Skocz do zawartości
Trolu609

Wszystko O - Seagate Barracuda 7200.10

Rekomendowane odpowiedzi

a czy z moiim dyskiem jestr wzystko okej mam wrazenie ajkby chodził za wolno

HD Tach:
img237.imageshack.us/my.php?image=hdtachtp9.png

HD Tune:
http://telewizor.eu/hdtv.html
img398.imageshack.us/my.php?image=hdtunexg6.png

Prosze o odpowiedzi

Edytowane przez mietas>>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę miesięcy temu (a może paręnaście) było sporo o piszeczeniu barek na forum. Ogólny wniosek był taki, że połączenie barki z którymś toppowerem lub fortronem (już nie pamiętam) powodowało upierdliwe piski. Sprawę załatwiała zmiana zasilacza, lub zastosowanie jakiejś filtracji na okablowaniu.

Można poszukać na forum.

Przez moje ręce przewinęło się sporo różnych dysków i co do głośności w ide barki 10 należą do grupy cichszych. Trafiają się cichsze, ale też głośniejsze ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z fortronem u mnie wszystko ok.. zadnych stałych pisków nie słysze.. chyba że mówisz o takich piskach kiedy glowica ustawi sie powiedzmy w pozycji 1 to piszczy a po przesunięciu glowicy (slychac chrobot) pisk ustapuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bez nerwów :lol2:

To był konkretny model zasilacza, problem opisany przez parę osób i wspólnymi siłami go rozwiązywali.

Mnie on nie dotyczył, śledziłem go tylko z ciekawości, więc też szczegółów nie pamiętam.

 

ALE jako ciekawostkę napiszę, że jeśli podłączyłem Radeona 9800pro tą samą wiązką co stację dyskietek FDD to cewki zarówno na radeonie jak i w zasilaczy szalały i piszczały taż, że głowę urywało. Jeśli był sam na wiązce, lub z Hitachim, lub z Liteonem lub z Benq -> była cisza. Po prostu coś z czymś się w elektronice gryzło / wzbudzało.

Może kolega ma podobnie ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zakupilem druga 320stke. Tym razem dostalem Made In Thailand z firmware 3.AAK. Wczesniejszy dysk jest z Singapuru 3.AAC. Jedyna rzecz jaka mnie zastanawia to takie dziwne stukniecia w tym nowym dysku. Jakby glowica przeskakiwala i uderzala o cos. Zdarza sie to zadko ale mam nadzieje ze to nie jakas wadliwa sztuka. W starym dysku nic nie stuka. Nawet nie mam jak sprawdzic SMARTA bo postawilem odrazu RAID 0. A ponizej wyniki:

 

post-46-1189926821_thumb.jpg

 

post-46-1189926852_thumb.jpg

 

Wyniki moze nie rewelacyjne. Podobno na ICH9R transfery sa ciutke wyzsze. A moze tez przyczynia sie do tego liczba talerzy w dyskach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też dysk strzela (rzadko ale sie zdarza, szczególnie jak jest zimny albo dlugo i intensywnie pracuje). mam taki sam jak kolega "Nyny" i jak na razie wszystko z nim w porządku.. a co do piszczenia to nie zasilacz mi piszczy tylko dysk:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wydaje mi sie ze ten typ tak ma. Szkoda ze odrazu nie kupilem 2x 3.AAC z Singapuru bo dziala juz troche i nic mu nie bylo. Tylko ta cena na poczatku byla zaporowa. A teraz dalem 288zł.

Verter mozesz powiedziec skad masz dyski i jaki firmware?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ja mówię tylko o najnowszych barkach z jednym talerzem 250GB! Inne może sąnajcichszymi dyskami na świecie - tego nie wiem, nie testowałem.

 

2. Miałem dwie barki jak powyżej i więc musiałbym mieć naprawdę pecha, żeby trafić na obie piszczące. Zwłaszcza, że obie zachowywały się wyjątkowo powtarzalnie - praktycznie identyczne dźwięki emitowały.

 

3. Przypadek sprawił, że akurat mogę się ustosunkować do sprawy z zasilaczami i tymi konkretnymi dyskami. Otóż dyski chodziły tak samo po podłączeniu Neoteca Maxmusa 440W jak i Delty 400W.

