Skocz do zawartości
p0rNfLaKe

Conroe Vs Am2

Rekomendowane odpowiedzi

kiedy wyjdzie am2 i kiedy podstawka pod conroe {jaka jej nazwa?]

 

bo planuje niedlugo kupic kompa ale neio wiem na jakiego procka sie zdecydowac i kiedy.

am2 chyba wtym mieisacu wychodzi, ale z tego co czytalem to zadna rewelacja.

conroe, za to z tego co czytalem to zajebista sprawa i warta uwagi, ale kiedy to wychodzi? kiedy beda procki/plyta na ta podstawke?

chcialbym zmienic kompa, bo moj troche przestarzaly, ale chce zmienic na cos przyszlosciowego. w sensie plyta glowna dobra, slaby procesor, dobra karta graficzna (teraz mam agp, a musialbym kupic pci16). wiec koszty niemale.

 

wiec jak sie nazywa podstawka pod conroe, kiedy wyjdize.

a jesli za pare miesiecy czy warto inwestowac w am2 teraz, w tej chwili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podstawka to LGA...

lga 775?

czyli co? kupuje teraz plyte na lga775, kupuje najtanszy procesor (no moze lepszy niz moj 3.0 northwood) i za pol roku gdy juz conroe bedzie troche na rynku to go kupuje i bedize mi dzialal na tamtej "starej" plycie glownej?

jesli tak to cudownie.

ale jakos ie chce mi sie wierzyc... :/

bardzo tak chcialbym ale pewnie to nie jest lga775 tylko lga XXX niekompatybilne z 775 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

conroe bedzie pracowal na wiekoszci plyt opartych na 975/865 pod warunkiem że będa mialy przeprojektowany moduł zasilania - na dzien dzisiejszy jest tylko jedna Intel 975x revizja 304 "Bad Axe" oraz na wszystkich płytach opartych o chipset 965.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

conroe bedzie pracowal na wiekoszci plyt opartych na 975/865 pod warunkiem że będa mialy przeprojektowany moduł zasilania - na dzien dzisiejszy jest tylko jedna Intel 975x revizja 304 "Bad Axe" oraz na wszystkich płytach opartych o chipset 965.

aaa to rozwiazanie w takim razie najlepsze dla mnie.

am2 mi sie srednio podoba, przeczytalem artykul na benchmark.pl i raczej rewelacyjny to nie jest. Procki amd moze i tansze, ale jednak conroe duzo fajniej sie zapowiada.

wiec zmienie tylko plyte glowna, karte grafi procka. a pozniej zmienie procka na conroe :)

 

aaa to rozwiazanie w takim razie najlepsze dla mnie.

am2 mi sie srednio podoba, przeczytalem artykul na benchmark.pl i raczej rewelacyjny to nie jest. Procki amd moze i tansze, ale jednak conroe duzo fajniej sie zapowiada.

wiec zmienie tylko plyte glowna, karte grafi procka. a pozniej zmienie procka na conroe :)

na komputroniku tylko taka plyta jest z 975 chipsetem...

Asus P5WD2-E Premium Intel 975X

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=25088

warto? czy moze lepiej jakas inna?

czy moze ta?

Gigabyte GA-G1975X Intel 975X ?

 

ceny podobne..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa to rozwiazanie w takim razie najlepsze dla mnie.

am2 mi sie srednio podoba, przeczytalem artykul na benchmark.pl i raczej rewelacyjny to nie jest. Procki amd moze i tansze, ale jednak conroe duzo fajniej sie zapowiada.

wiec zmienie tylko plyte glowna, karte grafi procka. a pozniej zmienie procka na conroe :)

na komputroniku tylko taka plyta jest z 975 chipsetem...

Asus P5WD2-E Premium Intel 975X

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=25088

warto? czy moze lepiej jakas inna?

czy moze ta?

Gigabyte GA-G1975X Intel 975X ?

 

ceny podobne..

nie zrozumialeś - na dzień dzisiejszy nie kupisz w polsce płyty która obsłuży conroe - asus i GB go nie obsługują - może jak wyjda nowe rewizje płyt po premierze conroe to sie zmieni - jedynie płyta intela D975XBX ale musi to byc rewizja 304 lub nowsza (na razie nie do kupienia w PL) - jedyne wyjscie to poczekać na 965 lub kupować 975 ale po premierze procesora gdy producenci podadzą na których płytach działa

 

p.s. tutaj znajdziesz wiecej informacji o conroe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem dodać żebyś nie oceniał tego procka po tych testach co teraz są. Może to być Fake.

