Skocz do zawartości
Trolu609

Wszystko O - Seagate Barracuda 7200.10

Rekomendowane odpowiedzi

A czy ktoś coś wie o nowej barce seria 10 ale na 1 talerzyku 250 giga co to za cacko ?

To chyba to: http://proline.pl/shop.php?prodid=SEAGATE+ST3250410AS

 

Też jestem ciekawy co ten dysk potrafi. 250gb/talerzyk robi wrażenie.

 

Edit:

Już jest seria 11. Na razie tylko 1TB, 750GB i 500GB

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już od jakiegoś czasu w/w dysk i pojawiły sie małe problemy, ale w sumie dość irytujące ...

 

Po pierwsze czas bootowania Windy, rożnie, czasem można dostać qrwicy :mur:

Po drugie co jakiś czas praca w windzie staje sie nie możliwa, dysk zwalnia, wiesza sie winda na chwile i później śmiga dalej ...

Po trzecie problem z zainstalowaniem windy, instalator przy rozpoznawaniu modelu hdd staje, przy kopiowaniu plików podobnie i [gluteus maximus] ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz pecha kolego. Dysk ci powolutku umiera. Zamułki są spowodowane uszkodzonymi sektorami, które dysk próbuje odratować, bądź wyłączyć z użycia po kilkunastu nieudanych próbach odczytu.

272 to już dość sporo. Na reklamacje go.

 

P.s. Nie kop w obudowę, jeśli to robisz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz pecha kolego. Dysk ci powolutku umiera. Zamułki są spowodowane uszkodzonymi sektorami, które dysk próbuje odratować, bądź wyłączyć z użycia po kilkunastu nieudanych próbach odczytu.

272 to już dość sporo. Na reklamacje go.

 

P.s. Nie kop w obudowę, jeśli to robisz :D

 

Rewelacja, ja to mam normalnie pecha :mur:

 

Chyba kupie sobie Samsung SpinPoint T166 320 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ) lub WD WD3200AAKS 320GB sATA II 16MB, kumple maja i śmigają jak marzenie ....

 

Co do kopania, komp to świętość, wiec nie od warzyłbym sie tego robić :lol2:

Edytowane przez beriam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi dzisiaj padl Seagate Barracuda 7200.10 320.

Ogladalem sobie film z kompa i nagle komp sie zawiesil.

Po restarcie komputer nie widzi dysku. Sprawdzelam na dwoch kompach i to samo.

Dysk wysylam na gwarancje. Ale ok 200 giga programow, gier, mp3 poszlo w powietrze - kilka lat sciagania :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Wiem co to backup. Ale kompa mam od jakis 15 lat i nic mi do tej pory nie padlo :)

 

Jutro zakupuje WD3200AAKS a jak Seagate wroci z gwarancji to bedzie pracowal jako backup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są dyski 7200.10 o normalnej grubości 26mm i z 1 talerzem a pojemność 160 lub 250MB ???

 

Bo mija rok odkąd kupiłem 160GB 7200.9 i do dzisiaj jestem nie zadowolony z jego pracy (głośności) która w idle jest duża nie wspominając o makabrycznych wibracjach

 

Głośność to wina obniżonej wysokości (20mm) bo jak położę na dysku kawałek maty wygłuszającej to dysk cichnie ale na wibracje nic nie poradzę dlatego chce zmienić na inny model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są dyski 7200.10 o normalnej grubości 26mm i z 1 talerzem a pojemność 160 lub 250MB ???

 

Bo mija rok odkąd kupiłem 160GB 7200.9 i do dzisiaj jestem nie zadowolony z jego pracy (głośności) która w idle jest duża nie wspominając o makabrycznych wibracjach

 

Głośność to wina obniżonej wysokości (20mm) bo jak położę na dysku kawałek maty wygłuszającej to dysk cichnie ale na wibracje nic nie poradzę dlatego chce zmienić na inny model.

Chcesz posunąć się do tak drastycznych kroków. Dlaczego od razu wymiana dysku? A jeśli kupisz następny i też nie będzie ci odpowiadał? Okaże się, że trafisz akurat taki model, że też będzie ci wibrował? Co wtedy, kolejna wymiana?

 

Radzę ci pomyśleć nad jakąś skrzyneczką wytłumiającą. Ja mam Barki 7200.9 w raidzie. Wersję grubą i cienka. Mam je wsadzone w skrzynki bitumiczne. Temperatury>>zero problemów, a o wibracjach, przenoszeniu drgań głowic już dawno zapomniałem. W hdtachu podczas testu wyszukiwania prawie tych dysków nie słyszę!!!! (z obudowy dochodzi tylko BARDZO delikatny basik podczas testu).

