Skocz do zawartości
Trolu609

Wszystko O - Seagate Barracuda 7200.10

Rekomendowane odpowiedzi

witam zakupiłem dzis dysk sigejta i troche rozczarowałem jego głośnoscią moj maxtor był bezgłosny jesli chodzi o chrobotanie ale nie o to chcialem zapytac . Kupilem 160 gb ale przy dzieleniu w biosie pokazuje ze dysk ma tylko 130 gb i nie wiem dlaczego tak sie dzieje moze jakieś sugestie

 

tez kupilem ten dysk nie jest jakos mega super cichy. da sie jednak przyzyc.

Pomoze win xp z serwis packiem 2 badz dyskietka dostarczona z plyta (stery do kontrolera).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zakupiłem dysk 320Gb i niestety od razu pojawił sie problem. Otóż podczas normalnego formatowania(nie szybkiego) od ok 95% pojawia sie niepokojący hałas. Na początku jest to delikatne popiskiwanie co ok 5-10s a potem dźwięk ten przechodzi w charakterystyczne dosyć głośne stukanie. Podczas dokładnego skanowania dysku nie zostaje wykryty żaden błąd ale podobnie jak przy formatowaniu pod koniec skanowania pojawiają sie te dziwne dźwięki. Podczas normalnej pracy rzadko zdarza sie aby dysk hałasował ale przy np sprawdzaniu "checking indexes" nortonem Disc doctor dysk też "stuka". Czy ktoś z Was miał podobny problem lub domyśla sie co może być jego przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Może moje pytanie jest głupie, ale co szkodzi zapytać. Zakupiłem niedawno dysk SEAGATE BARRACUDA 7200.10 SATA II 160 GB i po zainstalowaniu, w systemie jest widoczny jak dysk wymienny (w prawym dolnym rogu mam ikonkę dot. bezpiecznego usuwania sprzętu). Czy też tak macie, bo nie wiem czy to jest normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam barrkudy 10 2x 160GB(20mm) do macierzy RAID0.

Jeden jest z Singapore i jest cichutki natomiast drugi jest z CHIN :cry: i na początku trzeszczał głowicami nie do wytrzymania ale teraz jakoś się wyciszył :D od czasu do czasu można usłyszeć lekkie chrobotanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam barrkudy 10 2x 160GB(20mm) do macierzy RAID0.

Jeden jest z Singapore i jest cichutki natomiast drugi jest z CHIN :cry: i na początku trzeszczał głowicami nie do wytrzymania ale teraz jakoś się wyciszył :D od czasu do czasu można usłyszeć lekkie chrobotanie.

A czy to trzeszczenie trwało caly czas przy odczycie/zapisie czy tylko w niektórych sytuacjach??

Udało mi sie odczytać informacje SMART i mam ogromną proźbę. Gdyby ktoś mógł spojrzeć na te informacje i powiedzieć mi czy śa one prawidłowe czy nie. Dodam tylko, że dysk używam od wczoraj.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez daniel4g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam malutki ptoblemik nie moge postawic windy bo instalator gdy ma zaczac wzucać swoje pliki po formatowaniu mowi ze skopiowanie pliku nvraid.sys nie było mozliwe kiedy dyskietka ze sterami jest włozona nawet nlitem robilem winde integrujac sterowniki od raida on cały czas to samo :(

mam 2 identyczne barki do tego momentu wszystko jest dorbze wykrywa mi je jako 1 dysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy odczycie i zapisie chrobotał nie do zniesienia, w idle od czasu czasu coś skrobnie ale teraz położyłem go na gąbce i hałas głowic ustąpił :D Niedługo będe miał nowy firmware bo teraz mam w nim wersje 3.AAA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze moja 250gb 16mb z wd się zaczyna ostro walić no i hałasować więc wkrótce ją uśmiercam i wysyłam na serwis, wiem, że dostanę nową ale powiedzieli, że mogę dopłacić i coś innego wziąć.

Myśle poważnie o seagate 250GB 16mb cache tyle, że z serli Near Line... Mój komp chodzi 24h na dobe przez siedem dni i rzadko jest wyłączany a zatem hałasy troche mnie drażnią... Może mi ktoś zatem powiedzieć (kto posiada ten dysk) jak się sprawuje i jak się ma sprawa z ciszą ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z RAID 0 na tych dyskach jestem naprawdę zadowolony prędkość zadowalająca :D no i oba dyski są cichsze niż mój stary Seagate Barracuda 7200.7 SATA

Mam takie dwa grzmoty :mur: spięte w RAID0 .... W nocy przy włączonym kompie jest ciężko ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 dyski 320 GB. Jeden z nich miał firmware 3.AAD a drugi 3.AAE. Próby kofiguracj RAID 0 na płycia Asus P5WDH kończyły się niepowodzeniem.

