Skocz do zawartości
Trolu609

Wszystko O - Seagate Barracuda 7200.10

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem o X-swingu, bo kosztuje 55zł i mógłbym powiesić na nim oba moje dyski, co wyszłoby taniej niż scynthe - 2 x 25 + przesyłka .....

Więc kwestia ceny odpada.

Z 2-giej strony dyski wzajemnie by się grzały .... też kicha ....

2 HD na jednym Xswing ? - :lol:

 

... no ale przejdźmy do kwestii matematycznej:

 

1x Xswing - 55 PLN + ew. przesyłka

 

2x Scytche - 50 PLN + ew. przesyłka

 

jak by na to nie patrzyć to cena 2xscytche =(praktycznie ) 1xSwing czyli nie wiem w czym problem??? I gdzie Ci wychodzi taniej Xswing ?? ??? ????? ( pomijam kwestie groszowe bo przy cenie 50 za 2xScytche + przesyłka to będzie drożej o 3 PLN od 1 Swing bez przesyłki )

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xa mam na miejscu, ale to nieistotne (jak to borg mówi).

Też mi się wydaje, że 2 hdd na 1 swingu zrobią burn ....

A które wyciszacze masz / są lepsze:

http://www.allegro.pl/item179861417__scyth...swoj_dysk_.html

czy

http://www.allegro.pl/item181318552__coolt...zenie_hdd_.html

a takie coś jest w tym samym sklepie co xswing za 25zł:

http://www.allegro.pl/item180437746_mcubed...chy_tanio_.html

ale te plastiki to trochę badziewne.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem Scythe Hard Drive Stabilizer 2 bo był najtańszy. Z tych co podałeś to na pierwszy rzut oka wszystkie są identyczne ....

 

.... ale teraz patrzę na cooltek - jego "stabilizatory" są obrócone o 90 st. i wydaje mi się ze to dobry ruch ( może zwiększyć efektywność tłumienia ) - i to jego bym wybrał obecnie...

 

....a ten ostatni mCubed to moim zdaniem najgorszy wybór - pomijając cenę nieco wyższą ma "opatulenie" dysku plastykiem co w odprowadzaniu ciepła raczej nie pomoże .... właściwie to zaszkodzi ;)

 

.... a scythe przegrywa z cooltek tym obrotem stabilizatorów ( a raczej jego brakiem ) .... ale powiem jeszcze raz : wydaje mi się ze lepiej wybrać Cooltek bo to obrócenie powinno zwiększyć efektywność tłumienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx

Obrócenie może pomóc, ale np. guma może być twardsza i będzie gorzej.

Jak nigdzie nie znajdę opinii o coolteku .... rzucę monetą ....

Właśnie pierwsze pomyślałem o kwestii materiałów ale druga myśl była taka że guma w scytche jest na prawdę twarda i gorzej już być chyba nie może :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk jest bardzo szybki w porównaniu ze straym samsungiem 80 GB. Nie wpada w wibrację. Jedyny minus to głośna praca głowicy. Może nawet nie tyle głośna co ton dźwięku jest dużo wyszy niż w samsungu, przez co bardziej drażni.

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Czy da się 250 GB 7200.10 przestawić w silent mode?

Edytowane przez cho-marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnośnie dysku Seagate Barracuda 7200.10 320620

ST3320620AS (3QF08C2G)

 

Dysk wg mnie chodzi poprawnie, nic się nie zacina i chodzi w miarę cicho.

Ale czy te wartości odczytane z Everesta - Smarta są prawidłowe, dysk ma 6 miesiecy.

ID Opis atrybutu Próg Wartość Najgorsze Dane Stan

01 Raw Read Error Rate 6 114 90 78068671 OK: wartość w normie

07 Seek Error Rate 30 77 60 55735994 OK: wartość w normie

BE <specyficzne dla dostawcy> 45 63 58 622133285 OK: wartość w normie

C3 Hardware ECC Recovered 0 77 62 111830834 OK: zawsze pozytywnie

C7 Ultra ATA CRC Error Rate 0 200 200 1 OK: zawsze pozytywnie

 

przeglądałem forum i porównywałem, jedni mają podobne wartości inni trochę inne ale czy są dobre to nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reklamuj, reklamuj! i nie daj sobie wkręcić, że jest ok ;)

 

----------------------------------------

a teraz poważniej ;)

wyciszyłem swój dysk w następujący sposób:

 

- po obu stronach nakleiłem na siebie po pięć pasków zwyczajnej miękkiej i rozciągliwej taśmy izolacyjnej na długości, która odpowiada powierzchni styku z obudową (łącznie 10 pasków)

- nakłułem miejsca w których powinny być śruby

- na śrubki nałożyłem gumowe podkładki (kawałki gumy w których zrobiłem otwór)

- przykręciłem nimi dysk w slocie 3.5" (niezbyt mocno)

 

efekt: jest dużo ciszej, a jestem zadowolony - jeśli ktoś chce naprawdę tanio i szybko to załatwić - POLECAM to banalne i skuteczne rozwiązanie :)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk jest na gwarancji, ale jaka jest podstawa do jego reklamowania.

Nie stuka, nie piszczy, nie gubi danych. Co mam w sklepie powiedzieć, może przedstawić dane ze smarta.

Chłopie my tu ironizujemy!!!

Wyluzuj się, wyłącz smarta w biosie i przestań tam zaglądac a będziesz zdrowiej i dłużej żył ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle jak sie sprawuje Scythe HDD Stabilizer II w jaki stopni eliminuje prace głowic itd ?

