Skocz do zawartości
WoofeR

Jaką Kupić Myszkę? (10% Programy Graficzne, 30% Gry, 60% Internet)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Chciałbym po trzech latach używania myszki LOGITECH Cordless Click PLUS, zakupić nowe urządzenie. Dużo zastanawiałem się nad tym, przeczytałem sporo recenzji i w oko wpadła mi mysz Microsoft Laser 6000. Jak napisałem w temacie, lubię pobawić się różnego rodzaju programami graficznymi typu Photoshop, ale póki co, czas jaki na to poświęcam jest znikomy, większą jego ilość wykorzystuje na granie (gry na prawdę przeróżne, od WoWa, do LiveForSpeeda sterowanego myszką). Najwięcej czasu poświęca mi praca w Internecie. Spędzam w ten sposób ponad 10 godzin dziennie, jak nie i więcej... Cordless Click pod tym względem spisywała się bardzo dobrze, lecz jej cieżar powoduje po kilku godzinach zmęczenie nadgarsa i dłoni.

 

Co sądzicie? Czy pozytywnie wpłynie zmiana Logitecha na Microsoft? Czy może polecacie inne myszki do 130 zł brutto (najlepiej nowe).

 

Swego czasu obiecałem sobie, że nie kupie nic wyprodukowanego przez firmę A4tech, ale X-750F mnie również kusi...

 

Nie wiem również czy inwestować w Logitecha LX7 skoro to nadal optyk...

 

Dziękuję za wszelkie rady.

Pozdrawiam

WoofeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Chciałbym po trzech latach używania myszki LOGITECH Cordless Click PLUS, zakupić nowe urządzenie. Dużo zastanawiałem się nad tym, przeczytałem sporo recenzji i w oko wpadła mi mysz Microsoft Laser 6000. Jak napisałem w temacie, lubię pobawić się różnego rodzaju programami graficznymi typu Photoshop, ale póki co, czas jaki na to poświęcam jest znikomy, większą jego ilość wykorzystuje na granie (gry na prawdę przeróżne, od WoWa, do LiveForSpeeda sterowanego myszką). Najwięcej czasu poświęca mi praca w Internecie. Spędzam w ten sposób ponad 10 godzin dziennie, jak nie i więcej... Cordless Click pod tym względem spisywała się bardzo dobrze, lecz jej cieżar powoduje po kilku godzinach zmęczenie nadgarsa i dłoni.

 

Co sądzicie? Czy pozytywnie wpłynie zmiana Logitecha na Microsoft? Czy może polecacie inne myszki do 130 zł brutto (najlepiej nowe).

 

Swego czasu obiecałem sobie, że nie kupie nic wyprodukowanego przez firmę A4tech, ale X-750F mnie również kusi...

 

Nie wiem również czy inwestować w Logitecha LX7 skoro to nadal optyk...

 

Dziękuję za wszelkie rady.

Pozdrawiam

WoofeR

A4Tech X7 1000 lub 1600dpi rewelacyjne myszki sam mam używam i jest naprawde super polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z jakością wykonania? Te srebrne boki nie wycierają się?

 

Mój obecny Logitech Click wygląda jak nowy... jedyny ślad to nieco błyszczący lewy przycisk... chciałbym aby nowa myszka równie dobrze wytrzymała kolejne 3 lata...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście nie lubie (albo wręcz nie znosze) Logitecha (myszek) ...

ale o LX7 złego słowa powiedzieć za bardzo nie mogę. Udany model...

 

Co do MS Laser Mouse 6000 to fantastyczny gryzoń do pracy - lekki, super wyprofilowany, oburęczny, z dobrymi sterami.

Do grania tylko na duzym sensie bo inaczej występuje akceleracja wsteczna.

 

A4TECH jest extra ale tylko wersja "X7xxF" = z gumową wstawką z boku i dla ludzi o małych dłoniach.

Dostałem x710 i oddałem nażeczonej bo mnie po prostu bolały ręce po pracy/graniu.

Ona jest w niej iście zakochana :]

Edytowane przez letrev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do MS Laser Mouse 6000 to fantastyczny gryzoń do pracy - lekki, super wyprofilowany, oburęczny, z dobrymi sterami.

Do grania tylko na duzym sensie bo inaczej występuje akceleracja wsteczna.

