Skocz do zawartości
liberator

Shroud Czy Nowa Chłodnica?

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem Cooltek'a EXSTREAM 120 mm Dual. Na razie zamontowany jest na chłodnicy 1 fander. Temp CPU w stresie to 45 a w idle 38. Spodziewałem sie lepszych temperatur. Wydałem praktycznie 200 złotych a róźnica mała dodam że moja poprzednia Łada była zasyfiona. Czy jak zamontuje drugi wentyl to będzie jakaś duża różnica? A tak z ciekawości czy ktoś sprawdzał jaka jest różnica między 2 wentylami a 4 na chłodnicach tego typu lub podobnych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj... po raz kolejny to samo.

 

Zapuść układ z wyłączonym kompem na kilka/kilkanaście godzin. Zobacz o ile wzrośnie temp cieczy w układzie (czytaj o ile podniesie Ci ponad temerature otoczecznia sama pompka).

U mnie różnica wynosiła 6stopni!!! Eheim1260 gdzieś te 27W musiał oddać.

No i podstawowa kwestia. Czym mierzysz temperaturę procka? Z biosu? to wyobraź sobie ze zamias 45 pisze Ci tam 35 ;D Będzie to tak samo precyzyjne stwierdzenie.

 

Liczy się temperatura cieczy w układzie.

Przy nukleonie więcej nie osiągniesz. U mnie przy wersji v2, przy jednym wentylu @7V na chlodnicy standardem są 44 stopnie. A przy mega stresie nawet 49st. Ale tez mierzone ABITem więc nie ma to dla mnie znaczenia. Ważne że woda ma 30-31stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokręciłem bardziej blok do procesora i temp troszke spadły idle 37 stress 42. Może ktoś wie czy duża różnica by była jakbym zamiast nukleona kupił X3N. Ile stopni mogłaby spaść temp na CPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

spadnie 2-3*C maxymalnie.

Pokręc jeszcze troche blokiem, wkoncu nukleon nie jest taki zły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...