Skocz do zawartości
LukeXE

Fwc Dla Kepons`a

Rekomendowane odpowiedzi

FWC, jest to agregat w działaniu IDENTYCZNY jak zwykłe FC, z tym, że tutaj element który odbiera ciepło to wymiennik (ta rura podłużna), a w zwykłym FC parownik który zakladamy bezpośrednio na procesor.

 

Ten wymiennik zbudowany jest z 45cm rury 35mm, a w niej jest spirala z 3m rurki 6mm. Przez rurę 35mm plynie woda, a w rurce 6mm rozpręża sie freon i odbiera ciepło z przepływającej wody, dlatego jest schładzana do minusowych temperatur (moze zle sie wyraziłem, nie chodzi o wodę, ale o jakąs ciecz co nie zamarza w - temp).

 

Podłączasz taki chiller w miejsce chłodnicy do wody :) Bo to ma taką samą zasade, schłodzić wodę (chłodnica do temp otoczenia, chiller duzoo poniżej :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FWC, jest to agregat w działaniu IDENTYCZNY jak zwykłe FC, z tym, że tutaj element który odbiera ciepło to wymiennik (ta rura podłużna), a w zwykłym FC parownik który zakladamy bezpośrednio na procesor.

 

Ten wymiennik zbudowany jest z 45cm rury 35mm, a w niej jest spirala z 3m rurki 6mm. Przez rurę 35mm plynie woda, a w rurce 6mm rozpręża sie freon i odbiera ciepło z przepływającej wody, dlatego jest schładzana do minusowych temperatur (moze zle sie wyraziłem, nie chodzi o wodę, ale o jakąs ciecz co nie zamarza w - temp).

 

Podłączasz taki chiller w miejsce chłodnicy do wody :) Bo to ma taką samą zasade, schłodzić wodę (chłodnica do temp otoczenia, chiller duzoo poniżej :D)

Teraz to zostało dobitnie wyjaśnione:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KAMILcom

 

dzieki, twoja wypowiedz jest tak wyczeprujaca ze nie mam juz sily pytac o wiecej.

ja też nie wiem o co chodzi, a ty wiesz o co chodzi

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
nikt k**** nie wie o co chodzi z tą płytą :D
Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do ogolu

 

500zl za cos podobnego tylko ladnie na czarno pomalowane i z danfosem na pokladzie + elektroniczny termostat (odczyt temp do -40C wyswietlacz led, mozna nastawic temp cieczy w zakresie do -40C) to atrakcyjna propozycja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do ogolu

 

500zl za cos podobnego tylko ladnie na czarno pomalowane i z danfosem na pokladzie + elektroniczny termostat (odczyt temp do -40C wyswietlacz led, mozna nastawic temp cieczy w zakresie do -40C) to atrakcyjna propozycja?

jak dla mnie tak..

termostat nie tani, dobre wykonanie też..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się douczam i w wakacje planuje tez sobie zrobic:P a rzecz nie taka prosta jak sie wydaje

też tak myślałem ale masz takie rzeczy jak termometr dobry, manometr, palnik itp. :?

jeśli chcesz zrobić sam dla swoich potrzeb to lepiej już zamówić :wink: no chyba że masz narzędzia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

no 500 zl za takie fwc jest cena w sam raz przynajmniej dla mnie wtedy nie oplacalo by mi sie skladac czegos takiego samemu chyba ze dla wlasnej satysfakcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze maly blad interpretacji, fakt ze mozna ustawic -40C nie znaczy ze to schlodzi ciecz do tej temp, przewidywalbym raczej -20C.

 

Przy czesciach jakie bym uzyl raczej nic nie zarobie, moze i strace ale chodzi mi raczej o pozbycie sie zalegajacych czesci ktorych nie uzywam.

 

no to postanowione, jak jest jakies zainteresowanie to zrobie i wystawie na allegro

Edytowane przez RaVeN155

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest mowa w tym topicu o izolacji, więc się podczepię, mam kilka pytań:

 

Czy przy zastosowaniu wody z lodem konieczne jest stosowanie izolacji? Prawdopodobnie solidny nawiew wiatraka pokojowego mógłby wystarczyć aby zapobiec skroplinom na wężach, ale z drugiej strony, ciężko będzie zapewnić wystarczający przewiew w przestrzeni między laminatem procka a blokiem. W sumie o procka mi głównie chodzi (bez IHS), może wystarczy tylko jakimś lakierem czy silikonem laminat zabezpieczyć? Jeżeli tak, to co najlepiej zastosować?

 

Po 2: Czy ktoś z Warszawy zna jakiś sklep gdzie można kupić armaflex? W Obi na Ursynowie mieli tylko jakieś twarde otuliny na rury, które nijak się nie nadawały do WC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plasma: Ja ostatnio sie lodem bawiłem.

Na wężach woda sie nie skrapla, o to sie nie martw. A jeżeli chodzi o izolacje samego proca to ja użyłem do tego silikonu, poprostu laminat wysmarowałem silikonem dookoła rdzenia, tak samo zrobiłem na NB. Dla bezpieczeństwa podlożyłem pod bloki podpaske ;) zeby ewentualne krople wsiąkły a nie popłynęły po płycie głównej.

Dobry nawiew dasz w okolice bloków i masz 100% pewność ze nic sie nie stanie.

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja brałem z icmarket.pl

moze być i k-flex, podobno to to samo..

ja bym nie wydawał na izolacje do jednego bencha, sylikonu troche i myśle bedzie po sprawie

Jeżeli faktycznie się nie skrapla, to nie warto, ale jeżeli jest duże prawdopodobieństwo, to zawsze lepiej zaizolować, bo ten jeden bench może być ostatnim na danym sprzęcie ;). Wolałem spytać się osób które benchowały na lodzie.

 

A o izolacje pytam też tak ogólnie, myślę przyszłościowo ;)

 

@Miazga82: rozwiałeś moje wątpliwości ;). A sposób na wykorzystanie podpasek rox :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba zadnej izolacji, wielokrotnie bawilem sie lodem w wc

No różnie to bywa ... zależy od wilgotności powietrza także.

Ja np, jak przejechałem palcem po bloku na NB to był on wyraźnie wilgotny, wiec jezeli sie nei ma na procu czapy, a NB jest odkryte to nigdy nic nie wiadomo .... a nóż widelec jakas kropelka sie zbierze i spłynie ... mogłoby być nieprzyjemnie.

 

P.S.: Przezorny zawsze ubezpieczony ;)

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. ja popsułem pewno, za słabo ją wysuszyłem....pewno któryś z mośków zasilania poszedł, wieczorem to sprawdzę.

 

Ale FWC utrzymało temp cieczy na poziomie -7*C przy 2600Mhz 2,15V full obciążonego SP2004 T-breda :D Aż sie lało z węży, a blok cały oszroniony :D

 

Jak NF7 nie wstanie, prosilbym kogos o pozyczenie ze 128mb sdramków i przesiadam sie na stałe na PIII 500Mhz i Abita BH6. Koniec oc

Edytowane przez LukeXE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...