Skocz do zawartości
Trolu609

Wszystko O - Seagate Barracuda 7200.10

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj wróżek nie ma.

Powodów może być... ja wymyśliłem 2:

- nadal jakieś trzepnięte stery

- szajsowate mobo

 

Dziwne wyniki w HD Tach? Nie rozumiem. Masz tylko spadek na początku wykresu. Zrobiłeś to co radziłem ci wcześniej, czy czekasz aż samo się zrobi.

Powyłączaj wszystkie programy w tle i włącz samego HDTacha i sprawdź czy nadal będziesz miał spadek na początku. Dioda dysku przed testem ma nie mrugać zbyt często, najlepiej wcale!!!

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wróżek nie ma.

Powodów może być... ja wymyśliłem 2:

- nadal jakieś trzepnięte stery

- szajsowate mobo

 

Dziwne wyniki w HD Tach? Nie rozumiem. Masz tylko spadek na początku wykresu. Zrobiłeś to co radziłem ci wcześniej, czy czekasz aż samo się zrobi.

Powyłączaj wszystkie programy w tle i włącz samego HDTacha i sprawdź czy nadal będziesz miał spadek na początku. Dioda dysku przed testem ma nie mrugać zbyt często, najlepiej wcale!!!

co do powodów:

- no to nie wiem jakie mam zainstalować.. mam zainstalowane stery do mobo i potem osobno do sata od abita

- szajsowate to ono raczej nie jest ;)

 

jaki powinien być transfer na sata2? bo mam możliwość przetestowania i mam ~70mb/s, ale na początku jest mało.. coś mam zsypane w tym winem chyba, bo na nim stasznie mi wykres skacze.. a na innym winie mialem prawie równy

 

i jeszcze pytanko: dalo by to coś jakbym zrobił na nowo partycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiego rozmiaru jest ta 1 partycja?

Skoro na innej Windzie jest OK, tzn że ta jest zrypana. Stawiaj na nowo.

1 parycja 20gb (na win i programy) potem 2 rozszerzone: 220 na rozne bajery i reszta na zainstalowane gry

 

a dlaczego mam tak mało w burst speed? (90 na kn9 w sata2)

 

i jak najlepiej postawić partycje? formatowac ntfs wolno czy na szybko? jest różnica?

 

ps. dodaje odczyt smart:

Dołączona grafika

Edytowane przez Mati.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe pierwsza partycja 20GB. Wynika z tego że masz coś trzepniętą tą partycję, bo właśnie w jej obszarze jest spadek. Spróbuj ją przekonwertować na NTFS jeśli nie masz lub zmienić rozmiar klastra na 4 lub 8 lub 16KB

 

Szybkie, czy wolne formatowanie raczej nie ma dużego wpływu na partycję.

 

Rozmiar klastra bez formatowania możesz zmienić w Partition Magic

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=22&id=453&t=59

 

A bursta przecież miałeś 130, a nie 90. tym raczej się nie przejmuj, ważne, żeby wykres był jak należy.

 

SMART OK

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe pierwsza partycja 20GB. Wynika z tego że masz coś trzepniętą tą partycję, bo właśnie w jej obszarze jest spadek. Spróbuj ją przekonwertować na NTFS jeśli nie masz lub zmienić rozmiar klastra na 4 lub 8 lub 16KB

 

Szybkie, czy wolne formatowanie raczej nie ma dużego wpływu na partycję.

 

Rozmiar klastra bez formatowania możesz zmienić w Partition Magic

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=22&id=453&t=59

 

A bursta przecież miałeś 130, a nie 90. tym raczej się nie przejmuj, ważne, żeby wykres był jak należy.

 

SMART OK

aha, no dobra pokombinuje w par. magic

 

no ale na sata2 na innym kompie mialem bursta 90.. no jak nic to nie da to chyba jeszcze raz partycje zrobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł już KONTROLER SATA :-) i niestety od razu pojawił się problem. Wrzuciłem go do PCI, podłączyłem, co trzeba i... to by było na tyle. Windows nie chce startować i wywala mi jakieś komunikaty. Co robić? Błagam, nie mówcie mi tylko o konieczności instalowania systemu od nowa. To byłby czwarty raz w tym miesiącu... :P

 

Dołączona grafika - albo dam TAB, albo po chwili się restartuje

 

Dołączona grafika - nic się nie da zmienić; jedynie wyjść Esc...

