Skocz do zawartości
Trolu609

Wszystko O - Seagate Barracuda 7200.10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam parę pytań związanych z moim dyskiem.Jest to mój 3 dysk firmy Seagate i w przeciwieństwie do dwóch poprzednich nie jestem zbytnio z niego zadowolony zwłaszcza przez hałas jaki generuje pod czas pracy.Poprzednie dwa były żebym nie przesadził ale spokojnie mogę powiedzieć że o połowę cichsze niż obecnie posiadany.Zrobiłem parę testów i chciał bym abyście się wypowiedzieli na ich temat.

 

No i na początek screen bez instalowania sterów SW.Widać na nim dosyć dużo skoków wydajności i w tych momentach słychać głośne chrobotanie(chyba praca głowic)post-121473-1203236897_thumb.jpg

A tak przedstawia się wykres pracy dysku z zainstalowanymi sterami SW.Wykres jest bardziej równomierny ale spadł burst.

post-121473-1203237080_thumb.jpg

 

Test z tego screena wykonałem z zainstalowanymi sterami SW i z wyłączoną w nich opcją "Command Queuing"Jak widać burst podskoczył do góry.

post-121473-1203237388_thumb.jpg

I jeszcze dwa testy wydajności wykonane w sterach.Test z włączonym "Command Queuing"

post-121473-1203237573_thumb.jpg

I drugi test z wyłączonym "Command Queuing"

post-121473-1203237662_thumb.jpg

No i na koniec odczyt SMART-a z HD tune.

post-121473-1203237762_thumb.jpg

I teraz pytanie.Jak będzie najlepiej to śmigało,czyli co mam zainstalować lub od instalować bo ja się w tym pogubiłem. :-| Proszę o jakieś info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie wiem nad czym tu dumać? Widać że średni odczyt jest lepszy ze sterownikami SW i jeśli nie powodują problemów w systemie to niech zostaną. Burst jest zupełnie nie istotny!

 

Po drugie nie napisałeś nawet co to za dysk..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rafa za odpowiedź.A dysk to Seagate 250Gb ST3250820AS 8 mb.

A o co chodzi dokładnie z tym burstem. :huh:

Burst to teoretyczna przepustowość kontrolera do jakiego został podpięty dany HDD, w skrócie jak jest większa od max jaki osiąga HDD to nie ma sobie czym głowy zawracać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używa / miał styczność z silencerami HDD?

 

np

http://www.allegro.pl/item308426055.html

 

 

wibracje 160GB od nowości mnie denerwowały, znajomy kupił teraz 320GB seagate i to samo spore wibracje, podobnie samsung 400 500GB, czy te ustrojstwa skutecznie likwidują przenoszenie się wibracji z dysku na obudowę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam dość długo na wszystkich dyskach czegoś bardzo podobnego http://www.nexustek.nl/disktwin_hdd_vibrat...um_or_black.htm więc wrażenia mogą być podobne. Krótko mówiąc działa to dobrze. Szczególnie ciszej słychać głowice, są bardziej stłumione. Temperatury nie porówywałem z i bez ale te radiatory się nagrzewają więc jakieś ciepło odbierają od dysków.

Ogólnie jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto kołyska mojej roboty :)

hdd

 

Za dużo nie widać na tej fotce, ale jak ktoś będzie zainteresowany to zrobię lepsze.

Efekt takiego zamocowania dysku jest od razu słyszalny (a w zasadzie niesłyszalny).

Mojego Seagata 10.7200 poprostu nie słychać, a kompa mam generalnie cichego. Żadnych zbędnych wiatraków itp. na grafie silencer, a wentyl na CPU 1500 RPM.

 

Glaniu bierz dysk jedno- talerzowy. Będzie cichszy, szybszy, mniej się nagrzewał i tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko, czy nexus, revoltec i pentagram stosują podobne ogumienie ....

Wydaje mi się że Nexus produkuje dla Revolteca. Wyglądają identycznie i są w podobnych cenach.

Pentagram jest na pewno z innych fabryk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to pentagram jest najbardziej interesujący -> połowa ceny.

Przydałaby mi się para takich zawiasów.

Hitachi leży na gąbce, ale barakuda niestety przykręcona na sztywno i głowice jej potrafią stuknąć. Gąbki już nie upchnę w obudowie, zostaje mi tylko zawieszenie w zatokach.

Przy zakupie pentagrama ponad 50 zł zostaje w kieszeni ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to fajna rzecz, co najmniej 3x się przymierzałem.