Z serwisu Seadate dostałem firmare 3.AAE i zrobiłem update dysku 3.AAD. Screeny HD Tach przed i po update dla obu dysków załączam. Widać chyba zbliżenie charakterystyk obu dysków po dokonanym update. Oba dyski są cichutkie

 

Przed update

 

Dołączona grafika

 

Po update

Dołączona grafika

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nabyłem dwie 320. Obie są ciche. Praca głowicy cichsza niż w 9. i 7. Troche czasem popiskują jak cewka na grafie ale dość cicho.

Dołączona grafika

 

Wykres w obu przypadkach jest jak ksero-kopia więc nie warto dawać drugiego screena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych, którzy kupili dysk Seagate (niekoniecznie 10-tke) w sklepie Proline.

Na jaki okres czasu macie wystawiona gwarancję? Bo z tego co wiem to sklep powinien dać 3 lata + 2 lata zewnętrznie, a ja mam wystawioną gwarę sklepową na 2 lata. Jak to w końcu jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 dyski 320 GB. Jeden z nich miał firmware 3.AAD a drugi 3.AAE. Próby kofiguracj RAID 0 na płycia Asus P5WDH kończyły się niepowodzeniem.

Z serwisu Seadate dostałem firmare 3.AAE i zrobiłem update dysku 3.AAD. Screeny HD Tach przed i po update dla obu dysków załączam. Widać chyba zbliżenie charakterystyk obu dysków po dokonanym update. Oba dyski są cichutkie

A możesz mi podesłać na maila : vibor@o2.pl ten nowy bios ?

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych, którzy kupili dysk Seagate (niekoniecznie 10-tke) w sklepie Proline.

Na jaki okres czasu macie wystawiona gwarancję? Bo z tego co wiem to sklep powinien dać 3 lata + 2 lata zewnętrznie, a ja mam wystawioną gwarę sklepową na 2 lata. Jak to w końcu jest?

Czyli masz tak: 2 lata gwarancji w sklepie i 3 lata u producenta (po prostu wysyłasz po 2 latach dysk do producenta z paragonem, fakturą i po sprawie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą gwarancją to jest ponoć tak, że w każdej chwili przez 5 lat od rejestracji sprzedaży możesz wysłać dysk na gwarancję prosto do Seagate bez żadnych papierów.

 

Zresztą, możesz na stronie Seagate sprawdzić gwarancją Twojego dysku - parę stron wcześniej było na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam jak już wcześniej pisałem dwa Seagate 250GB 7200.10, Okazało sie żę nie sa wcale tak głośne tzn na poczatku były teraz już niesą

Podspodem wklejam wyniki z HD Tacha oraz z Hd Tunea (Czy te wyniki mieszcza się w normie?? są pod SATA I)

 

Pierwszy dysk HD Tach

 

8MB

 

post-138958-1167680602_thumb.jpg

 

32MB

 

post-138958-1167680659_thumb.jpg

 

Drugi dysk HD Tach

 

8MB

 

post-138958-1167680731_thumb.jpg

 

32MB

 

post-138958-1167680753_thumb.jpg

 

Pierwszy Dysk HD Tune

 

post-138958-1167680908_thumb.jpg

 

Drugi dysk HD Tune

 

post-138958-1167681197_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś z tym burstem jest nie tak. Jest bardzo niski.

Choć u mnie też coś nie całkiem gra z tym parametrem.

Dołączona grafika

Na starych barkach 9 jest znacznie wyższy!!!

Może kontroler nie wyrabia z czterema dyskami? Spróbuje po odłączeniu pozostałych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś z tym burstem jest nie tak. Jest bardzo niski.

Choć u mnie też coś nie całkiem gra z tym parametrem.

Dołączona grafika

Na starych barkach 9 jest znacznie wyższy!!!

Może kontroler nie wyrabia z czterema dyskami? Spróbuje po odłączeniu pozostałych.

 

Mam dwa dyski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A usunąłeś zworki z dysku? Bo to może one ograniczają.

Zworki usuniete od samego początku, kontroler (firmy Promise) zintegrowany z płytą główna, wydaje mi sie że to sprawa sterowników, mam niby zainstalowane najnowsze , ale te najnowsze to sa z tego co pamietam z 2002.... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kontroler nie jest przypadkiem zgodny tylko z SATA a nie SATAII?

lol po pierwsze napisałem na początku że jest to kontroler SATA I

po drugie czy widziałeś kiedy kolwiek kontroler SATA II pod nForce 2??

po trzecie czy niemożecie mi jasno odpowiedzieć czy niski burst świadczy o problemach technicznych z dyskiem czy tylko coś nie tak z kontrolerem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po trzecie czy niemożecie mi jasno odpowiedzieć czy niski burst świadczy o problemach technicznych z dyskiem czy tylko coś nie tak z kontrolerem

To jest wina kontrolera lub sterowników do niego. Być może ten kontroler tak ma. Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...