Skocz do zawartości
letrev

Nowości Am2 / Am2+

Rekomendowane odpowiedzi

:blink: Ja tu czegos nie rozumiem, czy ten 4x4 to ma byc mobo z dwoma socketami na cpu?

TAK

 

mobo bedzie z jednym socketem

NIE

 

dla mnie 4x4 to porażka, wymagania stawiane przez tą technologie są śmieszne :lol2: , dwa procesory z rodziny X2/FX :blink: do tego trzeba policzyć dwa "chłodziwa" i jakiś mocniejszy zasilacz.

 

wole kupić "słabsze" conroe i cieszyć się ciszą i małym zużyciem energii

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli tak, to to mi wyglada na zaciagniecie do pracy "desktopowej" opteronow 270 dual Core z odpowiednia mobo <_<

 

Ciekawe tylko ile to bedzie pobierac W, no chyba że zaopatrzyc sie w Low Voltage CPU ;)

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może być całkiemniezłe rozwiązanie.. jezeli dało by się wsadzic 2 jedno rdzeniowe proce (ot takie athlony za 450 zł) to po oc zyskali byśmy wydajnosc wiekszą niż fx 62. można by wtedy konkurowac z conroe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może być całkiemniezłe rozwiązanie.. jezeli dało by się wsadzic 2 jedno rdzeniowe proce (ot takie athlony za 450 zł) to po oc zyskali byśmy wydajnosc wiekszą niż fx 62. można by wtedy konkurowac z conroe

Może własnie w ten sposób AMD chce walczyć z Intelem

 

A patrząc na trochę dłuższą perspektywę to chyba wstęp do procesorów wielordzeniowych. Tak CPU jak i GPU. Na razie oddzielna mobo czy karta a później kilka rdzeni w jednej obudowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK

NIE

 

dla mnie 4x4 to porażka, wymagania stawiane przez tą technologie są śmieszne :lol2: , dwa procesory z rodziny X2/FX :blink: do tego trzeba policzyć dwa "chłodziwa" i jakiś mocniejszy zasilacz.

 

wole kupić "słabsze" conroe i cieszyć się ciszą i małym zużyciem energii

To takie „Amdekowe” SLI, jak producenci kart graficznych nie mieli co już wymyśleć to też zaczęli łączyć dwie w jedną potem cztery w jedną :/ Porażka jak nic…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może zaczekaj na 45nm i ddr3 i tak w nieskonczoność a może zaczekaj na biologiczne procki a nie krzem będziesz kópował :mrgreen:

Ale po co mi procki, ktore sa w tym amym procesie tech. jak moj ? Chce wiekszego o/c przy mniejszym napieciu, dlatego czekam na 0,65, proste. ;] Dla samych ddr2 nie bede zmienial, poza tym do tego czasu (wyjscia 0,65) wyklaruje sie juz sytuacja z plytami gl. itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuu , no to lipton imo :lol:

 

Co mi po 4 jajach jak kazde kulawe...

Nie do konca. Powoli nadchodzi trend na pisanie aplikacji wielowatkowych. Jak sie programisci naucza wykorzystywac 4 rdzenie to bedzie wtedy porownywalna wydajnosc do AHT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie rozumiem działania amd. wprowadza nowy socket a nic nie robi zeby jakos dzieki niemu pogrązyc intela. wrecz przeciwnie, wypuszcza proce ktore kreca sie jednak troche gorzej od poprzedników i są mniej wydajne. dopiero proce w technologi 65nm na am2 moze cos pokazą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im nowsze procesory tym mniej prądu ciągną i mniej się grzeją.

http://www.benchmark.pl/r.php?file=http://...2/strona-2.html więc nie przesadzajcie z tymi zasilaczami za 1k zł. Nie tylko technolegie zwiększające wydajność procesora idą do przodu. A nawet jak będą się tak "strasznie" grzały to właściwie każdy WC na nie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie rozumiem działania amd. wprowadza nowy socket a nic nie robi zeby jakos dzieki niemu pogrązyc intela. wrecz przeciwnie, wypuszcza proce ktore kreca sie jednak troche gorzej od poprzedników i są mniej wydajne. dopiero proce w technologi 65nm na am2 moze cos pokazą.

Bo nie CZYM pogrążać intela skoro on już pogrążył AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie CZYM pogrążać intela skoro on już pogrążył AMD.

no wiesz, gdyby amd nagle wypusciło proce w 65nm, które swietnie sie krecą i sa sporo wydajniejsze od tych na 939, no i oczywiscie w odpowiedniej cenie ok. 300zł przy czym intel kosztowałby 800zł to wątpie czy ktos be sie zdecydował na intela. jednak taka perspektywa jest raczej mało realna. moze K8L cos zmieni ale czuje ze bedzie to niewiele wydajniejsze od dzisiejszych procków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiesz, gdyby amd nagle wypusciło proce w 65nm, które swietnie sie krecą i sa sporo wydajniejsze od tych na 939, no i oczywiscie w odpowiedniej cenie ok. 300zł przy czym intel kosztowałby 800zł to wątpie czy ktos be sie zdecydował na intela. jednak taka perspektywa jest raczej mało realna. moze K8L cos zmieni ale czuje ze bedzie to niewiele wydajniejsze od dzisiejszych procków.

Ty mówisz „co by było gdyby” a ja mówię „co jest”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie CZYM pogrążać intela skoro on już pogrążył AMD.

Nie przesadzajmy. Aktualnie AMD posiada najwydajniejsze procesory na rynku (chodzi o te, ktore mozna kupic w Polsce, wiec Conroe odpada). Jedynie Penitumy D troche zawojowaly, poniewaz sa tansze od Athlonow X2 (przy czym ok 20-30% gorsze w testach). Oczywiscie, nie twierdze, ze Conroe jest zlym procesorem. Takze czas AMD powoli mija, chyba, ze wymysla cos nowego.

Kolejna kwiestia, plyty glowne na socket 775 sa duzo drozsze niz na platformy AMD. Jesli procesory AMD bylyby drozsze, ale wydajniejsze to cena plyt glownych poprawi ta sytuacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy. Aktualnie AMD posiada najwydajniejsze procesory na rynku (chodzi o te, ktore mozna kupic w Polsce, wiec Conroe odpada). Jedynie Penitumy D troche zawojowaly, poniewaz sa tansze od Athlonow X2 (przy czym ok 20-30% gorsze w testach). Oczywiscie, nie twierdze, ze Conroe jest zlym procesorem. Takze czas AMD powoli mija, chyba, ze wymysla cos nowego.

Kolejna kwiestia, plyty glowne na socket 775 sa duzo drozsze niz na platformy AMD. Jesli procesory AMD bylyby drozsze, ale wydajniejsze to cena plyt glownych poprawi ta sytuacje.

eBay i jak cię stać to go kupisz. Ja mówiłem o max wydajności a więc cena nie powinna grać roli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego większość osób poczeka do premiery :wink: bo teraz to IMO bez sensku kupować (no chyba, że ktoś ma za dużo pieniędzy, to wtedy może sobie kupić). Ale patrząc na to prezentuje sobą AM2 to wiadomo, że po premierze Conroe to Intel będzie miał swoje (kolejne) 5 minut. Ciekawe co AMD pokaże na przełomie 2006/2007 i czy też będzie potrafiło tak odskoczyć?

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...