Skocz do zawartości
Trolu609

Wszystko O - Seagate Barracuda 7200.10

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tylko w kwestii głośności dysku... Posiadam model 320GB i to co się dzieję w budzie jak zaczyna pracować przyprawia o ogromny ból głowy (a raczej uszu) :sad: Komputer był składany z myślą o ciszy, a tu taki babol! Dodam, że gdy był przykręcony (a raczej znajdował się w koszyku mającym eliminować wibrację :D ) to było jeszcze gorzej, bo podczas zapisu/odczytu było straszne chrupanie, które po powieszeniu bydlaka na gumkach zostało wyeliminowane... Co zostało? Potworny świst talerzy i prawdopodobnie dysk wyląduję w jakimś silent box'ie, bo jest to jakaś kpina :? Chłodzenie kompa to 3xNoctua na min, wiatrak w zasiłce który notabene jest cichszy niż wspomniane wentyle i grafa której wiatrak na 1,5k też jest niczego sobie.

 

Reasumując dysk może i wydajny, ale do cichego komputera kompletnie się nie nadaję :sad: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić dysk o pojemności około 300GB Seagate Barracuda 7200.10 ATA100 z 16MB cache i mam mały problem.

Większość z Was kupuje dysk Seagate o pojemności 320 GB tymczasem jest też dysk o pojemności 300GB. I tu pojawia się mój problem albo raczej dylemat :)

 

 

Pierwszy dysk o pojemności 300GB z 16 MB cache ATA 100 ma takie parametry

ST3300620A

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Drugi dysk o pojemności 320GB z 16 MB cache ATA 100 ma takie parametry

ST3320620A

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Usunąłem z obrazków dane innych dysków (bo interesują mnie tylko te dwa dyski 300 i 320 GB w wersji z 16MB cache) wszystkie dane są z tego pliku pdf Link Klikaj TU dotyczące dysków serii 7200.10 ( strony od 6 do 9)

 

 

Ten pierwszy dysk 300GB ma 2 talerze i 3 głowice , ten drugi 320GB ma 2 talerze i 4 głowice.

Do tego ten dysk 320 GB jest głośniejszy o ok. 0,2 - 0,3 bela

 

Dlaczego Seagate zrobił tak mało różniące się pojemnością dyski twarde ( 20 GB to nie jest dla mnie dużo), zwłaszcza że ten większy dysk 320GB jest głośniejszy i ma o jedną głowicę więcej. Gęstości zapisu są takie same.

 

 

Nie wiem teraz, który dysk kupić. Skłaniałbym się ku temu trochę mniejszemu 300GB bo jest cichszy. Czy może mnie ktoś oświecić jak jest z tymi dyskami bo może coś przeoczyłem i jakaś ważna informacja mi umknęła dla tego mniejszego dysku 300GB.

 

Dziękuję za odpowiedź :) i sorry za taki długi post :)

Edytowane przez mo-xo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, jeżeli system postawię na macierzy RAID0 z dwóch dysków 160GB 7200.10 i osobno podłącze dysk 80GB WD na, którym umieszczę plik wymiany, to czy odczuję wzrost wydajności systemu w porównaniu do samej macierzy RAID0?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten dysk od jakiegoś czasu i jest jedna rzecz która mnie strasznie irytuje ...

 

Strasznie długo sie ładuje winda, nawet pełen czyścioch, czy tez ktos z was tak ma ??

Wcześniej miałem samsunga i pełen looz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, jeżeli system postawię na macierzy RAID0 z dwóch dysków 160GB 7200.10 i osobno podłącze dysk 80GB WD na, którym umieszczę plik wymiany, to czy odczuję wzrost wydajności systemu w porównaniu do samej macierzy RAID0?

Bankowo.

 

Ja mam system, gry i itp na 2x320 a swapa mam na 2x120 i jestem bardzo zadowolony z tego jak to śmiga:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten dysk od jakiegoś czasu i jest jedna rzecz która mnie strasznie irytuje ...

 

Strasznie długo sie ładuje winda, nawet pełen czyścioch, czy tez ktos z was tak ma ??

Wcześniej miałem samsunga i pełen looz ...