ALE: cena oraz ilość zajmowanego miejsca przy połączeniu z wentylatorem dla 2-3 dysków.

Antec ma fajny patent w którejś z obudów -> rama na 3 dyski zawieszane właśnie w ten sposób z wentylem postawionym pionowo z przodu dysków.

Konstrukcja prosta, ale żeby wykonać to trzeba mieć mały warsztat i trochę zdolności. Myślałem też nad takim projekcikiem z obudów po cdromach -> mam ze 3 stare. Ale czasu na to za mało ....

 

P.S.

Antec Solo

http://www.dzikie.net/index.php?art=antec_...p=2&cpage=1

Po policzeniu kosztów może się okazać, że obudowa ta nie jest wcale droga.

Gdyby była czarna, oraz gdybym w swoją nie włożył tyle pracy ....

Swoją drogą ciekawe czy wejdzie do niej GF8800 -> gdzieś był link do zestawienia obudów.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ST3500630AS -< ma prawo GLOSNO Cuczec nawet kiedy trzymam go w rece , gdzie wibracje sa raczej wyeliminowane ?

 

zastnawia mnie czy nei da sie go jakos wyciszyc ? moze zworka na 1,5 Gb/s ?

 

czy ewentualnie jakies sterowniki do windowsa ktore go zwolnia ? juz nie wiem oc mam robic.

 

wyprodukowalem dzis kolyske zeby wisial sobie na gumkach ale to nie pomaga. on sam z siebie buczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli wyprodukowany w chinach to raczej będzie głośniejszy niż ten z Tajlandii, wiem bo miałem styczność z kilkoma chińskimi, a sam mam Tajlandzki, nawet leżały obydwa koło siebie. Więc IMO te chińskie są deczko głośniejsze i jeśli masz takiego to trudno.. w nich chyba przynajmniej lżej igła chrobocze ale szum jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak poznacz czy chinski czy tajlandzki ? , moj to buczy dziwnie , nie wiem do czego to przyrownac.

 

igla jak nieraz strzeli to tez sie dziwie ze sie jeszcze nie polamala. no i czasem takie pikanie pstrykanie slychac,

 

powiem wiecej , ze te chrobotanie podczas odczytu z dysku jest wedlug mnie cichsze niz to buczenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak poznacz czy chinski czy tajlandzki ?

jest napisane made in... na dysku:P

Mój też strzela.. znaczy teraz nie słysze bo w SQD siedzi ale przed włożeniem czasem sobie strzelił..

 

@slawex1983

Może po prostu te kilka sztuk które miałem były starsze albo z takiej serii ze byly glosniejsze od mojego.. no chyba że ja na cichy trafilem; ale kolega kupiło statnio tajlandzkiego jednotalerzowego 250-gigowca i tez cichutki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem:

1) ST380021A - Barracuda IV - z Singapuru była niesłyszalna,

2) ST3120022A - Barka 7 - Z Chin bardzo cicha,

3) no i teraz 10 - z Tajlandii i jest cichsza od 7, której i tak nie było słychać (chyba, że przyłożyć ucho :)

 

Wszystkie te dyski zamocowane były w gumowej kołysce. Brat kupił niedawno chińskiego Maxtora STM3250310AS i też jest gitara. No nie jestem przekonany, że pochodzenie ma tu jakieś znaczenie. A może po prostu mam szczęście :)

Edytowane przez slawex1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem:

1) ST380021A - Barracuda IV - z Tajlandii była niesłyszalna,

2) ST3120022A - Barka 7 - Z Chin bardzo cicha,

3) no i teraz 10 - z Tajlandii i jest cichsza od 7, której i tak nie było słychać (chyba, że przyłożyć ucho :)

 

Wszystkie te dyski zamocowane były w gumowej kołysce. Brat kupił niedawno chińskiego Maxtora STM3250310AS i też jest gitara. No nie jestem przekonany, że pochodzenie ma tu jakieś znaczenie. A może po prostu mam szczęście :)

Jednak ma znaczenie kolego. dyski wyprodukowane w Tajlandii są cichsze, szybsze. Jest to sprawdzone przez mojego kolegę. Dyski w Tajlandii są wykonane z lepszych podzespołów niż w Chinach. Sam widziałem screeny dysków 250 gb Seagate z Chin i Tajlandii. Te pierwsze były o jakieś zawsze 3 mb/s szybsze i zapewne cichsze. Ja miałem kiedyś 250gb seagate 2 talerzową i była wolniejsza od tej z Tajlandii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...