 

EDIT

Problem został częściowo rozwiązany, bowiem udało mi się wystartować Windowsa. Problem tkwi w tym, że... BIOS nie widzi dysku! Nie przeszkadzałoby mi to, gdyby nie fakt, że w tej sytuacji nie możliwe jest przeinstalowanie (w razie czego...) Windowsa! :| Jakim cudem ruszyły Okienka? Nie mam pojęcia...

 

W każdym bądź razie dysk przyspieszył dosyć znacząco. :-) Patrzę na wykresy innych i widzę, że już jest OK!

Edytowane przez Salvo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakim cudem bios ma widziec dysk? :huh: Przecież jest podłączony do kontrolera, tak?

W biosie tylko włączasz bootowania jako pierwsze z innych urządzeń. Zależy od biosu nie wiem co tam możesz miec np "add in cards" albo "other divace".

 

Jeśli chciałeś normalnie uruchamiac system postawiony jak był podłączony pod płyte a teraz jest pod kontroler to oczywistym jest instalowanie systemu od nowa. Win XP inaczej niż 98 nie wykrywa urządzeń za każdym uruchomieniem tylko przy instalacji.

Nawet jesli teraz działa jako tako to nie osiągnie w pełni 100% sprawności/wydajności.

 

Windows zobaczy dysk jak podczas instalacji zapodasz mu sterowniki do tego kontrolera. Po odpaleniu instalatora zaraz na początku trzeba nacisnąc F2 - ta informacja jest podawana w odpowiednim momencie na dole ekranu. Potem jak system zapyta o te sterowniki to je zapodajesz w stacji dyskietek (niestety). Po dograniu system/instalator widzi normalnie dysk na kontrolerze i dalej instalujesz tak jak zwykle.

Ta sama zabawa jest jak stawiasz Raid nawet przy dyskach podłączonych do płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zworkę ograniczającą do SATA1 chyba wsadziłeś na swoje miejsce?

 

Pofatygowałem się i ściągnąłem manuala do twojej płyty, żeby opcje biosu poznać.

 

Jak możesz zarzuć fotkę z zakładki "Advanced BIOS Features" i "Integrated Peripherals"

 

Możesz sam sprawdzić czy masz w biosie opcję do ustawienia bootowania z tego kontrolera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie tutaj nic nie ma, żeby wybrać twój kontroler jako bootujący. Napisz jeszcze, co masz w zakładce "First Boot Device"

Wg mnie skoro chcesz, żeby bootował z kontrolera PCI powinieneś przestawić funkcję "first boot Device" na Disabled albo ustaw tam CD a na "Second...BD" ustaw Disabled. Pokombinuj.

 

A w ogóle z jakiego dysku teraz bootujesz, bo w sumie twój problem dotyczył chyba tylko słabego transferu na początku.

Sam już się pogubiłem o czym my w ogóle nadajemy :D

 

No to w sumie po problemie. Dysk jest już OK. Więc wredocznikiem była partycja :D

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektronek, słuchaj, sprawa wygląda tak, że BIOS w ogóle nie wykrywa dysku! W tym momencie mam podłączonego tylko jednego twardziela i, u licha, jakimś cudem Windows startuje, a wszystko działa BEZPROBLEMOWO. :P Tylko co ja zrobię w wypadku, gdy padnie mi sysytem? Ano właśnie, nie mam jak przeinstalować Windowsa...

 

Wcześniej miałem adapter SATA i problemem była wydajność. Teraz mam kontroler SATA i powstał zupełnie inny kłopot, a tamten przeszedł w niepamieć. :D

 

Tak więc żadne zmienianie First Boot Device nie pomaga. No bo niby jak, skoro fizycznie według BIOSu dysku nie ma? ;-) Taśmy sprawdzałem. Obydwie są sprawne i na obu jest w przypadku HDD to samo.

