Skocz do zawartości
Trolu609

Wszystko O - Seagate Barracuda 7200.10

Rekomendowane odpowiedzi

rafa podał link do wersji ktorej test nie ciezko znalezc w necie. Ale istnieja porownawniania 250GB tego seageta do innych dyskow(marek)?

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ten dysk Seagate 320 GB 7200.10 od wczoraj i powiem wam , ze narazie jestem pod wrazeniem. Wogole zapomnialem ze mam dysk ja go akurat wogole nie slysze :) moze jakbym odpalil jakis program do obrobki filmow lub tym podobny aby pracowal caly czas to wtedy bym mogl cos dokladniej powiedziec na temat dzwiekow jakie wydaje. Ale w obecnej chwili podczas uzytkowania wogole go nie slychac :) nie zaluje wydanych pieniedzy :). Jedyne co to poprzedni dysk jaki mialem a byl to takze Seagate 40 GB 5400 obr mial temp tak kolo 25-28 stopni natomiast ten ma 38 i nie wiem czy to aby nie za duzo troszeczke ? , bo na stronce nic nie moglem znalezc na temat bezpiecznej temperatury pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ten dysk Seagate 320 GB 7200.10 od wczoraj i powiem wam , ze narazie jestem pod wrazeniem. Wogole zapomnialem ze mam dysk ja go akurat wogole nie slysze :) moze jakbym odpalil jakis program do obrobki filmow lub tym podobny aby pracowal caly czas to wtedy bym mogl cos dokladniej powiedziec na temat dzwiekow jakie wydaje. Ale w obecnej chwili podczas uzytkowania wogole go nie slychac :) nie zaluje wydanych pieniedzy :). Jedyne co to poprzedni dysk jaki mialem a byl to takze Seagate 40 GB 5400 obr mial temp tak kolo 25-28 stopni natomiast ten ma 38 i nie wiem czy to aby nie za duzo troszeczke ? , bo na stronce nic nie moglem znalezc na temat bezpiecznej temperatury pracy.

 

czy mozesz napisac jakiej produkcji ? oraz jaki firmware ma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mr.Martin dysk jest produkcji Chinskiej :) a Firmvare to 3.AAC

Kurde zrobilem test tym programem HDTach i mam slabsze wyniki niz Srekal34 ?? czyzby to tez zalezalo od ustawien systemu itp ??

Oto screen z wynikow : Dołączona grafika

Edytowane przez Kicha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Seagate 40 GB 5400 obr mial temp tak kolo 25-28 stopni natomiast ten ma 38 i nie wiem czy to aby nie za duzo troszeczke ?

To całkiem normalne temp dzisiejszych dysków. Pewne różnice wynikają z różnych obudów i przewiewu powietrza wokół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barka 10 320GB SATA już jest :-) .

Cichszy i szybszy niż Maxtor DM10 200GB SATA.

 

Produkcji Chińskiej (jak ostatnio 90% elektroniki).

Bios 3.AAC

Wydajność z grubsza jak u kolegi Kicha.

Temperatura waha się od 37-40 stopni - średnio o 2 stopnie cieplejszy od Maxtora DM10, a aż o 7 stopni od Hitachi 7k250. Sprawiedliwie dmuchają na nie 2 wentyle 80 @ ~ 5V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem sobie dzisiaj 250tke Seagate`a -ST3250620AS.

Nie halasuje strasznie, za to okrutnie sie grzeje (~50 stopni).

Zrobilem test w HD Tachu. Czy nie jest za maly burst speed (teoretycznie 300MB/s)?

Dołączona grafika

Bardzo ładny średni transfer!

A skąd ta teoria o 300MB/s? To tylko szybkość interface'u (zgodnego ze standardem SATAII) a szybkość dysku to całkiem odrębna sprawa. Jak na pojedyńczy dysk - burst na właściwym poziomie.

 

Czyżby 250 był minimalnie szybszy od 320 czy to tylko różnice z innych konfiguracji? Hmmm... <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o co w tym wszystkim chodzi tzn w tym Burst speed bo ja mam taki jakbym mial sata I a nie sata II :mur:. Czyzby mialo to znaczenie ze mam podzielony ten dysk az na 6 partycji i w dodatku w roznych formatach plikow ?? Czy poprostu cos jest nie teges z moim dyskiem ,chociaz w windzie i ogolnie to smiga jak glupi , ale moze to tylko jest zludzenie po przejsciu z 5400 obr ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

320 będzie najszybsza z 2-tależowców bo ma najgęstrzy zapis ..... blablabla tzn marketingowy opis.

Ja mam płyte na nForce3 bez sterówników SW IDE nVidii z SATA1 więc dysk na pewno nie rozwija pełni skrzydeł...

 

Na górze test barki 10 320GB SATA, poniżej około 3-letni Hitachi 7K250 80GB ATA100

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o co w tym wszystkim chodzi tzn w tym Burst speed bo ja mam taki jakbym mial sata I a nie sata II :mur:. Czyzby mialo to znaczenie ze mam podzielony ten dysk az na 6 partycji i w dodatku w roznych formatach plikow ?? Czy poprostu cos jest nie teges z moim dyskiem ,chociaz w windzie i ogolnie to smiga jak glupi , ale moze to tylko jest zludzenie po przejsciu z 5400 obr ??

