Skocz do zawartości
Trolu609

Wszystko O - Seagate Barracuda 7200.10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem Seagate baracuda 250gb 8mb cache i przyszedł uskodzony plastik usztywniający te piny od taśmy sygnałowej był wyłamany i nie szło dobrze podłączyć tasiemki.Ale obsługa znak.pl wymieni od razu na nowy jakieś Chińczyki coś kombinowali.Koledze też montowałem ten dysk i moge powiedzieć że jest bardzo sybki podczas ładowania windy pasek przelatuje raz i szybko reszta sie ładuje a na moim samsungu 4 razy i później mieli jeszcze ogólnie zakup ok jakby nie zonk ze złamanym plastikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma kompletnie.

Dzięki za upewnienie. Kiedyś krążył taki mit. Teraz pozostaje mi tylko w końcu zainstalować WIN na nowym dysku, zapewne będzie szybciej chodził niż stary i ustawić zatem na master, no i spartycjonować. Sądzę, że to najlepszy wybór w tej granicy cenowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podczas ładowania windy pasek przelatuje raz

Mam 250 GB z 16 mb cache i winda ładuje się tylko minimalnie szybciej niż na 5 (6?) letnim samsungu, jeszcze na 5400. Nie odczuwa sie tego... ale dysk to nie proc ani grafa, troche nowszy nie bedzie od razu chodzil 2x szybciej. Jedno muszę przyznać - jest cichy, zupelnie go nie slysze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 250 GB z 16 mb cache i winda ładuje się tylko minimalnie szybciej niż na 5 (6?) letnim samsungu, jeszcze na 5400. Nie odczuwa sie tego... ale dysk to nie proc ani grafa, troche nowszy nie bedzie od razu chodzil 2x szybciej. Jedno muszę przyznać - jest cichy, zupelnie go nie slysze.

Jesli nie zauwazasz wzrostu komfortu pracy miedzy praca na 5(6) letnim dysku 5400rpm a nowa Barracuda, to z pewnoscia masz cos nie tak z plyta/kontrolerem/sterami/biosem/czyms innym... Ja widze zauwazalna roznice po przesiadce z rocznego dysku Maxtor DiamondMax +9... Cos u Ciebie chyba "nie halo" :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie zauwazasz wzrostu komfortu pracy miedzy praca na 5(6) letnim dysku 5400rpm a nowa Barracuda, to z pewnoscia masz cos nie tak z plyta/kontrolerem/sterami/biosem/czyms innym... Ja widze zauwazalna roznice po przesiadce z rocznego dysku Maxtor DiamondMax +9... Cos u Ciebie chyba "nie halo" :blink:

Dokładnie. Choć w samym ładowaniu systemu wielkiej różnicy nie ma, ale za to praca w systemie jest zauważalnie wygodniejsza.

Co do ładowania systemu to nawet w raidzie to się nie dzieje wiele szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem o ładowaniu systemu :P Na starym dysku windows potrafil sie przymulic, na nowym mi sie to nie zdarza, chodzi gladko. Chociaz nie moge tego powiazac tylko z HDD, bo razem z nim wymienilem tez ram na 1 GB CL 2.0, on tez pewnie dodal troche wydajnosci w widzie. Tak czy owak, nic sie nie muli :)

 

Kontroler to zdaje sie Silicon Image Sil3112A. Raczej leciwy, jak kupowalem mobo SATA to byla dopiero pieśń przyszlosci. Raczej super wydajnosci to on nie ma :P Obsługuje SATA I i Raid 0 i 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sam doświadczyłem, to tak może być.

Z dysku podpiętego do dodatkowego kontrolera (do którego doinstalowywuje się stery podczas początku instalacji windyXP) winda uruchamia się wolniej niż z dysku podpiętego do standardowego kontrolera. Po uruchomieniu działa już ok.

Tak miałem na dwóch płytach z paroma hdd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wikipedia:

"NCQ (ang. Native Command Queuing) – sposób na optymalizację pracy dysku twardego SATA polegający na zmianie kolejności zadań zapisu i odczytu podczas współpracy kontrolera i dysku tak, aby zadania były wykonywane przy minimalnej ilości skoków głowic dysku. Pozwala to uzyskać większą wydajności podczas dużych obciążeń, zmniejszając przy okazji mechaniczne zużycie dysku. Dysk twardy z NCQ nie używa tego trybu, jeśli kontroler sprzętowy lub sterownik kontrolera nie obsługują NCQ. Kontrolery sprzętowe drugiej generacji SATA bedą posiadały obsługę NCQ w standardzie."

 

wniosek: wszystkie dyski na SATA2 maja NCQ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Barracuda ST3250620A 7200.10 250GB ATA100 ma NCQ czy nie? Bo w roznych sklepach inaczej jest napisane.

