Skocz do zawartości
Trolu609

Wszystko O - Seagate Barracuda 7200.10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam prezczytalem posty i teraz mam pytanie bo chyba zdecyduje sie na baracude 320

 

czym roznia sie te dwa dyski

 

1. http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...287&katid=4

 

2. http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...279&katid=4

 

W jednym opisie jest NCQ a drugim nie - ale wyminiony NCQ jest w specyfikacji

 

Rozny jest tez czas dostepu tarc on track ?

 

Ogolnie to potzrebuje szybkiego dysku na system ktory chodzi non stop - na magazym mam segata 200 GB

 

A moze jedna ze 160 baracud - z tej strony

http://www.arest.pl/index.php?inc=cennik&a...4&skatid=14

 

ale ktora - prosze o pomoc w wyborze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale według mnie coś w sklepie pokręcili... Na stronie Seagate'a ST320620AS jest nie wykrywany, sprawdzałem dwa razy :wink:

Ale poszukujesz dysku, który chodzi cały czas... Ponoć ES/NL35 są dyskami z takim przeznaczeniem... Pytałem wcześniej o porównanie 7200.10 z ES/NL35 ale się nie doczekałem, może teraz wspólnymi siłami się czegoś dowiemy. A jedyne co wiem i jest pewne to z zalożenia NL35 są dyskami, które mają chodzić 24/24h...

Ktoś może w końcu coś podpowie, fakt, że to temat o 7200.10, więc mogą to zlać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca...

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...seagate+es+nl35

Także coś jest, ale za dużo to tego nie a juz na pewnoe na podstawie tego ciężko co kolwiek porównać, nawet ES z NL35, uważam że sama mechanika w NL35 z dyskow scsi o niczym nie świadczy.... Ale coś więcej by się przydało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena nadal jest, szkoda że HDD'ków już nie ma, kupiłbym wszystkie dostępne za tą cenę B-) Pewnie by się wykręcali później, to jest oczywiste, ale jestem ciekaw, czy nie byliby zobowiazani się z tego prawnie wywiązać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

regulamin sklepu

Przedstawiona oferta w sklepie nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Handlowego, jest jedynie zaproszeniem do rozpoczęcia rokowań (zgodnie z art. 71 k.c.). Zastrzegamy sobie prawo do niezrealizowania zamówień z ważnych powodów ekonomicznych.

Więc jedyne co mamy to możemy się pośmiać z ceny :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy wiec prosze cos mi polecic - wigilia tuz tuz a pod choinke musze sam sobie zrobic prezezncik

7200.10 320GB będzie dobrym HDD. Sam osobiście jestem nastawiony na ten model, NCQ, sata II, 16MB... Ale jeśli ES/NL35 jest tym samym, tylko że na lepszych pozespołach to oczywiście wybralbym ES lub NL35... Sam widzisz, że o nich nie ma niczego konkretnego. Ale jeśli Ci się tak śpieszy to polecam Ci Seagate, dlatego bo mam zaufanie do tej firmy i uważam, że robi najlepsze HDD. Ale sam musisz zdecydować ,to Twoje piniądze. z tą 7200.10 to może jedynie będziesz musiał z wibracjami powalczyć... Ale wybór i tak należy do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Długo się nie nacieszyłem tym dyskiem. Mam ST3320620AS SATA II i występuje u mnie dziwny problem.

Mianowicie podczas ładowania XP Pro Sp2 system ładuje się, ładuje i ładuje i końca nie widać. I nie wiem o co chodzi. Staje w momencie z ekranem Windows Xp. No i muszę resetować kompa i za drugim, trzecim razem załapuje i uruchamia winde. No i nie mam zielonego pojęcia co może być tego przyczyną. Z wcześniejszym dyskiem a miałem WD 120 7.200 nie było najmniejszych problemów. A barke mam od dwóch dni i takie dziwne zjawisko. Prosiłbym was zatem o jakieś wskazówki. Co to może być? Dodam tylko że jak już za 2,3 resetem system załapie i się uruchomi to niby wszystko jest ok. Czy dysk może mieć jakąś dziwną przypadłość o której nie wiem? Model konkretnie pochodzi z Sinagapuru 3.AAE i ma fioletowe wypwłnienie. Dodam, tylko że temperatura hdd jest chyba w normie 35-38 stopni.

