Skocz do zawartości
Trolu609

Wszystko O - Seagate Barracuda 7200.10

Rekomendowane odpowiedzi

Hitachi ma 3 talerze. Chyba że z nowszej serii T7k1000

 

Na magazyn danych to WD GT jest bezkonkurencyjnie cichy.

 

 

Ja nad 250 wciąż się zastanawiam żeby 3 zamiast moich dwóch Hitachi założyć.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hitachi ma 3 talerze. Chyba że z nowszej serii T7k1000

 

Na magazyn danych to WD GT jest bezkonkurencyjnie cichy.

Ja nad 250 wciąż się zastanawiam żeby 3 zamiast moich dwóch Hitachi założyć.

Gdyby chwilowo nie inne wydatki sam bym już miał 3x 250GB 7200.10, wydaje się to najnormalniejsza opcją bo przy 4 dyskach w RAID 0 wbudowane kontrolery lubią się już "dławić" a szkoda mi kasy na jakiś sprzętowy kontroler na PCI-E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cenowo nie wyjdzie przypadkiem 3x250 ~ 2x500??

Te 250-tki jakieś drogawe są. 500GB Hitachi a szczególnie WD AAKS są cenowo przystępniejsze.

 

Z Hitachim to jest dziwnie.

Przy 500GB P7K500 -> w specyfikacji 2 talerze -> 250GB / talerz ??

Przy 7k1000 -> 750GB 4/8 ... 1TB 5/10 -> 188GB i 200 GB / talerz ??

 

I co to jest WD GT ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conti - tu chodzi o wydajność, mnie i pewnie Mardokowi też chodzi po głowie sprawdzenie jak się spisuje taka macierz z trzech dysków.

 

Ten WDC to jest GP (Green Power) mój błąd w pisowni. Dyski 5400rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conti - tu chodzi o wydajność, mnie i pewnie Mardokowi też chodzi po głowie sprawdzenie jak się spisuje taka macierz z trzech dysków.

 

Ten WDC to jest GP (Green Power) mój błąd w pisowni. Dyski 5400rpm.

Wydajnościowo to faktycznie może być ciekawie. Z chęcią bym zobaczył ....

 

Hmm. Co do WC GP to nawet mi 5400 by nie przeszkadzało, bo to ma być dodatek do barki 10 320GB zamiast Hitachiego 80GB. Właśnie głównie jako magazyn. ALE słyszałem AAKS i talerze by nie przeszkadzały, gdyby nie głowice. Jak to wygląda w GP ?? Też mały traktorek ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conti - tu chodzi o wydajność, mnie i pewnie Mardokowi też chodzi po głowie sprawdzenie jak się spisuje taka macierz z trzech dysków.

Tak, tak mowa o wydajności. W poprzednim moim poście miało być "najbardziej optymalną" a nie "najnormalniejszą" pisanie po nocach... to czasem głupoty wychodzą ;)

 

Hmm. Co do WC GP to nawet mi 5400 by nie przeszkadzało, bo to ma być dodatek do barki 10 320GB zamiast Hitachiego 80GB. Właśnie głównie jako magazyn. ALE słyszałem AAKS i talerze by nie przeszkadzały, gdyby nie głowice. Jak to wygląda w GP ?? Też mały traktorek ??

GP nigdy nie miałem i nie widziałem natomiast mam kilka 500GB AAKS głośne nie są (w porównaniu do poprzednich moich modeli WD nawet bardzo ciche) choć i tak tytułowe "Baśki" są bardziej ciche od nich, aby być szczerym muszę zaznaczyć iż żaden maniak ciszy ze mnie i nigdy to nie było u mnie priorytetem. Podsumowując AAKS 500GB umiarkowanie cichy, dość wydajny z umiarkowaną ceną, jak dla mnie jedne z najlepszych dysków na magazyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baśkę 10 jakoś przełknąłem, chociaż głowice potrafią się odezwać. Hitachi 80GB to przy niej prawie bezszelestne urządzenie. Ale ma już swój wiek i wielkość też nie za duża. Stąd dźwięki barki 10 320GB to dla mnie maksimum znośności, jako drugi dysk wolałbym coś cichszego. Niestety obecnie jest to mało realne. Nawet chwalone Szajsungi z czasem (czasem dość krótkim) stają sie głośne - przynajmniej takie czytałem opinie.