Potwierdzam ładowanie windy to jakaś kpina (również poprzedni dysk to szajsung i był spokój) :mur: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że zrobiłem WC to dyski teraz to coś strasznego, głośne i buczą (nie głowica a buczenie po włączeniu, to chyba napęd ich) i mam pytanie czy ktoś już tutaj wkładał dyski z serii 10 do Scythe Quiet Drive? Czy zrobiło się ciszej? Bo ten hałas dysków robi się wkurzający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam ładowanie windy to jakaś kpina (również poprzedni dysk to szajsung i był spokój) :mur: pzdr

 

Widzę ze nie jestem jedynym który ma z tym problem :mur:

 

Czy można to obejść, czy pozostaje sie do tego przyzwyczaić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że zrobiłem WC to dyski teraz to coś strasznego, głośne i buczą (nie głowica a buczenie po włączeniu, to chyba napęd ich) i mam pytanie czy ktoś już tutaj wkładał dyski z serii 10 do Scythe Quiet Drive? Czy zrobiło się ciszej? Bo ten hałas dysków robi się wkurzający.

Planuję taką operację, ale jak tylko będę w PL :D Kto używa? kater ma coś takiego i dodatkowo siedzi w tym taka barka więc może coś powiedzieć :) pzdr

 

@beriam no niestety ja nie znalazłem na to lekarstwa :sad:

 

@Xytras ja "leci" ten pasek przy powitalnym ekranie XP to przy szajsungu zdążył "zrobić dwie rundy", a przy barce 8-10 :blink: Jeżeli chodzi o czas to jakieś 10-15s. dłużej :?

 

EDYTA

Jeżeli chodzi o czas od włączenia kompa do załadowania systemu jest to ok.1min. :blink: Przy szajsungu było to 30-40s. (należy wziąć poprawkę, że pracował on z s.939) :?

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie barki smigaja wysmienicie, ale spotkalem sie z problemami przy ladowaniu po instalacji sterownikow IDE pod winda, te z paczki Nforce ;) Tyle ze to bylo na dyskach ATA...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że zrobiłem WC to dyski teraz to coś strasznego, głośne i buczą (nie głowica a buczenie po włączeniu, to chyba napęd ich) i mam pytanie czy ktoś już tutaj wkładał dyski z serii 10 do Scythe Quiet Drive? Czy zrobiło się ciszej? Bo ten hałas dysków robi się wkurzający.

U mnie wymiana na Hitachi pomogła :D

Powiem Wam że dopóki miałem te dyski u siebie w obudowie zamocowane w tłumikach zawsze mówiłem że Barki nie są takie głośne. Ale sprzedałem dyski kumplowi i ile razy jestem u niego mam wrażenie jakbym był na jakiejś hali fabrycznej! Bez dobrej obudowy i izolacji te dyski faktycznie wyją niemiłosiernie. Druga sprawa że przyzwyczaiłem się do ciszy WC.

 

@Xytras - wiele było mówione że tych sterów nie należy wogóle instalowac

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w jednym padła własnie elektronika smierdziało troche ale nic nie wiedziałem tyko czułem az w koncu restart i w ibiosie dysku juz nie wykrywał system nie wstał ale szczescie ze mam 2 takie barki to sobie własie elektronike podmieniłem i teraz backupuje dane :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mowie jakie problemy byly u mnie, w sensie zasugerowalem by sie tego pozbyc jesli takowe instalowal ;)

U mnie sys ładuje sie około 20 sekund lub dłużej ...

 

Czyli reasumując dyski seagate nie lubią sterów IDE pod nforce :damage_wall:

 

Jak będę robił formata to dam znać czy faktycznie będzie różnica, rozumiem ze nie instalować w ogóle nforce, tylko pozostawić te spod windowsa ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instaluj, ale bez tych sterownikow, zwyczajnie podczas instalacji je odznacz.

Nie tylko seagate ich nie lubi ;)

 

THX za pomoc, jednak człowiek uczy sie przez cale życie i nigdy nie można powiedzieć ze ogarnęło sie wystarczająco jakikolwiek temat :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu.

Jakby ktoś znający się na rzeczy rzucił fachowym okiem na odczyt smarta.

Tak wysoka liczba błędów odczytu chyba nie jest normalna w 3 miesięcznym dysku.

Czy jest podstawa do reklamacji.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy któryś z Was pobawił się M$ BootVis żeby sprawdzić czy nie da się szybciej systemu załadować??

