Skocz do zawartości
Trolu609

Wszystko O - Seagate Barracuda 7200.10

Rekomendowane odpowiedzi

Dyski sa naprawde ciche, nie slychac nadmiernego szumu, ani zadnego chrobotania i dodatkowych halasow nawet pod maks obciazeniem roznymi operacjami. Ogolnie jestem bardzo zadowolony z zakupu.

 

2x ST3250410AS 7200.10 250GB 16MB SATA2 NCQ - RAID0 na ICH9R

zgadzam się: dyski są naprawdę całkiem "kulturalne". obrazowo opisując: nie ma "chrr-chrrrr" :lol: a jest "dzzzyt-dzzyt przy doczytywaniu.

sam bałem się trochę tej głośności przed zakupem.

 

daj @lukasp jeszcze wynik z LONG bo ten wykres coś ci skacze.

ale już widać że wynik masz niemal identyczny jak ja. czyli wszystko jest OK, tak u mnie jak i ciebie.

 

ps. też jestem bardzo zadowolony z zakupu. w dodatku dyskacze mam poprzecznie od razu za wentylem a z racji małej wysokości pięknie się chłodzą - test "na rękę" :)

 

edit: @rafa: a ty jaki masz stripe u siebie?

Edytowane przez sorest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja zakładałem partycje w Vistowym menedżerze, zapuszczałem tylko szybki format i nie było problemów.

]

 

No tyko , ze ten szybki format nie chce sie zapuscic i jaki jeast tego przyczya? Bo wlasnie tu mam zagwostke. b onie sadze aby dysk byl uszkodzony, chyba ze cos sie stalo podczas transportu

 

 

 

btw. nie zwracajcie prosze yuwagi na jakosc wypowiedzi bo pisze pod duzym wplywamem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

]

 

No tyko , ze ten szybki format nie chce sie zapuscic i jaki jeast tego przyczya? Bo wlasnie tu mam zagwostke. b onie sadze aby dysk byl uszkodzony, chyba ze cos sie stalo podczas transportu

 

 

 

btw. nie zwracajcie prosze yuwagi na jakosc wypowiedzi bo pisze pod duzym wplywamem

 

 

 

zrób zrzut smart'a z np. HD Tune

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjąłem zworkę z dysku to teraz w ogóle go nie wykrywa.. :)

Przedtem wykrywało partycje, można było zapuścić bencha i sprawdzić bad sectrory, ale smart nic nie pokazywał, temp też nie. Może coś źle podłączyłem tylko co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyjmowałem tej zworki ona tam głęboko siedzi i do tego jest krótsza niz zwykla zworka <_< dysk lezy na boku zeby mial nawiew moze lezec na boku??

Ze zworaka dysk pracuje jako SATA/150, po wyjeciu zworki dysk pracuje w szybszym standardzie SATA2/300. Zalezy jaki masz kontroler na plycie, jesli SATA2 to zworke wywal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze zworaka dysk pracuje jako SATA/150, po wyjeciu zworki dysk pracuje w szybszym standardzie SATA2/300. Zalezy jaki masz kontroler na plycie, jesli SATA2 to zworke wywal

Dzieki za info bo mi akurat nakleili naklejke gwarancyjna na to miejsce gdzie powinno to pisac :mur:

 

EDIT: Wyjalem zworke i teraz 87mb/s mam:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez pavel54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym a u mnie dość dziwny jest wykres (mowa o HD Tach 3.0 - Quick) bo zaczyna sie na 100MB/s i skokami leci do 130MB/s ino jakim cudem rośnie zamiast opadać ?! :D

 

2x ST3250410AS - RAID0

 

EDIT:

 

Ok, wytargałem zworki już wykres wygląda "normalnie" no i szybciej jest ;)

 

Ujdzie w tłumie ;)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok:

nooo i od razu lepiej, prawda ? :)

ale to ciągle pewien niedosyt...

 

zerknąłem: twój QuadGT jest na Intel ICH-8R. ale nie wierzę by wynik był na tyle niższy wobec ICH9R

 

pytanie: jaki ustawiłeś STRIPE?

/ja mam 32KB. mój wyniki masz w moim poście na poprzedniej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok:

nooo i od razu lepiej, prawda ? :)

ale to ciągle pewien niedosyt...

 

zerknąłem: twój QuadGT jest na Intel ICH-8R. ale nie wierzę by wynik był na tyle niższy wobec ICH9R

 

pytanie: jaki ustawiłeś STRIPE?

/ja mam 32KB. mój wyniki masz w moim poście na poprzedniej stronie.