Kicha - czy ja nie napisałem tego po polsku? :rolleyes:

Przeczytaj jeszcze raz :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie partycjonuje i formatuje swiezo dostana Barracude 7200.10 320GB (ST3320620AS), firmware 3.AAC, made in China.

Pierwsze spostrzezenia - przedewszystkim to na czym mi zalezalo, czyli cisza - jest :)

 

Wydajnosc bedzie pewnie ograniczona kontrolerem - SATA zaszyty w ICH5, lub dodatkowy SiliconImage 3112A... Niestety zaden z nich nie jest SATA II.

 

Pozniej krotkie testy i zdjecia wrzuce jak znajde jeszcze tyle czasu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie partycjonuje i formatuje swiezo dostana Barracude 7200.10 320GB (ST3320620AS), firmware 3.AAC, made in China.

Pierwsze spostrzezenia - przedewszystkim to na czym mi zalezalo, czyli cisza - jest :)

 

Wydajnosc bedzie pewnie ograniczona kontrolerem - SATA zaszyty w ICH5, lub dodatkowy SiliconImage 3112A... Niestety zaden z nich nie jest SATA II.

 

Pozniej krotkie testy i zdjecia wrzuce jak znajde jeszcze tyle czasu...

Bardzo miło - będzie kolejny teścik :gitarzysta: :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo miło - będzie kolejny teścik :gitarzysta: :mrgreen:

Wiec tak - moje spostrzezenia po dniu uzytkowania dysku:

- wydajnosc: podobna do prezentowanych tutaj wykresow (wiadomo, BurstRate slabsze, bo kontroler SATA)

- glosnosc: w idle BARDZO ladnie (tzn cicho niczym Barfacuda IV), w trybie wyszukiwania slychac lekkie chrobotanie glowic (porownywalne z dotychczasowymi Maxtorami DiamondMax +9)

- temperatura pracy - niska, niemal identyczna jak Maxtorow (przy wentylowaniu koszyka HDD wiatrakiem @5V dyski maja okolo 30stC)

- dysk nie wspolpracuje z programikiem SilentDrive ( :( ), ktorym mozna bylo wyciszyc chrobotanie glowic w Maxtorach do poziomu nieslyszalnego (kosztem lekkiego wydluenia seek/access time)

 

Wyniki z HDTacha dla dysku Seagate Barracuda 7200.10 320GB (ST3320620AS), firmware 3.AAC, made in China - pierwszy wykres zrobiony na kontrolerze SATA z mostka poludniowego (ICH5), drugi z dodatkowego kontrolera SATA SiliconImage 3112

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dla porownania ponizej wyniki z HDTacha dotychczasowych dyskow - Maxtor DiamondMax +9 SATA 80GB i 160GB podlaczonych do kontrolera SATA w mostku ICH5:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej znacznej dysproporcji między starymi a nowymi dyskami powinieneś odczuć spory wzrost komfortu w używaniu systemu.

Stare kontrolery wyraźnie chamują w trybie burst.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zrobilem ponownie tescik mojej barki tym razem wypadl calkiem calkie :D ocencie sami. Mialem ustawiona zworke (jest ona oryginalnie wkladana) na transfer rzedu 150MB/s dlatego w poprzednim tescie mialem tylko cos kolo 137MB/s. Teraz po sciagnieciu tej zworki wyniki sa nastepujace :

http://img207.imageshack.us/my.php?image=barkaxp2.jpg

Edytowane przez Kicha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej znacznej dysproporcji między starymi a nowymi dyskami powinieneś odczuć spory wzrost komfortu w używaniu systemu.

Na razie system lezy na starym dysku i jest w dosc kiepskim stanie - niedlugo stawiam swiezy system - juz z pewnoscia na nowym dysku... Wtedy bedzie mozna ocenic bardziej real-life wrazenia a nie syntetyczne testy :idea:

Stare kontrolery wyraźnie chamują w trybie burst.

No tak - hamuja BurstRate... i co :?: Co tak na prawde zmienia slaby BurstRate jesli chodzi o rzeczywista wydajnosc dysku :?: Jesli wierzyc testom, to pozostale osiagi sa niemal identyczne u kazdego... Moim zdaniem kontrolery SATA II sa duuuuzo w przodzie przed dyskami :?

 

Aha, u siebie wyciagnalem zworke ograniczajaca do SATA I

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na dniach kupię Barkę 7200.10 250 lub 320 GB.

Jako, że nie bardzo się w tych sprawach orientuję, mam do Was pytanie. Po zamontowaniu go (to będzie jedyny dysk w budzie) i pierwszym rozruchu będę musiał zainstalować jakieś sterowniki z dyskietki? - płata gł. to Asus P5WD2 Premium, a żadnej dyskietki nie było w komplecie.