Z tego co pamietam, SGJ pisał, ze ten program nie przyspiesza ładowania windy.. lecz w np CHIPie tak reklamowali ten soft.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pod warunkiem że będzie komunikat inny niż "zawsze w normie" lub "zawsze pozytywnie" ;)

Niezłe normy ;)

Stara barca 60 sprzed 4 lat ma kilkakrotnie mniej błędów a 200 sprzed 1,5 roku ma zbliżone wyniki

Coraz większy chłam :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam, SGJ pisał, ze ten program nie przyspiesza ładowania windy.. lecz w np CHIPie tak reklamowali ten soft.

 

:lol2: dobre, ten program przecież do tego został stworzony. To jest darmowy program zrobiony przez M$ i można go sobie ściągnąć ze strony M$.

 

Sposób użycia - instalujesz, uruchamiasz, dajesz trace ->next boot + driver delays i robisz restart systemu

nie dotykasz niczego, czekasz aż skończy się ładować system na koniec uruchomi się sam bootvis, pokaże ładne wykresy, następnie nie zamykasz bootvisa tylko się daje TRACE -> optimize system i robi się kolejny restart, bootvis optymizuje, następnie jeszcze jeden restart i gotowe :D

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu sie wkurzylem na swoja barke 320 GB i oddalem do serwisu ( starsznie piszczala glowica jakby ja co chwila elektromagnes sciagal ) druga identyczna nie miala takich objawow.

 

Postanowilem wymienic te dyski na podobne modele ale serii Raid

 

I tutaj moje pytanie jak to najlepiej pokroic jesli chodzi o partycje i moze dokupic trzeci dyska na swapa

 

Wiem ze temat juz byl ale nie moge go znalezc. Jakby mi ktos mog pokrotce napsiac procedure instalacji Raida - bede wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tworzenie partycji to sprawa indywidualna - nikt nie wie czego Ty potrzebujesz poza Tobą ;)

 

Ja mam 20-25Gb na system, 45-60GB gry, największa partycja na audio&video, mała 10-20GB partycja na dokumenty, instalki programów i sterowniki itp.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem, dysk na RMA

 

właściwie to zawiozłem na szyszkową w Warszawie w godzinach popołudniowych, tego samego dnia dostałem maila od seagate'a, z potwierdzeniem, że dostali dysk, na drugi dzień kolejny mail, że nowy (tj. inny dysk po regeneracji) został wysłany na adres z RMA, dysk w domu w piątek rano- paczka z Amsterdam storehouse B-)

 

z taką gwarancją to można kupować dyski :)

 

 

i jeszcze antyreklama do sirius.pl dysk seagate barracuda 250 serii 10 został tam kupiony przed świętami Bożego Narodzenia, po podłączeniu do DFI BIOS nie wykrył urządzenia, i ten uległ spaleniu, pokazywałem w którymś z postów foty z uszkodzenia... zaniosłem na drugi dzień po kupnie, że nie działa dysk, że się spalił. Zapewniano mnie że dysk pojedzie do Wadowic w celu sprawdzenia, po tel do wadowic jakiś Pan z kolei zapewniał że dysk jedzie do Holandii, w ciągu 4 dni wrócił z Holandi ( :blink: jakaś błyskawiczna wysyłka i ekspertyza wow) po całym tym przeglądzie powiedziano mi że usterka dysku nie podlega gwarancji, że z mojej winy!!! Co de facto nie było prawdą- ktoś miał już taki problem w tym wątku (zdaje się że Carek i jemu wymieniono, chociaż też trochę walczył).

 

 

Zatem nigdy więcej nieuczciwych sprzedawców sirius.pl przestrzegam przed tym sklepem

 

 

 

proszę modów o nie kasowanie posta niech będzie przestrogą dla innych- nie zawsze najniższa cena idzie w parze z jakością wykonywanej usługi!!!

Edytowane przez krulowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze antyreklama do sirius.pl dysk seagate barracuda 250 serii 10 został tam kupiony przed świętami Bożego Narodzenia, po podłączeniu do DFI BIOS nie wykrył urządzenia, i ten uległ spaleniu, pokazywałem w którymś z postów foty z uszkodzenia... zaniosłem na drugi dzień po kupnie, że nie działa dysk, że się spalił.

ja też miałem problem z dyskiem Seagate, który poprzez stuk głowicy restartował komputer. Nie działo się to za każdym razem kiedy było słychać charakterystyczny dźwięk głowic, ale dość często.

Oddałem do serwisu Apollo (www.apollo.pl) gdzie został zakupiony i dostałem nowy dysk w ciągu 10dni.

Więc na serwis w tym sklepie nie mam co narzekać.

 

To tak mały OT odnośnie serwisu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...