Skocz do zawartości
Trolu609

Wszystko O - Seagate Barracuda 7200.10

Rekomendowane odpowiedzi

no i o to mi chodziło (o odpoiwedz poparta faktami, wszyscy mówia że "zapis prostopadły być dobry" ale n ie mówia dlaczego "byc dobry") i tyle to chyba wezme sigejta, wsumie 6 lat gwary piechota nie chadza, niby tam miałem kiedys dyski tego producenta to padały jeden po drugim miałm w tym okresie z 4 dyski a potem dostałem 20 gb i niby działa do dziś ale pojawiły sie w SMARCIE Rewlocated sector coount tzn ze dlugo nie pozyje a tak intensywnie to ja z niego nie korzystałem ehh czy to wszystko nie moze byc prostrze...?? ;-\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze oprocz linka jakis komentarz co do tych dyskow ? ( jezeli posiadasz linka to napewno cos czytales o nich)

– to jest topic o barce 10, wiec nie chce robic dalszego OT.

Napomkne tylko, iz jestem w trakcie zalatwiania dysku jednej z dwoch nowych serii hitachi, wiec jezeli uwiencze to sukcesem (czyt. dostawca nie nawali), wowczas zapodam syntetyczne testy – ale to juz w stosownym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest z gwarancją Seagate? W broszurce producent podaje 5 lat a tymczasem nasze sklepy podają, że okres gwarancji wynosi 3 lata.

Bo w sklepach zawsze 3 lata a pozostałe dwa to musisz sam wysyłać do producenta. Po prostu sklep już nie pośredniczy w tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a potem dostałem 20 gb i niby działa do dziś ale pojawiły sie w SMARCIE Rewlocated sector coount tzn ze dlugo nie pozyje

W moim ST380021A (7200.7) też już mam 3 "reallocated sector count", ostatni rok pracuje tylko popołudniami ale poprzednie 2 lata pracował 24/365 i jakoś padnąć nie chce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jedzie do mnie druga Barracuda 7200.10 320GB... i BARDZO zaczynam sie zastanawiac nad stawianiem RAIDa 0.

 

Musze troszke poszukac - co i jak ustawic i jak obslugiwac RAID, zeby nie bylo problemu np. przy zmianie platformy itp... Niestety brak mi ostatnio czasu na zglebianie tego "problemu" - tylko to mnie powstrzymuje :mur:

 

Chyba, ze ktos wspomoze cenna SKONDENSOWANA instrukacja :rolleyes: Milo by bylo... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam taki problem: posiadam płyte asrock 939dual sata2 i dokupiłem teraz dysk barracude 7200.10 320Giga. Drugi dysk jaki posiadam to barracuda 80Giga pod zwykle zlacze ata. Dysk zostal wykryty przez bios i system. Podzielilem go na partycje i sformatowalem.

 

Problem polega na tym, ze gdy kopiuje jakies dane na ten dysk to po chwili czas do konca kopiowania znika a pasek postepu kopiowania stoi w miejscu. Gdy dam anuluj to dioda od dysku dalej swieci i po chwili zawiesza mi sie caly komputer. Dysk jest jest podpiety do zlacza sata2. Jezeli podepne go pod sata to problem znika. Nie wiem co jest grane czy cos z kontrolerem. Probowalem ze zwora i bez. W biosie tez zmienialem ustawienia: On Board SATA2 Controller - AUTO; SATA Operation Mode - SATA lub IDE; SATA driving - Normal lub Strong. I nadal nic. Moze ktos wie o co chodzi. Z gory dziekuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jedzie do mnie druga Barracuda 7200.10 320GB... i BARDZO zaczynam sie zastanawiac nad stawianiem RAIDa 0.

 

Musze troszke poszukac - co i jak ustawic i jak obslugiwac RAID, zeby nie bylo problemu np. przy zmianie platformy itp... Niestety brak mi ostatnio czasu na zglebianie tego "problemu" - tylko to mnie powstrzymuje :mur:

 

Chyba, ze ktos wspomoze cenna SKONDENSOWANA instrukacja :rolleyes: Milo by bylo... :)

Podłącz drugi dysk :)

Najpierw przekopiuj wszystkie dane z tego pierwszego dysku na jakiś inny albo stracisz wszystko.

Wejdź do biosu i uruchom kontroler RAID i wskaż dyski które mają tworzyć macierz.

Po ponownym uruchomieniu powinien być dostepny bios kontrolera do którego trzeba wejść ustawić typ macierzy na "stripe", reszte ustawień może zostać na auto.

Zapisać ustawienia i ponownie uruchomić komputer.

Teraz normalnie zaczynasz partycjonowanie nowego dużego dysku i instalacje systemu. Na początku instalacji (jeśli to XP) należy przytrzymać F2 żeby zainstalować dodatkowe sterowniki kontrolera RAID które pewnie były dostarczone na dyskietce z płytą główną.