Z góry wielkie dzięki za wszelką pomoc ;)

 

Dodałem wyniki S.M.A.R.T Czy mógłby ktoś mi powiedzieć czy są poprawne? Może z tym dyskiem coś jest nie tak?

Panowie Pomóżcie!!!

post-144018-1166607158_thumb.jpg

post-144018-1166607766_thumb.jpg

Edytowane przez Szwedek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zakup dokonany zdecydowalem tak jak mi doradziliscie 320 GB produkt of singapure fioletowe wypelnienie

 

Rozumiem ze zworke ograniczajaca 3 GB mam wyciagnac - mowa o plycie DFI LANPARTY UT nF4 Ultra-D

 

A co myslicie o konfiguracji takich dyskow w raidzie na tej plycie pod katem wydajnosci - nie wiem ktore to zonaczenie raid-u ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zajmujesz się przetwarzaniem danych strumieniowych, np. edycją filmów dvd, to raid ma więcej wad niż zalet. Była już parę stron wstecz dyskusja o tym.

Dwa dyski w kompie to sporo plusów, dwa dyski w raidzie to może być sporo kłopotów ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje konti - czytalem sporo na ten temat - o klopotach z raidem tez wiele mi opowiadal kolega - poki co zobacze jak zachwouje sie ta 10 - mysl o przyszlosciowym raid-0 nasunela mi sie przy zmianie systemu na Vista - sadzac po historii systemow z Redmond bedzie on teraz ciezszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk jzu chodzi w systemie - balem sie tej glosnosci o ktorej pisaliscie - dys zamontowalem na razie na dole - owszem przy starcie slychac maly zgrzyt ale pozniej juz jest cicho. Pierwsze wrazenie bardzo pozytywne w systemie mam 200 GB baracude na UDMA i podczas kopiowani plikow w Total comanderze wynik nie przegraczal 20GB/s. Zaczalem zgrywac dane na nowy dysk i wartosc czasmi pokazuje 42 GB/s - wiem ze to nie jest jakis tam test - ale wzrost wartosci bardzo zadowalajacy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem,HD tune pokazuje mi że burst rate mam 118MB\S.Dlaczego mam taki mały wynik?Posiadam płytę DFI LanParty UT nF4 Ultra-D

A dysk masz 7200.10 na sata II? Jeśli tak to stawaim, że wsadziłeś go na zworce, która ogranicza go na sata I.

 

Dysk jzu chodzi w systemie - balem sie tej glosnosci o ktorej pisaliscie - dys zamontowalem na razie na dole - owszem przy starcie slychac maly zgrzyt ale pozniej juz jest cicho. Pierwsze wrazenie bardzo pozytywne w systemie mam 200 GB baracude na UDMA i podczas kopiowani plikow w Total comanderze wynik nie przegraczal 20GB/s. Zaczalem zgrywac dane na nowy dysk i wartosc czasmi pokazuje 42 GB/s - wiem ze to nie jest jakis tam test - ale wzrost wartosci bardzo zadowalajacy

20 i 42... ale jak już to MB/s... Nie wiem jak Total comander ale ja używam Total copy i lubię ten program, jeśli nie używałeś to warto spróbować, może Ci sie spodoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszedlem na stronke Total Copy i juz mi sie podoba - be jest opcja ograniczenia pasma kopowiania - wiec zaraz go instaluje.

 

Czy macie jakas ciekawa propzycje podzialu tego 320 GB na partycje ? Napewno chce na ninm miec system myslalem o nieduzej partycji 20 GB a reszte jak 2 lub 3 podzialy na partycje magazynujace.