Może i ma NCQ, ale i tak nie zostane to wykorzystane, przez kontroler, bo kontrolery PATA, nie posiadają implementacji NCQ. Więc jeśli kupujesz dysk ATA100, zapomnij o NCQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i ma NCQ, ale i tak nie zostane to wykorzystane, przez kontroler, bo kontrolery PATA, nie posiadają implementacji NCQ. Więc jeśli kupujesz dysk ATA100, zapomnij o NCQ.

Dokładnie. Nawet większość kontrolerów SATAI nie ma NCQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam w kompe tą nową barke 250 giga z buforem 16 mb ;-), jak narazie jest ok wieczorem jakieś testy zrobie i podziele się moimi wrażeniami z uzytkowania tego dysku.

p.s.

dlaczego jak robiłem winde i formata i partycje to jak podzieliłem sobie na 50 i 100 i reszta gb to w windzie mam c=50 gb d mam cd roma potem reszte dysków ??? zawsze miałem po koleji dyski c d e i cd f ? a teraz cdk nagle d ??? wiem że to głupie ale ??

co do tem vs amsung 250 to samsung w idle ma 30 a ta barca 36 :( ciekawe jak w stress ;-)

a i takie pytanko wiekszosc osób kupuje 320 gb a nie 250 wynika to z przelicznika kasa na mb czy te 320 sa wydajniejsze niz 250 bo tak słyszałem ??

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"START/Panel sterowania/Narzędzia administracyjne/Zarządzanie komputerem/Magazyn/Zarządzanie dyskami", klikasz partycję, napęd CD-Rom/ DVD/RW czy co tam masz, RMB i "Zmień literę dysku i ścieżki..."

 

A dlaczego tak jest? Bo Winda jest "gupia"?

Pewnie zamieniłeś miejscami coś i się ustawienia zresetowały. Np. stary dysk odpiąłeś i podpiąłeś nowy. Inny identyfikator dysku i przydzielanie liter urządzeń odbyło się od nowa. A że dziwnie przydzielone... to nie te czasy, że system wymuszał napędy optyczne na końcu listy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Wczoraj stalem sie szczesliwym? Posiadaczem dysku z tematu model dysku 250GB 8MB bufor-i co zastanawiajace..Cos jest chyba z tym dyskiem nie tak..Przyjechal do mnie prosto z chin-qpiony przez ojca.

Ojciec wrzucil go do kieszeni USB-i tak do mnie przyjechal, zapakowany ladnie w kartonie itp. ogolnie nic zlego przy transporcie raczej mu sie nie stalo. Ale co mnie zastanawia to to, ze mam regularne przyciecia w windowsie, co nie wystepowalo na moim kilkuletnim maxtorze. Dolacze odczyt SMART'a i moze ktos zyczliwy :) cos z tego wydedukuje :)

Troche sie rozjezdza nie wiem jak zrobic zeby bylo dobrze ;/

pozdrawiam

 

 

--------[ SMART ]-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

[ ST3250820A (5QF051E5) ]

 

