Skocz do zawartości
Trolu609

Wszystko O - Seagate Barracuda 7200.10

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie też dziwna sprawa z tym burstem i może się ktoś ustosunkuje do tego.

Odpiąłem jeden dysk i została macież 2x320_10 + jeden dysk 300GB_9. Zamieniłem też miejsce na kontrolerze wszytkich dysków.

Wciąż pojedyńczy dysk i to nawet wolniejsza 9ka ma burst 255MB/s a macież dwóch 10 jest sporo wolniejsza co widać na screenach które podałem pare postów wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też dziwna sprawa z tym burstem i może się ktoś ustosunkuje do tego.

Odpiąłem jeden dysk i została macież 2x320_10 + jeden dysk 300GB_9. Zamieniłem też miejsce na kontrolerze wszytkich dysków.

Wciąż pojedyńczy dysk i to nawet wolniejsza 9ka ma burst 255MB/s a macież dwóch 10 jest sporo wolniejsza co widać na screenach które podałem pare postów wyżej.

czyli nikt nic nie wie??!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Może moje pytanie jest głupie, ale co szkodzi zapytać. Zakupiłem niedawno dysk SEAGATE BARRACUDA 7200.10 SATA II 160 GB i po zainstalowaniu, w systemie jest widoczny jak dysk wymienny (w prawym dolnym rogu mam ikonkę dot. bezpiecznego usuwania sprzętu). Czy też tak macie, bo nie wiem czy to jest normalne.

To jest standard SATA - kazdy z nas ma taka ikonke

 

 

Zakupilem druga 320 sata z 16 mb - mamy pyatnie w sumie do AndyN - widzialem posty na temt lan Party - przy detekcji dyskow pojawia sie blad z detekcja - wiem ze w DFI nie zawsze oznacz ze nowszy bios znaczy lepszy - w sumie mi to nie przeszkadza ale ...

 

DFI Lanparty bios z 06/23/2005-NF-CK804

 

Chcialbym tez zapytac o dokonanie upgardu firmawre tych dyskow jeden ma oznaczenie 3.AAJ drugi 3.AAE - jesli tema byl przepraszam zmeczenie tygodniem

 

AndyN: mam tez pytanie czy podalbys mi bios rowniez do OC - zauwazylem ze moej pamieci chodza na 333 co nie jest optymalnym rozwiazniem - ale tak sie skoczyly zesloroczne proby OC - po prostu zabraklo mi sil - owszem widzialem te wszytskie posty ale brakuje mi doswiadczenia

 

Ten bios to N4d623-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndyN: mam tez pytanie czy podalbys mi bios rowniez do OC - zauwazylem ze moej pamieci chodza na 333 co nie jest optymalnym rozwiazniem - ale tak sie skoczyly zesloroczne proby OC - po prostu zabraklo mi sil - owszem widzialem te wszytskie posty ale brakuje mi doswiadczenia

 

Ten bios to N4d623-1

Ja mam MSI nie DFI, chyba ten bios na wiele by się nie zdał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest jakas roznica jak sie podlaczy dyski pod kontrolery SATA

O co właściwie pytasz???

Sata to sata nie ma przecież master/slave tylko jest jedno gniazdo. Sata to połączenie punkt w punkt czyli jeden dysk jedno złącze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krótkie pytanko: czy model ST3250620AS posiada technologię NCQ? bo gdzie nie spojrzę to inna specyfikacja :?

 

ok już się upewniłem na stronie producenta --> posiada :D

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krótkie pytanko: czy model ST3250620AS posiada technologię NCQ? bo gdzie nie spojrzę to inna specyfikacja :?

 

ok już się upewniłem na stronie producenta --> posiada :D

To dopiero forumowicz - zadaje pytania i sam sobie na nie odpowiada :D

 

Jasne że ma kolego - wszystkie dyski SATAII mają NCQ bo jest to zapisane w samej specyfikacji tego interface'u.

I zawsze zaczynaj od strony producenta bez pisania zbędnych postów ;) :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafa pytam dlatego bo wbiosie wylacza sie kontroler parami - a nie pojedynczo - no nivy jest to punkt po punkt ale dlaczego nie da sie miec wlaczonych 3 kontroloerow tylko zawsze 4 - stad moje pytanie

 

Zmienilem bios i w tym wypadku detekacja dyskow jest prawidlowa - w sumie to nie przeszkadzalo no ale ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka różnicę robi Ci ile masz SATA włączonych? Zresztą o ile się nie mylę, to kontroler SATA jest jeden i ten sam dla wszystkich portów SATA dysków, no chyba, że niektóre są obsługiwane przez oddzielny układ na płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taka kolego ze im wiecej wlaczonych urzadzen tym wiecej blokowanych przerwan - jesli wykorzystasz na maxa - to wlacza sie przenumerowanie i wtedy wydajnosc spada - podobnie z kanalami DMA - wiec jesli nie macie odpowiedzi na moje pytanie - nie piszcie bzdurnych pytan - zwracam sie do fachowcow z konkretnym pytaniem bo mam ku temu powody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem u kumpla z dyskiem zeby pare rzeczy przerzucic, podlaczylem go, odpalam, a tu zaraz sie komp wylacza, drugi raz odpalam znow podobnie, patrze co sie dzieje, a tam smrud i wygaldalo to tak http://img354.imageshack.us/my.php?image=beztytu322udw8.jpg zostalo troche plastiku z molexa saty. Pozniej kable ktore go zasilaly byly cieple, ale po odlaczeniu go komp chodzil normalnie. Wkurzylem sie bo mialem troche waznych danych. Jak myslicie uznaja to jako usterke z nie mojej winy bo wkoncu tak bylo, w serwisie? (niczym po elektronice nie jezdzilem itp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem wczesniej dokupilem druga 320 GB 7200.10 i jednak od czasu do czasu slysze strzelanie glowicy zaniepokojony tym faktem odczytalem tablice smart na jednym i

na pierwszym dysku:

