Skocz do zawartości
Trolu609

Wszystko O - Seagate Barracuda 7200.10

Rekomendowane odpowiedzi

to program internetowy

 

http://www.hddstatus.com/hdrepanalysis.php

 

zapomniałem jeszcze dopisać, że dysk to Made in China z zielonym wypełnieniem <<- tylko nigdzie nie moge znaleść co oznacza zielony kolor ;)

 

a ja z glosnoascia tego dysku ? ( w idle czy slychac talerze czy sa wibracje oraz jak z glosnoscia glowic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głowice słychać, ale o wiele mniej niż w moim poprzednim Barracuda 120GB SATA 1I 8MB

 

ogólnie to dysk mam na takiej małej konstrukjcji na dole obudowy, na gumowych kołeczklach i wogóle do nie słychać, rozpędza sięo 1s szybciej od starego, no i jest o wiele szybszy od niego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że wetne się w temat, mam fioletowe wypełnienie w dysku, znaczy dobrze, czy źle ? ;)

 

I 2 pytanie - dysk dostałem otworzony, żebym sprawdził czy nie ma uszkodzeń mechaniczny, dobrze, czy też zrobili mnie w jajo i dysk był np. zwrócony przez kogoś ? Bo na fakturze trzeba było podpisać "Oświadczam, że odbieram towar nieuszkodzony mechanicznie" jakoś tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że wetne się w temat, mam fioletowe wypełnienie w dysku, znaczy dobrze, czy źle ? ;)

 

I 2 pytanie - dysk dostałem otworzony, żebym sprawdził czy nie ma uszkodzeń mechaniczny, dobrze, czy też zrobili mnie w jajo i dysk był np. zwrócony przez kogoś ? Bo na fakturze trzeba było podpisać "Oświadczam, że odbieram towar nieuszkodzony mechanicznie" jakoś tak

A był uszkodzony mechanicznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm

Kupilem dysk Seagate AS 250GB 16 MB NCQ SATA 2.

Ciemno zielone(czarne ? ) wypelnienie.

Dysk nie jest duzo glosniejszy od Samsung PATA 80GB.

Glowice slychac wyraźnie i bardzo metalicznie w porownaniu do Samsunga.

Po wylaczeniu zasilania swist talerzy maleje przez chwile, potem cisza a na sam koniec cos jakby odglos ziarenek piasku w grzechotce

i znowu cisza.

Czy to normalne ?

To pierwszy dysk u ktorego cos takiego słysze.

 

A i temperatura idle 38 stopni w porownaniu do 31 Samsunga. Poprzegraniu 60 GB z jednego na drugi temp 39~40 przy 33 Samsunga.

 

Bardziej dokladne info o glosnosci tej wersji podam po zalozeniu Freezera bo box wentyl zaglusza wszystko lacznie z pobliska lodowka.

Edytowane przez Feris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak w ubiegłym tygodniu stałem się posiadaczem Seagate Barracuda 7200.10, 16 MB, 320GB. Powiem tylko tyle, dysk jest straszliwie cichy, chrobotanie słychać bardzo rzadko - nawet przy największym obciążeniu. Jest bardzo szybki mimo tego, że u mnie chodzi na SATA1 bez NCQ i pełnej prędkości gdyż mam płytę która tego nie obsługuje. W porównaniu z moim drugim dyskiem Barracudą 7200.7, 8 MB, 200 GB - który osiąga bardzo dobre wyniki - mój nowy zjada go na śniadanie, w ogóle sam sobie się dziwię jak mogłem na nim pracować. Chodzi bardzo głośno i wolno, chociaż w porównaniu do mojego 6 letniego Samsunga jest cichy jak cholera. Przegrywając pliki stara Barka dostaje takie baty on nowej, że aż miło popatrzeć :) Oba dyski są wykorzystane w 1/3. Z tego co zobaczyłem mam wersję z Chin.

 

Porównanie mojej Barracudy 7200.7 i 7200.10

Dołączona grafika

Edytowane przez LCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeeezzz kupilem ten dysk - 250giga z 8 megowym cache, wersja z chin, fioletowe wypelnienie i jest tak TRAGICZNIE GLOSNY ze mnie cos chyba szczeli... swist talezy jest okropny! powaznie zastanawiam sie, czy by mi go w proline nie wymienili na inna wersje, moze cichsza by byla /;

 

0x41 0x56 0x45!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeeezzz kupilem ten dysk - 250giga z 8 megowym cache, wersja z chin, fioletowe wypelnienie i jest tak TRAGICZNIE GLOSNY ze mnie cos chyba szczeli... swist talezy jest okropny! powaznie zastanawiam sie, czy by mi go w proline nie wymienili na inna wersje, moze cichsza by byla /;

 

0x41 0x56 0x45!!

Hmm ... jak widać rozbieżność w 7200.10 jest ogromna.

