Skocz do zawartości
Trolu609

Wszystko O - Seagate Barracuda 7200.10

Rekomendowane odpowiedzi

Przeznaczeniem serii ES jest praca serwerowa a więc pod ciągłym dużym obciążeniem. Jeśli z dysku będziesz kożystał tylko ty to myśle że nie ma sensu kupować takiego dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jest z glosnoscia seagate 320gb 16 mb cache?

Sam dysk jest przykładnie cichy .... i bardzo głośny kiedy przykręcimy go do obudowy ( nawet z grubszej blachy ). Czyli generalnie cały hałas ma źródło w wibracjach. Najlepiej jest na gąbce ale ze wzgl. na temp. wybrałem rozwiązanie pośrednie czyli Scytche HDD stabilizer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No słychać jeszcze troche wirujące dyski. Taki lekki szum.

Ale byłem wczoraj u kumpla - on ma Maxtora którego dawno nie słyszałem i ten to dopiero wyje głośno!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No słychać jeszcze troche wirujące dyski. Taki lekki szum.

Ale byłem wczoraj u kumpla - on ma Maxtora którego dawno nie słyszałem i ten to dopiero wyje głośno!

Nie słyszę tego ... Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie ktore padlo strone temu chcialbym rozwinac:

seagate 7200.10 sata2 16mb 320gb zwykly czy wersja ES za doplata 25zl??

komputer mam wlaczony przed wiele godzin dziennie, byc mzoe bedzie chodzic comp pare dni/tygodni bez przerwy (p2p) - czesto mam takie ataki masowego sciagania..

a glownie chodzi mi o neizawodnosc aby dysk nie siadl po pol roku biorac zywcem 300gb danych...

uzywam kieszeni Cooler Master Cool Drive 6 ktora chlodzi i wycisza dysk oraz chroni przed wibracjami...

 

Czy naprawde warto kupowac ES, cena okazyjna....zawsze bylo jakeis 70-80zl wiecej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie ktore padlo strone temu chcialbym rozwinac:

seagate 7200.10 sata2 16mb 320gb zwykly czy wersja ES za doplata 25zl??

komputer mam wlaczony przed wiele godzin dziennie, byc mzoe bedzie chodzic comp pare dni/tygodni bez przerwy (p2p) - czesto mam takie ataki masowego sciagania..

a glownie chodzi mi o neizawodnosc aby dysk nie siadl po pol roku biorac zywcem 300gb danych...

uzywam kieszeni Cooler Master Cool Drive 6 ktora chlodzi i wycisza dysk oraz chroni przed wibracjami...

 

Czy naprawde warto kupowac ES, cena okazyjna....zawsze bylo jakeis 70-80zl wiecej...

To nie jest żadne obciążenie dla dysku :) tylko zwyczajna codzienna praca.

Jakby kilku-kilkunastu użytkowników jednocześnie kożystało z dysku to było jakieś obciążenie a p2p to one łykają na śniadanie ;)

Jak te 80zł nie jest dla Ciebie istotne to możesz kupić ale na pewno nie jest to konieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak zakupilem 320GB 7200.10 zwykla barracude...

 

jedno ultra nubolskie pytanie: uzylem po raz pierwszy partion magic (8.0) no i poutworzylem sobie na nim 3 partycje i po 2min bylo wszystko gotowe, nie musze nic formatowac i itp ??? bo jakos wrzucilem apre plikow na akzda partycje i wszystko oK bylo, a ja myslalem ze tzreba je formatowac (pelen format) co trwalo chyba ze 3h+ razem...

to ten partition magic chyba naparwde ejst magiczny..czy m isie tylko zdaje? ;p lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to samo zrobisz via panel sterowania>narzedzia admin>zarządzanie komputerem>magazyn>zarządzanie dyskami :) a PM... uzywam jak musze... ma troche zla slawe... pare razy zreszta i mi sie zwiesil jak cos zagmatwanego robil z partycjami ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie ratujcie!!

po podlaczeniu dysku 320GB (7200.10 sata2) do istneiajcego 120gB seagate 7200.7 pata i uruchomieniu windowsa ze 120Gb utworzylem 3 partycje i sformatowalem (szbki format na NFTS), chciale mzaintalwoac nowy windows na nwoej partycji w 320gb, wlozylem plytke winXP pro (bez Sp1 czy Sp2) i bootuje no i jest poakzane ze z dysku 320Gb jest jedynie 128GB niesformatowanej czesci (czyli limit winxp przed SP), myslalem ze jak utworze ejdna mala partycje 15Gb to bedzie widoczna a tu zonk ...

no to uruchamiam windows ze 120Gb dysku i totalna zalamka : w 32)Gb jest tylko 1 partycja, do tego niesformatowana....najwiekszy zal ze na pozsotalych 2 partycjach mialem juz przeniesione 40GB danych...w Partition Magic 8 ktorym formatowalem nie widac 3 partycji tylko jest duza neisformatowana i z oznaczeniem BAD . WTF?

