Skocz do zawartości
AdamG

Różnice - Sempron 2800+ Sempron 3000+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jako, że zepsułem swojego Athlona 2k (palomino) - wstyd się przyznać jak - muszę kupić nowy procek. Uznałem, że kupię jakiegoś semptrona - i tu pytanie: czy różnica cenowa (~280zł za semprona 2800+ i ~380zł za semprona 3000+) jest proporcjonalna do wydajnościowej? Osobiście sądzę, że tak (w końcu rdzeń Barton i 512kb cache zamiast 256kb), ale wolę się upenić... Jako, że procek kupuję jutro (nie jest to raczej zakup, który można przesuwać;-)...) , proszę o możliwie szybkie odpowiedzi... Z góry thx!:)

 

 

BTW: wie ktoś gdzie i za ile można kupić w/w semprona 3k w warszawie?

 

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barton-M 2800+

Dogadaj się ze sprzedawcą (jest z Warszawy) - na pewno sprzeda ci tego procka za 300 złotych, a jest o niebo lepszy od Semprona 3000+ :) Do tego dobre chłodzenie i możesz liczyć na niezłe O/C (chociaż prawda wyjdzie w praniu).

Edytowane przez Venice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by się udało to co zaproponował Venice to zrób tak

 

a jak nie to chyba nie opłaca się dokładac ok.100 do tego semp'a 3k

Nawet jak się nie zgodzi za 300zł to masz opcję KupTeraz! za 350zł - IMHO opłaca się ;)

A Sempa to ofkoz wersja 2800+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

a nie lepiej sprzedac mobo i przejsc na s754, procki dużo wydajniejsze, 64bitowe, i tańsze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przywiązałem się do tej płytki :P I tak za rok-dwa czeka nas przesiadka na multicore na s939, które obecnie są (jak dla mnie) zbyt drogie. Wolę włożyć do tego co mam sempronka 3k i mieć spokój na ten rok-dwa. z 6600 na pokładzie na 800x600 powinienem mieć min. rok pełnego spokoju...

 

 

A nie lepiej kupić teraz 3000, a potem dobry zestaw chłodzący? Bo tak chyba by było lepiej zważywszy na to, że nie mogę teraz kupić 2800 z radiatorem a potem dodatkowych 200+ i 256kb L2:)

 

 

Bo już się z palmtopem nauczyłem, że lepiej kupić droższe na start i nie mieć chwilowo na dodatkowe akcesoria, niż potem żałować, że mogłem mieć zamiast karty dodatkowe 100mhz i nowszego windowsa... Okropne uczucie - a teraz kupiłem to co było najlepsze na rynku i nie żałuję wciąż się ciesząc zakupem sprzed 3 miesięcy (wciąż jest najlepszuy;-) )

Edytowane przez AdamG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przywiązałem się do tej płytki :P I tak za rok-dwa czeka nas przesiadka na multicore na s939, które obecnie są (jak dla mnie) zbyt drogie. Wolę włożyć do tego co mam sempronka 3k i mieć spokój na ten rok-dwa. z 6600 na pokładzie na 800x600 powinienem mieć min. rok pełnego spokoju...

A nie lepiej kupić teraz 3000, a potem dobry zestaw chłodzący? Bo tak chyba by było lepiej zważywszy na to, że nie mogę teraz kupić 2800 z radiatorem a potem dodatkowych 200+ i 256kb L2:)

Bo już się z palmtopem nauczyłem, że lepiej kupić droższe na start i nie mieć chwilowo na dodatkowe akcesoria, niż potem żałować, że mogłem mieć zamiast karty dodatkowe 100mhz i nowszego windowsa... Okropne uczucie - a teraz kupiłem to co było najlepsze na rynku i nie żałuję wciąż się ciesząc zakupem sprzed 3 miesięcy (wciąż jest najlepszuy;-) )

Możesz kupić Sempa 3000+, ale to jest Barton 2800+ z lekko wyższymi taktowaniami :P Jeśli parę dyszek nie robi Ci różnicy to kup już tego Semprona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie się wacham... Czy kupić już tego sempka 3k i mieć już spokój, czy poczekać, przejrzeć oferty i kupić droższe, ale lepsze...

jak tak bedziesz myslal to nie kupisz nic pamietaj. Najlepszy komp to ten ktorego jeszcze nie kupiles" wiec ja na twoim miejscu kupil bym tego mobila z allegro wykrecil na 2,5Ghz a za rok dwa przesiadziesz sie na AM2 a nie 939 hehe,pozdrawiam Edytowane przez 123Frytki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znowu się wacham =)... Ale chyba jednak kupię procka - bez problemów z pozbywaniem się płytki (aukcje, głupie rozmwy, że ktoś da 50zł byle szybko:)) , wyszukiwania ofert itp itd...

 

 

 

Jak sprawdzić taki używany procek? Czym testować czy jest 100% ok? Da się procka wytestować przez godzinę czy raczej wyciągać tygodniową gwarancję rozruchową?

 

Pozdrawiam!

 

 

[edit]

I które serie są dobre? Czy może do mobile dają same dobre i seria nie ma większego znaczenia?