Reszta instalacji przebiega tak jak zwykle.

 

Krócej chyba nie można :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiazany. Zainstalowalem sterowniki pod SATA i to rozwiazalo problem. Tylko nie wiem po co mu to bylo potrzebne jak mial zainstalowany JMicron SATA2 driver. Tym bardziej ze te SATA to chyba do macierzy RAID bo pojawil mi sie taki manager. Ale wszystko gra narazie.

 

Chcialem sie jeszcze zapytac o te ustawienia w biosie: SATA2 Operation Mode czy ustawic SATA czy IDE; SATA driving czy Normal czy Strong i co to wogóle oznacza dokladnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiazany. Zainstalowalem sterowniki pod SATA i to rozwiazalo problem. Tylko nie wiem po co mu to bylo potrzebne jak mial zainstalowany JMicron SATA2 driver. Tym bardziej ze te SATA to chyba do macierzy RAID bo pojawil mi sie taki manager. Ale wszystko gra narazie.

 

Chcialem sie jeszcze zapytac o te ustawienia w biosie: SATA2 Operation Mode czy ustawic SATA czy IDE; SATA driving czy Normal czy Strong i co to wogóle oznacza dokladnie.

Poszukaj w topiku o Twojej płycie. Tutaj rozmawiamy o "Odpowiadanie na Wszystko O - Seagate Barracuda 7200.10" :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w topiku o Twojej płycie. Tutaj rozmawiamy o "Odpowiadanie na Wszystko O - Seagate Barracuda 7200.10" :wink:

Ok, rozumiem. Niestety ale problem nadal wystepuje. Wczoraj bylo ok a dzis to samo. Czy to moze byc cos z dyskiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem. Niestety ale problem nadal wystepuje. Wczoraj bylo ok a dzis to samo. Czy to moze byc cos z dyskiem?

Raczej nie takie objawy.

Gdybyś miał płyte na nForce4 to bym powiedział żebyś odinstalował sterowniki SW ale w tym wypadku... stawiam wciąż na problem software'owy. Problem w systemie lub wciąż coś nie tak ze sterownikami. Sprawdź w menegerze urządzeń czy wszystko w porządku i jaki tryb pracy dysków jest ustawiony. Może jakieś PIO się włączyło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

320 będzie najszybsza z 2-tależowców bo ma najgęstrzy zapis

Śmię wątpić że tak jest. Wręcz powien nawet ze 250gb ma talerze o bardziej gęstym zapisie. Wynika to z samej dokumentacji technicznej

 

http://www.ocforums.com/showthread.php?p=4605093 a dokładnie http://www.ocforums.com/showpost.php?p=460...mp;postcount=52

 

Recording Density to chyba właśnie gęstość zapisu i przy modelu 250gb wynosi ona 813 a przy 320gb 781

 

wydaje mi sie ze

- 250 i 500 maja talerze po 166.66 gb (250 ma 3 glowice tak wiec czyta z jednego talerza i jednej powierzchni drugiego, 500gb ma 3 talerze i czyta je cale bo ma 6 glowic)

 

320 ma talerze po 160 gb (2 talerze czytane 4 glowicami)

750 ma talerze po 187.5 gb (4 talerze czytane 8 glowicami)

Edytowane przez dextor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmię wątpić że tak jest. Wręcz powien nawet ze 250gb ma talerze o bardziej gęstym zapisie. Wynika to z samej dokumentacji technicznej

 

http://www.ocforums.com/showthread.php?p=4605093 a dokładnie http://www.ocforums.com/showpost.php?p=460...mp;postcount=52

 

Recording Density to chyba właśnie gęstość zapisu i przy modelu 250gb wynosi ona 813 a przy 320gb 781

 

250gb i 320 gb roznia sie tez liczba glowic - 250gb ma ich 3 a 320gb ma 4

 

to w takim razie ktora jest szybsza ? ma ktos wykresy 320 i 250 GB zeby porownac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie ktora jest szybsza ? ma ktos wykresy 320 i 250 GB zeby porownac ?

różnica jest tak mała że w praktyce to różnicy nie ma żadnej ... dopiero 750gb będzie napewno wyraźniej szybsza ...

