Skocz do zawartości
kamilo23

Matura 2006

Rekomendowane odpowiedzi

Strasznie prosta maturka w tym roku...;]]]] Całość zabrała mi 1.5h życia, siedziałem oczywiscie w pierwszej ławeczce przed komisja i jako pierwszy wyszedłem z sali gimnastycznej;]]]]] Fajnie było zobaczyć minki leszczy wciąż piszących;]]]]

 

Z temacików pisemnych wybrałem nr jeden bo chlopstwa nie mialem nigdy okazji przeczytac, a makbeta bardzo lubie, odwolalem sie do Edypa [;

 

Czekam na wyniki...[[[[;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta jak wyniki z probnej były tez serw wysiadł ;)

 

co do matury wybrałem Chłopow bo akurat pare streszczen i opracowa na temat ogarnałem ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boshh ja za rok będę pisać maturkę. A już się boję. To TYLKO i AŻ rok!

 

Średnio rozwinięty ćwierćmózgi szympans natargałby 31% więc nie przejmować się. Zaliczycie na pewno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie gitarka... Jak przeczytalem ze Makbet jest jako wypracowanie to zaraz ulga i brak stresu :) Of course w 1szej lawce siedzialem... ahh te szczescie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam minimum 15pkt z czytanka ze zrozumieniem, nie wiem jak bedzie z punktacją reszty pytań,tzn czy zalicza mi odpowiedzi bo ciut inaczej je ująłem ;]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było tak źle :) z 70-80% będzie pewnie... to się jeszcze okaże.

Jakie inne przedmioty zdajecie? Ja jutro angola na podstawowym, 11 maja matma rozszerzona, 17 - fizyka też rozszerzona... A 22 maja prezentacją zamykam maturki... i 4 miesiące wakacji :D

Edytowane przez Dziobak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie min. 14 z czytania, wiec pewnie zdam ;)

 

edit:

5 - ang

10 - bio

12 - ang ustny

15 - chem

17 - fiz

18 - pol ustny

19 - libacja B)

Edytowane przez MIR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytanie ze zrozumieniem nie było specjalnie trudne. Największy problem mi sprawiło napisanie jakie funkcje pełnią odwołania do życiorysu oraz napisanie tej notatki biograficznej.

Wybrałem temat pierwszy. Z Chłopów wiedziałem naprawdę mało. Zamiast porównywać Makbeta do Edypa, to się wyłamałem i wziąłem Antygone. Napisałem ok 3 stron.

 

Kumpel z klasy w brudnopisie napisał dłuższy list do sprawdzającego, niż samo wypracowanie;] Ciekawe czy trafi na kogoś z sercem i poczuciem humoru ;)

 

Trafiło się też kilka osób, które nie przeczytały dokłądnie polecenia i porównywały "Makbeta" do "Romea i Juli" czy też "Nie boskiej komedi". Sądzicie, że będą za to pkt? Mi się wydaje, że zostanie ocenione, tylko poprostu mniej za treść.

 

Ogólnie, to najmniej stresujący egzamin mam za sobą. Nie nastawiam się na jakieś piorunujące wyniki z tego polskiego, ale raczej zdam;]

 

PS. Uwielbiam lanie wody :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie min. 14 z czytania, wiec pewnie zdam ;)

 

edit:

5 - ang

10 - bio

12 - ang ustny

15 - chem

17 - fiz

18 - pol ustny

19 - libacja B)

Mam identyczne terminy tylko ja fizy w tym roku niepisze :) a w przysłym. Idziesz na jakaś AM ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Witam państwa :)

 

Według mnie podstawowa była na tym samym poziomie co próbna, łatwiejsze tematy do wypracowania, ale trudniejszy tekst ze zrozumieniem. Sam tekst był łatwy w rozumieniu i przystępny, ale pytania do niego ułożone tragiczne.

 

Pomyliłem drugie zadanie, napisałem, że "stały się napędami", nie wiem skąd ktoś wziął określenie "wyzwoliły". Nie pasuje według mnie, a tam wiele słów mogło pasować, po cholerę taki klucz. Denerwuje mnie pytanie o emigrantów, przecież nie wolno odpowiadać tymi samymi słowami z tekstu, a trzeba je napisać własnymi słowami, nie napisałem "swojskość", a opisałem o co mi chodzi. Następnie te nacjonalizmy, nie zrozumiałem pytania, pisałem np. "nacjonalizm jako grzech", a tu widzę "nacjonalizm serbski" :D

 

Potem już lepiej, zdecydowanie. Dziwi mnie co za jełop napisał, że Jeziorański żył na przełomie XIX i XX wieku jak umarł w tamtym roku. Czy będzie źle jak napisałem, że był pomysłodawcą radia "Wolna Europa"?

 

Pisałem pierwszy temacik, wydaje mi się, że mi dobrze poszło pisanie, zostały mi 3 linijki na koniec, chciałem się zmieścić z całym tekstem, porównywałem Makbeta do Edypa, merytorycznie błąd zrobiłem w opisaniu Edypa na samym końcu, napisałem, że popełnił samobójstwo, nie mogłem sobie przypomnieć co sie mu stało naprawdę, a wczoraj czytałem jeszcze streszczenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne terminy tylko ja fizy w tym roku niepisze :) a w przysłym. Idziesz na jakaś AM ??

Chcialbym na PAM, ale w sumie wazne zeby dostac sie na jakakolwiek AM, po semestrze mozna sie przeniesc...

