Skocz do zawartości
Trolu609

Wszystko O - Seagate Barracuda 7200.10

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie ten dysk jest bardzo cichy. W porównaniu do starej Barki 9 to niebo a ziemia. Bardziej wentylatory teraz słyszę niż mój dysk. Wogóle nie wpada w wibracje, chrobotanie głowic praktycznie nie przeszkadza. No i jest bardzo szybki (odczyt 84 MB/s w dłuższym teście w HD Tach !), nie grzeje się bardzo i jest cieniutki. Jestem mile zaskoczony.

Ja porównywałem ten dysk do porzedniego, który całkowicie był niesłyszalny, za sprawą pudła, które skonstruowałem w cela wytumienia głowic i (przede wszystkim) talerzy/silnika. Czasami niektórzy piszą, że dysk xxx jest niesłysalny (w co i tak nie wierzę). Otóż ten jest słyszalny i tyle :) Odebrałem już nowy dysk, dziś go włożę i mam nadzieję, że nie padnie (nie jest padnięty) jak poprzedni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja porównywałem ten dysk do porzedniego, który całkowicie był niesłyszalny, za sprawą pudła, które skonstruowałem w cela wytumienia głowic i (przede wszystkim) talerzy/silnika. Czasami niektórzy piszą, że dysk xxx jest niesłysalny (w co i tak nie wierzę). Otóż ten jest słyszalny i tyle :) Odebrałem już nowy dysk, dziś go włożę i mam nadzieję, że nie padnie (nie jest padnięty) jak poprzedni.

Jeżeli twierdzę, że dysk jest cichy to nie znaczy, że jest niesłyszalny. Znajomi sami mi mówią, że mam bardzo cichego kompa (posiadam 4 wentylatory), a to o czymś świadczy. Wg mnie przesadzacie trochę, chyba że nadstawiacie uszy do kompa i nasłuciach!ecie, a to dla mie mnie jest już zboczenie :D. Głośność dysku może być też kwesią konkretnej sztuki/partii dysku/ów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam cichego kompa i 6 skręconych wiatraków dobrej jakości. Najgłośniejszy jest w zasiłce, ale dysk i tak go przebija (cały czas mowa o nowej barce ofkors). Miałem dwa modele tego dysku, oba wprowadzały chieftecka w rezonans (ciche basowe buczenie). Ponadto silnik lub talerze w obecnym wydają dość nieprzyjrmny, wysoki dźwięk (choć oczywiście nie jest to piszczenie, jak niegdysiejsze WD pewnej serii (nie pamiętam już jakiej)). NiePoprzedni pracował zbyt krótko, żebym mógł teraz z całą pewnością stwiedzić, że też posiadał tą przypadłość. Praca głowic jest rzeczywiście cicha.

 

Niemniej i tak znów kupiłbym barkę: mała, lekka, nowoczesna i najszybszy dysk 7200obr/min.

 

 

EDIT. Zastanawiam się nad tym wynikiem: dość mały burst i średni czas dostępu i wielki średni transfer. Wszystko jest ok z tym wykresem? Dodam, że na dysku jest system i jest używany przez kilka dni.

EDIT2. Jak optymalizowałem start systemu bootvisem, to napisał mi coś takiego: "Warning! Disk write caching is disabled." Cokolwiek by to oznaczało w praktyce, mam nadzieję, że coś mu sie popierniczyło tylko.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, masz trochę jakby szybciej... Ale chyba to nie jest duże odstępstwo, bo wyniki chyba zawsze się różnią w zależności od tego na ile dysk jest zapełniony, czy jest dyskiem systemowym itd., czy też może się mylę? Ja mam płytkę na nFroce (EVGA 650i ultra) i może te dodatkowe stery coś mieszają.

 

W kwestii tego komunikatu "Warning! Disk write caching is disabled", który podaje bootvis to chyba po prostu ten programik coś świruje. W menadżerze urządzeń i mam zaznaczone:

 

serial ata 2

enable read caching

enable write caching

enable command queuing

 

więc wszystko wygląda na ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Posiadam dwa dyski Seagate Barracuda 7200.10 250GB 16MB Cache SATA (ST250620AS), z tym że były one kupione w półrocznym odstępie czasu i ten starszy ma firmware 3.AAE, a nowszy 3.AAK. Problem w tym, że ten drugi dysk jest wolniejszy o około 25MB/s w teście HDTune, a chciałbym je połączyć w RAID0. Najdziwniejsze jest to, że w HDTune maksymalna prędkość tego dysku na początku wynosi około 50MB/s i w ogóle się nie zmienia, tak jakby coś ją blokowało. W przypadku HD Tach ten problem nie występuje, ale dysk nadal jest wolniejszy od tego starszego. Z czego wynika ta mniejsza wydajność? Czy dałoby radę jakoś to zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe, żeby między tymi dyskami była taka różnica. Gdybyś porównywał barracude 7 do 10 to może tak, ale 25MB/s JEZUSIE. Co jest nie tak.