Świetnie, coraz bardziej zaczynam się przekonywać do symetrycznej myszki.... Czy Laser 6000 posiada jakieś wady prócz tych wymienionych w recenzji czyli:

 

2115847[/snapback]

A4TECH jest extra ale tylko wersja "X7xxF" = z gumową wstawką z boku i dla ludzi o małych dłoniach.

Dostałem x710 i oddałem nażeczonej bo mnie po prostu bolały ręce po pracy/graniu.

Ona jest w niej iście zakochana :]

Jaką masz obecnie myszkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście nie lubie (albo wręcz nie znosze) Logitecha (myszek) ...

ale o LX7 złego słowa powiedzieć za bardzo nie mogę. Udany model...

 

Co do MS Laser Mouse 6000 to fantastyczny gryzoń do pracy - lekki, super wyprofilowany, oburęczny, z dobrymi sterami.

Do grania tylko na duzym sensie bo inaczej występuje akceleracja wsteczna.

 

A4TECH jest extra ale tylko wersja "X7xxF" = z gumową wstawką z boku i dla ludzi o małych dłoniach.

Dostałem x710 i oddałem nażeczonej bo mnie po prostu bolały ręce po pracy/graniu.

Ona jest w niej iście zakochana :]

hmmm czy jest az taka mala no bez przesady :) jest "normalna" :) moim zdaniem OK jakosc wykonania 10/10 nic sie nie wyciera nic sie nie pierniczy poprostu działa .O a co do malych myszek to teraz wlasnie w pracy mam easytouch model do laptopa to dopiero małe ale na USB i ma zwijany kabel :lol2: :lol2: gdybym mial laptopa dalbym jej 10 a ze nie mam to 1 :) .pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dotarla do mnie x-750F. Pierwsze wrazenia - ciezsza niz UltraX OEM, swieci sie jak...wiecie co. Kabel - heh zylka jest nieznacznie ciensza [;. Zmiana dpi w locie - sprawdze w counterze [; Potestuje kilka dni i powiem cos wiecej nt tego A4Tech'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dotarla do mnie x-750F. Pierwsze wrazenia - ciezsza niz UltraX OEM, swieci sie jak...wiecie co. Kabel - heh zylka jest nieznacznie ciensza [;. Zmiana dpi w locie - sprawdze w counterze [; Potestuje kilka dni i powiem cos wiecej nt tego A4Tech'a

Co powiesz o "chropowatym ruchu" ? Czy jest jakaś akceleracja ( przy 2500 dpi ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywam 1600dpi a po tescie paint+2500 wiele nie moge powiedziec - nie wariowala. Chropowaty ruch? EEE?

Takie były opinie spieq i jeszcze jednego usera - z tego powodu pytam ...

 

Podobno jak się powoli jedzie to kursor jakoś drga.... - nie widziałem tego osobiście

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ze to zakrawa o zboczenie :P

Chropowaty ruch...Moze przez kombinacje myszka ( czujnik ) + slizgacze + pad + nadgarstek :?:

WoofeR jak masz w poblizu dobrze zaopatrzony sklep to umow sie ze sprzedawca co do ew wymiany i testuj, testuj testuj. Lezenie w dloni to podstawa. :wink: Moja lapka juz prawie sie przyzwyczaila do x7 [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WoofeR jak masz w poblizu dobrze zaopatrzony sklep to umow sie ze sprzedawca co do ew wymiany i testuj, testuj testuj. Lezenie w dloni to podstawa. :wink: Moja lapka juz prawie sie przyzwyczaila do x7 [;

Mój zakup planuję na Allegro. O kształt myszki się nie martwię, ponieważ liczę na to, że szybko się przyzwyczaje, nawet do myszki symetrycznej... Po prostu chciałbym wiedzieć, czy poczuję różnicę w przesiadce z mojego logitecha (dedykowanego praworęcznym, ciężkiego i często gubiącego kursor za którego dałem 260 zł 3 lata temu :P ). Dodam, że mam dosyć dużą dłoń (długie paluchy)... A moje jedynie wymagania to płynny kursor w windozie i linuxie, brak gubienia kursora oraz wykonanie myszki... Jak mówiłem, dużo nie gram...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczujesz. Poczytaj na tym forum wątek przyklejony bądź milion innych pod tytułem "co kupić". Technika poszła do przodu i teraz ciężko jest zgubić myszki optyczne zbudowane na dobrym sensorze. Przykład - mój Microsoft IE4.0A. Mysz pięknie wyprofilowana z miękkimi przyciskami i przechylaną rolką (już się uzależniłem od używania lewo i prawo jako "wstecz" i "wprzód" w Operze). Sensor nie gubi się na powierzchni biurka czy na podkładce (oczywiście może mieć problemy z działaniem na błyszczących powierzchniach). Takich udanych modeli jest więcej, zarówno ze stajni Logitecha jak i Microsoftu. No i jest średnio tani Razer i odpustowy A4Tech X7"i jakieś tam cyferki". Pod Windowsem nie testowałem, ale jeśli pod Linuksem działa dobrze... :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpustowy A4Tech X7"i jakieś tam cyferki"