01 Raw Read Error Rate 6 118 93 174605687 OK: wartość w normie

03 Spin Up Time 0 90 90 0 OK: zawsze pozytywnie

04 Start/Stop Count 20 100 100 8 OK: wartość w normie

05 Reallocated Sector Count 36 100 100 0 OK: wartość w normie

07 Seek Error Rate 30 48 48 1156157 OK: wartość w normie

09 Power-On Time Count 0 100 100 29 OK: zawsze pozytywnie

0A Spin Retry Count 97 100 100 0 OK: wartość w normie

0C Power Cycle Count 20 100 100 21 OK: wartość w normie

BB <specyficzne dla dostawcy> 0 100 100 0 OK: zawsze pozytywnie

BD <specyficzne dla dostawcy> 0 100 100 0 OK: zawsze pozytywnie

BE <specyficzne dla dostawcy> 45 64 49 605880356 OK: wartość w normie

C2 Temperature 0 36 51 36 OK: zawsze pozytywnie

C3 Hardware ECC Recovered 0 78 68 140587860 OK: zawsze pozytywnie

C5 Current Pending Sector Count 0 100 100 0 OK: zawsze pozytywnie

C6 Off-Line Uncorrectable Sector Count 0 100 100 0 OK: zawsze pozytywnie

C7 Ultra ATA CRC Error Rate 0 200 200 0 OK: zawsze pozytywnie

C8 Write Error Rate 0 100 253 0 OK: zawsze pozytywnie

CA <specyficzne dla dostawcy> 0 100 253 0 OK: zawsze pozytywnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, stałem się posiadaczem tego dsku w wersji 250gb. Miałem na początku problemy z instalacją Windwsa ponieważ nieposiadam stacji dyskietek więc niemogłem zainstalować sterowników sata2. Przestawiłem w biosie funkcję z sata na ata i windows się zainstalował. W tej chwili jak ją zmienie spowrotem to odrazu wywala mi bluescreena ;] Czy po zainstalowaniu sterowników do sata pod windwsem będzie wszystko ok? Czy musze kombinować stacje dyskietek i wgrywać od nowa windowsa? Wyniki w HD tach w normie (68mb/s) tylko burst słaby ale to i tak przecież niema znaczenia. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, stałem się posiadaczem tego dsku w wersji 250gb. Miałem na początku problemy z instalacją Windwsa ponieważ nieposiadam stacji dyskietek więc niemogłem zainstalować sterowników sata2. Przestawiłem w biosie funkcję z sata na ata i windows się zainstalował. W tej chwili jak ją zmienie spowrotem to odrazu wywala mi bluescreena ;] Czy po zainstalowaniu sterowników do sata pod windwsem będzie wszystko ok? Czy musze kombinować stacje dyskietek i wgrywać od nowa windowsa? Wyniki w HD tach w normie (68mb/s) tylko burst słaby ale to i tak przecież niema znaczenia. pozdro

Używasz Xp z SP2?

To nie są sterowniki SATA tylko sterowniki kontrolera. WinXP obsługuje wszystkie dyski tylko jest problem z nowymi kontrolerami a szczególnie RAID.

Jak zainstalujesz drivery pod win to powinno działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa dyski SATA z tej serii poj 250 GB bufor 16mb. Podłaczyłem owe dyski zainstalowałem windowsa bez wiekszych problemów. Kiedy jedna chciałem sprawdzić wartosci SMART orqz temperatury niec mi sie nie pokazało. Nimoge odczutac z macierzxy RAID ani temperatu poszczegóónych dysków ani wswzelkich informacjii o dyskach??

A co do ogólnych odczuc co do tych dysków to nawet fajne sa z tym że głośne. Jeszcz4e jedna sprawa macie moze jakies porady co do "higieny" postepowania z RAID-em bo to kurcze strasznie krucha sprawa.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wiec dzis kupilem dysk - barracuda 10 320 gb i zdarzyl sie wypadek dosc podly - spadl mi z wysokosci ok 40 cm w folii babelkowej

... wlasnie skanuje w poszukiwaniu badow a SMART przedstawia sie tak :

 

Dołączona grafika

 

i dysk pod obciazeniem wydaje z siebie tykniecia co jakis czas... pytanie czy reklamowac czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeleć dysk HDDScan'em i jak znajdzie jakieś bady to reklamuj :)

a te tyknięcia to nie czasem "chrobotanie", które występuje w tych dyskach pod obciążeniem ??

 

ps.

ma się te lewe ręce :lol2:

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wiec dzis kupilem dysk - barracuda 10 320 gb i zdarzyl sie wypadek dosc podly - spadl mi z wysokosci ok 40 cm w folii babelkowej

... wlasnie skanuje w poszukiwaniu badow a SMART przedstawia sie tak :

 

Dołączona grafika

 

i dysk pod obciazeniem wydaje z siebie tykniecia co jakis czas... pytanie czy reklamowac czy nie ?

 

sciagnij z strony Seagate program SeaTools i pzreskanuj nim dysk. Jezeli on cos znajdzie , wydrukuj lub zapisz na dyskietce i nies do reklamacji ( podczas skanowania zaznacz wszystkie opcje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa dyski SATA z tej serii poj 250 GB bufor 16mb. Podłaczyłem owe dyski zainstalowałem windowsa bez wiekszych problemów. Kiedy jedna chciałem sprawdzić wartosci SMART orqz temperatury niec mi sie nie pokazało. Nimoge odczutac z macierzxy RAID ani temperatu poszczegóónych dysków ani wswzelkich informacjii o dyskach??

To może być problem z kontrolerem RAID. Mam w tej chwili podłączone 3 dyski pod SIL i jeden pod nForce2 i na tych pod SIL wwzystkie są pod SMART widziane tak jak ten pierwszy (nawet nazwa i oznaczenia są tego pierwszego), tzn. drugi a reszta jako 3 i 4 (małe kłopoty z za krótkimi kabelkami). Mam zamiar dzisiaj zreorganizować kolejność podłączenia (przyszły kabelki SATA 80cm ;PPPp) to podłącze je w kolejności do portu 1[teraz 3], 2 [teraz 4] i 3 [teraz 2 - port 1 pusty] i napiszę czy SMART jest taki smart ;PPPp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam wersje 320GB SATA2. Czy możecie mi powiedzieć po co w tym dysku jest ta zworka z tyłu i czy powinna być włożona czy wywalona....

 

I czym najlepiej sprawdzić ten dysk (kupiony 4h temu.. świerzo postawiony system... golas)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...