Skocz do zawartości
letrev

Nowości Am2 / Am2+

Rekomendowane odpowiedzi

3 ghz na powietrzu (w s_pi oczywiście) nie jest w tej chwili jakimś wybitnym osiągnięciem. oczywiście jest to COŚ, ale duża część SD/Opteronów jest w stanie zrobić coś takiego, na pewno nie są to przypadki które dałoby się policzyć na palcach obu rąk ;)

nie mówię tutaj o venice, bo raczej słabo się orientuję w tym temacie ale z tego co mi wiadomo wraz z wejściem E4 i E6 nastąpiła dosyć duża rozbieżność w możliwościach OC. i chodzi mi oczywiście o steppingi od końca 2005r..

także tutaj żaden istotny przełom nie nastąpił.

powtarzalne 3,1ghz@1,4-1,5V w AM2 byłoby jakimś krokiem naprzód, zobaczymy co będzie w przeciągu 2 miesięcy. teraz sie nie napalam, w sumie raczej odwrotnie...

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te ponad 2.9ghz na ac jak na porcek pierwszy z brzegu na przecietnym mobo ( bo chyba do dfi nf4 jej pewnie duzo brakuje) nie jest zlym wynikiem...tylko pytanie czy to fart czy to normlane oc jak na te procki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak mysle, tylko ze jedna rzecz mnie nurtuje:

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/pila/am2/tabelka-plyt.png

 

MSI Neo9-F i HTT regulowane w zakresie 200-300 HTT? WTF?

http://pclab.pl/art19897-14.html

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/pila/am2/...lka-plyt-v2.png

 

Ten biostar w biosie ma HTT do 450 i V cpu do 2,3V :blink:

 

Tylko na ramy za mało... tak koło 2,5V by się przydało

 

Jak płytka będzie tania to może być ciekawa :)

 

ehmmm szkoda że 4xDDR2 trzeba będzie sie nadal z "kisić 2T"

 

Jest sznsa że ktoś,kiedyś doda więcej dzielników mem ??

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym czy ja wiem, jak dla mnie 2950MHz @ 1.55v to nic specjalnego od taki sobie procesor.

Ty jestes wyjatkowy ;)

 

Moze byc tak ze tylko pierwsze serie beda sie dobrze krecily a pozniej bedzie ciezko tak jak bylo z winchester/venice. Jezeli byloby inaczej bylaby rewelacja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie AC tylko WC (nie miałem AC pasującego pod ręką a box na wstępie odpada ;) )

 

Co do 1T/2T powiem, ze moje a-daty ddr2 800 (2x1gb) nie chcą działac przy stand. ustawieniach na 1T (wiec kontroler słabiutki)

 

Mobo Asusa wcale nie jest złe. mozemy kontrolowac napiecie proca/pamieci (nawet pod windowsem), napiecie chipsetów, napiecie szyny CPU <-> NB i NB <-> SB, czestotliwosc szyny NB<->SB (można ustawić na sztywno na 200 i nie ebdzie rosło z HTT). mobo daje możliwosc zmiany alph i innych ustawien. jednym słowem wypas mobo dające możliowsci podobne do DFI (miałem DFI i nieczego mi w tej obecnej nie brakuje(no może dodaktowych dzielników..))

 

dodam jeszcze ze wyeliminowano bład znany m.in z operonów polegający na tym, że komp pomimo stabilnosci w spi i prime potrafi sie wywalić np w 3dmarku

Edytowane przez MILANS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

będziesz testowac płyty msi pod wzgledem oc?

aha i czy moze tak z ciekawosci sprawdzałes max htt na tym asusie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

proszę was, wezcie mi stresccie... czy brac semprona na AM2?? musze złuzyc zestaw do 600zł płyta z prockiem i sie zastanawiam. Mysle nad modelem 3000+

Powiedzcie czy lepiej 939 czy własnie AM2, aha i jaka mobo do 300zł? widze na allegro jakies msi, ale nie wiem czy to dobre.

Jak to sie grzeje taki procek?? i jak z OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też własnie mysle nad wymina platformy bo nie opłaca mi sie kupowac do tego co mam dobrej karty na AGP-strata kasy. Jak juz kupowac to cos na pcie ale poczekam sobie jeszcze z 2 miechy az wszystko juz bedzie jasne z mobo z prockami i wtedy wymienie praktycznie całego PC :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemiec> czy mógłbys zmierzyć i podac rozstaw otrworków do mocowania chłodzenia na płytach am2 które chyba jako jedyny obecnie posiasz fizycznie te płyty? chyba ze ktos zna owy rozstaw otworów ?

Edytowane przez rhezuz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to MSI na allegro to pewnie ode mnie ;] plyta wyglaad calkiem calkiem, ale w praniu niestety jej nie sprawdzilem i szybko sie na to nei zanosi z racji zaliczen i sesji :/

Ja moge sie chetnie pobawic, mam czas i wszystko co niezbedne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemiec> czy mógłbys zmierzyć i podac rozstaw otrworków do mocowania chłodzenia na płytach am2 które chyba jako jedyny obecnie posiasz fizycznie te płyty? chyba ze ktos zna owy rozstaw otworów ?

Przeciesz na stronie 14 post nr 399 jest rozstaw :wink:

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ AndyN

w takim razie co możemy powiedzieć na temat conro?? ;)

w przypadku amd wolałbym żeby sie sprawdziło, ale jeśliby się miało sprawdzić również w przypadku intela, to ja dzękujęęęęęęęęęęę

miazga owocowa drobno mielona

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty jestes wyjatkowy ;)

 

Moze byc tak ze tylko pierwsze serie beda sie dobrze krecily a pozniej bedzie ciezko tak jak bylo z winchester/venice. Jezeli byloby inaczej bylaby rewelacja :)

Nie nazwał bym siebie czy mojego procesora (któregokolwiek) czymś wyjątkowym, na tym forum jest pełno ludzi z s939 które osiągają identyczne lub lepsze wyniki. Mówiąc wprost spodziewałem się czegoś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj MILANS się chwalił że na 3000+ i Asusie zrobił stabilnie 2.9xGHz...

Więc tradycyjnie pierwsze serie kręcą się dobrze ...

Nom czy ja wiem, pierwsze serie Venice były raczej średnie, podobnie z Winim tak gdzieś pośrodku coś się ruszyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie , ze AMD ma cos na swoja obrone ale...

 

No wlasnie . Jesli pomysl z 4x4 mialby wypalic to imo AMD musialoby solidnie obnizyc ceny , przynajmniej na X2 . W sumie wydaje sie to logiczne bo single x2 nie ma szans z core duo . Jesli ostro obniza ceny to wtedy sens budowy systemu 4x4 jest jak najbardziej logiczny...

 

Ciekawe czy juz w 4x4 wprowadza AHT :> takie 4 rdzenie @ 2.7Ghz , pracujace jako jeden :twisted: :blurp: :twisted2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...