 

ja kupuje raczej 2x250gb do raida, bo 500gb to i tak trudno bedzie zapełnic biorąc pod uwage że jest jeszcze taki wynalazek jak nagrywarki DVD :)

 

a roznice w cenie wydam na chipsy i cole :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmię wątpić że tak jest. Wręcz powien nawet ze 250gb ma talerze o bardziej gęstym zapisie. Wynika to z samej dokumentacji technicznej

 

http://www.ocforums.com/showthread.php?p=4605093 a dokładnie http://www.ocforums.com/showpost.php?p=460...mp;postcount=52

 

Recording Density to chyba właśnie gęstość zapisu i przy modelu 250gb wynosi ona 813 a przy 320gb 781

 

wydaje mi sie ze

- 250 i 500 maja talerze po 166.66 gb (250 ma 3 glowice tak wiec czyta z jednego talerza i jednej powierzchni drugiego, 500gb ma 3 talerze i czyta je cale bo ma 6 glowic)

 

320 ma talerze po 160 gb (2 talerze czytane 4 glowicami)

750 ma talerze po 187.5 gb (4 talerze czytane 8 glowicami)

Prawidłowe rozumowanie :)

 

Tylko szkoda bo o 320 myślałem <_<

Chyba że zobacze testy porównawcze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko zlozylem RAID 0 w calosc na kontrolerze z mostka poludniowego (ICH5R). Strip size ustawiony na 128. Ponizej wykresy z HD Tach'a i HD Tune'a

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Wiadomo, ze to inne programy i moga miec rozne wskazania, ale roznice sa dosc znaczne... Z reszta wyniki nie zawsze sa takie same - czasem w HD Tach'u wykres jest bardziej prosty... :?

 

Zastanawia mnie jeszcze jeden fakt - mianowicie Burst Rate, ktory wg HD Tach'a przewyzsza maksymalny osiaglany transfer kontrolera SATA I... :unsure:

 

Szkoda, ze nie mam kontrolera SATA II, bo widac ze dyski sa mocne i u mnie sa hamowane dzialajac na maksymalnej granicy dla SATA I (a nawet poza nia wg HD Tacha :wink: ) - czyli potwierdzaja sie slowa rafa'a z poprzednij strony :) :idea:

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dysk Seagate Barracuda 7200.10 ST3320620A.

 

Okazuje sie, ze ten dysk ma wibracje na poziomie dysku Seagate Barracuda ATA V (120GB 2MB), jednak w jego przypadku mnie to nie dziwi, gdyz jest to juz stary model. Natomiast poziom wibracji dysku Seagate Barracuda 7200.7 ST3160023A (160GB 8MB) jest duzo nizszy niz tych dwoch dyskow.

 

Czy to normalne wsrod dyskow z seri 7200.10, czyli z zapisem prostopadlym, ze wibruja bardziej niz te z seri np. 7200.7?

Jest sie czym martwic?

 

Dysk jest nowy, a parametry ze SMARTa sa w porzadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dysk Seagate Barracuda 7200.10 ST3320620A.

 

Okazuje sie, ze ten dysk ma wibracje na poziomie dysku Seagate Barracuda ATA V (120GB 2MB), jednak w jego przypadku mnie to nie dziwi, gdyz jest to juz stary model. Natomiast poziom wibracji dysku Seagate Barracuda 7200.7 ST3160023A (160GB 8MB) jest duzo nizszy niz tych dwoch dyskow.

 

Czy to normalne wsrod dyskow z seri 7200.10, czyli z zapisem prostopadlym, ze wibruja bardziej niz te z seri np. 7200.7?

Jest sie czym martwic?

 

Dysk jest nowy, a parametry ze SMARTa sa w porzadku.

 

a jaka wersja firmware oraz z jakiego kraju produkcji ?

 

Co raz bardziej jestem napalony na 320GB ale slyszac takie komentarze to zniechecam sie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie takie objawy.

Gdybyś miał płyte na nForce4 to bym powiedział żebyś odinstalował sterowniki SW ale w tym wypadku... stawiam wciąż na problem software'owy. Problem w systemie lub wciąż coś nie tak ze sterownikami. Sprawdź w menegerze urządzeń czy wszystko w porządku i jaki tryb pracy dysków jest ustawiony. Może jakieś PIO się włączyło...

Mam wszystko na udma, w menegerze tez jest wszystko ok. Co moze byc nie tak ze sterownikami? Zainstalowalem sata2 jmicona i zwykle sata. Jestem w kropce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wraz z dyskiem dostaliście osobną kartę gwarancyją producenta? Dzisiaj dotarł do mnie dysk, ale karty takowej nie ma :blink: A przecież gwarancja jest realizowana w autoryzowanym serwisie producenta, więc taka karta jest chyba niezbędna. A może wystarczy tylko faktura?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wraz z dyskiem dostaliście osobną kartę gwarancyją producenta? Dzisiaj dotarł do mnie dysk, ale karty takowej nie ma :blink: A przecież gwarancja jest realizowana w autoryzowanym serwisie producenta, więc taka karta jest chyba niezbędna. A może wystarczy tylko faktura?

ja kupowałem w proline i sprzedawca dał mi tylko paragon. Powiedział, że osobnej karty gwarancyjnej nie dają. Zresztą w proline żadko je wydają. Ciekawe tylko co będzie po tych 3 latach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...