 

Wiem ze mozna sie pobawic w taki podzial ze na kazda glowice bedzie przypadala glowice :) - pozostaje tylko ( nie wiem czy to jeszcze obowiazuje ) ograniczenie partycji bootujacej jesli chodzi o ilosc MB oraz pierscieni czy cos takiego (LBF ) moge myslic pojecia - ale bardzo prosze o ewentualne propozycje - w systemie jest jeszcze Barcacuda 7200.7 2000 GB na zwyklym pATA - albo ja sprzedac albo jako magazyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszedlem na stronke Total Copy i juz mi sie podoba - be jest opcja ograniczenia pasma kopowiania - wiec zaraz go instaluje.

 

Czy macie jakas ciekawa propzycje podzialu tego 320 GB na partycje ? Napewno chce na ninm miec system myslalem o nieduzej partycji 20 GB a reszte jak 2 lub 3 podzialy na partycje magazynujace.

 

Wiem ze mozna sie pobawic w taki podzial ze na kazda glowice bedzie przypadala glowice :) - pozostaje tylko ( nie wiem czy to jeszcze obowiazuje ) ograniczenie partycji bootujacej jesli chodzi o ilosc MB oraz pierscieni czy cos takiego (LBF ) moge myslic pojecia - ale bardzo prosze o ewentualne propozycje - w systemie jest jeszcze Barcacuda 7200.7 2000 GB na zwyklym pATA - albo ja sprzedac albo jako magazyn

Jeszcze nie czytałem tego tematu, ale może okazać się pomocny też dla Ciebie: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=213650

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie chce zakladac nowego tematu wiec podczepie sie pod ten.

Mam zamiar (nareszcie) wymienic mojego baardzo glosnego WD 80 PATA na cos pod SATA II.

I teraz moje pytanie. Jaki dysk bedzie najcichszy ale takze wydajny ? Z tego co czytalem dwa najcichsze a zarazem najwydajniesze dyski to Barracuda 7200.9 i 10 ale ktory z nich jest najcichszy i najwydajnieszy ?

czytalem troche obydwa tematy lecz nadal nie wiem ktory wybrac.

Mam zamiar sprzedac obecny dysk za okoly 70zl (alledrogo) dolozyc ok 150 i kupic ktorys z nich tylko ktory ? Bardzo was prosze o rade priorytet to 1.cisza 2. wydajnosc.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam porównanie między serią 9 i 10, no i 10 jest zdecydowanie wydajniejsza od 9, mniejsze chrupanie głowicy słychać, ale głośniej talerze pracują. Tak więc sam wyciągnij wnioski.

Hmmmmmm ostrze sobie zabki na 160GB i sie zastanawiam miedzy wlasnie 9 i 10 oba z prostopadlym zapisem. Nadal mam watpliwosci ktory lepszy. Roznica w cenie minimalna. chce cichy szybki dysk na system. Mam teraz 7200.9 ale jest glosna. Chyba mi sie cos z nia stalo :/

 

Na ile glosne jest to swiszczenie talerzy?? Mocno to slychac do czego moglbys to przyrownac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma przecież serii 9 z prostopadłym zapisem, to jest nowość właśnie w serii 10, o ile się nie mylę. Co do świstu to jedni mówią, że mają cichy dysk, ja natomiast trafiłem na głośniejszy, ale za to prawie kompletnie nie słychać w niej chrupania (w przeciwieństwie do 9-tki). A przyrównać to mógłbym tylko do... świszczenia dysku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam parę pytań dotyczących Seagate ST3250620AS 250GB SATAII 16MB mianowicie przymierzam się do kupna dwóch taki zabawek w tym tygodniu i nie wiem czy opłaca się w nie pakować kasę ponieważ chcę zrobić RAID 0 i:

:arrow: Czy te dyski są ciche?

