Skocz do zawartości
dudek564

Jak Sprawdzic Czy Tel. Niejest Kradzony?

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzić czy imei na baterii zgadza się z tym w telefonie. Sprawdzić w papierach telefonu (bo zakładam, że je dostaniesz:> ). Zadzwonić na policję i spytać czy jest możliwość, żeby oni sprawdzili u siebie w bazie nie zaszkodzi, ale nie wiem czy Ci pomogą w tej sprawie- teoretycznie powinni.

Kiedyś była baza skradzione.pl, lecz ostatnio mi ta strona nie działa. Można tam było zamieszczać listę skradzionych przedmiotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

policja musi ci sprawdzić telefon czy nie jest kradziony. Ale nigdy tego nie zrobi telefonicznie, będziesz musiał się przejść na komisariat. Wtedy ryzykujesz, że w przypadku, gdy twój telefon wyskoczy w komputerze jakoi kradziony, policjanci zabiorą ci go i jeszcze będziesz musiał wytłumaczyć skąd go masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Ten imei który jest pod baterią można wpisać w telefonie :) Albo jakis inny jaki chcesz wiec pewności nie daje jak taki sam jest w tel i pod bateria.Powiedz co to za telefon, bo te najnowsze to pewnie nie da się tak zmieniac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam niezłą okazje zakupu tel. i chem sprawdzic czy nie jest kradziony , sprawdzic imei i zadzownic na policje czy jak / Jesli był temat przepraszam i prosze o podanie linku :)

 

Spróbuj zadzwonić na Policje lecz z tego co wiem to nie powiedzą ci nic na ten temat dopóki osobiście się nie zjawisz z tym telefonem na komendzie. Możesz spróbować poszukać w necie. Znalazłem taką baze www.skradzione.com.pl. Jest tam tego dość sporo więc sprawdź czy już ktoś nie zgłosił tego telefonu z takim IMEI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedz co sprzedajacy daje w zestawie z telefonem? jest pudelko? karta gwarancyjna, jak wyglada? gdzie byl kupowany tel. co to za tel. gosc daje dowod zakupu??

 

jesli sprzedaje bez niczego, to moze byc sliska sprawa... jeszcze po niskiej cenie (podejzane). nie zdziw sie jak pewnego dnia telefon Ci zablokuja bo wlasciciel pojdzie na policje a potem z zaswiadczeniem i papierami do operatora i zablokuje tel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nowy portal poświęcony gromadzeniu informacji o skradzionych przedmiotach typu telefony, radia samochodowe, rowery, nawigacje gps i wiele innych to Krajowy Rejestr Rzeczy Skradzionych,można tu sprawdzić czy oferowany nam sprzęt nie jest kradziony lub dodać do bazy przedmiot,który na skradziono.

 

www.krrs.com.pl

 

Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...