 

Podsumowując problem: BIOS nie widzi dysku, pomimo że Windows startuje i można na PC normalnie pracować.

Edytowane przez Salvo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AHA.

To mówię ci. Ustaw tylko na FIRST BOOT DEVICE" CD i wrzuć płytkę instalacyjną Windowsa. BIOS nie musi widzieć dysku!!! Jest to dodatkowy kontroler, który nie potrzebuje Biosu do działania.

Odepnij stary HDD, wrzuć płytkę windowsa, Ustaw Boot na CD i czekaj na to co się wydarzy. Dysk SATA z kontrolera jest wykrywany zaraz po zniknięciu pierwszego ekranu wykrywania dysków przez BIOS.

Ważne !!!!!

Skoro to dysk SATA musisz podczas startu instalatora (F6 !!!!!) WINDY wrzucić mu sterowniki do twojego kontrolera, czyli stery pod SATA, powinieneś dostać jakieś na płycie z kontrolerem (chyba)

XP nie posiada ich więc zawsze trzeba to robić, nawet ze zintegrowanym kontrolerem na płycie. I chyba tutaj był pies pogrzebany. HEHE Zapomniałem o tym wspomnieć.

 

Sterowniki będziesz musiał przerzucić na dyskietkę, z CD nie pójdzie!!! Ot takie małe wkurzające gówienko jeśli nie masz Floppa. (jak ja :P, dlatego między innymi przerzuciłem się na Vistę)

Jak będziesz wrzucał sterowniki pamiętaj, żeby wrzucić wszystkie pliki jakie wykryje instalator.

Ja u siebie musiałem zarzucić 3.

 

Powodzenia.

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Elektronek. Właśnie o to mi chodziło. :-)

 

Tym samym powstał nowy, drobny problem, bo nie mam Floppa. ;-) Na razie nie myślę o crashu Windy. W razie czego kumpel ma ADAPTER SATA i pożyczę od niego na godzinkę czy dwie. Albo coś poszukam na Allegro i kupię za flaszkę. :-)

 

Tak więc podstawowy problem został rozwiązany. Kurde, co ja bym zrobił bez tego forum! :) Teraz pozostaje mi się tylko modlić o stabilność dzieła Gatesa. ;)

 

A co mi tam - zapytam przy okazji. Jak najlepiej zabezpieczyć się przed padem systemu? Niedawno kupiłem Nortona 2007 i ma on różne bajerki typu GoBack czy Save & Restore, ale nawet tego nie instalowałem. Czy to właśnie do tego służy?

 

WINDY wrzucić mu sterowniki do twojego kontrolera, czyli stery pod SATA, powinieneś dostać jakieś na płycie z kontrolerem (chyba)

XP nie posiada ich więc zawsze trzeba to robić, nawet ze zintegrowanym kontrolerem na płycie. I chyba tutaj był pies pogrzebany. HEHE Zapomniałem o tym wspomnieć.

Z tego co wiem, z Windowsem można zrobić taki "myk", że da się na płytkę instalacyjną wrzucić np. Service Packa. Być może da się podobnie zrobić z takimi sterownikami do kontrolera SATA? Ale nawet jeśli, czy to nie jest nielegalne? Kopię zapasową oryginalnego Windowsa chyba mieć można, ale już zmieniać zawartości pierwotnej płytki pewnie nawet się nie da. :)

Edytowane przez Salvo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może da się podobnie zrobić z takimi sterownikami do kontrolera SATA? Ale nawet jeśli, czy to nie jest nielegalne? Kopię zapasową oryginalnego Windowsa chyba mieć można, ale już zmieniać zawartości pierwotnej płytki pewnie nawet się nie da. :)

