Skocz do zawartości
Trolu609

Wszystko O - Seagate Barracuda 7200.10

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z nowozakupionym dyskiem Seagate st3250620AS 250gb sata2 16mb. Moja plyta to Asrock 939 Dual-VSTA

 

Mianowicie komp podczas kopiowania po jakims (raczej krotkim) czasie lecz podczas zwyklej pracy rowniez, wiesza sie. Staje w miejscu nic nie da sie zrobic.

 

Podlaczylem dysk pod kontroler sata 2. Poczatkowo ustawilem w biosie Sata 2 tryb IDE, zainstalowalem windows xp sp2. I zwis podczas instalowania dotnet.

Zainstalowalem sterowniki JMicron_XP_2K(207), przelaczylem z IDE na SATA w biosie. Rowniez Zwisy.

Wyciagnalem zworke z dysku. Takze dlugo nie popracuje.

Przeskanowalem HDTune. Nie ma bledow. Test przechodzi z wynikami na poziomie sata2.

Przeskanowalem Scandiskiem, bez bledow. Zapuscilem SeaTools. Nie ma bledow. Poza File structure: One or more errors were found in index, One or more errors were found in metadata file records, other errors were found. Jednak takie same bledy mam na wszystkich partycjach ntfs, takze na poprzednich dyskach 160gb i 60gb, ktore nie mialy problemow z funkcjonowaniem na tej plycie. Wiec raczej wykluczam ten problem (czy slusznie? )

 

Po wpieciu dysku w slot SATA1 nie ma problemow jak na razie.

Jednak nie mam tego dysku w spisie dyskow z ktorych mozna bootowac system. Dlaczego?

Poza tym wydaje mi sie ze podczas kopiowania w slocie SATA2 dysk jakby mniej sie "krztusil" dlatego wolalbym jakos przywrocic pelna sprawnosc po podpieciu pod ten slot.

 

Raczej jestem zielony w temacie dyskow. Prosilbym wiec o jakies sugestie co moze byc przyczyna takiego stanu rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiń swoją myśl.

Temat był wiele razy poruszany wiele dodać już nie można.

W skrócie powiem że pamięć podręczna nie wpływa tak na wydajność jak się wydaje. Pewne korzyści są tylko w określonych warunkach np podczas wielu zapytań do dysku kiedy jest udostępniany w sieci albo podczas pracy z kilkoma programami mocno wykorzystującymi dysk w jednym czasie.

Więcej w tym marketingu niż rzeczywistej potrzeby ;) Ale zawsze lepiej mieć niż nie mieć :D

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy jak nawet lekko poruszacie odłączonym dyskiem, to słychać jakby talerze sie obracały. Coś w środku szumi, jakby zatrzymujące się łożysko. W kilku Barkach 7200.10 coś takiego wyczuwałem, ale dyski były sprawne. W mojej 7200.10 320GB PATA też cos takiego jest. Nie zwracałem na to uwagi (bo SMART nie dawał podstaw), ale na innym forum ktos napisał, że ma taki odgłos + pukanie (chyba głowic).

Czy to normalne w tych SEAGATE'ach, czy po prostu walnięta seria :rolleyes: ... i ja sie też na taką załapałem :mur: :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe chce cie wprowadzic w blad, ale z tym pukaniem to jest chyba tak, wszystko zalezy od tego czy dysk parkuje glowice na talerzu czy na specjalnej podstawce. W hitachi zdaje sie tego szumu i pukania nie ma, w maxtorach juz wystepuje

Edytowane przez Manial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat był wiele razy poruszany wiele dodać już nie można.

W skrócie powiem że pamięć podręczna nie wpływa tak na wydajność jak się wydaje. Pewne kożyści są tylko w określonych warunkach np podczas wielu zapytań do dysku kiedy jest udostępniany w sieci albo podczas pracy z kilkoma programami mocno wykożystującymi dysk w jednym czasie.

Więcej w tym marketingu niż rzeczywistej potrzeby ;) Ale zawsze lepiej mieć niż nie mieć :D

:evil:

 

Popracuj nieco nad ortografią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie pomocy !! Kupiłem wczoraj Seagate 320GB 7200.10 SATA II niby taka szybka a u mnie jakieś ma dziwne zwisy przy kopiowaniu a o kopiowaniu z sieci to nie wspomnie. Np. 6GB w 15 minut :| Chyba coś jest z tym dyskiem nie tak. Nawet kopia z partycji na partycje jest w sumie wolniejsza niż mialem na dysku Seagate 120GB 7200.7 ATA. Czy mam gdzies coś przestawić czy jak ? Czy oddać na gwarancje tak szybko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie pomocy !! Kupiłem wczoraj Seagate 320GB 7200.10 SATA II niby taka szybka a u mnie jakieś ma dziwne zwisy przy kopiowaniu a o kopiowaniu z sieci to nie wspomnie. Np. 6GB w 15 minut :| Chyba coś jest z tym dyskiem nie tak. Nawet kopia z partycji na partycje jest w sumie wolniejsza niż mialem na dysku Seagate 120GB 7200.7 ATA. Czy mam gdzies coś przestawić czy jak ? Czy oddać na gwarancje tak szybko :D

A instalowałeś sterowniki z pakietu nVidii? Jak tak to przywróć systemowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Przeczytałem kilka stron (ostatnie 11-12) i powiem że przeraża mnie ta głośność tych dysków

Aktualnie mam 3 Samsunga 160GB WD 80 GB Maxtora 40 GB

Ten ostatni 40GB oraz WD 80 są na ATA Szajsung na Sata II

Maxtor jest najgłośniejszy i jego oddaje.