 

 

Proszę o pomoc i pozdrawiam

Edytowane przez Ramgis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...No tak - hamuja BurstRate... i co :?: Co tak na prawde zmienia slaby BurstRate jesli chodzi o rzeczywista wydajnosc dysku :?: Jesli wierzyc testom, to pozostale osiagi sa niemal identyczne u kazdego... Moim zdaniem kontrolery SATA II sa duuuuzo w przodzie przed dyskami...

Burst przydaje się głównie przy kopiowaniu dużych plików np. filmów avi itp. Na zwykłe operacje dyskowe wpływ decydujący ma oczywiście średni odczyt i zapis.

Oczywiste też jest że interface SATAII jest mega do przodu do dzisiejszych dysków i jeszcze sporo wody upłynie zanim dogonią kontroler.

Ale dyski połączone w raid 0 są już troche bliżej tej granicy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak widzi :), sam mam partycję o wielkości 247GB :)

co do maksymalnej wielkości partycji NTFS to przeczytaj sobie poniższe zdania:

Teoretycznie partycja NTFS może mieć rozmiar 264 – 1 klastrów. Windows potrafi jednak obsłużyć tylko 232 – 1 klastrów; przy klastrach wielkości 64 kB daje to 256 terabajtów minus 64 kB. Przy domyślnym klastrze o rozmiarze 4 kB maksymalna wielkość partycji wyniesie 16 terabajtów minus 4 kB. Należy jednak zauważyć, że tabela partycji w MBR obsługuje dyski do 2 terabajtów co ogranicza rozmiar dysków podstawowych do tej właśnie wielkości. Limit 2 TB można obejść stosując dyski dynamiczne, które korzystają ze specjalnej bazy danych zamiast MBR. Ograniczenie to nie występuje też w systemach z procesorami Itanium, które korzystają z tabeli partycji GUID (GPT).

 

NTFS obsługuje 4,294,967,295 (232 – 1) plików w woluminie. Teoretycznie plik może mieć wielkość 16 eksabajtów minus 1 kB (264 bajtów minus 1 kB). Tutaj także pojawiają się ograniczenia systemu Windows. Może on obsłużyć pliki o maksymalnym rozmiarze 16 terabajtów minus 64 kB (244 bajtów minus 64 kB).

 

Domyślna wielkość klastra zależy od rozmiaru dysku. W Windows NT 3.1 mogła osiągać wartość maksymalną czyli 64 kB, jednak ze względu na to, że kompresja jest obsługiwana tylko gdy klastry nie przekraczają 4 kB, w Windows NT 3.5 i następnych domyślny rozmiar klastra dla formatowanych woluminów nie przekracza 4 kB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burst przydaje się głównie przy kopiowaniu dużych plików np. filmów avi itp. Na zwykłe operacje dyskowe wpływ decydujący ma oczywiście średni odczyt i zapis.

Oczywiste też jest że interface SATAII jest mega do przodu do dzisiejszych dysków i jeszcze sporo wody upłynie zanim dogonią kontroler.

Ale dyski połączone w raid 0 są już troche bliżej tej granicy :wink:

Tak sie wlasnie zastanawiam nad kupnem drugiego dysku i postawienia RAIDa... Zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sie tylko zapytam w innej kwestii ( upewnie)

Czy jest jakies ograniczenie partycji NTFS ? ile moze miec GB max partycja pod windowsem XP sp2 ? ( bo jak dobrze pamiatam z sp2 juz windows widzi powyzej tych 132GB , czy sie myle ?

Ja mam partycje 464MB i jest ok B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ograniczeń partycji w zasadzie nie ma, neleży tylko pamiętać, że na mniejszych partycjach będzie szybszy dostęp do plików i mniej czasochłonna defragmentacja.

Wydaje mi się, że obecnie dobrym rozwiązaniem byłaby partycja z systemem <12 GB, a reszta partycji < 100GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na tle nowego SIGEJTA wypadaja inne firmy tzn wd i hitchi (kupuje nidlugo 2x250 do RAIDA) co lepsze nbedzie??

no jak juz masz kupowac to bierz seagate z serii 7200.10 - jak narazie tylko seagate ma zapis prostopadly.

Wczoraj przeczytalem o nowych dyskach WD ktore maja wyjsc - ale nadal beda ze starym zapisem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak po kiego mi jaks nowa technologia jezeli nic prawie nie daje a wiecej kosztuje mi zalezy na wydajnosci ciszy i niezawodnosci czy dysk jest ew jakiejsc kosmicznej technologi to drugorzedna sprawa

doczekam sie konkretnej odpowiedzi????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak po kiego mi jaks nowa technologia jezeli nic prawie nie daje a wiecej kosztuje mi zalezy na wydajnosci ciszy i niezawodnosci czy dysk jest ew jakiejsc kosmicznej technologi to drugorzedna sprawa

doczekam sie konkretnej odpowiedzi????

Seria 10 cicha jest... Zapis prostopadly pozwala na upchniecie wiekszej ilosci danych na tej samej powierzchni - nie wiem czy to nic nie daje... <_< Roznice w cenie nie sa na tyle znaczace, zeby patrzec wstecz - ale to tylko moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...