Czytałem gdzieś fajnie napisany art na ten temat. To było o jakimś serwerze prostym, który nawet w obudowie nie miał miejsca na flopa, a miał kontrolery SATA i dołączoną płytę z win XP lub 2003 oraz sterowniki SATA na płycie CD. Problem był jeden - windows WYMAGA do dogrania dodatkowych sterowników w trakcie instalacji stacji dyskietek. Pendrive z emulacją stacji też nie pomógł. Po prostu windows XP/2003 wyszukuje sterowniki TYLKO na floppy. Po instalacji nie ma problemu - możesz wskazać gdzie są sterowniki.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. No nic - FDD na Allegro kosztuje... 4 złote. :-))) Kupię, wrzucę do szuflady i w razie czego użyję po raz pierwszy od iluś tam lat. ;)

 

Dobra, już Was nie męczę. Wszystko jest OK. :) Jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc i cenne rady! Dysk obecnie osiąga dobrze ponad 60 MB/sec, czyli jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, z Windowsem można zrobić taki "myk", że da się na płytkę instalacyjną wrzucić np. Service Packa. Być może da się podobnie zrobić z takimi sterownikami do kontrolera SATA? Ale nawet jeśli, czy to nie jest nielegalne? Kopię zapasową oryginalnego Windowsa chyba mieć można, ale już zmieniać zawartości pierwotnej płytki pewnie nawet się nie da.

Oczywiście że się da! Do tego służy program nLite i możesz sobie zintegrowac dowolne sterowniki.

Artykuł na pure.pl - http://www.purepc.pl/node/881?pageNo=ALL

wątek na forum - http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=220270

 

I to jest jak najbardziej legalne!

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie podobny dysk oraz podobny problem, dokładnie te same objawy, dodam jeszcze że obecny przyszedł z gwarancji - ponoć został wymieniony na nowy, ponieważ w ostatnim spaliło mi się złącze zasilające dysk - myślałem że sie popłaczę 300 GB danych poszłooooo.

 

Teraz za bardzo niewiem czy go reklamować, czy w ogóle go przyjmą, testy przechodzi wzorowo podobne wykresy do twoich ale z uzytkowaniem już gorzej..

 

Dodam jeszcze że kupiony w Komputroniku.

bylem w apollo, jak im powiedzialem co sie dzieje to od ręki dostałem nowy, tym razem jest z tajlandi(wczesniejszy byl z chin), i dalej mi sie nie podoba jak chodzi, juz nie zmula przy wchodzeniu do katalogow, ale system lubi sobie na nim nie wystartowac czasem, sprawdzalem to na dwoch roznych konfiguracjach i 2 razy instalowalem system, srednio raz na 10 sie nie wlacza, zatrzemuje sie na przelatywaniu tego paska na dole w winxp i tak z godzine i nic, wylacze go na chwile to potem sie wlaczy noramlnie., Zastanawia mie dioda Hd na obudowie, w moencie kiedy nie chce sie wlaczyc pracuje jak oszala pusujac regularnie prze ok 15-20 sekund(praktycznie nie widac jak gasnie) a i odczyt ze smarta, czy to normalne (mimo ze seaget inczej bledy zlicza) zeby dysk 3 dniowy mial wiecej niz ten co mial 3 tygodnie ?? czy to normalne ze ten podkreslony parametr w nowym dysku zmienial sie z dnia na dzien?? wczoraj mialem kolo 10 000 000 dzisiaj jest tylko 1 500 000 i przy kazdym odczycie smarta rosnie o ok 10 000 ???

 

Nowy Dysk ma podkreslona na czerwono jedna wartosc.

 

Sprzet:

 

A64 x2 4200+

Asus M2N-E SLI

2x1GB 667

X800 GTO

Zasilacz (jakis 350 W) ;/

 