Ale będe potrzebował nowy dysk myśle że taka 160 Seagate starczy

bedzie tam system oraz kilka dupereli reszta na pozostałych (gry programy i fotki)

 

Wiem że ta barka 160 jest wolniejsza od 250 mi bardziej zależy by było ciszej oraz chlodniej.

 

Czytałem też że macie właśnie 160 i sa jednak troszke cichsze od 250 gb

Choć nie ukrywam że dodatkowe 90 gb za jedyne 40-50 zł to nie jest tak wiele.

 

Czekam na wasze podpowiedzi co zrobić - najlepszym wyjściem by było zakup Hitachi 250 GB ale we Wrocku nie wiedziałem czegoś takiego niestety.

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale internet macie we Wrocku? :) To kup w sklepie interentowym jak na XXIw przystało :D

 

A poważnie to bez przesady z tą głośnością. Kilku zrobiło panike i taka teraz opinia :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale internet macie we Wrocku? :) To kup w sklepie interentowym jak na XXIw przystało :D

 

A poważnie to bez przesady z tą głośnością. Kilku zrobiło panike i taka teraz opinia :/

 

Cześć

 

 

No coś podłączyli we Wrocku i to chyba właśnie internet czy jakoś tak :)

 

Co jak co ale dysku bym nigdy wysyłkowo nie kupił :D

A czy wyczuje różnice w głośności między 160 a 250 ??

oczywiście o głośność mi chodzi.

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość santiagos

Czy ktoś posiada 200 GB Barkę z serii 10?

Właśnie taką zamówiłem, wcześniej miała być 160 GB, ale sklep nie miał jej na stanie, więc dopłaciłem 60 zł do 200 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja mowie o % a nie o wartosci :D, przegladalem scr innych osob i nikt nie mial tak niskiej wartosci, przewaznie do 50/60

jednak smart byl uszkodzony w seatools pisalo "SMART has been tripped", jedzie do serwisu.

Edytowane przez iwan1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość santiagos

Czy to normalne w tych dyskach, tj. to głośne terkotanie?

W porównaniu z moją starą 7200.9 80 GB, nowy 200 GB 7200.10 jest głośniejszy przy pracy, w idle go w ogóle nie słychać. Czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne w tych dyskach, tj. to głośne terkotanie?

W porównaniu z moją starą 7200.9 80 GB, nowy 200 GB 7200.10 jest głośniejszy przy pracy, w idle go w ogóle nie słychać. Czy to normalne?

Albo mi się wydaje albo już było raz ... może dwa ... miliony razy że one stukają w seek ( kiedy są przykręcone do budy ) i jest to spowodowane wstrząsami .... chyba że masz tak kiedy leży na gąbce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość santiagos

Dziwi mnie z lekka temperatura, przy średnim obciążeniu aż 47 stopni, na 7200.9 po długiej pracy miałem niewiele ponad 40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość santiagos

To jedno, ale te terkoty podczas czytania są zdecydowanie głośniejsze niż na moich starych dyskach, jeśli to normalne to OK, chociaż trochę się dziwie, bo pisano, że dyski są podobnie ciche jak z serii 9. Tyle, że 80 GB miał jeden talerz, a 200 GB z tego co widziałem 3(?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jedno, ale te terkoty podczas czytania są zdecydowanie głośniejsze niż na moich starych dyskach, jeśli to normalne to OK, chociaż trochę się dziwie, bo pisano, że dyski są podobnie ciche jak z serii 9. Tyle, że 80 GB miał jeden talerz, a 200 GB z tego co widziałem 3(?).

Hmmm moja 320 ma 2 ... Co do stukania to jakiś tłumik dla tego dysku to podstawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do uzytkownikow ST3320620AS (Seagate Barracuda 7200.10, 320GB, sataII, 16mb, zapis prostopadly):

Jak wygladaja wasze wykresy predkosci dysku? Bo u mnie tak jakby max predkoscia dysku jest 72,5 MB/sek - wykres prawie do polowy wyglada na 72,5, tak jakby wogole transfer poczatku dysku byl ograniczany do 72,5.

Widzialem kilka innych wykresow i jednak zaczynaly sie one od wyzszych wartosci i caly czas spadaly.

Plyta glowna jak w podpisie - nie obsluguje sataII, w zwiazku z tym dysk ma zalozona zworke na sata 1,5gb - moze to jest przyczyna tego troche nizszego odczytu na poczatku dysku?

 

Wykresy:

HD Tach (8mb zones):

Dołączona grafika

 

HD Tach (32mb zones):

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcialem kupic 160gb 7200.9, ale pewien uzytkownik zasugerowal ze 7200.10 bedzie lepszy :)

 

moje priorytety to :

1. Cisza

2. Wydajnosc

 

Tak wiec czy 7200.10 bedzie spelnial te wszystkie warunki? :) czy jest on cichszy i szybszy od 7200.9?

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...