To coś pośredniego pomiędzy pracą dysku przykręconego do obudowy ( max słyszalnych skutków wibracji , najniższa temp. ) a dysku leżącego na gąbce ( zero słyszalnych wibracji , najwyższa temp ). Powiedzmy że eliminuje "pracę głowic" w stopniu całkiem zadowalającym ( jest wyraźnie lepiej niż przy bezpośrednim przykręceniu ), a zmniejszenie temp. względem "leżenia na gąbce" występuje ale może niewielki niedosyt pozostaje. Generalnie warto było zapłacić 30PLN .... ale nie więcej. Gdyby zamontować radiatory ( jedno miejsce/ gwint pozostał po bokach [środkowy] ) można by pewnie obniżyć temperaturę do takiej jaka przy przykręceniu bezpośrednim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś był tu poruszany temat wersji Chińskiej i Singapurskiej wersji Barki. Tak się złożyło, że kilka dni temu dokupiłem drugą Barkę 320 GB z serii 7200.10 i pechowo w moje łapki właśnie wpadła mi wersja Chińska :( Teraz mam do porównania oba dyski o takim samym modelu, pojemności i wersji Singapurskiej i Chińskiej.

 

Powiem tak:

wersja Singapurska

+ wyjątkowo cicha (praktycznie niesłyszalna)

- troszkę wolniejsza niż wersja Chińska

 

wersja Chińska

- głośna praca, chrobotanie i te uciążliwe ultra dzwięki (masakra)

+ troszkę szybsza niż wersja Singapurska

 

Podsumowując nawet jakby wersja Chińska była 3x szybsza od Singapurskiej to i tak bym jej nie chciał nawet widzieć, bo dzwięki to to wydaje to normalnie można nerwicy dostać i już nie raz mi się scyzoryk w kieszeni otwierał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no skąd! te z Chin mają bardziej skośne te.. noo.. klastry!

Cos w tym jest, bo ja doczytalem gdzies na forum wlasnie, ze Barracudy.10 z Singapuru maja zapis prostopadly a te z Chin maja skosny... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tak dawno kupiłem Barracude 7200.10 250 GB na Sata II i koszmar ... szybka to może i jest, ale jak napisał LCC głośne to jak cholera. Mój starszy dysk, też Barracuda 7200.10 250 GB tylko na Pata to król ciszy w porównaniu z tym nowym :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tak dawno kupiłem Barracude 7200.10 250 GB na Sata II i koszmar ... szybka to może i jest, ale jak napisał LCC głośne to jak cholera. Mój starszy dysk, też Barracuda 7200.10 250 GB tylko na Pata to król ciszy w porównaniu z tym nowym :/

Głośny tzn, głowica hałasuje podczas odczytu/zapisu czy dysk wibruje i przenosi drgania na budę czy w końcy hałas emitują obracające się talerze/silnik. Bo jak dla mnie, to pierwsze można przeżyć i częściowo temu zaradzić przez odizolowanie dysku od budy. W podobny sposób można powstrzymać wibracje przenoszone na budę. Tragedia to jest wtedy, jak talerze/silnik hałasują, a śmierć w męczarniach jak emitują metaliczny dźwięk o wysokiej częstotliwości.

 

Zastanawiam się nad zakupem barki 250gb, bo szybka jest i cena super - w sklepie obok mnie chodzą po 235zł (wersja 16mb i SATA2 ofkors). Za tą cenę jestem w stanie przeboleć głośność w każdej postaci, oprócz metalicznego dźwięku (miałem coś takiego w poprzednim WD i musiałem go zamykać w kartonie z wyklejanymi ściankami podkładką od myszy, żeby nie oszaleć).

 

Podsumowując moje wątpliwości: jaki charakter ma hałas generowany przez ten dysk?

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośny tzn, głowica hałasuje podczas odczytu/zapisu czy dysk wibruje i przenosi drgania na budę czy w końcy hałas emitują obracające się talerze/silnik. Bo jak dla mnie, to pierwsze można przeżyć i częściowo temu zaradzić przez odizolowanie dysku od budy. W podobny sposób można powstrzymać wibracje przenoszone na budę. Tragedia to jest wtedy, jak talerze/silnik hałasują, a śmierć w męczarniach jak emitują metaliczny dźwięk o wysokiej częstotliwości.

 

Zastanawiam się nad zakupem barki 250gb, bo szybka jest i cena super - w sklepie obok mnie chodzą po 235zł (wersja 16mb i SATA2 ofkors). Za tą cenę jestem w stanie przeboleć głośność w każdej postaci, oprócz metalicznego dźwięku (miałem coś takiego w poprzednim WD i musiałem go zamykać w kartonie z wyklejanymi ściankami podkładką od myszy, żeby nie oszaleć).

 

Podsumowując moje wątpliwości: jaki charakter ma hałas generowany przez ten dysk?

Mam dokladnie ten sam problem co ty, mam WD 80 Gb i powoli juz mnie wykancza metaliczny dzwiak emitowany przez obracajace sie talerze. Musze go jak najszybciej wymienic. Tez chce kupic Bark 250 Gb, stukot gluwicy moge przebolec ale nie to co serwuje mi moj obecny dysk.

 

Wiec dolaczam sie do pytania poprzednika, jaki charakter ma ten halas ?

 

Pozdrawiam

 

P.S. Popytalem sie sprzedawcow na allegro, nie maja wersji Singapurskiej :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...