Skocz do zawartości
kamilo23

Matura 2006

Rekomendowane odpowiedzi

oj leborg ty sie kiedys przejedziesz z ta twoja pewnoscia. Jak nie teraz to na studiach...

Niby dlaczego? Wiara w siebie to pierwszy krok do sukcesu :mrgreen:

 

głowa troche boli, chyba pora zacząć sie zbierać.... mam nadzieje ze nie bedzie listu oficjalnego, po prostu nienawidze ich pisać, trzeba być uprzejmym, pisać ładnie i w dodatku uwazac na apostrofy [[;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeah, jestesmy w domku.... był liscik do kolegi;]]]]

Pisemne:

1.pocztowka z obozu sportowego, co tam robie i po so;]], wspomniec o odwiedzinach slynnego sportowca...

2.list do kolegi z Ongli, informacja o tym ze jedziesz do londynu , po co i dlaczego , prosisz o pomoc w znalezieniu flata, pytasz o lifecosta i dojazd do centrum miasta.

 

W drugim zadanku wystarczyło zagrać typowego polaka czyli :

" moja slyszeć ze w londyn dobra praca i dobrze placic, moja jechac zeby zwiedzic kawalek swiata i zarobic na samochod" [[[;[

 

Co do pytanek zamknietych to nie jestem pewien 2 pozycji bo niesluchalem zbyt uwaznie [zawiesilem sie lekko ] :mrgreen:

 

Godzinka wystarczyła do uporania sie ze wszystkim....

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trudne nie było... jak zwykle moja szkoła dała ciała bo w jednej z sal się sprzęt odtwarzający zaciął (na szczęście nie w mojej). :? Wyszedłem po 1:20, mam nadzieję, że listu nie napisałem za długiego... jakoś tak mam, że się rozpisuję... :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol... byly jakies dwie wesje :P

w jednej bylo ze cos tam dwoch a w innej wersji ze trzech chyba w 2 pytaniu juz nie pamieta tego...

 

i odpowidzy tez w niektorych byly w inej kolejnosci.. szkoda ze dopeiro po maturce sie kapnelismy.. ale trza byc doprej mysli :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze to mam maxa 35/35 ale widzialem odpowiedzi z innej wersji arkusza ;)

Moze ktos mial ta wersje co ja ;)

- Pamietacie moze jaka mieliscie kolejnosc w pierwszym? F,A,B,C,D?

- W drugim przy poprawnych odpowiedziach w BBC magazine AUGUST mialo byc true?

- Nie pamietam zebym mial pytanie czy Olsenki sa zbyt zajete by robic to co inne nastolatki, czyzby rozne wersje testow czy tez czarna dziura? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze to mam maxa 35/35 ale widzialem odpowiedzi z innej wersji arkusza ;)

Moze ktos mial ta wersje co ja ;)

- Pamietacie moze jaka mieliscie kolejnosc w pierwszym? F,A,B,C,D?

- W drugim przy poprawnych odpowiedziach w BBC magazine AUGUST mialo byc true?

- Nie pamietam zebym mial pytanie czy Olsenki sa zbyt zajete by robic to co inne nastolatki, czyzby rozne wersje testow czy tez czarna dziura? ;)

Miałem inną wersje niz ta podana na onecie,więc:

-tak, dokladnie taka kolejnosc

-tak, mialo byc true

-nie, bylo u nas pytanko o tym czy sa wzorem do nasladowania przez nastolatki czy cos takiego....

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Właśnie wróciłem, wydaje mi się, że rozszerzony angielski był zdecydowanie łatwiejszy niż podstawowy, a już nie wspominam o próbnej maturze, która była trudniejsza. Według mnie nieźle mi poszło, na próbnej miałem z podstawy 96%, a z rozszerzonego 70%. Teraz liczę szczerze powiedziawszy na więcej.

 

Najgorzej było ze słuchaniem, gość dobrze mówił, ale panienka miała chyba jakąś wadę wymowy, ciężko było zrozumieć te jej szemranie.

 

Z tego co widze to mam maxa 35/35 ale widzialem odpowiedzi z innej wersji arkusza ;)

Moze ktos mial ta wersje co ja ;)

- Pamietacie moze jaka mieliscie kolejnosc w pierwszym? F,A,B,C,D?

- W drugim przy poprawnych odpowiedziach w BBC magazine AUGUST mialo byc true?

- Nie pamietam zebym mial pytanie czy Olsenki sa zbyt zajete by robic to co inne nastolatki, czyzby rozne wersje testow czy tez czarna dziura? ;)

Kolejności ci nie powiem, bo nie pamiętam, pamiętam jedynie, że restauracja się chyba nie pojawiła.

