Skocz do zawartości
Trolu609

Wszystko O - Seagate Barracuda 7200.10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam parę pytań związanych z moim dyskiem.Jest to mój 3 dysk firmy Seagate i w przeciwieństwie do dwóch poprzednich nie jestem zbytnio z niego zadowolony zwłaszcza przez hałas jaki generuje pod czas pracy.Poprzednie dwa były żebym nie przesadził ale spokojnie mogę powiedzieć że o połowę cichsze niż obecnie posiadany.Zrobiłem parę testów i chciał bym abyście się wypowiedzieli na ich temat.

 

No i na początek screen bez instalowania sterów SW.Widać na nim dosyć dużo skoków wydajności i w tych momentach słychać głośne chrobotanie(chyba praca głowic)post-121473-1203236897_thumb.jpg

A tak przedstawia się wykres pracy dysku z zainstalowanymi sterami SW.Wykres jest bardziej równomierny ale spadł burst.

post-121473-1203237080_thumb.jpg

 

Test z tego screena wykonałem z zainstalowanymi sterami SW i z wyłączoną w nich opcją "Command Queuing"Jak widać burst podskoczył do góry.

post-121473-1203237388_thumb.jpg

I jeszcze dwa testy wydajności wykonane w sterach.Test z włączonym "Command Queuing"

post-121473-1203237573_thumb.jpg

I drugi test z wyłączonym "Command Queuing"

post-121473-1203237662_thumb.jpg

No i na koniec odczyt SMART-a z HD tune.

post-121473-1203237762_thumb.jpg

I teraz pytanie.Jak będzie najlepiej to śmigało,czyli co mam zainstalować lub od instalować bo ja się w tym pogubiłem. :-| Proszę o jakieś info.

Może zadam drune pytanie Ale co to sa stery SW bo również mam takie wcięcia z hd tune...

Edytowane przez jorda88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są to sterowniki ktore sie instaluje wtedy gdy system jest postawiony na dysku ATA.. tak jakby sterownik kontrolera (IMO) ja jak je zainstalowalem to miaęłm przycięcia we wszystkim.. muzyka filmy gry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są to sterowniki które sie instaluje wtedy gdy system jest postawiony na dysku ATA.. tak jakby sterownik kontrolera (IMO) ja jak je zainstalowałem to miałem przycięcia we wszystkim.. muzyka filmy gry...

To nie jest tak jakby sterownik. To JEST sterownik kontrolera ATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak jakby sterownik. To JEST sterownik kontrolera ATA.

To jest sterownik, ALE w części przypadków lepiej dysk pracuje przy standardowym sterowniku zawartym z systemem operacyjnym.

Jeśli system operacyjny nie ma sterownika do danego kontrolera to oczywiście należy go zainstalować. ALE jeśli system operacyjny ma taki sterownik i wszystko jest ok, to instalacja sterownika może (nie musi) zaszkodzić. Szczególnie odnosi się to do sterowników nVidii i nForce 1/2/3. Inne -> nie wiem, nie interesowałem się tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie: jak i czy to jest kur_a możliwe?! tydzień temu (równo! w sobote poprzednią) kupiłe barracude 7200.10 80gb, <mój WD padł na pierwszych 20GB i nie mogłem odpalić na nim systemu nie tracąc masy danych...>

no ale seagate: kupiony nówka w sklepie, ma tydzień no i odpalam naprawe systemu (xp) z płytki, nie idzie nie można skopiować pliku... myśle płytka padła, jakaś rysa jest to pewnie przez to... :/ ale system postawił się na innej partycji... O.o WTF? instalka HDD Health, a tam pokazuje mi poziom "zdrowia" dysku - 66%

 

terkotanie przeżyje, to ze czasem jakby się przywieszał i chwile nic sie nie dało zrobić też (to na bank wina hdd jest) ale myślałem ze jednak hdd powinien wytrzymać dłużej troche... :/

Ktoś z Was już miał taką sytuację?

 

Jak kupie nowego kompa (kwestia tygodnia-dwóch) to przerzuce tam dane i dysk poleci na gware oczywiście...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest sterownik, ALE w części przypadków lepiej dysk pracuje przy standardowym sterowniku zawartym z systemem operacyjnym.

Jeśli system operacyjny nie ma sterownika do danego kontrolera to oczywiście należy go zainstalować. ALE jeśli system operacyjny ma taki sterownik i wszystko jest ok, to instalacja sterownika może (nie musi) zaszkodzić. Szczególnie odnosi się to do sterowników nVidii i nForce 1/2/3. Inne -> nie wiem, nie interesowałem się tym.

