Skocz do zawartości
Trolu609

Wszystko O - Seagate Barracuda 7200.10

Rekomendowane odpowiedzi

Co do tego nie trafiania głowicą w ścieżke to zauważyłem, że u mnie po pracy okolo 2 tygodni, chrobotanie głowic troche się uciszyło, natomiast gdy zrobiłem defragmentacje dysku to chrobotanie z powrotem wróciło i to tak samo głośno jak na początku :mur:

Dziwne teraz robią te seagate'y <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten: http://www.komputronik.pl/pelny.php?id=28362

czy

ten: http://www.komputronik.pl/pelny.php?id=32223

 

Bardziej zależy mi na ciszy niż na wydajności. I tak będą spięte dwa w RAID0 więc wydajność powinna być satysfakcjonująca ;)

Czytałem że do RAID0 bardzo dobre są dyski Hitachi, ale nie wiem jak z poziomem generowanego przez nie hałasu, napewno są mniej wydajne od Barki 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten: http://www.komputronik.pl/pelny.php?id=28362

czy

ten: http://www.komputronik.pl/pelny.php?id=32223

 

Bardziej zależy mi na ciszy niż na wydajności. I tak będą spięte dwa w RAID0 więc wydajność powinna być satysfakcjonująca ;)

Barki są słyszalne. I to nie przez pracujące głowice bo te łatwo wyciszyć ale przez wirujące talerze. Przekonałem się o tym po przesiadce na WC. Do tej pory myślałem że to wentylatory ale jak się okaząło to dwie barki. Po ich odłączeniu jest błoga cisza.

W dzień to nie przeszkadza ale w nocy słychać każdy dźwięk.

Fakt że sa bardzo szybkie!

 

Co do Hitachi to do tej pory co o nich słyszałem to należą do dość cichych ale poszukaj jeszcze testów w sieci. Na zachodzie są bardziej popularne niż w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno male pytanie, jest zworka w nim,w opisie "limit to 1.5Gb/s Operation" i mam ta zworke w dysku. Bez zworki jest: "3 Gb/s Operation". Lepiej pracowac z zwroka czy bez ? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno male pytanie, jest zworka w nim,w opisie "limit to 1.5Gb/s Operation" i mam ta zworke w dysku. Bez zworki jest: "3 Gb/s Operation". Lepiej pracowac z zwroka czy bez ? :unsure:

 

 

 

 

 

Jak masz MOBO obsługujące SATA II to 3Gb/s jak SATA I to i tak nie obsłuży 3GB/s

Edytowane przez krulowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten: http://www.komputronik.pl/pelny.php?id=28362

czy

ten: http://www.komputronik.pl/pelny.php?id=32223

 

Bardziej zależy mi na ciszy niż na wydajności. I tak będą spięte dwa w RAID0 więc wydajność powinna być satysfakcjonująca

Mam dokładnie taki sam problem. Na razie bardziej skłaniam się w stronę Hitachi (jak na razie ich dyski mnie nie zawiodły), ale kusi też Seagate, lecz z tego co słyszę i czytam, to seria 7200.10 nie jest zbyt cicha... z tym że są wydajne.

Co do raidu, tak jak część osób już napisała - seria T7K250/7K250 b. dobrze spisywała się w raid 0 i przede wszystkim była cicha - nie było kłopotów ze świszcącymi talerzami, itp. Ciekawe jak jest z T7K500.

 

 

[...] napewno są mniej wydajne od Barki 10

Wydaje mi się, że to co piszesz, to przypuszenia (być może słuszne - nie zaprzeczam temu), ponieważ na poczatku, to znajdź mi test serii T7K500. Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do mar_cin'a pisałeś w poście #656, że oddajesz dysk na RMA, oddajesz o w warszawie, czy jakiś inny sposób. Wiem, że w Wawie jest możliwość oddania bezpośrednio do przedstawiciela seagate, ale jak wygląda dalej cała procedura???