No cóż też mnie trochę martwią wyniki na ICH9 zwłaszcza ten użytkownika lukasp oraz twój gdzie średnia dobija do 155-156MB/s a u mnie nie co gorzej. Nie wiem do końca czy to przez mój chip ICH8 czy przez Viste czy też przez to że STRIPE który mam ustawiony na 128KB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

STRIPE który mam ustawiony na 128KB.

zgaduj zgadula: stawiam przysłowiowe piwo że tu leży powód.

 

z tego co widziałem: stripe 64 i 128 to tylko jak masz dane typu: obróbka video. gdzie pojedyncze pliki idą w kilka-kilkanaście GB

przeinstaluj na 32KB i daj wynik. zabawy sporo ale efekty widać gołym okiem ;)

 

edit:

widzę że @lukasp dodał też że ma stripe 32KB.

Edytowane przez sorest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należę do tej "grupy" użytkowników dla których stwierdzenie "przeinstaluj system" zwłaszcza dopiero postawiony dobrze skonfigurowany i "pinknie" działający nie wchodzi rachubę ;) Ale o tym dla zainteresowanych w dolnej części postu ;)

 

Strip Size : 128KB - HD Tach Long

Dołączona grafika

 

Strip Size : 32KB - HD Tach Long

Dołączona grafika

 

Jak widać średni przyrost wzrósł o ponad 20MB/s co cieszy ;) Nie jest to fakt dalej 155MB/s jak u was ale nikt tu na Viście nie testował jeszcze (albo o tym nie wiem) i HD Tach musi tu działać w trybie zgodności i ma tendencje do obciążania w 100% procesora podczas pracy tak więc nie mogę stwierdzić z całą pewności iż za "brakujące" 10MB/s na pewno dopowiada chip ICH8 lub też inny czynnik.

 

Zmiana Strip Size bez reinstalacji by Mardok ;)

 

1. Przeniosłem "wolno stojące" pliki z macierzy na inny HDD pozostawiając praktycznie sam system z dokumentami i Swap'em.

2. Ghost'em zrobiłem Disk > To Image zapisując Image na osobnym dysku.

3. Usunąłem macierz i stworzyłem nową o rozmiarze Strip Size 32KB.

4. Przywróciłem Image Ghost'em wraz z podziałem na partycje, BootSektorem i systemem.

5. Wszystko działa jak złoto ;]

 

* pierwszy krok można pominąć, zrobiłem to tylko w celu zmniejszenia czasu potrzebnego na zrobienie Image oraz aby wielkość pliku wynikowego nie była za wielka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok

należę do tej samej grupy też nie lubię reinstalacji systemu ;)

ale mając na uwadze takie profity... sam bym dał normalny reinstal z racji braku dysków.

i przyznam, że nieźle to wykombinowałeś z ghostem.

 

wynik już akceptowalny a i wykres "kształtem" przypomina nasze. przyznasz że warto było się pobawić? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok

należę do tej samej grupy też nie lubię reinstalacji systemu ;)

ale mając na uwadze takie profity... sam bym dał normalny reinstal z racji braku dysków.

i przyznam, że nieźle to wykombinowałeś z ghostem.

 

wynik już akceptowalny a i wykres "kształtem" przypomina nasze. przyznasz że warto było się pobawić? :)

No jak by nie patrzeć wzrost o ponad 20MB/s to nie coś koło czego można przejść obojętnie ;) Tak więc dzięki bardzo za poradę co do Strip Size bardzo się przydało :) Aż zacząłem się poważnie zastanawiać nad 3x HDD @ RAID 0 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, widzę przyczynę tak słabego wyniku( Post #1327) w porównaniu do innych w hdtachu. Stripe Size mam na 128KB, tylko czy się opłaca na te 32KB przechodzić? jak to się ma przy operacjach na większych plikach? czy ten większy czas dostępu jest spowodowany tym Stripe Size czy to, że jedno talerzówki tak mają?

Edytowane przez carek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, widzę przyczynę tak słabego wyniku(na poprzedniej stronie) w porównaniu do innych w hdtachu. Stripe Size mam na 128KB, tylko czy się opłaca na te 32KB przechodzić? jak to się ma przy operacjach na większych plikach?

Hym a na pewno masz zworki wyciągnięte ? Ba tak jak patrze na twój screen to masz podobną średnią do mojej ze zworkami na SATA1. Natomiast co do Strip Size 128KB @ 32KB dużo powiedzieć nie mogę bo zmiana nastąpiła dopiero ~1h temu z racji tego iż u mnie na macierzy jest system/dokumenty oraz nawet jakaś gra a to jest "zbudowane" głownie z małych plików tak więc taka zmiana miała jak najbardziej sens. Sam sobie musisz odpowiedzieć jak często dokonujesz operacji na "wielkich" plikach a jak często gracz czy włączasz system ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok

Ja robiłem testy na Viście :D wszystko jest na poprzedniej stronie.