 

Mam wersję 320 GB Tajlandia fioletowy nadlew - naprawdę głośny ale tylko w seek , szum talerzy praktycznie nie słyszalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Polandmet*2

witam.

Czy moglibyscie mi polecic jaki model mam zamowic ?

Bo chce ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> HDD wzamian za padnieta grafike na gwarancji.

Jakis 160-200GB, wydajny, tylko nie wiem czy sprawdzona wersje 9 czy juz 10 ? Glosnosc mnie nie zabardzo interesuje, i tak bedzie on cichszy niz te co mam teraz. I chyba wezme s-ata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ide jutro wymienic ten dysk na 320 i jak bedzie rownie glosna, to trudno... oznacza to zapewne, ze wiekszosc spoleczenstwa juz ogluchla w zakresie wysokich czestotliwosci od sluchawek pchelek [;

_____________

 

EDIT: mam juz ta 320 i stwierdzam, ze jest... jeszcze glosniejsza /; wersja bez wypelnienia, silnik bez naklejki, product of singapore...

 

teraz juz mam tylko nadzieje, ze po pewnym czasie ucichnie choc troche.

 

0x41 0x56 0x45!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ide jutro wymienic ten dysk na 320 i jak bedzie rownie glosna, to trudno... oznacza to zapewne, ze wiekszosc spoleczenstwa juz ogluchla w zakresie wysokich czestotliwosci od sluchawek pchelek [;

_____________

 

EDIT: mam juz ta 320 i stwierdzam, ze jest... jeszcze glosniejsza /; wersja bez wypelnienia, silnik bez naklejki, product of singapore...

 

teraz juz mam tylko nadzieje, ze po pewnym czasie ucichnie choc troche.

 

0x41 0x56 0x45!!

Jak pech to pech bo moja 320 Tailand nie świszczy ( aby nie było że jestem głuchy to stwierdzam że Samsung SP2504C pomimo że znacznie cichszy w seek to jednak emitował dźwięk wysokiej częstotliwości ) ( .... aha ... nie używam słuchawek a już na pewno nie pchełek :> :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem 250gb na sata :) 16mb cache itd.

 

tak prezentuje sie w porownaniu ze "starym" Samsung'iem sp2004c

 

post-22729-1163173020_thumb.jpg

 

Samsung jest zdecydowanie chłodniejszy i trochę cichszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dzwiękami o dużej częstotliwości jest tak, że albo je słyszymy na maxa albo bardzo słabo. Wszystko zależy jak i gdzie postawimy dysk. Jeśli w kieszeniach to świstu nie będziemy aż tak słyszeli z uwagi na bardzo małe środowisko rozprzestrzenienia się fal stojących. Jeśli jednak damy go na dół obudowy to będzie on słyszalny na maksa. Trzeba więc pokombinować.

Co do głośności Barek to większość ludzi wsadza je do kieszeni więc, niby nie słyszy świstu, jednak same wibrace jakie Barka przenosi na obudowę kompa są tak koszmarne, że ludzi mówią "Barka jest strasznie głośna" a to nie prawda. Wystarczy postawić ją na gąbce lub gumowych nóżkach i jest cisza jak makiem zasiał :)

Edytowane przez LCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam 300 7200.9 i faktycznie jest glosna, to trzeba przyznac tyle ze uzywam jej jako magazynu. Na system uzywam cichutenkiej 7200.9 160 gb. I mam pytanie czy 300 7200.9 jest glosniejsza od 7200.10 320 ?? pzoatym nei wiem co to ale po zamknieciu systemu, gdy wylanczaja sie dyski 300 wydaje dziwny dziewk jakby skrzypniecie cos takiego. Po zatym nie mam z nimi zadnych problemow ale ten dzwiek troszke mnie wkurza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Polandmet*2

A ja mam pytanie takie. Bo u mnie od reki maja tylko 160GB ST3160811AS seria 9 (tyle ze po 290zl) i taki chcialem kupic ale teraz jest ta wersja 10 i ten ktory jest w sklepie z linka powyzej ST3160815AS 7200.10. W zasadzie na to samo wyjdzie bo cena identyczna.

SEAGATE 160 GB, 7200.9, 8 MB, SATA II, NCQ - ST3160811AS 229 zł

SEAGATE 160 GB, 7200.10, 8 MB, SATA II, NCQ - ST3160815AS 225 zl

Jakies sugestie ? Ktos robil tu porownania wydajnosci miedzy jednym i drugim, ewentualnie miedzy 160GB a jakims 200-250GB ?

 

Glosnosc ma drugorzedne znaczenie bo ja jednak wole slyszec co dysk robi i czy cos robi, natomiast jak nic nie robi to moglo by go nie byc slychac :) No i nie scierpialbym jakis swistow i piskow :)

 

U seagate na stronie pisze ze ten model 7200.10 160GB jest tez w wersji 16MB Cache. Tu na stronie sa tylko duze pojemnosci z ta iloscia cache. Czy to ma jakiekolwiek znaczenie w normalnej pracy czy olac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...