post-148682-1182535979_thumb.jpgpost-148682-1182536064_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem w apollo, jak im powiedzialem co sie dzieje to od ręki dostałem nowy, tym razem jest z tajlandi(wczesniejszy byl z chin), i dalej mi sie nie podoba jak chodzi, juz nie zmula przy wchodzeniu do katalogow, ale system lubi sobie na nim nie wystartowac czasem, sprawdzalem to na dwoch roznych konfiguracjach i 2 razy instalowalem system, srednio raz na 10 sie nie wlacza, zatrzemuje sie na przelatywaniu tego paska na dole w winxp i tak z godzine i nic, wylacze go na chwile to potem sie wlaczy noramlnie., Zastanawia mie dioda Hd na obudowie, w moencie kiedy nie chce sie wlaczyc pracuje jak oszala pusujac regularnie prze ok 15-20 sekund(praktycznie nie widac jak gasnie) a i odczyt ze smarta, czy to normalne (mimo ze seaget inczej bledy zlicza) zeby dysk 3 dniowy mial wiecej niz ten co mial 3 tygodnie ?? czy to normalne ze ten podkreslony parametr w nowym dysku zmienial sie z dnia na dzien?? wczoraj mialem kolo 10 000 000 dzisiaj jest tylko 1 500 000 i przy kazdym odczycie smarta rosnie o ok 10 000 ???

 

Nowy Dysk ma podkreslona na czerwono jedna wartosc.

 

Sprzet:

 

A64 x2 4200+

Asus M2N-E SLI

2x1GB 667

X800 GTO

Zasilacz (jakis 350 W) ;/

 

ciach*

Ah.. gdyby nie tacy użytkownicy jak Ty (bez obrazy) dyski pewnie byłby troszkę tańsze, ponieważ producenci mieliby mniej zwrotów. :D

Zawsze najlepiej wszystko zrzucić na nowy dysk, a jak!!

Poprzedni poszedł na gwarancie, nowy też mi się nie podoba... co się pytam... co ci się nie podoba... w starym, jak i nowym dysku?

W Smarcie nie ma się do czego przyczepić, nawet Ultra ATA CRC siedzi cicho, co do dużych liczb to patrz na odpowiedź niżej, dla VIRU$'a

 

ZMIEŃ ZASILACZ CZŁOWIEKU I PRZESTAŃ OBWINIAĆ DYSK. Rozumiem firmówkę 350W mieć do takiego Configa, ale jakiś szajs w stylu Codegen to raczej tego nie pociągnie. Ciesz się, że jeszcze ci kompa nie sfajczył.

 

 

 

 

 

@VIRU$

SMARCIK BOSKI... tymi duzymi liczbami się nie przejmuj, wszystko w normie dla Seagate'a.

 

* NIE CYTUJEMY OBRAZKÓW

// ULLISSES

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ah.. gdyby nie tacy użytkownicy jak Ty (bez obrazy) dyski pewnie byłby troszkę tańsze, ponieważ producenci mieliby mniej zwrotów. :D

Zawsze najlepiej wszystko zrzucić na nowy dysk, a jak!!

Poprzedni poszedł na gwarancie, nowy też mi się nie podoba... co się pytam... co ci się nie podoba... w starym, jak i nowym dysku?

W Smarcie nie ma się do czego przyczepić, nawet Ultra ATA CRC siedzi cicho, co do dużych liczb to patrz na odpowiedź niżej, dla VIRU$'a

 

ZMIEŃ ZASILACZ CZŁOWIEKU I PRZESTAŃ OBWINIAĆ DYSK. Rozumiem firmówkę 350W mieć do takiego Configa, ale jakiś szajs w stylu Codegen to raczej tego nie pociągnie. Ciesz się, że jeszcze ci kompa nie sfajczył.

@VIRU$

SMARCIK BOSKI... tymi duzymi liczbami się nie przejmuj, wszystko w normie dla Seagate'a.

 