Zarzuć jak możesz wykresy z hdtacha i odczyty ze Smarta.

Patrzyłeś jakie będę wyniki po przełożeniu taśm? Może w jednym zworka siedzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dołączam sie do tematu bo nie znalazłem nigdzie odpowiedzi. otóż mam Dysk Seagate 320 GB SATA II ST3320620AS Firmware 3.AAK. Mam 3 problemy/ pytania:

1)Podczas ładowania systemu dysk w pewnym momencie jakby milknie... dioda hdd zaczyna szybko i w takich samych odstępach czasowych migać, ale z dysku nie doczytuje.. w ogóle nie słychać. Zdarza sie to powiedzmy raz na 5 włączeń i albo po ok. 5 sekundach "zaskoczy" i zacznie czytać system dalej, albo chyci zwieche.

2)Z dysku od czasu do czasu najczęściej podczas dłuższej intensywnej pracy słychać metaliczne trzaski, jakby igła w coś uderzała?. Nie sprawia to żadnych zmuleń w systemie, żadnych zwiech, ale wydaje sie to niepokojące.

3)Kiedy w Biosie płyty głównej ustawie kontroler na SATA II to podczas pracy systemu, np słuchanie muzyki, czy też granie.. po prostu wszystkiego od czasu do czasu łapie taka zwieche na ok 0,1sek, a dysk jest na SATA II więc powinien działać. oczywiście jeśli przełączam go na SATA II wyciągam zworkę i robie wszystko jak trzeba mimo tego i tak są problemy.

Dysk posiadam około 4 miechy... Odczyty SMARTa są dość niepokojące ale BAD sektorów nie ma, danych nie traci, nie wiesza sie, nie wyłącza.. wszystko ok poza tymi problemami opisanymi wyżej. Teraz dysk działa na SATA I tu jest odczyt SMARTa:

http://img529.imageshack.us/my.php?image=hdd3ub5.jpg

Jeśli trzeba będzie odczyty z jakichś innych programów napiszcie i z góry dzięki za pomoc i odpowiedź. Sprzęt taki jak w podpisie, dysk oczywiście Barka 10

NP Verter :D

1) Zasilacz niedomaga.

2) Zasilacz niedomaga lub poluzowana wtyczka w dysku. Dysk automatycznie przy braku zasilania parkuje głowicę dlatego może coś tam walnąć od czasu do czasu, przeważnie jak głowica w momencie ubytku będzie na drugim końcu talerza.

3) Tutaj wszystko, co wyżej. Bad sektory wykluczamy jako przyczynę zamułek.

 

Z tego co widzę ostro wyżyłowałeś sprzęt OC. Testy jakieś przeprowadzałeś na stabilność?

Ale mówiąc najprościej, ZMIEŃ ZASILACZ!@!@!

Firmówka 350W pociągnęłaby ten OC bez zająknięcia. Ale z Fotronem to ja bałbym się nawet pracować na tym komputerze bez twojego OC LOL.

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firmówka 350W pociągnęłaby ten OC bez zająknięcia. Ale z Fotronem to ja bałbym się nawet pracować na tym komputerze bez twojego OC LOL.

:blink:

Fortron 350W (FSP 350-60HLN) to nie firmówka ??

Czy coś ostatnio się zmieniło, że zrównałeś Fortrona z Codegenem i sp.z.o.o. ??

