Skocz do zawartości
letrev

Nowości Am2 / Am2+

Rekomendowane odpowiedzi

A moim zdaniem AMD powinno wymyslec cos takiego jak Dwurdeniowy Sempron :D:D Ludzie na pewno by sie na to zucili a AMD by zarobilo ;] Chociaz z drogiej strony nikt nie kupowal by wtedy Jednordzeniowych Athlonow :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem AMD powinno wymyslec cos takiego jak Dwurdeniowy Sempron :D:D Ludzie na pewno by sie na to zucili a AMD by zarobilo ;] Chociaz z drogiej strony nikt nie kupowal by wtedy Jednordzeniowych Athlonow :P

Byłby dobry konkurent dla D805, ale jakoś nie zapowiada się zebysmy dostali taniego dual-core od zielonych ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem AMD powinno wymyslec cos takiego jak Dwurdeniowy Sempron :D:D Ludzie na pewno by sie na to zucili a AMD by zarobilo ;] Chociaz z drogiej strony nikt nie kupowal by wtedy Jednordzeniowych Athlonow :P

Jeszcze ma być Turion X2 pod AM2 szkoda że wersje 0,65 będą już tylko pod S1.

 

http://www.pcinpact.com/actu/news/27796-AM...n-parle-dej.htm

 

Niby cośtam pisze jeszcze o Sempronie ale to chyba 1 rdzeniowe :mur: nie kapuje do końca tego co tam napisali :mur:

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy jest dokładna premiera??

16 maja, 2006: Ogłoszenie szczegółów na temat nowej linii energooszczędnych procesorów Athlon EE

23 maja, 2006: Premiera podstawki Socket AM2

31 maja, 2006: Premiera platformy AMD LIVE! i rozpoczęcie sprzedaży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to juz wszystko po ptokcha i nie ma na co czekac. Prawda jest taka ze mimo braku oficjalnej premiery to wiadomo ze nic sie nie zmieni co najwyzej pare % urosnie w benchach. Juz wszystko jest gotowe i proce sie robia dawno w fabryce a inzynierowie na Kanarach leza i zadnych zmian nie bedzie. Smutne dla fanow AMD w tym mnie. No coz czekamy na niebieskich. Imperium kontratakuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie wiem czy jest na coś czekać. Narazie jakoś specjalnie nie zapowiada się.Zastanawiam się, czy nie kupić teraz kompa na s939? Mógłbym mieć TAKIE pamięci za 600zł a do tego Athlon;a 3700+ za 750zł. I co o tym sądzicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche nie ten dzial ale kij....

IMO bym na twoim miejscu byl wolal kupic 2x1gb troche wolniejesze 500mhz, proc chyba sie oplaca za taka kase, lepiej moze pcozekaj na wakacje jak bedzie conroe oraz am2 i wtedy zobaczy sie czy suie opalca zostac przy 939 czy mzoe nawet i kupic go....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec jeszcze pora dodac:

 

LanParty UT MCP55-D2R (NVIDIA C51D + MCP55P). Na płycie podstawka AM2 i dwa porty PCI Express x16 pracujące z pełną przepustowością.

 

FOTO:

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/stolarczy...bit/2/dfi-2.jpg

ja zanim kupię następne nowe dziecko DFI pomyśle 2 razy . .

Co do AM2, to nie napalałbym się na pierwsze sztuki a . . pierwsze A64 nie były zbyt dobre :) począwszy od winchesterów które kręciły średnio, i mało było pośród nich perełek, poprzez Venice i pierwsze opki z pamiętnej serii ,,od ibiza" które nie chciały robić 2,6 1,55v :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie narzekajmy tak na Winiego procesor może iż nie był demonem O/C w porównaniu do jego następców ale mimo to przez prawie 1 rok królował, gdyż na MHz jakie na nim osiągano i tak był jednym z najszybszym procesorów na rynku, a w porównaniu do swoich poprzedników (SocketA) to wręcz miażdżył ;) No ale zobaczymy co będzie z tym całym AM2 i „poprawioną technologią produkcji” bo MHz nigdy za wiele ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenniku nie ma 3000+ , najprawdopodobniej wcale go nie będzie.

Najniższym modelem z Athlonów pod AM2 jest 3200+ ...

 

Najnizszy model to 3000+ ale w cenniku pojawia sie Athlon dopiero od 3500+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie ty cenniki sprawdzasz ?

bo ja mam dostęp do tych z AMD dla dystrybutorów...

 

I tak jak już napisałem najniższy który bedzie dostępny od 20 Maja to 3200+

Edytowane przez letrev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie ty cenniki sprawdzasz ?

bo ja mam dostęp do tych z AMD dla dystrybutorów...

 

I tak jak już napisałem najniższy który bedzie dostępny od 20 Maja to 3200+

I po ile stoi ten 3200+ w tym twoim cenniku dla dystrybutorów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyty z pierwszego posta jeszcze tansze (LINK). A tu MSI jeszcze taniej. Jest zdjecie K9N Neo-F (MS-7260). Cenowo AM2 zapowiada sie ciekawie. Zobaczymy jak bedzie z wydajnoscia.