 

w partition magic 8.0 : Partition Info wystepuje mi Error#120

 

UPDATE:

ze strony partition magic (KONIECZNIE LOOKNIJCIE):

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

#120 The logical drive chain is incompatible

This error occurs under some operating systems when logical partitions are not chained together in the expected order. DOS, OS/2, Windows 95, Windows 98, and Windows NT require that logical partitions be chained together in ascending order. Some other operating systems do not require this. For example, some versions of the Linux FDISK utility chain logical partitions together in the order they are created. This error message identifies a very dangerous situation; using the DOS FDISK in this situation can cause loss of one or more partitions.

 

For solutions to this problem, see the instructions in Resolving partition table errors. If you decide to back up your data and recreate your partitions, you may have to use the same partitioning program that you used to create the partitions in order to delete them. Norton recommends recreating the partitions with DOS FDISK or PartitionMagic.

 

Resolve partition table errors:

1

Ensure the computer has no viruses.

For information, read Partition tables and viruses.

 

2

Back up the data on the affected partitions.

 

3

Delete the partitions.

 

4

Recreate the partitions.

 

5

Restore the contents of the partitions.

 

You may need to use the FDISK program from a recent DOS version because earlier versions may refuse to delete HPFS or hidden partitions, and the OS/2 FDISK program may recognize the partition's corruption and refuse to modify it.

 

In some cases, you can resolve partition table errors manually. Run PartitionInfo to determine the errors on your partitions. Refer to Generating diagnostic reports with PartitionInfo for additional information about PartitionInfo.

 

Wyglada na to ze po uruchomieniu fdiska(czy pochodnego) wbudowanego w instalator plyty Win XP wszystkie dokonania pzrez partition magic ida sie walic....moze mi ktos dokladnie wytlumaczyc jak mam postepowac, niby te 5 krokow jest ale nie czaje ich poniewaz nie mam zadnej partycji a tu mwoia ze tzreba usunac partycje a pozneij utworzyc ja ponownie. Jedynie co moge zrobic w partition magic 8.0 to sformatowanie jej

 

UPDATE 2 :

dobra, program recover mt fles i wszystkie dane ze 320Gb odzyskalem..

Edytowane przez Lizardus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski Seagate potanialy i mozna je kupic juz od 297 zł :)

Fakt, czekajmy teraz na odpowiednie kroki innych producentów: niecha wojna cenowa się rozpocznie !! :D

Póki co moim faworyci to najnowszy samsung (166gb/talerz) i nowy Hitachi (320GB). Seagate jest podonie szybki, ale ponoćgłośniej pracuje (póki co porównań najnowszych modeli jak na lekarstwo). Za to seagate jest królem gwarancji i od teraz - ceny :)

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja wiem ze SP2 naparwia ten blad z max ~128GB ale bylem pewien ze ejsl izrobie aprtycje 15Gb a reszte nierusze to instalka winxp pro(bez sp1 czy sp2) bedzi ja widziec a tu zonk...

Też mam instalacyjną bez SP i robię partycję 128G a po instalacji SP tworzę w windzie partycję kolejną na resztę dysku.

 

ps. kiedy się nauczycie że Partition Magic się nie używa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co twoim zdaniem sie uzywa ?

Ja używam zarządzania dyskami w windows czy płyty instalacyjnej windy i to co kolega robił można robić bez PM ( formatowanie , zakładanie partycji ) - już od dawna czytam że jak ktoś się "bawił" Partition Magic to (często) stracił dane czy inne miał problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co twoim zdaniem sie uzywa ?

Dokładnie jak pisze Kyle - najlepsze i najpewniejsze że nic się nie sknoci są narzędzia systemowe zarówno na płycie instalacyjnej (co można zrobić podczas instalacji systemu) jak i potem w samym systemie.

 

 

@przemo3642 - ja zrobiłem takie porównanie w temacie o Hitachi bo właśnie taki dysk nabyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...