Miało być true, ja właśnie patrzę i niby jest false, nie rozumiem tego, tam gość mówił, że przez 3 miesiące (chyba od maja) będą się pojawiać jakieś rzeczy w tym magazynie, a prawidłowe odpowiedzi będą w sierpniu.

Nie są zajęte, bo pisało dokładnie w nowym akapicie, że zajmują się tymi rzeczami co reszta amerykańskich nastolatek. To pytanie musiałeś mieć, masz czarną dziurę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz sie, byly 3 albo 4 grupy roznice sie wymienionymi przeze mnie pytaniami. W pierwszym zmieniona byla kolejnosc i nie bylo nigdzie restauracji. W BCC byla zmiana z 2 na 3 sponsorow oraz z august na november. W Olsenkach bylo jedno zupelnie inne pytanie...

Edytowane przez Pinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Mylisz sie, byly 3 albo 4 grupy roznice sie wymienionymi przeze mnie pytaniami. W pierwszym zmieniona byla kolejnosc i nie bylo nigdzie restauracji. W BCC byla zmiana z 2 na 3 sponsorow oraz z august na november. W Olsenkach bylo jedno zupelnie inne pytanie...

uuu, to aż tak się posunęli? w mojej budzie wiele osób ściągało, wiele osób załamanych, że zerżnęło odpowiedzi od drugich, a były inne wersje, szkoda mi ich w sumie, ale jednak trzeba było się uczyć, a nie liczyć na to, że uczciwi będą mieli jak zwykle gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja musze przyznac ze sie troche zdziwilem jak zobaczylem odpowiedzi z podsawowej u kumpla z przodu(wszystko inaczej) ale na szeczescie sie okazalo ze dziady 4 grupy porobili, biada sciagajacym, ja naszczescie sam wszystko napisalem ;]

a co do rozszerzonej to moim zdaniem duzo latwiejsza od probnej, no i sportowcy mogli sie wykazac ;]

Edytowane przez Unio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Ja musze przyznac ze sie troche zdziwilem jak zobaczylem odpowiedzi z podsawowej u kumpla z przodu(wszystko inaczej) ale na szeczescie sie okazalo ze dziady 4 grupy porobili, biada sciagajacym, ja naszczescie sam wszystko napisalem ;]

a co do rozszerzonej to moim zdaniem duzo latwiejsza od probnej, no i sportowcy mogli sie wykazac ;]

hehe, wspomniałem o Michaelu Ballacku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe moralem po wczorjszym polskim wzrosly i to rowno.

Angielski byl wyjatkowo latwy, wliczajac w to rozszerzona (tekst o googlu :wink:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, tekst o guglu i od razu poczułem się jak w domu;]

Na podstawowej zawliłem 3pkt z zadań zamkniętych. Wlaściwie to moja głupota, niewiem co mi odbiło i w ostatnim momencie postanowiłem zmienić.

Rozszerzona, to tak sobie. Jak porównywałem swoje odp ze szkotem, to jednak nie wszystko się zgadzało, ale licze na to że jemu też się czasem zdarza robić błędy z angielskiego.

Na koniec rozprawka o zakładaniu rodziny w późnym wieku i jazda;]

Ogólnie, to najwiekszym problemem w tym wszystkim było to, że jak się wychodziło wcześnie to potem były ponad godzinne przerwy, czyli nic innego jak marnowanie czasu;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proste było - z rozszerzonym mam wątpliwości ale ogólnie liczę minimum 90% z podst. i 70% z rozszerz.

 

PS

znam wiele osób, które ściągały i okazało się, że nie swoje grupy! w tych osobach są nawet takie co wygrały indeksy na wyższe uczelnie (np. ktoś tam na medycynę chciał i teraz nic z tego)

 

straszny dym był. ludzie płakali. szok.