Najlepiej sprawdzić czy na sterach od chipsetu dysk lepiej chodzi niż na sterach od MS. Szczególnie ważne jest obciążenie CPU. Miałem tak kiedyś na SIS735, gdzie na SIS IDE Driver obciążenie było minimalne, a na Windowsowych wyraźnie większe. Kontroler IDE nforce2 działa mi na sterach od nvidii nForce 9.35 Unified Remix i wszystko śmiga jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie sterowniki które kiedyś testowałem powodowały mniejsze czy też większe problemy z nagrywarkami cd / dvd. Szczególnie z testowaniem płyt po ich nagraniu -> PIE/PIF/Jitter .....

Różnica w obciążeniu procka +/- 1%.

 

Magic_LbN

"wskaźnikem zdrowia" to się nie przejmuj. Stary Hitachi (to już ze 4-5 lat) ma 80%, roczna barka 60% ....

Ważne są reallokacje oraz bady.

Ważne pytanie - w jakim stanie masz kable. Sprawdź dyski na innych kablach. Szczególnie kable SATA są wrażliwe na usterki. Albo miałem pecha, albo są takie badziewne -> w ciągu 2 lat zdążyłem już wymienić kabel SATA 3x. Teraz za każdym razem gdy jest jakiś niepokojący objaw u mnie czy u znajomych zaczynam od sprawdzenia dysku na innym kablu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dołączyłem do zadowolonych posiadaczy 250ek ..410.

Dyski made in thailand, firmware 3.AAC.

Wszystkie zamontowane w tłumiko chłodnicach. W kompie absolutna cisza! Jestem bardzo zadowolony mimo że czasem popiskują.

Sa zdecydowanie cichsze od poprzednich Hitachi T7k500 a te głośne nie były.

Zasłuzona 5! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie zaglądałem ale postanowiłem się podzelić moimi spostrzerzeniami na temat mojej jednotalerzówki 250 GB (410AS):

 

-na początku miałem problem z postawieniem na niej XP ale po odkręceniu całego OC jakoś drgnęła i poszło (wcześniej instalka nie chciała jej podzielić na patrycje i sformatowac, to samo było gdy robiłem to z innego dysku z postawionym juz XP) oczywiście musiałem ustawić w biosie jako IDE a nie jako raid i takie tam.

 

-nie sprawdzałem gdzie ją wyprodukowali ale jest cicha, nie gwiżdże ani nie stuka, a jako porównanie mam 160 ATA Seagate'a które służy jako magazyn i nie bardzo jest obciążone a generuje większy szum. A komp jest wyciszony, skręcone wentyle i cichy zasilacz.

 

-temperatura przy nie wentylowanej budzie (ok25-30. stopni) waha się między 30-40 stopni i w sumie jest chłodniejsza od 160-tki o jakieś 2-4 stopni.

 

A na koniec coś dla silencerów tani i szybki w wykonaniu sposób na hdd i drgania, sam jeszcze tego nie zamontowałem tylko dlatego że nie mam wolnych zatok 5" ale nowa buda i zrobię to na 100%, pomysł zaczerpnięty z innego forum o wyciszaniu i podobno działa :D

 

Foto 1 z dyskami

 

Foto 2 bez dysku

 

edit: zapomniałem napisać dla niedowidzących, to jest to o czym myślicie i nie ma się czego wstydzić :P

Edytowane przez pieczara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na koniec coś dla silencerów tani i szybki w wykonaniu sposób na hdd i drgania, sam jeszcze tego nie zamontowałem tylko dlatego że nie mam wolnych zatok 5" ale nowa buda i zrobię to na 100%, pomysł zaczerpnięty z innego forum o wyciszaniu i podobno działa :D

Szczerze że komuś sie chce. Z tym "hałasem dysków" to taka kwestia bardzo sprawa subiektywna. Jednemu głośno innemu cicho. Mi na przykład jest cicho, wystarczają mi te koszyki co mam w swojej obudowie (Chieftec LBX). I tak bardziej słyszę zasilacz(chieftec) niż te dyski. A i zasilacz jakoś nie specjalnie, a muszę powiedzieć ze kompa mam zaraz przy łózku i w spaniu mi nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. znając życie to pewnie zły dział ale postanowiłem napisać tutaj gdyż sprawa wiąże sie z dyskiem z tej serii.

mam problem z włączeniem tego zakichanego AHCI tak aby działało NCQ (ST3250410AS) . Za każdym razem jak to włączę kończy się blue screenem przy ładowaniu systemu. próbowałem kilku sposobów ( z zainstalowanym systemem XP) bo nie posiadam stacji dysków B-) i nie mam jak wgrać sterów przy instalacji. jest jakiaś szansa czy muszę stacje kombinować?? dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...