 

Zamist pisać, że się miało już xx barek i nic nie piszczało, niech wypowiedzą się tylko Ci, co mają konkretnie ten model, o którym napisałem i dodatkowo cichy komputer. Przecież pisanie w kontekście mojego postu, że ma się 320GB i wcale nic nie piszczy jest bezsensowne.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamist pisać, że się miało już xx barek i nic nie piszczało, niech wypowiedzą się tylko Ci, co mają konkretnie ten model, o którym napisałem i dodatkowo cichy komputer. Przecież pisanie w kontekście mojego postu, że ma się 320GB i wcale nic nie piszczy jest bezsensowne.

Takie porównanie nie jest bezsensowne, ponieważ ty piszesz, że dysk ci piszczy cały czas, tzn, że dźwięki muszą się wydobywać z silniczka (wątpię żeby głowica obcierała o talerze powodując te piski LOL). Wątpię także, żeby producent zmieniał silniczki, jak rękawiczki w każdym modelu. Mogę się mylić, ale jedno jest pewne. Silniczki zastosowane w modelach o większej ilości talerzy nie mają większej mocy, ponieważ talerze rozpędzają się zauważalnie dłużej. Mi się nasuwa taki wniosek, że większość ma ten sam silniczek przynajmniej jeśli dyski wyszły z tego samego kraju/fabryki. Ja zauważyłem, że dyski Made In Thailand są cichsze w szumie talerzy niż Made In China. Prawdopodobnie fabryki stosują inne silniczki. Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy większa ilości blędów w:

( C7 ) Ultra DMA CRC Error Rate

Moze powodować, że komputer się wyłącza?

Na jedej barce ata mam ich 72, na drugiej identycznej 4 ( oba hdd na tej samej taśmie, była zmieniana już :wink: ), na 250GB sata 20 błedów. Kabelka sata jeszcze nie zmianiałem.

Ale raczej obarczalbym kontroler. Ale to chyba wiąże się z MOBO na gwarę, a to raczej średnio mnie przekonuje :sad:

Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się nad tym zastanawiałem, bo ukazało się to po zmianie PSU dwa dni temu. Ale zmienilem z Antec SP 400W na HX 520W, więc mocy ma na 3 takie komputery :wink: Napięcia prawie idealne ( 12,07; 4,97; 3,34 )V, fluktuacje rzędu 0,1V to max ale i tak bardzo się trzeba napatrzeć, żeby to zoabczyć. Na Antecu napięcia skakały jak głupie, zazwyczaj duzo powyżej 12,2 w samym idle...

 

Ale skupiłem sie na HDD, bo dzieje się to na zasadzie, że HDD jakby stają i ponownie startują ( jest to slyszalne i przy tym charakterystyczne piknięcie [ chyba zawsze podczas resetów się tak dzieje, ale żadko kiedy sie na sam ten efekt zwraca uwagę. ]) Przy tym zjawisku komp łapie chwilowego zonka, np. opera ( + orthos ), bo w grach i 3dmarkach tego nie zaobserwowałem. I czasem łapie reseta i przy botowaniu albo ponowny reset, albo monitor sie nie włacza. Po Twardym resecie wszystko działa spowrotem, albo po 1-2 sek dziala dalej komputer po takim krótkim zatkaniu. Myślałem tez o temp. bo akurat przy WC grzebałem, ale dodalem tylko 120 i zamiast 1, wieja już 3, także, jest lepiej a nie gorzej. A temp i tak sprawdziłe to są dużo lepsze, także jestem w kropce.

 

Byanjmniej logicznie myśląc:

- Zmieniłeś zasilacz i się pojawiło no to jego wina.

- Z drugiej strony te błedy C7 wcześniej już też były kosmiczne w smarcie, a teraz jeszcze urosły.

- Ta moja płyta od początku wydawała się być kapryśna, co bardzo dało się we znaki przy oc i nadal jest tak, ze muszę wszystko stopniowo ustawiać, po troszku, bo jak ustawię wszystko naraz ( już sprawdzone możliwości, stabilne sprzętu ) to zawsze trzeba zworę przestawić... I po ponownym, stopniowym ustawieniu wszystkiego, tak jak wcześniej glupial, tak teraz smiga, ogolnie na codzień...

- Dochodzi jeszcze sprawa, że teraz za HDD jest jeszcze Coolriver zasilany i może on coś szwankuje. On chodził jeszcze na Antec, ale tylko jeden wieczór, więc może nie zdążyłem na tamtym zasialczu tego dostrzec. ( spróbuję podłaczyć CR na oddzielnym molexie... )

 

Więcej możliwości nie widzę...