 

 

 

Wynegocjowałem 310zł za tego bartonka M. :)

 

Odbieram dziś o 15:30

 

 

Ale jestem ciekawy możliwości kręcenia;-)

Edytowane przez AdamG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie chce mi się teraz w allegro bawić ze sprzedawaniem i szukać ofert - wziąłem tego co poleciliście za 305zł - wykręciłem go z miejsca na 2200mhz (realnie 2192,24) fsb 400 mnożnik 11... Temp. na seryjnym radiatorze od AMD to 75* po 30min. stresu - nie rośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AdamG

Zrób coś z tą temperaturą człowieku! Smarowałeś tego proca pastą w ogóle? Posmaruj jakąś porządną... Napisałeś "na seryjnym radiatorze"... Chyba masz na nim wiatrak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol. oczywiście , że mam ;-) Może nie jakiś cudny, ale z grubsza niezły (revoltec light-writer).

 

Pastę mam srebrową PrimeCooler. Aż jeszcze raz otworzyłem i mimo, że zakrywała dowaliłem jeszcze ciutkę (odpalił, więc nie przesadziłem;-) )

 

A radiator mam mniej-więcej taki: Dołączona grafika

 

alu, ale duży i dużo małych żeberek - sądzę że powienien być wystarczający

 

i niestety mam problemy ze stabilnością pc - po kilku h nie da się otworzyć nowych programów, zawiesza się taskbar itp (reinstalowałem system - nadal to samo) - a programy odwarte wcześniej jeszcze działąją i to bez większych problemów.

 

Testuję teraz stabilność na niższych napięciach - na 1,500V było już lepiej (udało mi się 3d-marka ukończyć 2 razy pod rząd, ale potem normalny zwis) więc teraz sprawdzam 1,525V. Męczę go superPi mod1.5XS na 32M

 

A lecę na 166x12. Temp mimo zmniejszonego napięcia w stresie koło 75*.

Edytowane przez AdamG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy temperaturze 75* to nie dziwię się, że masz problemy ze stabilnością. Zmniejszanie napięcia to nie jest rozwiązanie problemu, masz prawdopodobnie źle założone chłodzenie albo czujnik temperatury kłamie, to wtedy jest wina czegoś innego. Obudowy mam nadzieję, że nie masz zamkniętej w jakiejś szafce ?

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obudowa otwarta non stop pod dużym biurkiem.

 

 

Teraz procek na full stresie od superPImod na 166*12 @1,625V grzeje się ponad 87* i resecik kompa.

 

 

Pora zwrócić procek coś mi się wydaje;/

 

 

 

A pasty jak pisałem jest dużo...

Edytowane przez AdamG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pora zwrócić procek coś mi się wydaje;/

A pasty jak pisałem jest dużo...

To nie wina procesora, ile tej pasty dałeś? Powinno być po rozprowadzeniu na rdzeniu grubość ułamek milimetra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to, że jest absolutnie niestabilny na fsb 166 to nie jego wina? :|

 

 

a pasty było mało, ale zaskoczony dużą temperaturką napaćkałem więcej (srebrowa, więc z umiarem - jednak całkiem sporo w sumie)

 

 

na fsb 133 przy 1600mhz działa stabilnie i oddaje z siebie 67*C. Ale co to za prędkość?;/

 

 

Wcześniej miałem palomino 2k i na tym radiatorze z tym wiatrakiem temp była mniej-więcej 51*C, więc chyba nie jest jakiś zły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyłka z mojej strony.

 

 

Po testach wiem, że jest niestabilny nawet na 100mhz fsb.

 

 

GÓWNOOOOO....

 

 

załamać się można... :(

 

 

 

a może.... hmm... stestuję inny zasilacz - bo w sumie mam wrażenie, że na początku działało wszystko (superpi mi liczył jak trzeba itp)... Może mój mega-wypaśny codegen 300w zdycha?

Edytowane przez AdamG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyłka z mojej strony.

Po testach wiem, że jest niestabilny nawet na 100mhz fsb.

GÓWNOOOOO....

załamać się można... :(

a może.... hmm... stestuję inny zasilacz - bo w sumie mam wrażenie, że na początku działało wszystko (superpi mi liczył jak trzeba itp)... Może mój mega-wypaśny codegen 300w zdycha?

Nie wymagaj od procka zeby był stabilny jak ma taka temperature. Sprawdz czy radiator się grzeje mocno - jezeli tak to znaczy ze dobrze odbiera cieplo i faktycznie sie cpu grzeje, jezeli nie, to znaczy ze nie dociska do rdzenia i dlatego takie temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niby jest bardzo ciepły.... poza tym procek po stresie dość szybko wraca do 65*C

 

 

może poleciłby ktoś dobry program do wielogodzinnego testowania stabilności - ustawiłbym fsb na 100, mnożnik też mało, żeby się nie grzał i zobaczę czy na zimnym rdzeniu też jest niestabilny...

 

 

Dobra, zdjąłem to wszystko znowu. Dopaćkałem resztkę pasty, delikatniej założyłem radiator (żeby cała pasta nie przepłynęła z miejsca gdzie indziej) doczepiłem lepszy wiatrak i na 133mhz*12 DZIAŁA i na stresie osiąga 70-71*C.

 

 

To jak z tym programem, bo chciałbym na noc włączyć...

Edytowane przez AdamG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...