Stąd chodzi za mną cały czas Hitachi - dalej mają opinie dość cichych ... Z drugiej strony czas dostępu serii P7K500 w postaci 18ms i dość przeciętny transfer to mało zachęcająca rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Co do WC GP to nawet mi 5400 by nie przeszkadzało, bo to ma być dodatek do barki 10 320GB zamiast Hitachiego 80GB. Właśnie głównie jako magazyn. ALE słyszałem AAKS i talerze by nie przeszkadzały, gdyby nie głowice. Jak to wygląda w GP ?? Też mały traktorek ??

Poczytałem troche testów o tej serii i według tego co piszą na portalach zajmujących się głównie oceną hałaśliwości i zużycia energii to najcichszy dysk jaki kiedykolwiek słyszeli pod każdym względem!

Chyba go dzisiaj zamówie to opisze co i jak.

Wydajność odczytu dzięki talerzom 250GB jest przyzwoita. Tylko czas dostępu gorszy.

 

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seagate 250GB 16MB ST3250410AS 7200.10 SATAII, szybki i w miarę cichy, piszę w miarę bo u mnie jak dysk pracuję to go słychać takie chrupanie/cykanie ciche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie jest Seagate serii 10 czyli pewnie chcesz kupić Seagate barracuda 10 160GB SATA.

Inne:

Hitachi DeskStar 7K160 160 GB (SATA II)

Hitachi DeskStar P7K500 250 GB (SATA II, NCQ)

WD Caviar SE-16 250 GB WD2500AAKS 16MB cache SATA-II

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK! Czekam:P

S'il Vous Plaît

 

2x160GB, 1 talerz, RAID 0, 32kb :) 150 pesoss each, czyli cheap as a bulki.

Dołączona grafika

 

Wrazenia lepsze niz jedna barka ES2 250Gb za 270 pesoss.

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o pojedynczą 160GB :) ale to nic. Przeczytałem trochę na temat tego dysku i chyba go kupie.

Sector19 ładny wynik i dzięki. A jak z kulturą pracy??

ja mam 160 ... ta cieńka wersja moim zdaniem jest cicha (nie piszczy jak ta grubsza) ... ale czasem lubi sobie pochrobotać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 160 ... ta cieńka wersja moim zdaniem jest cicha (nie piszczy jak ta grubsza) ... ale czasem lubi sobie pochrobotać :)

wedlug mnie rowniez jest cicho... po przesiadcze z wd1600Ys (cichy dysk) jest podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sector19 --> wyniki raidu po prostu świetne, tylko pewnie były robione na pustych dyskach ;). Ja na swojej barce 10.320gb 16MB w teście HD TACH (burst )mam średni wynik 62.5MB :-| . Ale dysk jest zapchany po brzegi, cy to jest normalne ??.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sector19 --> wyniki raidu po prostu świetne, tylko pewnie były robione na pustych dyskach ;). Ja na swojej barce 10.320gb 16MB w teście HD TACH (burst )mam średni wynik 62.5MB :-| . Ale dysk jest zapchany po brzegi, cy to jest normalne ??.

Ani podział na partycje ani obecność czy też rozmiar oraz rodzaj danych obecnych na dysku nie ma znaczenia dla wyniku w testach programów HD Tach/HD Tune/Everest i tego typu podobnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani podział na partycje ani obecność czy też rozmiar oraz rodzaj danych obecnych na dysku nie ma znaczenia dla wyniku w testach programów HD Tach/HD Tune/Everest i tego typu podobnych.

Dokladnie... dyski wypelnione po brzegi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...