 

naszczęście ja sobie sam dałem radę :) tekst o googlu wypasik. pojechali po innych wyszukiwarkach typu MSN i to mi się podobało. tekst z bliźniaczkami Olsen był spoko. ogółem extra. mam nadzieję, że zdam z polskiego na te marne 30%

 

we wtorek GERA :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Naprawdę fajne teksty dobrali na rozumienie, fajnie się je czytało i były łatwe, jak zobaczyłem tekst o Google to od razu poczułem się jak u siebie, wreszcie coś co lubię :)

 

16 maja historia na rozszerzonym, jeszcze się nic nie uczyłem :P

Edytowane przez Winter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozsz. angol prostacki, jednak mimo to zrobiłem kilka głupich błedow (3 punkty stracilem na sluchaniu i chyba 4 na czytaniu) - musze oduczyć sie jakoś doszukiwania na sile podchwytliwości w zadaniu:> Czytam, wybieram odpowiedz poczym mysle sobie: nie, to byloby za proste, tu musi byc jakis haczyk - i zmieniam z dobrego na złe :lol: . Przez takie głupie bledy straciłem 7 z 27 punktow z drugiego arkusza:/ Ciekawe, jak rozprawke ocenią:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Rozsz. angol prostacki, jednak mimo to zrobiłem kilka głupich błedow (3 punkty stracilem na sluchaniu i chyba 4 na czytaniu) - musze oduczyć sie jakoś doszukiwania na sile podchwytliwości w zadaniu:> Czytam, wybieram odpowiedz poczym mysle sobie: nie, to byloby za proste, tu musi byc jakis haczyk - i zmieniam z dobrego na złe :lol: . Przez takie głupie bledy straciłem 7 z 27 punktow z drugiego arkusza:/ Ciekawe, jak rozprawke ocenią:>

Mam to samo, też za dużo myślę i w jednym zadaniu ze słuchania straciłem 3 punkty. Po prostu myślę, że w jednym jest podpucha, a w drugim jej nie ma. Teksty były według mnie proste, choć dla kogoś kto nie uczył się angielskiego prywatnie mogłyby sprawić jakieś trudności. Jestem ciekaw jak tam moja rozprawka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najlepsze jest to, ze byly rozne arkusze i sądzac po komentach na onecie :mrgreen: sporo ludzi sciągała, co oznacza mniejszą konkurencje na uczelnie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

A najlepsze jest to, ze byly rozne arkusze i sądzac po komentach na onecie :mrgreen: sporo ludzi sciągała, co oznacza mniejszą konkurencje na uczelnie :lol:

Racja, ale nie ciesz się tak, 11 lipca są wyniki, a większość uczelni przymuje papiery do 15-16 lipca :/

Co za kretyn to wymyślił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie ściągałem :D bo wiem jakie sa tego konsekwencje. Podstawowy i rozszerzony nie wiem nie sprawdzałem odpowiedzi nie mam ochoty z chrzanić sobie humoru B) Będą wyniki wszystko bedize jasne rozprawka mi nie podpasiłą wybrałem opis :-P

 

Czas powtórzyć do historii :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też sobie poprawiłem morale na angliku ;) Podstawa oczywiście banalna, chociaż troche mnie poniosło w liście i musiałem nakreślić żeby sie zmieścić w limicie 150 słów po czym okazało sie że i tak go przekroczyłem bo skróty liczą sie jako dwa słowa. Ale powyzej 90% powinno być.

 

Na rozszerzonej straciłem 4.5 pkt na obu arkuszach nie licząc oczywiście wypracowania. Przy dobrych wiatrach powinno być pod 90%, chociaż nigdy nie potrafie sie sam ocenić jak mi poszedł writing, więc nic nie będe mówił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, ale nie ciesz się tak, 11 lipca są wyniki, a większość uczelni przymuje papiery do 15-16 lipca :/

Co za kretyn to wymyślił...

 

Z tego co ja slyszalem to wyniki maja byc do 24 lipca podane a podanie trzeba zlozyc wczesniej, a pozniej uczelnia sobie tylko sciagnie wyniki z oke i wywiesi listy, ale moze nie mam racji ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Angielski: Dla mnie to ten gość w listeningu na rozszerzonym mówił jakby był naprany (bardzo niewyraźnie), może dlatego, że jestem przyzwyczajona do clear scottish accent, no ale trudno, jeszcze w dodatku o ciężarówkach gadał i to mnie bardziej dobiło ^_^ Ale ogólnie spoko, tekst o Google rulez =) Rozprawka może być, chociaż dużo ludzi liczyło, że będzie opowiadanie ;]

Podstawowy banalny, jak zwykle.

 

Polski: Szczerze mówiąc to mogli sobie dać spokój z "Chłopami", bo nikt się tego nie spodziewał =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tematów ze zeszłego roku też nikt się nie spodziewał... Dla mnie pewniakiem była "Granica" a tu prosze - "Potop" którego nie przerabialiśmy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na probnej tez chlopi zdaje sie byli.

byli byli :D ja chcialem bardzo trafic wesele/lalke albo chociaz ferdydurke nie wspomne o interpretacji jakiegos wiersza z romantyzmu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...