:blink:

Co jednak nie zmienia faktu, że Verter powinien "odkręcić" kompa, <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> miernik do łapek, sprawdzić napięcie na WSZYSTKICH liniach - wtyczka SATA ma też 3,3V a wszystkie Fortrony jakie widziałem (co prawda tylko 4 ale, to już nie 1) zawyżały właśnie 3,3V. A za wysokie napięcie też jest b. szkodliwe, zwłaszcza dla elektroniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idle:

3,3V- 3,34

5V- 5,05

12V-12,31

Stress:

3,3V- 3,31

5V- 5,03

12V- 12,25

 

Zasilacz raczej wyrabia, bo sprawdzałem kolegi brisbane i 7900 GS jak sfurał płyte... ale bede miał możliwość pożyczenia amacroxa 450W to sprawdze. co do OC.. to mi sie strasznie słaby proc trafił.. na codzień chodzi na 2300 MHz i stock V.

 

Edit:

Tego fortrona kupiłem przejściowo bo kasy brakło jak kompa składałem i miał być wymieniony, a że po zmianie wentyla chodzi cicho i stabilnie.. nie widze żadnych zwiech itp. to zostawilem. przynajmniej na razie.

 

Edit2:

Komp full stabilny, cała noc z prime95 bez błędu. Grafika też. Na tych taktach chodzi kilka dni i nie było żadnych problemów...

Edytowane przez Verter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no Elektronek co ty wygadujesz? :)

Fortron to świetna średnia półka zasilaczy! Może z FEELem pomyliłeś :D

HEHE, możliwe... możliwe... Musiało mi się coś pokiełbasić.

 

Co do dysku Verter, to nie mam pojęcia, jaki inny powód mógłby być tych zamułek skoro zasilacz daje radę.

Może coś na płytce od dysku? Może jakiś zimny lucik koło wtyczki zasilającej. Może masz coś ze sterami nie tak? Ciężko powiedzieć. To jak typowanie liczb w toto lotka :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. sproboje na innym zasilaczu, jesli to niczego nie zmieni (a na pewno tak bedzie) to wszystko gdzies sproboje upchnąć i oddam dysk na gware. Dzieki za dobre chęci.

 

Edit:

Co do typowania przyczyny, to chyba na prawde trafić w sedno, tak jka z wygrana w lotka. Przedwczoraj uwaga.. ZMIENIŁEM ANTYVIRA! miałem kaspersky-ego teraz mam nod-a 32 i problemy z ładowaniem systemu zniknęły (ok. 10 razy pod rząd wszystko OK) i od wczoraj nie słyszałem ani jednego strzału w dysku. Zdziwiło mnie że przestało sie tak dziać jak się działo, ale cóż... nie narzekam:D na razie nie sprawdze czy działa SATA II bo za bardzo czasu nie mam. W lotka trafić nie moge nigdy a tutaj tak jakos samo wyszło że się udało :D

Edytowane przez Verter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam ten dysk: Seagate Barracuda 250GB 7200.10 SATA-II 16MB cache (ST3250410AS)

Zasilany przez: be quiet! Straight Power BQT E5-550W

Płyta: Asus P5K

 

Zworka z dysku wyjęta. Zrobiłem testy w HD Tach, oraz HD Tune. Nie wiem, czy czasem nie powinno być szybciej, jak na SATA-II (300MB/s). Proszę zerknijcie i oceńcie. Z góry dziękuję. Oto wyniki:

 

HD Tach (quick, 8mb):

 

Dołączona grafika

 

 

HD Tach (long, 32mb):

 

Dołączona grafika

 

 

HD Tune:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam ten dysk: Seagate Barracuda 250GB 7200.10 SATA-II 16MB cache (ST3250410AS)

Zasilany przez: be quiet! Straight Power BQT E5-550W

Płyta: Asus P5K

 

Zworka z dysku wyjęta. Zrobiłem testy w HD Tach, oraz HD Tune. Nie wiem, czy czasem nie powinno być szybciej, jak na SATA-II (300MB/s). Proszę zerknijcie i oceńcie. Z góry dziękuję. Oto wyniki:

Witam

Możesz napisać mi czy ten dysk słychać np. w czasie tych testów hdtacha? I jak z głośnością bo wydajność bardzo duża ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Postanowiłem również podzielić się z Wami moimi wynikami i zasięgnąć konsultacji.

Korzystam z dysku Seagate Barracuda 7200.9 od ponad półtora roku i jak dotąd (odpukać) nie miałem z nim żadnych problemów. Pod wpływem lektury Waszych postów postanowiłem troszkę go potestować. Pierwsze co mnie zaskoczyło to to, że pomimo tego, że jest to nieco starszy model, bez zapisu prostopadłego, itd. uzyskane przeze mnie rezultaty były nieco lepsze niż prezentowane przez większość użytkowników na tej stronie.