Edytowane przez Jarek_135

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wolfszary

Kurcze to NCQ daje tyle co nic. Specjalnie mam AHCI by NCQ dzialalo a tu prawie zerowy wzrost wydajnoscu. W takim razie kiedy NCQ pokaze swoje prawdziwe oblicze? W jakim przypadlu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od lektury "co to wogóle jest NCQ" - na pewno nie ma głównego zadania przyspieszanie odczytu. Więcej kożyści w trwałości dysku bo głowica mniej mieli. Przynajmniej w teorii :)

Jakieś tam mini zyski były jak pamiętam testy początków NCQ ale to właściwie pomijalne.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W razie gdyby kogoś interesowalo albo może miałby podobny problem:

1.) Nie wiem jak..., ale w zarządzaniu enregią przestawiło sie na laptop/przenośny, przez co seryjnie w windowsie jest dla tej opcji że po 30min hdd wylacza. Przez co słyszałem rozpędzanie talerzy i charakterystyczne pikanie... Jednak to ogólnie pozbyło sie tylko problemu z HDD, tzn ustawiłem zwyczajnie na stacjonarny i tylko monitor się wyłącza...

2.) Ale sam problem ze stabilnością leżał po stronie karty graficznej. Tzn miałem ja ustawioną tak na jej granicy stabilności, ale na tyle, że chodzila bez żadnych problemow. Wszystko powodowało taktowanie rdzenia, obniżenie taktowania o 10Mhz zalatwiło caly problem i już jest cacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka jest dokladna pojemnosc dysku 7200.10 250Gb (ten jednotalerzowy) ? (ile GB pokazuje windows faktycznie)

A po czym poznac że dysk jest jednotelrzowy bo mam takie jak w podpisie - moge Ci podać ilość jak będe w domu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o te wlasnie cienkie jednotalerzowe 250GB - sybmol chyba ST3250410AS

 

Wyzej byly testy tych dyskow - podajcie prosze ile dokladnie GB ma ten dysk ? ( ile widzi GB windows np w moj komputer itp)

 

 

a jeszcze mam pytanko - jak w tych jednotalerzowcach z glosnoscia i wibracjami ? w porowaniu z jednotalerzowcami ale 26mm ? ( mam swoja 7200.9 160GB 1 talerz i chetnie wymienie ja na ta nowa 250GB , tylko czy ta nowa nie jest glosniejsza ?)

Edytowane przez Mr.Martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o te wlasnie cienkie jednotalerzowe 250GB - sybmol chyba ST3250410AS

 

Wyzej byly testy tych dyskow - podajcie prosze ile dokladnie GB ma ten dysk ? ( ile widzi GB windows np w moj komputer itp)

a jeszcze mam pytanko - jak w tych jednotalerzowcach z glosnoscia i wibracjami ? w porowaniu z jednotalerzowcami ale 26mm ? ( mam swoja 7200.9 160GB 1 talerz i chetnie wymienie ja na ta nowa 250GB , tylko czy ta nowa nie jest glosniejsza ?)

O ich głośności masz parę postów, to sobie poszukaj. Ja mam tą barkę, nie wiem jak wychodzi w porównaniu z innymi barkami, ale niezbyt jestem zadowolony z niej jeśli chodzi o tą kwestie. SAmsung cichszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 talerzowa barka 250GB = 232,89GB

Ale to prosto wyliczyc, czasem odchyły są, bo jakis producent coś sobie wymyśli, kieyś takie Matroxy albo Samsungi ciut wieksze widziałem...

Ogólnie ja zawsze przyjmuje sobie mnożnik 0.9375 i dokladnośc jest dość duża, ale do tego co powinno byc przy wszystkich liczeniach B, KB, MB, GB...

Ogolnie ten Seagate powinnien być ciut większy: 250*0.9375=234.375GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 talerzowa barka 250GB = 232,89GB

Ale to prosto wyliczyc, czasem odchyły są, bo jakis producent coś sobie wymyśli, kieyś takie Matroxy albo Samsungi ciut wieksze widziałem...

Ogólnie ja zawsze przyjmuje sobie mnożnik 0.9375 i dokladnośc jest dość duża, ale do tego co powinno byc przy wszystkich liczeniach B, KB, MB, GB...

Ogolnie ten Seagate powinnien być ciut większy: 250*0.9375=234.375GB.

 

dzieki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój dzisiejszy zakup B-) :

 

MaXtor (Seagate) DiamondMax 21 500 GB, SATA II, STM3500630AS, 7200.10, 16 MB cache, NCQ, Firmware: 3.AAE

Made in China.Wypełnienie silikonem koloru fioletowego.

 

Testy zaraz po pierwszym uruchomieniu:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jeśli ktoś by chciał jakieś dodatkowe testy lub wrażenia to pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...