:arrow: Jak z ich wydajnością?

:arrow: Jaki rozmiar paska ustawiać w RAID 0?

:arrow: Czy mogę wsiąść pierwsze dwa czy marudzić sprzedawcy o jakieś szczegóły?

:arrow: Jak wygląda sytuacja jaki kiedyś zmienię platformę i będę chciał przenieść dyski (zakładam że tamta mobo też będzie miała kontroler RAID) i czy wystarczy że wszystko ustawie i będzie OK dane nie znikną?

:arrow: Czy jak np. wyzeruje CMOS i stracę ustawienia i ustawie na nowo wszystko w kontrolerze RAID czy nie utracę danych?

 

Sorki że tak marudzę ale nigdy nie grzebałem przy raid a polskich poradników z raid w internecie jest jak na lekarstwo :unsure:

Edytowane przez misiek175

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmmm ostrze sobie zabki na 160GB i sie zastanawiam miedzy wlasnie 9 i 10 oba z prostopadlym zapisem. Nadal mam watpliwosci ktory lepszy. Roznica w cenie minimalna. chce cichy szybki dysk na system. Mam teraz 7200.9 ale jest glosna. Chyba mi sie cos z nia stalo :/

 

Na ile glosne jest to swiszczenie talerzy?? Mocno to slychac do czego moglbys to przyrownac??

Ja bym zalecał ostrożność przy 160gb. Parę osób na tym forum pochwaliło się wydajnością swoich 160-ek w hd tachu i wyszło, że mają gorszy random acces niż większe modele. Oczywiście na tym forum to za małą próbka, by wyrokować o całej serii dysków, ale warto poszukać czegoś na ten temat przed zakupem.

 

Ja planuje zakup dysku w marcu- będzie to 250gb+16mb cache, albo 320mb (chyba że na horyzoncie pojawi się barka 7200.11 do tego czasu :D ). Co do hałasu generowanego przez dysk- choćbyś kupił najcichszy, to jeśli masz wyciszony komputer, to od irytujących dźwięków i tak nie uciekniesz- dlatego bym brał najszybszy i włożył go w jakiegoś silent boxa, ewentualnie sam sobie takiego zrobie z obudowy od DVD-ROM.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem caly artykul gdyz chcialem sobie kupic dysk - w koncu zdecydowalem sie na 7200.10 ale balem sie jego glosnosci - po przyjsciu do domu zamontowalem dysk na samym dole obudowy gdyz chcialem sie przekonac o jego wydjanosci - w trakcie gdy pisze ten artkul dysk chodzi na 2 swobkach w pierwotnym miejscu zamocownia - malo tego boczna obudowa jest odkrtya - pisze te slowa nawiazujac do postu ktory mowil o wyczuleniu na chalas. Dysk mi nie przeszkadza w pracy dziala swietnie - bardziej mnie denerwuje burczacy wiatrak mostku poludniowego na plycie DFI lanparty - bo "chlopak" padl. Kazdy kto zastanawia sie nad kupnem tego dysku powinien posluchac go w pracy i wtedy poronwac z tym co zakupil - co prawda dysk ma zaledwie tydzien no ale nie jest tak glosny jak sie obawialem - ale wydajnosc bajka.

 

Jesli ktos ma ochote zobaczyc go w aukcji zapraszam do siebie - przydalby sie tez magic od OC gdyz chcialbym ze swojego Venic 3000 wydusisc nieco wiecej niz 2,2 GHZ :) tak wiec jesli jestes z Wroclawia i masz chwile zapraszam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam zakupiłem dzis dysk sigejta i troche rozczarowałem jego głośnoscią moj maxtor był bezgłosny jesli chodzi o chrobotanie ale nie o to chcialem zapytac . Kupilem 160 gb ale przy dzieleniu w biosie pokazuje ze dysk ma tylko 130 gb i nie wiem dlaczego tak sie dzieje moze jakieś sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...