Pisałem już o tych skrzyneczkach chyba milion razy i nikt nie bierze ich na poważnie. Co jest ogromnym błędem. Wg mnie własnoręcznie wykonana skrzyneczka (koszt jakieś 20zł) wcale nie jest gorsza od tych szeroko reklamowanych Scytche Quiet Drive za horrendalne sumy.

 

Wersji grubej z 250GB talerzem nie ma. Zresztą poziom głośności obu modelów praktycznie jest niezauważalny. Przynajmniej ja nie zauważyłem aż tak diametralnej różnicy pomiędzy grubą i cienką wersją barki 9.

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się kombinować z jakimiś skrzynkami (nie mam tez na to miejsca w obudowie), jak rok temu kupowałem tego obecnego 7200.9 160GB to miałem tez stary dysk 80GB 7200.7 i testowałem oba trzymając w ręku podłączone - roznica KOLOSALNA - stary dysk wogule nie drgał. Wtedy postanowiłem ze pośmigam na tej 160 z rok i zmienię, liczę teraz na szczęście i kupno dobrego egzemplarza.

 

Obecny dysk 7200.9 położyłem nie przykręcony na dnie obudowy na starej podkładce pod myszkę i mimo to drgania się przenoszą.

 

Grubość ma znaczenie bo tez robiłem test: puknąłem w obudowę cieńszego i grubszego - wyraźnie słychać roznicę ze ten grubszy ma fabrycznie jakąs matę wygłuszającą. Nawet specyfikacje seagejtów pdf podają mniejszą głośność 2.5 bel dla 2 talerzowych grubych 26mm wersji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jakieś 3 miesiące temu kupiłem sobie dysk twardy Seagate ST3250620AS (firmware: 3.AAE). Dzisiaj kupiłem drugi taki dysk w celu połączenia ich w RAID0, ale ten dysk ma firmware 3.AAK, także nowszy. Oczywistym jest, że najlepiej jeśli dyski są takie same, dlatego chciałbym zaktualizować firmware w pierwszym dysku do 3.AAK. Czy to jest możliwe? Jeśli tak, to jak to zrobić? Czy mogę jakoś zgrać firmware z drugiego dysku i wgrać do pierwszego? I czy to jest bezpieczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jakieś 3 miesiące temu kupiłem sobie dysk twardy Seagate ST3250620AS (firmware: 3.AAE). Dzisiaj kupiłem drugi taki dysk w celu połączenia ich w RAID0, ale ten dysk ma firmware 3.AAK, także nowszy. Oczywistym jest, że najlepiej jeśli dyski są takie same, dlatego chciałbym zaktualizować firmware w pierwszym dysku do 3.AAK. Czy to jest możliwe? Jeśli tak, to jak to zrobić? Czy mogę jakoś zgrać firmware z drugiego dysku i wgrać do pierwszego? I czy to jest bezpieczne?

 

Jest na ten temat sporo napisane w tym watku. Troche stron wczesniej.

 

Wysylasz maila do Seagate'a i dostajesz plik z firmwarem. Sprawdz w tym watku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na ten temat sporo napisane w tym watku. Troche stron wczesniej.

 

Wysylasz maila do Seagate'a i dostajesz plik z firmwarem. Sprawdz w tym watku

Pisałem dwa tygodnie temu do supportu Seagate (oczywiście po angielsku) właśnie w tej sprawie (chciałem już wcześniej zaktualizować firmware), ale nie raczyli nawet odpowiedzieć. Status zapytania jest cały czas Unresolved. :/ Nie da się jakoś zgrać firmware?

 

Gadałem z agentem Seagate na czacie, a ten kazał mi zadzwonić do europejskiej centrali Seagate, bo on nie może wysyłać firmware'ów. Jakiś żart chyba. Niby żaden problem, ale mój gadany angielski strasznie kuleje, a po polsku tam nikt nie gada. :( Ktoś ma jakieś pomysły?

 

Update:

Uchwyciłem na czacie innego konsultanta, a ten powiedział, że nie mają nowszego firmware niż 3.AAE a downgrade nie jest możliwy. No cóż, nie zostaje mi nic innego jak pogodzić się z różnymi firmware'ami. :)

Edytowane przez sarmat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja, ja to mam normalnie pecha :mur:

 

Chyba kupie sobie Samsung SpinPoint T166 320 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ) lub WD WD3200AAKS 320GB sATA II 16MB, kumple maja i śmigają jak marzenie ....