 

ID 01

Opis atrybutu Raw Read Error Rate

Próg 6

Wartość 102

Najgorsze 100

Dane 0

 

Jednak na drugim:

 

ID 01

Opis atrybutu Raw Read Error Rate

Próg 6

Wartość 104

Najgorsze 99

Dane 7039322

 

Zaniepokoila mnie ta wartosc 7039322 bo "...W całkowicie sprawnym dysku ten parametr ma wartość = "0". Normalnym zjawiskiem jest, że w miare zużywania się części mechanicznych dysku wartość tego parametru powoli rośnie. W 2 - 3 letnich dyskach wartość rzędu kilku tysięcy nie jest niczym niepokojącym. Po prostu sprzęt sie starzeje. Wartości rzędu kilkuset tysięcy to już zapowiedź nadchodzących kłopotów"

 

Kupilem ten dysk w styczniu i wzialem doslowanie oststnia sztuke ze sklepu byc moze ktos go oddal - prosze o podpowiedz co mam z tym robic

 

 

No chyba ze cos zle zrozumielm czytajac smarta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Barracude z serii 10 250GB i występował ten sam problem tyle że wartość była o jedno zero dłuższa. Oddałem go do gwarancji w komputroniku i wymienili mi na nowy po dwóch tygodniach.

Edytowane przez Quintrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wartość Raw Read Error Rate po 2 miesiącach użytkowania wynosi tyle: 236910661. Też mnie to niepokoi, bo ciągle rośnie. Inne dane ze SMARTA też są niepokojące. Seek Error Rate: 3796749

; BE<specyficzne dla dostawcy: 588644387; Hardware ECC Recovered: 186774332. Czy jest to podstawa do reklamacji dysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem wczesniej dokupilem druga 320 GB 7200.10 i jednak od czasu do czasu slysze strzelanie glowicy zaniepokojony tym faktem odczytalem tablice smart na jednym i

na pierwszym dysku:

 

ID 01

Opis atrybutu Raw Read Error Rate

Próg 6

Wartość 102

Najgorsze 100

Dane 0

 

Jednak na drugim:

 

ID 01

Opis atrybutu Raw Read Error Rate

Próg 6

Wartość 104

Najgorsze 99

Dane 7039322

 

Zaniepokoila mnie ta wartosc 7039322 bo "...W całkowicie sprawnym dysku ten parametr ma wartość = "0". Normalnym zjawiskiem jest, że w miare zużywania się części mechanicznych dysku wartość tego parametru powoli rośnie. W 2 - 3 letnich dyskach wartość rzędu kilku tysięcy nie jest niczym niepokojącym. Po prostu sprzęt sie starzeje. Wartości rzędu kilkuset tysięcy to już zapowiedź nadchodzących kłopotów"

 

Kupilem ten dysk w styczniu i wzialem doslowanie oststnia sztuke ze sklepu byc moze ktos go oddal - prosze o podpowiedz co mam z tym robic

No chyba ze cos zle zrozumielm czytajac smarta :)

 

 

 

 

Witam.

na

http://forum.idg.pl/index.php?showtopic=63467

jest napisane, że SEAGATE inaczej niż inni zlicza te błędy, gdzies jeszcze indziej czytałem, że ważne żeby parametr 1 szedł w miarę równo z parametrem ECC Errors Recovered. Bo każdą niedokładnośc pozycjonowania/odczytu zeagate zlicza w parametr1 a od razu jest korygowana przez elektronikę i to sie zlicza w tym ECC Recovered.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rośnie ...... rośnie ...... rośnie ..... po czym kończą mu się chyba cyferki, bo już dwa razy zaczął w moim liczyć od zera.

Z informacji od Seagate, wynika, że ich "smart" nie jest w pełni zgodny ze standardem i do określania jego stanu trzeba używać narządzi od Seagate.

 

Zresztą już kiedyś o tym była dyskusja i "chwaliliśmy się " odczytami ze smart:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=199506&st=270

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i sie wyjasnilo ;) to zasilacz, jak podpialem kolejny dysk to wszedl na wyzsze obroty :(

 

Apropo .10. Moja jest z Singapuru i jest nieslyszalna :D Od 3h szyfruje twardziela i cisza jak makiem zasial.

 

Minusy:

- Dysk sie solidnie nagrzewa.

- Przy dlugiej pracy wpada w delikatne wibracje (Na razie lezy na dole obudowy to nie przeszkadza ale w kieszeni moglby powodowac wibracje i rezonans calej obudowy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie padla mi barracuda 320GB 7200.10 SATA2. Tzn "Reallocated Sectors Count" przekroczył próg i do tego badsectory niespodziewanie wywalaja mi windowsa (3sek frozen, potem reset). Dysk sie nie grzal, za to glowice wyraznie chrobotaly, transfery byly super.

 

No ale do rzeczy: jaki wybrać nowy? Nadal pakować się w tę samą linię 7200.10 ?? Czy może inne dyski teraz są na 'topie' ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...