Skocz do zawartości
Trolu609

Wszystko O - Seagate Barracuda 7200.10

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie z innej beczki. Gdzie można kupić ten dysk poniżej 390zł (chodzi mi o sklep internetowy i model ST3320620AS czyli popularną 320tkę) ? Bo wszędzie nie mają na magazynie.

 

Aha - i chodzi mi o jakiś pewny sklep oczywiście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gaz

wiec lekka modyfikacja, agere vs ST ;)

tak czy inaczej, oba testowalem podpiete do tego samego konrolera na mobo i wyniki sredniego odczytu sie powtarzaja z dokladnoscia do 0,2MB/s

czas dostepu na tym z ST roznie wychodzi

 

@Didymos234

swoj kupilem w proline za 365zl, 1.5tyg czekania az sprowadza i tego samego dnia sie wszystkie rozeszly/zarezerwowaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki. Gdzie można kupić ten dysk poniżej 390zł (chodzi mi o sklep internetowy i model ST3320620AS czyli popularną 320tkę) ? Bo wszędzie nie mają na magazynie.

 

Aha - i chodzi mi o jakiś pewny sklep oczywiście :)

Skąpiec

Edytowane przez WormBoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobny apel do posiadaczy Barracudy 10 z Gdańska - jesli jest taka osoba pilnie proszę o kontakt - nosze sie z wyslaniem do seagate dysku po raz drugi i przed tym chce porównac z inną sztuką

 

Jesli ktos moglby pomóc proszę o PM

Edytowane przez Yacho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden to 7200.9 drugi to 7200.10 , ja bym wybrał 7200.10 bo ma większą gęstość i mniej głowic ( przynajmniej tak było że 7200.9 miała 4 głowice a 7200.10 ... 3 )... a najlepiej jeśli dołożysz te 30 PLN i kupisz 320 ( 2x160 ) .

------EDIT------

Ooooo wersja 320 kosztuje 405 PLN ...... ja kupiłem za 365 PLN ...

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mowicie ze moge smialo brac to:

http://www.sprzetkom.pl/product_info.php?c...oducts_id=11387

 

z tego sklepu za ta cene?

 

Dodam ze sklep mam na miejscu i odbiore osobiscie, na co zwracac ewentualnie uwage? Czytalem gdzies na forum ze sa produkowane w Korei i Tajlandi i lepsze te z Tajlandi, prawda to? I jak to dokladnie poznac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mowicie ze moge smialo brac to:

http://www.sprzetkom.pl/product_info.php?c...oducts_id=11387

 

z tego sklepu za ta cene?

 

Dodam ze sklep mam na miejscu i odbiore osobiscie, na co zwracac ewentualnie uwage? Czytalem gdzies na forum ze sa produkowane w Korei i Tajlandi i lepsze te z Tajlandi, prawda to? I jak to dokladnie poznac?

No taka cena jest rozsądna.

 

Miejsce produkcji można odczytać z nalepki na folii lub po kolorze substancji w okolicach silnika ( w tym temacie ,wcześniej, powinny być zdjęcia ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowne panie i panowie forowicze.

 

Czy dysk twardy o oznaczeniach ST3320620As to nowa Barracuda 7200.10 ?

 

Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi.

 

P.S.

Pytam aby miec 120% pewnosci.

Z tego co wiem to tak - 320Gb Sata II :), a skladam sobie wlasnie zestaw i zamowilem juz to cacko powinno byc piatek/sobota :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa miesiące temu kupiłem barracudę sata 320 GB (ST3320620AS). Dysk wykorzystuję jako magazyn filmów. Przedwczoraj zaczęły mi się zawieszać ostatnio wrzucone filmy, sprawdziłem chkdsk i wykazało 28 KB bad sectorów, ale jak odpaliłem seatools to pokazało 251 uszkodzonych sektorów, z czego większość na samym końcu dysku (obszary w ogóle jeszcze nigdy nie zapisywane). Czy muszę wysłać dysk do sprzedawcy (proline) czy mogę od razu do punktu serwisowego do Warszawy? Jak na nowy dysk długo nie pochodził :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stalem sie posiadaczem Segate Barracudy 7200.10 o pojemnosci 320 GB. Jago wydajnosc w poruwnaniu do kilku letniej Barracudy IV ksztaltuje sie tak jak na zalaczonym obrazku - nowa Barracuda ma ogromna przewaga. Po jej kupnie praca z komputerem stala sie przyjemniejsza - wszystko zaczelo duzo szybciej dzialac :D

 

Nowy dysk podlaczylem do kontrolera SATA w nForce 4 (nie Ultra). Obsluguje on tylko transfer do 150 MB/s i nie powinien obslugiwac NQC

 