Poczekaj na premierę i inne testy lub zrób tak jak ja- poczekaj na premierę AM2 i w tedy kupisz dwurdzeniowego procka AMD na s939 bo będą już o wiele, wiele tańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kupić w kwietniu kompa ale zdecydowałem się poczekać na AM2 i Conroe myślę, że to dobra decyzja. Jak bym brał coś jak wyjdzie AM2 nie czekając na Conroe i Conroe byłby sporo wydajniejszy to bym sobie w twarz pluł, że nie poczekałem i Tobie też radzę poczekać do wyjścia obu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kupić w kwietniu kompa ale zdecydowałem się poczekać na AM2 i Conroe myślę, że to dobra decyzja. Jak bym brał coś jak wyjdzie AM2 nie czekając na Conroe i Conroe byłby sporo wydajniejszy to bym sobie w twarz pluł, że nie poczekałem i Tobie też radzę poczekać do wyjścia obu ;)

nom ale ja jestem w troche trudnej sytuacji.

 

matka prezentuje mi karte graficzna 7900GTX na pcie.

mam obecnie northwooda 3.0, 1gb ramu (400), 9800xt 256mb, abita ic7.

 

wiec mam sprzeta pod agp.

i chcialbym cos kupic przyszlosciowego bardziej, bo moj northwoodzik kreci sie do 3.6, pamieci synchronicznie (hynixy).

szkode mi troche szkoda tegosprzeciku na cos niewiele wydajniejszego :/

dlatego chcialbym kupic cos przyszlosciowego bardziej.

 

 

chyba ze moze da sie zrobic tak, ze zmienie tylko plyte glowna i moge zostawic procka i pamieci, a tylko karte zmienic na pcie?

wtedy byloby chyba najoptymalniej i bardzo niskim kosztem... nawet wczesniej o tym nie pomyslalem.

 

karte 9800xt bym oddal bratu w prezencie i wszyscy byliby zadowoleni :)

dasie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom ale ja jestem w troche trudnej sytuacji.

 

matka prezentuje mi karte graficzna 7900GTX na pcie.

mam obecnie northwooda 3.0, 1gb ramu (400), 9800xt 256mb, abita ic7.

 

wiec mam sprzeta pod agp.

i chcialbym cos kupic przyszlosciowego bardziej, bo moj northwoodzik kreci sie do 3.6, pamieci synchronicznie (hynixy).

szkode mi troche szkoda tegosprzeciku na cos niewiele wydajniejszego :/

dlatego chcialbym kupic cos przyszlosciowego bardziej.

chyba ze moze da sie zrobic tak, ze zmienie tylko plyte glowna i moge zostawic procka i pamieci, a tylko karte zmienic na pcie?

wtedy byloby chyba najoptymalniej i bardzo niskim kosztem... nawet wczesniej o tym nie pomyslalem.

 

karte 9800xt bym oddal bratu w prezencie i wszyscy byliby zadowoleni :)

dasie tak?

Brat ma fajnie ;-). A serio to poczekaj do potwierdzonej informacji jaka płyta obsługuje Conroe i wymień tylko ją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty główne pod AM2 będą dostępne od poniedziałku.

Zaraz zmodze topic o nowościach pod AM2.

na razie dwie wersje od MSI:

K9N SLI Platinum (~700zł brutto) oraz K9N Neo-F (~380zł brutto)

Edytowane przez letrev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom ale ja jestem w troche trudnej sytuacji.

 

matka prezentuje mi karte graficzna 7900GTX na pcie.

mam obecnie northwooda 3.0, 1gb ramu (400), 9800xt 256mb, abita ic7.

 

wiec mam sprzeta pod agp.

i chcialbym cos kupic przyszlosciowego bardziej, bo moj northwoodzik kreci sie do 3.6, pamieci synchronicznie (hynixy).

szkode mi troche szkoda tegosprzeciku na cos niewiele wydajniejszego :/

dlatego chcialbym kupic cos przyszlosciowego bardziej.

chyba ze moze da sie zrobic tak, ze zmienie tylko plyte glowna i moge zostawic procka i pamieci, a tylko karte zmienic na pcie?

wtedy byloby chyba najoptymalniej i bardzo niskim kosztem... nawet wczesniej o tym nie pomyslalem.

 

karte 9800xt bym oddal bratu w prezencie i wszyscy byliby zadowoleni :)

dasie tak?

W tym wypadku to wymiana tylko plyty na cos z PCI-E bedzie najlepszm pomyslem. Jak juz wyjdzie Conroe to wymienisz sprzecik. Pod s.478 sa MOBO z PCI-E. Masz do wyboru jakies wynalazki od VIA PT880 lub Intela i915.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najnowszy test z uwzględnieniem nowych prockow AM2 i conroe(niestety po francusku):

 

http://www.hardware.fr/articles/623-12/int...uo-dossier.html

 

http://www.hardware.fr/articles/623-15/int...uo-dossier.html

Ten test nie jest wiarygodny bo umieszczaja w nim nieistniejacy procesor FX-60 z DDR2

tu mozna zobaczyc jakie FX istnieja

http://www.amdcompare.com/us-en/desktop/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...