Co mi sie nie podoba ?? sposob w jaki te dyski chodza ?? pierwszy kotry mialem 3 tygodnie mial problemy (z czasem dostepu??) 2 rozne konifguracje sprzetowe, parokrotny calkowity format z roznym rozmiarem partycji, nowe systemy operacyjne, rozne werjse sterownikow pod chipset, instalzcja ide sw jak i bez i za kazdym razem klikales w pusty!!!!!!!! folder i czekales 2 sekundych az do niego wyszedl tak samo przy wychodzeniu(np. w gore czy wstecz) znowu 1-2 sekudy(jak chodzil non sto to tak po 8-10 godzinach zaczynal chodzic noramlnie, nie bylo zadnych opoznien), jak miales sie dostac do jakiegos folderu glebiej zakopanego w drzewie to mnie krew zalewala!! Wymienili mi go jak juz napisalem od reki, nowy ten sam model st320620 tym razem z tajladni, ktory ma podobny porblem tylko teraz jest inaczej raz dziala bez zadnych opznien prze 30 mintu za chwile robi to samo co ten stary, a 2 sprawa ze zastanawia mnie to jego zachowanei w momencie kiedy nie chce sie wlczyc, takeig zachowanie dysku i diody nie widzialem nawet w momencie(pelnego obciazeniea) formatowania/kopiowania. Moze po seria st320620 im sie nie udala?? A co do zasilacza to narazie zbieram fundusze na cos mocniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo interesujące, że tylko u ciebie się tak dzieje + bardzo nieliczne grono innych użytkowników.

U ciebie jest cały czas ten sam problem z dyskami. Dziwne oczekiwanie na wejście, czy wyjście z folderu. Z 1 dyskiem zrozumiem, ale z dwoma?? DZIZYS

A czy dzieje się tak samo zaraz po zainstalowaniu XP'ka bez żadnych dodatkowych sterowników do urządzeń nie związanych z dyskami? (do grafy, mobo itp)

Czysty system, tylko sterowniki SATA wrzucone podczas instalacji systemu (F6) Może właśnie w nich tkwi problem. Może masz własną płytkę instalacyjną robioną w NLite? Może na niej masz coś zwalone.

I nie gadaj, że seria im się nie udała, bo mamy (rodzinka) 3 identyczne modele 320GB właśnie z tej serii (właśnie składam zamówienie na kolejny) Ja swoją cały czas męczę na kieszeni i jakoś problemów nie zauważyłem, reszta rodzinki też na nic nie narzeka.

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż ja też miałem dwa w raidzie i byłem zadowolony, sprzedałem je kumplowi na inną konfiguracje i też jest zadowolony.

Drugiemu poleciłem i kupił dwa do raida na kolejnej innej konfiguracji i też jest bardzo zadowolony.

I żaden z nich nawet raz do Smarta nie zaglądał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo interesujące, że tylko u ciebie się tak dzieje + bardzo nieliczne grono innych użytkowników.

U ciebie jest cały czas ten sam problem z dyskami. Dziwne oczekiwanie na wejście, czy wyjście z folderu. Z 1 dyskiem zrozumiem, ale z dwoma?? DZIZYS

A czy dzieje się tak samo zaraz po zainstalowaniu XP'ka bez żadnych dodatkowych sterowników do urządzeń nie związanych z dyskami? (do grafy, mobo itp)

Czysty system, tylko sterowniki SATA wrzucone podczas instalacji systemu (F6) Może właśnie w nich tkwi problem. Może masz własną płytkę instalacyjną robioną w NLite? Może na niej masz coś zwalone.

I nie gadaj, że seria im się nie udała, bo mamy (rodzinka) 3 identyczne modele 320GB właśnie z tej serii (właśnie składam zamówienie na kolejny) Ja swoją cały czas męczę na kieszeni i jakoś problemów nie zauważyłem, reszta rodzinki też na nic nie narzeka.

NA pierwszym dysku zaraz po instalacji byly te problemy, nowy chodzi prze chwile noramlnie za chwile znomu przymula i tak w kolko. sprawdzilem to weekendzie, przy czystym systemi, roznych sterownikach pod nforca, plytka instalacyjna jest obrazem orginalnego win;a sciagnieta z msdnaa, nie mialem wczesniej takich porblemow na innych dyskach 2 x 80 gb WD, oraz 160 WD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo masz wielkiego pecha, albo uzbieraj w końcu te fundusze i kup zasilacz.

 

Możesz też tak na próbę posłuchać, jak chodzi dysk podczas tych zamułek. Czy talerze zwalniają i z powrotem się rozpędzają. Chociaż w Smarcie nic nie widać, żeby miało takie coś miejsce.

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...