 

mimo ze odpisalem ci na PM to napisze tez tu , wg. tego co udalo mi sie dowiedziec i znalesc w necie

robimy wszystko jak w instrukcji ponizej (dzwonilem do nich ... mozna dysk im nawet zaniesc osobiscie - ale jak bylem w wa-wie to akurat czasu nie mialem na to ;/ )

 

link http://mcomp.com.pl/shipping.php?typ=cms&a...3%93W%20SEAGATE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej zależy mi na ciszy niż na wydajności. I tak będą spięte dwa w RAID0 więc wydajność powinna być satysfakcjonująca ;)

Jeżeli bardziej zalezy Ci na ciszy to moze samsung SP2504C

http://www.komputronik.pl/pelny.php?id=18949

 

Choć nie gwarantuje że on nie będzie walił głowicami :-|

Możesz w jakiś sposób wyciszyć dyski, np skrzynka bitumiczna :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... powiedzcie mi ... bo jestem troche zdezorientowany ..... piszecie o tych glowiach tak czesto ze az sam sie zastanawiam czy moze moj dysk jest sprawny ?:PP lol . raczej nei bo winda nie wstaje ale czy komus zdazylo sie tak jak mi ze dysk zaczol wydawac z siebie odglos ocierania sie metalowych elementow ? (dodam ze tylko gdy podlaczony jest kabel sata) - na samym zasilaniu tak nie robi.

Edytowane przez mar_cin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam gdzie się podziały te barki które latami działały w kompie i mogliśmy o nich zapomnieć ?!

Mam już drugi komplet dysków seagate SATA II 80GB, z tym że poprzednio miałem serię 7200.9 (pracowały w RAID 0 dopóki jeden z nich zaczął łapać bad sectors) - poszły na gwarancję (komputronik) i z gwarancji wróciły już odmienione (czary mary) barki serii 7200.10 - zapis prostopadły - (pewnie nie mieli już na stanie poprzedniej serii).

Dzisiaj je odebrałem ustawiłem partycję na obu żeby sprawdzić w HD Tune parametry, i znowu to samo !

Dołączona grafika

To samo było na serii 7200.9 jak nowe odebrałem ze sklepu i to samo jest teraz !

PYTANIE: czy seria 7200.9 i 10 już TAK MA (?!) czy to tylko JA mam takiego farta ?

Pytanie w sumie do wszystkich którzy mają te serie.

 

Jutro pójdą w RAID 0 i sprawdzę jakie są wyniki (poprzedni test na serii 7200.9 jest gdzieś na forum) porównawcze z poprzednimi dwoma dyskami.

Proszę o opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....a konkretnie to o czym mówisz .... ja tam widzę ok ( nie to zielone ani jakiekolwiek "ok" z tego programu :wink: tylko ok wartości ) ... a spin retry count jest zero ....

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj je odebrałem ustawiłem partycję na obu żeby sprawdzić w HD Tune parametry, i znowu to samo !

To samo było na serii 7200.9 jak nowe odebrałem ze sklepu i to samo jest teraz !

Ale wytłumacz co jest ??

Odczyt w normie. Zero "badów". W czym problem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam gdzie się podziały te barki które latami działały w kompie i mogliśmy o nich zapomnieć ?!

Nie wiem o czym mówisz! Od wielu lat tak właśnie mam i nic się nie zmieniło...

 

Zobaczcie porównanie głośności - tutaj barki wypadają nieźle.

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

I ciekawy teścik http://hardware.thgweb.de/2007/01/12/festp...ate/page17.html w języku niemieckim. Szkoda że nie porównali głośności :/

 

EDIT

Znalazłem porównanie głośności do Hitachi tutaj. 41.1dB Seagate 750GB @ 38.9dB dla Hitachi T7K500

 

A tu świetne narzędzie do porównywania trzeba tylko wybrać interesującą kategorię np idle noise.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem porównanie głośności do Hitachi tutaj. 41.1dB Seagate 750GB @ 38.9dB dla Hitachi T7K500

Skłaniam się ku temu Hitachi .... Tyle że to idle. Nie wiadomo jak w stresie ;)

 

Edit: W wersji 320 GB z 16MB cache .... x2 ;)

 

