Skocz do zawartości
Trolu609

Wszystko O - Seagate Barracuda 7200.10

Rekomendowane odpowiedzi

Wibracje TYCH dysków można zaliczyć do średnich (mówię o obu razem) mam je w jednym koszyku ale nie jest on przykręcony do obudowy tylko stoi na dnie budy na grubych podkładkach filcowych co spełnia swoje zadanie i wytłumia większość wibracji.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wibracje TYCH dysków można zaliczyć do średnich (mówię o obu razem) mam je w jednym koszyku ale nie jest on przykręcony do obudowy tylko stoi na dnie budy na grubych podkładkach filcowych co spełnia swoje zadanie i wytłumia większość wibracji.

W tym wypadku wibracji to w ogóle nie ma ( ja miałem na gąbce tu jest podobnie ). Po przykręceniu do obudowy w seek jest tragedia. Na scythe stabilizer jest rozsądnie ( i temp. niższa niż na gąbce )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też posiadam te barakudy 10(w sygnaturce) tyle za 2x 160GB, jeżeli chodzi o wibracje to po przykręceniu do obudowy "0" wibracji, natomiast trzymając je w ręku można poczuć leciutkie wibrowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wibracje są (niestety) nadal lekko odczuwalne jak się przyłoży w pobliżu dysków rękę do obudowy, więc do końca podkładki nie likwidują drgań.

 

Kurcze ludzie przeciez to urzadzenie mechaniczne i zawsze bedzie drgania wytwarzac. Chocby nie wiem jak dobrze sie wawazylo talerze to zawsze bedzie drgac albo przez naped albo przez niewywazone talerze albo z wielu jeszcze przyczyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - też tak uważam. Moja wypowiedź jest w kontekście uwagi Kyle-a, 4 posty wcześniej.

W sumie kombinuję coś z umieszczeniem dysków tak żeby nie było żadnych drgań przenoszonych na obudowę (boki budy big towera potrafią wpadać w rezonans).

Poza tym mogę powiedzieć że w porównaniu z wcześniejszą parą dysków 7200.9 to 7200.10 choć mają Burst Speed troszkę gorszy (345,4 MB/s do 385 MB/s serii 7200.9) to wydajność jak i szybkość działania lepsza.

Polecam do macierzy raid 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wibracje są (niestety) nadal lekko odczuwalne jak się przyłoży w pobliżu dysków rękę do obudowy, więc do końca podkładki nie likwidują drgań.

Może 2 dyski w koszu ( większa masa ) i inny rozkład na powierzchni tej masy ( pow. podkładek ) powoduje tą znaczną różnicę. JA kładłem jeden dysk bezpośrednio na gąbkę ( taką jak jest pod płytami głównymi ) która była na "budzie" - drgania na obudowie były zerowe - a dysk oczywiście drgał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie taka wspaniała Baraka 10 jak ją malują... Przynajmniej na tle Hitachi T7K500.

mozna powiedziec ze sa na rowni lub nawet Hitachi wyprzedza Baracude. Ciekawi mnie jak z glosnoscia pracy Hitachi ? ( wibracje , glowice)

 

Nie taka wspaniała Baraka 10 jak ją malują... Przynajmniej na tle Hitachi T7K500.

mozna powiedziec ze sa na rowni lub nawet Hitachi wyprzedza Baracude. Ciekawi mnie jak z glosnoscia pracy Hitachi ? ( wibracje , glowice)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna powiedziec ze sa na rowni lub nawet Hitachi wyprzedza Baracude. Ciekawi mnie jak z glosnoscia pracy Hitachi ? ( wibracje , glowice)

Bardzo dobrze, ze pojawiło sie to porównanie. Od 3 lat kupuje dla siebie dyski Hitachi i zawsze byłem bardzo zadowolony. Skuszony swietnymi recenzjami B10 juz miałem ją kupować. Chyba jednak znów stanie na Hitachi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, ze pojawiło sie to porównanie. Od 3 lat kupuje dla siebie dyski Hitachi i zawsze byłem bardzo zadowolony. Skuszony swietnymi recenzjami B10 juz miałem ją kupować. Chyba jednak znów stanie na Hitachi :)

 

to jak kupisz lub gdzies wyczytasz to napisz jak z glosnoscia tej serii 500 ( wibracje , glowice itp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy RAID0 na przykładzie dysków Hitachi i Seagate: http://twojepc.pl/artykuly.php?id=raid0_testy

No nie powiem żeby mnie ucieszył ten test bo barki nie wyglądają już tak rewelacyjnie, szczególnie jeśli konkurencja niebędąc dużo szybsza (ale jednak) jest przy tym cichsza i chłodniejsza :-|

Czytaliście komentarze pod artukułem? Jak nie to warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coraz większy OT tu robimy :?

 

Jutro jadę po dwa Hitachi 320GB 16MB SATA. Gdy przeniosę system zrobię testy i założę wątek o tych Hitachi

 

(marne porównanie ale będę mógł porównać ze swoimi grzmotami 7200.7)

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chyba jednak zdecyduję się na dwie 80tki Segate 7200.10. Nie widzę nic lepszego o tej pojemności.

 

Oczywiście dyski będą spięte w raid0 (system, programy, gry) + do tego obecny WD 250GB, jako składnica ważnych danych.

 

Jeśli widzicie jakąś alternatywę dla tych Barek, to proszę o sugestie.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pewiem problem z zainstalowaniem systemu.Napisze od poczatku.Mam 2 dyski na sate 2 (jak widac w sygnaturce),system teraz chodzi na dysku WD i podlaczony jest jako sata1.Zaczyna mi cos ten dysk padac i chce zainstalowac system na Baracudzie.Tu zaczynaja sie schody.Przy instalacji nic sie nie dzieje,nie dochodzi nawet do momentu niebieskiego ekranu zaczynajacego instalacje.W biosie dysk widac,ustawione jest wszystko dobrze.Nie wiem juz o co chodzi.Macie jakies pomysly bo mi sie juz wyczerpaly mur.gif :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem tu wczesniej ze mialem problemy z dyskiem. Bluskiriny byly i czasami sekundowe zawieszanie (wtedy cos doczytywal). Zapomnialem zdjac tej zworki (mam sata II) wiec podejrzewalem ze to to. Zwlaszcza ze po zdjeciu jej wszystko wrocilo do normy. Ale w tym samym czasie zmienilem kabel i to on raczej byl winowajca.

Podobno to normalne z tymi kablami pod sata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ani zworka,ani kabelek chyba nie jest przyczyna.Gdy sa podpiete 2 dyski instaluje sie winda i dochodzi do konca.gdy tylko odepne starszy dysk pojawia sie napis brak pliku ntldr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten blad wynika ze zlego podlaczenia dysku. mialem tak kilkakrotnie. Tracilem czas na kombinowanie podmienianie pliku. A to sie okazalo ze jest to banalna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj 7200.10 sprzedawca mi dał 7200.9 się pomylił (może, nie). Musiałem się wrócić, aby wymienić na model z końcwóką AS 16mb, NCQ 250GB Sata2 i

 

i własnie go przetesowałem, w NetBurst w HDTach 255mb/s po zainstalowaniu Windowsa i wszystkiego spadło do 220mb/s. Porównując do poprzedniego 120GB Sata Samung miałem 71mb/s, read średni chyba był coś 59,9mb (nie pamiętam).

 

 

 

Jak się wchodzi do róznych katalogów to jest jakby bardziej mięko, Samsung czytał, a Baraca nic (chyba przez te 16 Cashu).

 

 

Jestem zadowolony i to bardzo!

Edytowane przez niko2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...