Skocz do zawartości
Phuong

Kto Chce Zmienic Timings Pamieci Na Chipsetach 8... Do 9... ?

Rekomendowane odpowiedzi

To jeszcze mi powiedzcie jak zrobic clear cmosa bez rozbierania lapa i biore sie do działania:)

 

Wedlug tego co pokazuje everest to moge zmienic CL z 4 na 3 i nie martwić sie o zwis.

post-136485-1146685994_thumb.jpg

Edytowane przez mouseman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA zawsze martwie sie na zapas:) boje sie ze polacznie goodrama z pamiecia ktora jest w srodku, moze wywolać konflikt przy zmianie timmingow. Chce miec plan awaryjny w przypadku problemow.

Edytowane przez mouseman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie dziala... :(-sprawdz u siebie bo nie wiem,czy to wina pamieci ,czy plyty na nx8220 ? a moze to wina drutmoda? w koncu pamieci inaczej pracuja na drutmodzie i program ten nie styka.. ?

 

edit.

 

sprawdz,czy dziala ? -jak nie masz drutmoda zrobionego...

 

edit.

 

wlozylem procka pentium m 1,73(533) i dalej nic :(-- tak wiec to chyba wina plyty/chipsetu

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phuong jezeli ty masz przestawionego proca co za tym idzie tez pamieci, to juz chyba niema co kombinować z timmingami? dzisiaj juz nie zbiore sie na odwage zmiany, jak sie nakręce to może jutro B)

 

 

edit.

z watku na XS wynika ze na 915p nie da się nic zrobić a na 910 GM sa problemy, nie wszystko da się zmienić.

Edytowane przez mouseman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phuong jezeli ty masz przestawionego proca co za tym idzie tez pamieci, to juz chyba niema co kombinować z timmingami? dzisiaj juz nie zbiore sie na odwage zmiany, jak sie nakręce to może jutro B)

edit.

z watku na XS wynika ze na 915p nie da się nic zrobić a na 910 GM sa problemy, nie wszystko da się zmienić.

 

czytalem... u jedengo goscia byl problem na 915 ale u innego bylo ok tez na 915.

hmm.. musisz sprawdzic u siebie..

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z watku na XS wynika ze na 915p nie da się nic zrobić a na 910 GM sa problemy, nie wszystko da się zmienić.

 

wlasnie zmniejszylem timings na aspire 1692wlmi z chipsetem 915PM --bez problemu... w tej chwili wydaje mi sie,ze to zalezy od producenta pamieci! --dlatego tym bardziej powinienes to sprawdzic ! --jeszcze sie okaze,ze musze pamiec zmienic :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phuong, możesz napisać jakie pamięci masz i jakie timingi przed i po?

 

na aspire mam kingstona 400mhz(pracuje na 333) mialem 3-3-3-7 zmienilem na 2-3-3-6 -wiem tyle,ze ta pierwsza wartosc jest wazna i chyba ostatnia,wiec pozostalych nie ruszam.. a moze powinienem?

 

w HP NX8220 mam natomiast 1GB 533 Corsair i nie mozna nic zmienic w pamieci :(

 

 

OBYDWA LAPKI maja chipset 915PM

 

EDIT.

 

teraz na kingstonie mam timings 2-2-2-6 na pamieci 333MHZ :) --to mi sie podoba!,szkoda,ze na HP NX8220 nie idzie nic zmienic:(

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co się mi wydaje to najlepiej jak suma trzech pierwszych cyfr jest ostatnią, ale może mnie ktos zaraz z błedu wyprowadzi.

ja mam 910 i troszk boję się ruszać, ale jak ktoś by mi mógł wytłumaczyć łopatologicznie to z chęcią spróbuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam:

Samsung 333MHz - 2.5-3-3-7

Kingston 400MHz, ale wiadomo, ustawiony na 333 i takie same timingi.

 

Jak próbowałem ustawic na 2-2-2-6 --> niebieski ekran i restart lapka :/ Chipset i855GME.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam:

Samsung 333MHz - 2.5-3-3-7

Kingston 400MHz, ale wiadomo, ustawiony na 333 i takie same timingi.

 

Jak próbowałem ustawic na 2-2-2-6 --> niebieski ekran i restart lapka :/ Chipset i855GME.

w tym momencie kingston pokazuje swoja klase :)

 

edit.

przed chwila na HP nx9020 z chipsetem i852GM zmienilem timings na pamieciach : infineon 512MB(333mhz parcujace na 266) i mosel (333 pracuje na 266)

 

(pamieci 266mhz )z wartosci 2,5-3-3-7 na 1,5-2-2-5 !!

 

a HP NX8220 z Corsair dalej sie opiera... i nic sie nie da zrobic :( --caly czas wydaje mi sie,ze to przez Corsair --cena podejzanie niska byla... ) :)

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i lipa, mam pamieci jedna firmowa a druga goodram działaja w dualu i nic z tego, wystepuje blue screen przy przestawieniu najważniejszej wartości czyli CL. Wyglada na to ze problem wystepuje nie w marce pamieci a ich rodzaju może? z kometarzy wynika ze ddr2 na 915pm niechca sie przestawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...