Edytowane przez Kobi11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wydajnoscia przypuszczam ze bedzie tak jak w testach czyli gorzej od s939. ale w koncu amd wykupiło rambusa (czy jakos tak) i podejrzewam ze wprowadza na am2 pamieci xdr. no a wtedy wydajnosc pewnie sporo skoczy w góre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wszystkie te płyty będą obsługiwać tylko jedno urządzenie PATA to lipa straszna ;/

Nie jedno urzadzenie, tylko jedne port, czyli 2 urzadzenia, wg. mnie to syci, zeby podlaczyc 2 otyki, a dyski to i tak juz na sata wiekszosc ludzi sie przesiada, ładne to i wygodne, czekam tylko aż otyki wszystkie beda mialy standard sata, bo stedy to juz full wypas bedzie :wink: Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to zagrywka nie fair z tym że będzie tylko jeden port PATA. To jest tylko wymuszenie zmiany dyskow przy zmianie platformy. Osobiscie nie jestem zadowolony z tego rozwiazania i uwazam je za bezpodstawne i nieuargumentowane. Wielkiego przyrostu wydajnosciowego miedzy ATA133 a SATAI/II to nie ma.

Edytowane przez sew_server

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to zagrywka nie fair z tym że będzie tylko jeden port PATA. To jest tylko wymuszenie zmiany dyskow przy zmianie platformy. Osobiscie nie jestem zadowolony z tego rozwiazania i uwazam je za bezpodstawne i nieuargumentowane. Wielkiego przyrostu wydajnosciowego miedzy ATA133 a SATAI/II to nie ma.

 

lol....podziękuje AM2, nie bede zmieniał mojego dysku ktory na ATA i tak jest bardzo dobry, a większego/szybszego nie potrzebuje, zotaje przy 754 ;> Swoją drogą to tak samo jak z AGP i PCIE, niby są obdywa tyle ze te pierwsze jest drozsze o 10-20%...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 urządzenia to za mało, mnie to nie syci. Wygląd kabelka jest tu naprawdę nie istotny. Jest dokładnie tak jak napisał sew_server. Co innego gdyby dyski SATA były naprawdę szybsze. Gdyby działały tak jak jakieś dyski serwerowe. Ale nie działają! Zobaczymy, czy inni producenci płyt głównych podążą tym (złym) torem, czy może jednak się zlitują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden kanał PATA w zupełności wystarczy, główna wadą PATA są kable górę/wielkie/nie poręczne/skutecznie blokujące przepływ powietrza w obudowie, a więc zmiana na SATA jest jak najbardziej uzasadniona. Praktycznie każdy nowy sprzęt obecnie wychodzący jest już na SATA i osobiście wolę mieć zapas portów SATA niż PATA. A jak komuś naprawdę przeszkadza jeden kanał PATA zawsze może sobie dokupić odpowiedni kontroler na PCI, dodatkowo jeśli o mnie chodzi FDD mogli by też „wywalić” bo tego urządzenia od lat nie używałem i jakoś nie specjalnie tęsknię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo jeśli o mnie chodzi FDD mogli by też „wywalić” bo tego urządzenia od lat nie używałem.

Zawsze lepiej miec wybor i wieksza ilosc portow. Dokupowanie przejsciowek na PCI to tylko polsrodek IMHO niedopuszczelne jest by byl tylko jeden port PATA dyski z tym interfejsem mam powyrzucac przechodzac na nowa platforme :mur:

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze lepiej miec wybor i wieksza ilosc portow. Dokupowanie przejsciowek na PCI to tylko polsrodek IMHO niedopuszczelne jest by byl tylko jeden port PATA dyski z tym interfejsem mam powyrzucac przechodzac na nowa platforme :mur:

1. Na PCI to jest kontroler nie przejściówka, a to duża różnica szczególnie w cenie.

2. PATA można podłączyć pod SATA specjalną przejściówką.

3. A o allegro słyszałeś ?

 

Identyczny płacz był z AGP >>> PCI-E ale po jakimś czasie ludzie to przełknęli tak będzie i tym razem…

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Na PCI to jest kontroler nie przejściówka, a to duża różnica szczególnie w cenie.

2. PATA można podłączyć pod SATA specjalną przejściówką.

3. A o allegro słyszałeś ?

Zakup kontrolera oraz wymiana dyskow wiaze sie z ponoszeniem przez uzytkownika dodatkowych kosztow dodatkowy PATA nie jest problemem dla producentow jak dla mnie jest to kpina z uzytkownikow. Uciecie portow PATA wedlug mnie powinno nastapic dopiero po wprowadzeniu na szeroka skale napedow na SATA.

 

Identyczny płacz był z AGP >>> PCI-E ale po jakimś czasie ludzie to przełknęli tak będzie i tym razem…

Placz byl i owszem ale w czasie gdy karty na PCI-E byly drozsze od odpowiednikow na AGP o czesto wyzszej wydajnosci.

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...