Tymczasem na obrazku przedstawiam wlasciwasci kontrolera SATA do ktorego jest podlaczony moj nowy dysk 'stoi ptaszek' przy opcji "Enable Command queuing". Czy to oznacza, ze mam wlaczone NQC ktorego moj kontroler nie obsluguje, czy moze mam zaburzenia pamieci :-|

 

Kolejna kwestia ktora chcialem poruszyc to chlodzenie tego dysku. Umiescilem go nad wentylatorem zasysajacym powietrze do obudowy wiec chlodzona jest dolna czesc dysku (elektronika). Czy jest to dobre rozwiazanie czy moze przelozyc dysk troche nizej tak aby byla chlodzona zarowno jego gora jak i dol, a moze nie ma to znaczenia ? :huh:

 

Temperatuja Barracudy 10: 36-37 stopni.

Temperatura Barracudy IV 35 Stopni - ten dysk jest chlodzony tym samym wentylatorem co poprzedni, tylko dla odmiany wieje on na jego gorna czesc :P

 

Jesli chodzi o glasnosc dyskow to nowszy jest pod tym wzgledem gorszy. Barracudy IV nie bylo slychac, tymczasem nowszy dysk jest slyszalny np. podczas startu systemu :sad:

post-105042-1159298423_thumb.jpg

post-105042-1159298448_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ yotomeczek

Tak z 16MB cache, made in China, fioletowe wypełnienie.

 

@ rafa

Wiem, że burst mógłby mieć >200 MB/s ale nie bardzo wiem co mógłbym zrobić żeby to poprawić na plycie jak w sigu?

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ yotomeczek

Tak z 16MB cache, made in China, fioletowe wypełnienie.

 

@ rafa

Wiem, że burst mógłby mieć >200 MB/s ale nie bardzo wiem co mógłbym zrobić żeby to poprawić na plycie jak w sigu?

ja sie przymierzam ale raczej 2 x 250

i chyba ES (tyle tych wersji porobili .... nie wiem które najlepsze do raida0)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie przymierzam ale raczej 2 x 250

i chyba ES (tyle tych wersji porobili .... nie wiem które najlepsze do raida0)

 

Zerknij sobie tutaj

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=127165&st=30

 

2X250 w RAID 0

 

Tam podalem moje wyniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij sobie tutaj

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=127165&st=30

 

2X250 w RAID 0

 

Tam podalem moje wyniki

Widziałem :D

To są 250 ES czy zwykłe ?

Opisy tych ES są enigmatyczne i nie wiem czy w praktyce osiągi się różnią

Wykresik z HDTach trochę dziwny masz - NF4 to nienajgoeszy kontroler pod raida0 i wykres powinien być klasycznie opadający jak przy jednym dysku, tyle że 2xszybiej ... dziwne

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tez sie o cos zapytam :)

Powiedcie mi czy dysk 320GB ma jakies male wibracje przy wlaczeniu zasilania do niego i tzymaniu go w reku ? oraz czy jak przylozy sie do niego ucho to slychac mocno obracajace sie talerze ? w porownaniu z wczesniejszymi baracudami (7200.9 7200.7 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasuwa mi sie dokladnie to samo pytanie. Jak wyglada kwestia glosnosci w porownaniu do 7200.7?

 

Przez jakis czas uzywalem 40-tki 7-mej generacji i byla calkowicie bezglosna - ani pracy silnika ani glowic nie bylo slychac, moze dlatego ze nie byla przykrecona do obudowy, ale jednak. Aby uslyszec ze dysk jest wlaczony trzeba bylo przylozyc ucho do obudowy.

 

A jak jest w tym przypadku? Blizej mu do 7200.7 czy do U5 ktorego prace w burscie slychac u sasiadow? :roll:

 

Aha, jeszcze jedno, wiecie moze gdzie poza apollo.pl mozna dostac 320-tki z 5-letnia gwarancja? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasuwa mi sie dokladnie to samo pytanie. Jak wyglada kwestia glosnosci w porownaniu do 7200.7?

 

Przez jakis czas uzywalem 40-tki 7-mej generacji i byla calkowicie bezglosna - ani pracy silnika ani glowic nie bylo slychac, moze dlatego ze nie byla przykrecona do obudowy, ale jednak. Aby uslyszec ze dysk jest wlaczony trzeba bylo przylozyc ucho do obudowy.

 

A jak jest w tym przypadku? Blizej mu do 7200.7 czy do U5 ktorego prace w burscie slychac u sasiadow? :roll:

 

Aha, jeszcze jedno, wiecie moze gdzie poza apollo.pl mozna dostac 320-tki z 5-letnia gwarancja? :|

5 lat gwarancji ma kazdy dysk - realizuje sie ja zewnetrznie

 

wersje 400 500 i 750 gb bez wytlumiania wibracji sa BARDZO ! głośne - z 320 ponoc juz lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...