 

HD Tach - short bench

post-150629-1187343837_thumb.jpg

 

HD Tach - long bench

post-150629-1187343850_thumb.jpg

 

O ile wynik wygląda moim zdaniem całkiem przyzwoicie (szczególnie biorąc pod uwagę, że dysk jest w 85% zapełniony), to zmartwiły mnie trochę dosyć duże spadki transferu w teście "long bench).

Sprawdziłem też, jakie dane mogę uzyskać z programu Everest:

post-150629-1187343890_thumb.jpg

 

Co prawda ilość błędów "01" i "07" mnie nie dziwi (podobieństwo do wyników innyhc użytkowników), nie mniej jednak ilość błędów C7 trochę mnie zmartwiła :? Czy możecie powiedzieć, co o tym sądzicie i czy Waszym zdaniem moje dane są bezpieczne?

 

Z góry dzięki za wszystkie komentarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos mi te wykresy sa nieprawdziwe - jak na 7200.9 mozna uzyska na poczatku ponad 110MB/s (pierwszy raz widze takie cos)? a takze speedburst 303,9MB/s na kanale SATA2 ktory moze miec max 300MB/s .

Moim zdaniem program wyswietla ci glupoty lub korzysta z jakiegos "cache" albo robisz nam "prima aprilis" w sierpniu montujac sobie obrazki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos mi te wykresy sa nieprawdziwe - jak na 7200.9 mozna uzyska na poczatku ponad 110MB/s (pierwszy raz widze takie cos)? a takze speedburst 303,9MB/s na kanale SATA2 ktory moze miec max 300MB/s .

Moim zdaniem program wyswietla ci glupoty lub korzysta z jakiegos "cache" albo robisz nam "prima aprilis" w sierpniu montujac sobie obrazki :)

Obrazki zdecydowanie niemontowane. Testy powtarzane wielokrotnie ze zbliżonymi wynikami. Jak sprawdzić, czy program nie korzysta z cache'u?

 

Dla porównania zrobiłem też test w HD Tune (świeżo zainstalowany, więc nie mam mowy o cache'u ;) ).

post-150629-1187347463_thumb.jpg

Edytowane przez mdfire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obrazki zdecydowanie niemontowane. Testy powtarzane wielokrotnie ze zbliżonymi wynikami. Jak sprawdzić, czy program nie korzysta z cache'u?

 

a tego to nie wiem jak sprawdzic ( moze masz w systemie zainstalowny jakis program przyspeiszajacy/zarzadzajacy pamiecia operacyjna itp ale wyniki napewno nie sa prawdziwe - nigdy barka 7200.9 nie osiaga takich predkosci transferow. Poprzegladaj temat baracudy 7200.9 i zobacz jakie powinny byc prawidlowe wykresy predkosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2) Zasilacz niedomaga lub poluzowana wtyczka w dysku. Dysk automatycznie przy braku zasilania parkuje głowicę dlatego może coś tam walnąć od czasu do czasu, przeważnie jak głowica w momencie ubytku będzie na drugim końcu talerza.

nie sadze zeby byla to bezposrednia wina zasilacza - ja w swoim dysku (Barracuda.10 320GB SATA) od nowosci obserwuje dokladnie to samo - najczesciej podczas pracy glowic dysk potrafi znienacka glosno a dosadnie strzelic, jednak negatywnych skutkow na prace systemu i reszty komputera nie obserwuje. Zasilacz Tagan 420W.

 

Czy to 'normalne' w tych dyskach i czy mozna temu jakos zaradzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w dyskach nic nie strzela, ani nie wali. W kieszeni zewnętrznej jest normalny odgłos pracującej głowicy. O reszcie nic nie powiem, bo ich nie słyszę.

Głośniejszy dźwięk z dysku wydobywa się tylko w momencie wyciągnięcia zasilania, ale nie powiedziałbym, że jest to niemiłosiernie głośniejszy dźwięk od ostro pracującej głowicy. Ten dźwięk jest po prostu troszeczkę inny.

Może trafił ci się model, który lubi powalić głowicami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem czy tylko boss'owi sie trafił taki model. ja mam tak samo, bardzo rzadko to występuje, ale jednak sie zdarza. Czytalem gdzies o tych dyskach po tym jak go kupilem(wiem troche za pozno:P) nie pamietam czy na tym forum czy gdzies indziej i wiele osób mialo identycze problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...