Edit2: ETA - druga połowa przyszłego tygodnia

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wogule powiedzcie mi ... bo jestem troche zdezorientowany ..... piszecie o tych glowiach tak czesto ze az sam sie zastanawiam czy moze moj dysk jest sprawny ?:PP lol . raczej nei bo winda nie wstaje ale czy komus zdazylo sie tak jak mi ze dysk zaczol wydawac z siebie odglos ocierania sie metalowych elementow ? (dodam ze tylko gdy podlaczony jest kabel sata) - na samym zasilaniu tak nie robi.

ech

 

od jakiegoś czasu jedna z 320 sama mi się wyłącza na ok 2-3s jakby brakowało jej zasilania :blink: miał ktoś z was taki problem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skłaniam się ku temu Hitachi .... Tyle że to idle. Nie wiadomo jak w stresie ;)

 

Edit: W wersji 320 GB z 16MB cache .... x2 ;)

Szkoda że nie będziesz miał porównania do Barki 10 :-| byśmy wszyscy wiedzieli co i jak.

Kiedy będziesz kupował? Ciekaw jestem wrażeń :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech

 

od jakiegoś czasu jedna z 320 sama mi się wyłącza na ok 2-3s jakby brakowało jej zasilania :blink: miał ktoś z was taki problem??

 

Ja mialem podobnie w barce iv (60gb) daaawno temu za czasow posiadania jeszcze codegen`a ... pamietam ze blaszki w molexach byly na tyle miekkie ze musialem je doginać cyrklem zeby nie bylo podobnych historii - pozniej ta barka mi padla... zapewne przez codegena ale pewnosci nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi głównie o to żółte podświetlenie, CO TO ZNACZY ?

Że wartości OK to widzę sam, tylko czy podświetlenie wartości (0A) Spin Retry Count jest w takim razie normalne i występuje u wszystkich ??

Ot takie durne pytanko.

 

Edit:

A co powiecie na to, wartość (01) w NOWYM dysku, może to być przekłamanie ?

...nie sądzę...ale proszę o opinię więcej wiedzących na temat.

Dołączona grafika

 

Dobra, wpinam w raid i sprawdzę jakie parametry.

Edytowane przez vojt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartości jak najbardziej w normie.

Był już wątek dziwnych odczytów, te barki tak mają, ponoć ich smart nie jest "kompatybilny w pełni" ze standardem.

A że się na żółto "lampi" - może tak lubi ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi głównie o to żółte podświetlenie, CO TO ZNACZY ?

Że wartości OK to widzę sam, tylko czy podświetlenie wartości (0A) Spin Retry Count jest w takim razie normalne i występuje u wszystkich ??

Ot takie durne pytanko.

 

Edit:

A co powiecie na to, wartość (01) w NOWYM dysku, może to być przekłamanie ?

...nie sądzę...ale proszę o opinię więcej wiedzących na temat.

 

Dobra, wpinam w raid i sprawdzę jakie parametry.

Heh widzisz ale nie czytasz postów ... a o spin retry count Ci odpowiadałem .... skoro widzisz że wartości są OK to znaczy że wiesz która co znaczy ( swoją drogą napisałem że nie mam na myśli literek O.K wymalowanych przez program tylko stwierdziłem że wszystkie wartości są OK )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skłaniam się ku temu Hitachi .... Tyle że to idle. Nie wiadomo jak w stresie ;)

 

Edit: W wersji 320 GB z 16MB cache .... x2 ;)

 

Edit2: ETA - druga połowa przyszłego tygodnia

Dość szerokie porównanie jest na digit-life (klik) (m.in. T7K500 vs T7K250)

Krótki test jest również na tomshardware (z 16 stycznia 2007)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>RAID 0<

Seagate 80 GB Barracuda 7200.10 (8MB, Serial ATA II, zapis prostopadły) [sT380815AS]

 

Opis:

- dysk cichy

- ciepły (temperatury od 35 st.C do 42st.C

- cichy lecz słyszalny chrobot głowic (całkowicie akceptowalny)

- bardzo wydajna i szybka macierz RAID 0

 

HD Tach:

Dołączona grafika

HD Tune

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...