Witam jeśli nie używales tej myszki to lepiej tak nie mów to jest bardzo dobra myszka za śmieszne pieniądze cos jak forton w zasilaczach.jest na serio rewelacyjna zmiana czulosci w locie super sprawa i kursor po ekranie chodzi super nic nie drga :mur: :mur: :mur: .Ja moge ja polecic. Mam uzywam i innej bym nie chciał .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jeśli nie używales tej myszki to lepiej tak nie mów to jest bardzo dobra myszka za śmieszne pieniądze cos jak forton w zasilaczach.jest na serio rewelacyjna zmiana czulosci w locie super sprawa i kursor po ekranie chodzi super nic nie drga :mur: :mur: :mur: .Ja moge ja polecic. Mam uzywam i innej bym nie chciał .

Napisałem, że nie podoba mi się odpustowy wygląd tej myszki i niedokładne wykończenie. Jak komuś to odpowiada, to niechaj mu służy jak najdłużej :-)

 

WoofeR: Co do Coolteka to jest dość dokładny test na stronach TwojePC, jeśli jeszcze nie czytałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Logitecha LX7 od jakiegos czasu. Kupiłem go glownie ze wzgledu na soft logitecha (konfiguracja all przyciskow) i boczna rolka (czyli 2 dodatk. przyciski) bardzo przydatne do Cadow.

Niestety chociaz jest fajnie wyprofilowana itp to jednak imho jest ZA MAŁA :( dlatego nie jest zbyt komfortowa, po wielogodzinnej pracy (tak jak teraz) prawa dłon mam juz nadwyrezona, az mi sztywnieje od ciaglego kurczowego trzymania jej. Jest poprostu za mala zeby ja trzymac cala dlonia, a za ciezka zeby trzymac tylko palcami.. Moze w twojej dloni bedzie lepiej lezec, ale lepiej sobie to sprawdz zanim kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ WoofeR

to co w podpisie mam + leżą obok mnie dwie X710F (dla brata i jego pani).

A X710F dlatego że są najładniejsze, plastyk jest matowy i bardzo fajny jak dla mnie bardzo miły w dotyku, różnicy natomiast w ilości DPI, x710f ma 1000DPI, a wyższymi modelami nie widze ...

X750F - laserowa, kopała mnie prądem :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam X-710 i uwazam, ze jest bardzo ladna - matowy, mily w dotyku plastik.

 

Samemu dzialaniu tez nic zarzucic nie moge, poza jednym - przyciski moglyby jednak byc troche cichsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejrzyj koncowke tematu przylepionego o profesjonalnych myszkach...nie mozna ominąć, na topie strony forum o klawach/myszach

 

sam sie czaiłem na razera copperhead(180-230zł) ale odpuściłem

 

lepiej kupic dobrego optyka niż laser(do grania) -to opinia nie moja, ale kilku kolesi z forum i chyba z pclaba

 

a sobie zamówiłem a4techa 718f, za niecałem 80zł z przesyłką, na allegro, z pewnego źródła, bo sklepu

2000dpi wystarczy, optyke ma zajebistą, kształt prawie symetryczny no i kabelek jak żyłka

we wtorek bede miał

 

z opinii na necie - za te cene rewelka

 

ale jak kolega wyżej napisał - przejdz sie po sklepach, pomacaj mychy, dopasuj, jak znajdziesz to co cie interesuje w tym przedziale cenowym....to wypad ze sklepu i kup z allegro :)

 

np ta mysz co kupuje to srednia cena 84zł, w komputroniku 91, plus przesyłka oczywiscie, wiec w sklepach powinno byc podobnie

a allegro 69.90zł, plus wysyłka 8zł(bo sklepy muszą w tym p..@%$% kraju dodatkowo płacić watę, takie przepisy, tak to by 1-2 zł taniej było)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...