpisalbym S/N jakiegos innego dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

zapewne paczka na szyszkowej jest otwierana i przepakowywana i potem wysylana do seagate ale w jakim stopniu oni to sprawdzaja to nie powie Ci tego nikt oprocz osob tam pracujacych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

dzisiaj kupiłem ten model ST3320620A i mam taki o to problem

XP pokazuje mi ze jest to dysk dynamiczny w zaden sposob nie moge zmusic go zeby byl jako podstawowy i nie moge utworzyc zadnej partycji tylko woluminy ktos mial podobny problem ??

bardzo prosze o pomoc i jakies sugestie pierwszy raz z czyms takim sie spotykam czy moze to byc spodowane tym perpendicular recording technology ??

 

ps. moja plyta to EPOX 8krai

system XP+SP2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"do góry silnikiem" to najgorsza możliwa opcja.

Sporo skraca się żywotność łożysk.

Móglbys rozwinac te rewelacje , rozumiem ze posiadasz wieksza wiedze niz inzynierowie produkujacy dyski twarde - wg nich w jakiej pozycji pracuje dysk nie ma najmniejszego wplywu na jego zuzycie (ps. dyski wyprodukowane w kilku ostatnich latach).

Obecnie dyski mozna montowac jak sie komu podoba.

 

#misiek175 jaka miales temperature dysku przed i po zamknieciu w tej trumnie .

Projektanci QD specjalnie tak go zbudowali , dysk ma lezec "grzbietem" w dol . Cala powierzchnia ma przylegac do wewnetrznej obudowy. Jesli lezalby normalnie grawitacja robi swoje , moze powstac szczelina i wymiana ciepla nie jest juz taka idealna jak przedtem. U siebie mimo wszystko zamontowalem normalnie , w naszej obudowie spokojnie mozna zamontowac 2xQD (+ naped) i w kazdym z nim dysk bedzie lezal "po bożemu" .

Edytowane przez Cloperflake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Móglbys rozwinac te rewelacje

Nie znam się ..... pierwszy lepszy z google .....

http://www.pcworld.pl/news/72474.html

http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/printve...sion_69781.html

... Pamiętajmy, że sposób mocowania dysku znacznie wpływa na jego żywotność, a tym samym na bezpieczeństwo zachowywanych na nim danych. Dysk powinien być umieszczony w obudowie poziomo, etykietą ku górze. Jeśli zdecydujemy się na montaż twardego dysku pionowo sami skrócimy jego żywotność o 30%. Choć nie jest to dobre rozwiązanie jest ono dopuszczalne przez producentów dysków twardych. Największym błędem jest zamocowanie dysku odwrotnie (etykietą do dołu). W takiej sytuacji żywotność dysku skraca się dziesięciokrotnie.

Może i stare, może dotyczy starszych dysków, ALE pokaż mi gdzie jest napisane, że montowanie dysku 3,5" dobre jest w dowolnej pozycji .....

A to, że nie piszą producenci, że czegoś nie należy ....

Na Codegen'ach też nie ma ostrzeżeń .....

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedawno kupiłem [sata2] Barracuda 7200.10 320620 3.AAK, mam pare watpliwosci co do jej sprawnosci :) Wydaje mi sie ze dysk powinien chodzic szybciej, podczas wchdzenia do poszchegolnych katalogow widac duze opznienia i slychac glosne chrobotanie, tak jak i podczas kopiowania plikow. System sie laduje dluzej niz przy poprzednim dysku (WD 80GB 7200 8mb), powoduje czasami dziwne zawieszenie komputera np. podczas logowania komputer, lub przy kliknieciu w jakas ikone na pulpicie przestaje odpowiadac i jedynym wyjsciem jest restart. Sprawdzalem to na 2 systemach operacyjnych przy dwoch roznych konfiguracjach sprzetowych i nie wiem co jest grane. dodam tylko ze system to wiendos XP + SP2 + wszystkie aktualizacje. Oto Screeny z HD tach, Everest i HD tune.

 

 

 

 

post-148682-1181508778_thumb.jpgpost-148682-1181508812_thumb.jpgpost-148682-1181508836_thumb.jpgpost-148682-1181508847_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedawno kupiłem [sata2] Barracuda 7200.10 320620 3.AAK, mam pare watpliwosci co do jej sprawnosci :) Wydaje mi sie ze dysk powinien chodzic szybciej, podczas wchdzenia do poszchegolnych katalogow widac duze opznienia i slychac glosne chrobotanie, tak jak i podczas kopiowania plikow. System sie laduje dluzej niz przy poprzednim dysku (WD 80GB 7200 8mb), powoduje czasami dziwne zawieszenie komputera np. podczas logowania komputer, lub przy kliknieciu w jakas ikone na pulpicie przestaje odpowiadac i jedynym wyjsciem jest restart. Sprawdzalem to na 2 systemach operacyjnych przy dwoch roznych konfiguracjach sprzetowych i nie wiem co jest grane. dodam tylko ze system to wiendos XP + SP2 + wszystkie aktualizacje. Oto Screeny z HD tach, Everest i HD tune.

Przyczyn moze byc kilka.

Przypuszczam ze jest to wina polaczenia czyli kabel/gniazdow ewentualnie zaislanie. Obejrzyj dysk i zobacz czy nie uszkodziles polaczenia. Jest cholernie delikatne :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...