Nie zdajesz w tym roku fiz, czyli pewnie jeszcze nie w tym roku AM (poznan?), wiec co bedziesz robil przez rok? (pytam z ciekawosci jakbym sie tfu tfu nie dostal)

 

Winter: to jest nieoficjalny klucz, wiec nikt nie twierdzi, ze dobry, zobaczymy co tam CKE naskrobie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłem drugie zadanie, napisałem, że "stały się napędami", nie wiem skąd ktoś wziął określenie "wyzwoliły". Nie pasuje według mnie, a tam wiele słów mogło pasować, po cholerę taki klucz. Denerwuje mnie pytanie o emigrantów, przecież nie wolno odpowiadać tymi samymi słowami z tekstu, a trzeba je napisać własnymi słowami, nie napisałem "swojskość", a opisałem o co mi chodzi. Następnie te nacjonalizmy, nie zrozumiałem pytania, pisałem np. "nacjonalizm jako grzech", a tu widzę "nacjonalizm serbski" :D

 

Potem już lepiej, zdecydowanie. Dziwi mnie co za jełop napisał, że Jeziorański żył na przełomie XIX i XX wieku jak umarł w tamtym roku. Czy będzie źle jak napisałem, że był pomysłodawcą radia "Wolna Europa"?

Widać, że nie przyzwyczaiłeś się jeszcze:> Zawsze jest tak, że pierwsze odpowiedzi zawierają błędy. Najlepiej poczekać do jutra i iść do kiosku po wyborczą, a nie denerwować się przy komputerze jakimiś arkuszami z onetu;]

Chyba, że ktoś lubi tracić nerwy, to sobie może wejść na stronę CKE i pobrać z tamtąd oficjalny klucz odp.

 

Gdzie fipa?;] Pewnie udaje, że było trudne i gdzieś płacze w kącie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawie zawsze jest romantyzm i sredniowiecze :)

I dlatego właśnie tym razem nie było :mrgreen: . A powinno być, bo (wstyd sie przynac) ani Makbeta ani Chłopów nie czytałem :lol: . Jednak mimo to wziąłem Makbeta, porównałem do Edypa i jest git. Co prawda troche mi weny zabrakło i obawiam sie o limit słow;] Czytanie ze zrozumieniem wiadomo - banał. Wypracowanie znacznie lepiej poszło mi na rozszerzonym - wziąłem temat pierwszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pewnie nie bede mial nawet 30% ale kij z tym :P

 

ucze sie w elektroniku i jak zaobaczylem slowo generowaly to kojazylo mi sie to z oscyloskopem,transformatorem, akumulatorem itd :P i nie mialem co wymyslec :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym na PAM, ale w sumie wazne zeby dostac sie na jakakolwiek AM, po semestrze mozna sie przeniesc...

Nie zdajesz w tym roku fiz, czyli pewnie jeszcze nie w tym roku AM (poznan?), wiec co bedziesz robil przez rok? (pytam z ciekawosci jakbym sie tfu tfu nie dostal)

 

Winter: to jest nieoficjalny klucz, wiec nikt nie twierdzi, ze dobry, zobaczymy co tam CKE naskrobie...

Na Politechnike wawa chciałbym na inżynierie chemiczną i procesową podobno bardzo przyszłościowa albo na biotechnologie, myśle tez o farmacji. A i jak bym dostał sie np na biole/chemie to przyoazkji ten przedmiot poprawie w przyszłym roku.

 

Ja nasapiełm w tym pyanio o generowaniu że MOBILIZOWAŁY ale to jest chyba źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie naskrobałem na 1 temacik :) w sumie troche z wiedzy pozazródlowej troche z analizy, a porównałem do antygony :) Mam nadzieje ze bedzie dobrze.

Z tekstu zródłowego jakies 14pkt. Może wiecej może nie :D <lol>

 

Ciekawe co jutro na angolu bedzie :]

 

10 ustny anglik

16 historia podstawa i rozszeżenie

23 polski prezentacja a potem <piwo> :D i cała noc w rowie :D

 

jakies temaciki by sie przydały na jutrzejszy ang. Ale po tym co słyszalem wczoraj, ze bedzie dzis na maturze to wole nic nie wiedziec :]

 

POWODZENIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic chłopaki mam arkusz w rece otwieram patrze dwa pojęcia patriotyzm i nacjonalizm, no to sobie myśle będzie cos z współczesności :D a tu :zonk: dwie a to jakże ciekawe leORT: ORT: ORT: ktury. :rolleyes: wybrałem Chłopów ( kurde czy ta lektura zawsze mnie będzie prześladować) bo cośpowtazrałęm , Makbeta też akurat wczoraj czytałem ale nie pamiętałem co się działo w Antygonie i sobie odpuściłem . Napisałem na wszystkie kartki , ale nie ilosć a jakość się liczy. Z tekstu IMHO jakoś to będzie , ale niektóre pytania to beznadzieja :mur: . Badzmy dobrej myśli.

 

 

Jutro Angol :razz: na podstawowym i rozszerzonym. Oby te listeningi jakies fajne były :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

mi sie to skojarzylo z generatorem engergi elektrycznej

generowac-tworzyc

tworzyc-produkowac

ale to moje zdanie ;] pewnie ONI sadzia inaczej :P

Ale miałeś zastąpić nie słowo, a całe to sformułowanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...