 

Co do kopania, komp to świętość, wiec nie od warzyłbym sie tego robić :lol2:

 

Wczoraj kopiłem Samsung SpinPoint T166 320GB HD321KJ i mogę powiedzieć tylko jedno :

Cisza, nawet sprawdzałem czy dobrze bo podłączyłem bo nic nie słychać :D

Dysk ma przykręcone sanki od spodu, aby była lepsza cyrkulacja powietrza i leży na gąbce ...

 

 

Barka idzie na reklamacje, a później do żyda ...

 

 

click

Edytowane przez beriam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wczoraj przyszedł do mnie Seagate ST3250410AS 250GB. W porównaniu do dysku którego dotychczas używałem - barki ST380011A 80GB jest zdecydowanie cichszy. Kompa mam pod biurkiem, i o ile w przypadku barki 80GB słyszę chrobotanie głowic, to 250GB jest praktycznie niesłyszalny. Inna sprawa, że śmigło na procesorze jest nieco hałaśliwe i na pewno zagłusza dźwięki generowane przez dyski.

Poniżej link do wykresu z programu HD Tach:

click

Niepokoi mnie trochę niski burst, kształtujący się na poziomie SATA I. Gdzieś czytałem, że burstem nie należy się zbytnio przejmować. Ale chciałbym się spytać, czy paramerty dysku kształtują się w normie.

pozdr

 

Edit:

Zna ktoś jakiś program pod linuxa analogiczny do HD Tach ?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie ma co się burstem przejmować ale i tak hdd chodzi na sata 2, bo jesli by na sata 1 smigal to by w zyciu tych 150 nie osiagnal bo to tylko teoretyczna wartosc.

 

Druga sprawa, patrząc na same benche to te wartości są po prostu piękne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepokoi mnie trochę niski burst, kształtujący się na poziomie SATA I. Gdzieś czytałem, że burstem nie należy się zbytnio przejmować. Ale chciałbym się spytać, czy paramerty dysku kształtują się w normie.

pozdr

Wyjmij zworkę blokującą tryb SATAII :)

Zworka i jej funkcja jest ładnie opisana na naklejce dysku.

 

Moja 410 tez bardzo ładnie chodzi, mam dwie 160GB 7200.9, komp bardzo cichy i nowy nabytek nie jest wyraźnie głośniejszy od starych 160GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beriam - właśnie zastanawiam się czy kupić Barracude 7200.10 250GB (60m-cy gwar.) czy takiego Samsunga jak Ty - sam zawsze trzymałem się WD. Nie mam porównania co do poziomu dB, ale zacząłem się teraz zastanawiać czy nie wziąć tego SpinPointa - 320GB. Tylko nie wiem czy te różnice są aż takie kolosalne - nie wiem czy WD są głośne czy nie, ja tam go nie słyszę. Nie wiem czy brać Seagate (ta gwarancja kusi) czy Samsunga (niegdyś fatalne dyski przecież, boję się, że po jakimś czasie coś się...)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z bólem musze powiedziec że dziś Barracud nie warto kupowac. Byłem wieloletnim zwolennikiem tej firmy ale seria 10 jest zbyt głośna i już nie jest liderem wydajnosci.

Samsung jest cichy i wydajny ale z mojego doświadczenia z nową serią jest ciut głośniejszy od Hitachi. Sczególnie głowice troche słychac jak chrupią.

Hitachi jest troche mniej wydajny ale cichszy. Za to cieplejszy. Na pewno bezawaryjny jak Seagate.

Nowego WD nie znam. Podobno dobry i szybki. Głośniejszy od w/w.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie orientuje się czy w sklepie, w którym to załatwiam jest wybór Hitachi, muszę się dowiedzieć.

Wg testów przecież Barracuda daje radę - ale to nie wiem czy są obiektywne, trzeba by kilka przejrzeć (a te jedne czytałem na benchu). Czytałem też, że jakieś nowe WD klepią Barracudy pod każdym względem, ale nie znam symboli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Barracude i mam Hitachi, jest też kilku innych forumowiczów o podobnych doświadczeniach co ja. Różnica w odczuwalnej wydajności jest nikła a w chałasie znaczna.

 

Na purepc.pl był test wszystkich najnowszych modeli ;)

I jest też wątek na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z bólem musze powiedziec że dziś Barracud nie warto kupowac.

Dlaczego z bólem ?? Barka 10 miała swoje pół roku albo i dłużej. To jest świetny czas jak na dysk twardy. A że nowsze i lesze się pojawiły - barka 11 pewnie stoi za drzwiami ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...