Ogólnie to wyszło prawie identycznie na XP i Viście, oraz jeśli brać pod uwagę 2 różne chipsety nvidii w RAID0.

Mi transferek wypada kiepsko w porównaniu do waszych, nawet po zainstalowaniu SP1 do Visty jest to samo.

Na dodatek musiałem chwilę powalczyć, żeby "Hot swapping" mi z powrotem zaczął działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok

Ja robiłem testy na Viście :D wszystko jest na poprzedniej stronie.

Ogólnie to wyszło prawie identycznie na XP i Viście, oraz jeśli brać pod uwagę 2 różne chipsety nvidii w RAID0.

Mi transferek wypada kiepsko w porównaniu do waszych, nawet po zainstalowaniu SP1 do Visty jest to samo.

Na dodatek musiałem chwilę powalczyć, żeby "Hot swapping" mi z powrotem zaczął działać.

Z tego co piszesz iż na XP i Viście wyniki są niemal identyczne wskazuje to na to iż winę za nie do końca wykorzystane możliwości dysków ponosi u mnie jednak ICH8, co mnie raczej nie cieszy bo wymiana mobo to już znacznie więcej zabawy niż zmiana Strip Size nie mówiąc już o kosztach ;) Cóż mimo wszystko dla pełnej jasności sytuacyj przydał by się jeszcze ktoś z RAID 0 tymi dyskami i jakąś mobo na ICH8, najlepiej taką jak moja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mój sprzęt jak w podpisie, chce postawić macierz RAID0. i teraz rodzi sie pytanie: czy opłaci się dokupić drugi dysk taki jak mam?(w sensie wydajności) czy lepiej kupić 2x250 jednotalerzowe i ten zostawić na "przechowalnię". Chodzi mi o stosunek cena:jakość.

Wykres z mojego HDD:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(w sensie wydajności)

1.czy opłaci się dokupić drugi dysk taki jak mam?

2. czy lepiej kupić 2x250 jednotalerzowe i ten zostawić na "przechowalnię".

Chodzi mi o stosunek cena:jakość.

/spać nie mogę. kawy się opiłem za dużo :/ to ci zrobię taki kosztorys na poczekaniu...

 

1. 1x320GB = 325zł 320GB+320GB=640GB

2. 2x250GB = 460zł 500GB+320GB=820GB

 

różnica w cenie: 135zł

różnica w pojemności: 180GB

 

różnica w prędkości:

1. 1x320GB masz average read 65MB/s. przy 2xszacuję ok. 115-120MB/s

2. 2x250GB da average read ok 145-155MB/s

 

różnica w bezpieczeństwie:

1. ryzyko wysokie : wiadomo 1HDD kaput=dane kaput

(szczególnie, że 1HDD już popracował sobie trochę, nie jest nowy, etc)

2. ryzyko zniwelowane kopiami najważniejszych danych : by ci padł na raz RAID 0 oraz 320GB z backup'em to trzeba być maksymalnym pechowcem... :lol:

 

ps. mnie tylko zastanawia dlaczego cena *410AS mocno urosła... duża popularność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wyczerpujący kosztorys.. jeszcze o tej porze nono podziw, nawet kawa to małe usprawiedliwienie:P jakieś środki finansowe przyjdą na święta to pomyślimy o rozwiązaniu 2x250:)

PS. Jeszcze jedno pytanie: zależy mi na ciszy... te 250-tki tez terkoczą jak ten co mam teraz? znaczy w bude normalnie wkręcony jest i przenosi drgania dość mocno (sama praca głowicy) nie chce go kłaść gdzieś luzem po bedzie sie bardziej grzał a po drugie z kombinacjami z dyskiem "w powietrzu" mam niemiłe doświadczenia.. załatwiłem sobie w taki sposób Barracude.7

Edit:

Zauważyłem, że dyski wyprodukowane w Tajlandii maja większą kulturę pracy (silniczki cichsze), a te z Chin trochę głośniejsze, da sie słyszeć. Czy to samo tyczy sie jednotalerzówek? i czy są produkowane w Chnach jak i Tajlandii?

Edit2:

Rozmowa przeszła na kolejną strone a ten post chyba został pominięty przez większość:D Wiec tak przypominam...

Edytowane przez Verter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...