Skocz do zawartości
wachu13

Siec W Domu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam w domu kilka komputerow podlaczonych w siec (laptopy i desktopy). Wszystko za pomoca routera d-link DI-624.

Jeden kabel idzie na drugie pietro do mojego desktopa. I teraz pytanie wlasnie odbywa sie remoncik na drugim pietrze i mam mozliwosc schowania kabla i zamontowania puszek w scianie. Chcialbym z tego jednego kabla co idzie z routera tak rozgalezic aby miec puszke i w kuchni i w pokoju i w sypialni, jak je podlaczyc ze soba aby w przyszlosci byla mozliwosc podpiecia np laptopa do gniazda w pokoju (sygnal czasami nie jest tam za mocny dlatego wystarczylo by podpiac laptopa kablem do gniazdka i leciec po kablu nie wlan-em) i czy wtedy desktop i laptop beda mogly miec dostep do internetu w tym samym czasie czy tylko jeden? Polacenie szeregowe? Jezeli tak to prosilbym o jakis schemacik ewentualnie namiary na ten temat.

Nie chcialbym kupowac zadnego dodatkowego sprzetu, jezeli nie da sie aby dwa mialy dostep w tym samym czasie to chociaz jak to rozwiazac aby podlaczyc tylko jednego ale albo w kuchni albo w pokoju itp.

 

Pozdrawiam i czekam na propozycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że prostszym rozwiązaniem byłoby zainstalowanie osobnego kabla na każde gniazdko sieciowe. A potem podłączyć je do routera. Gdyby było za mało wolnych gniazd to opcjonalnie kupić switch.

 

Możesz też mieć podłączone tylko jedno gniazdko do routera, a te pozostałe wpinać do routera gdy będzie taka potrzeba.

 

 

 

Na skrętce raczej nie zrobisz sieci o topologii magistrali, ale mogę się mylić. Nigdy nie spotkałem się z takim rozwiązaniem jak proponujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...