Skocz do zawartości
letrev

Nowości Am2 / Am2+

Rekomendowane odpowiedzi

moze błąd.... ale wątpie w to, chocz drugiej strony nie ejst to chyba az takie dziwne,

kontrolą ddr2 przeciez zajmuje sie kontroler pamieci zintegrowany w procku.... nic wiecej tkaiego chyba nie potrzeba do tego nie?

Dokładnie. Wrzucili nowy socket i gniazda pamięci + zasilanie, a resztę bebechów zostawili po staremu... Gdyby dzieki temu cena miała spaść przy zachowaniu możliwości nF4 Ultra, to moim zdaniem niegłupi pomysł...

 

 

Jesli ktos jest zainteresowany to wrzuce pare testow ;)

Wątpię, żeby kogoś temat max. OC interesował, szczerze mówiąc... :D :D :D Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, żeby kogoś temat max. OC interesował, szczerze mówiąc... :D :D :D

Eh, to nawet nie bedzie o max CPU OC ;) Platforma bedzie jedynie do testow DDR2 i nawet nie mam zamiaru podpinac tego procka pod FC... Tak jedynie dla zainteresowanych kreceniem pamieci na nowej platformie AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, to nawet nie bedzie o max CPU OC ;) Platforma bedzie jedynie do testow DDR2 i nawet nie mam zamiaru podpinac tego procka pod FC... Tak jedynie dla zainteresowanych kreceniem pamieci na nowej platformie AMD.

ja z wielką chęcia poczytam! dawaj jak tylko masz możliwość !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem, na ESWC i gadałem kilkanaście minut z przedstawicielem AMD. dowiedziałem sie od niego kilka rzeczy, jednak nie chcciał mi zdradzić konkretów

 

1) Pytałem co oni sądzą na cornoe. on mi odpowiedział ze mają asa w rękawie jednak narazie nie może powiedzieć mi nic więcej

2) pytałem o AMD 4x4 - czy da sie obsadzić dwoma jednordzeniowymi prockami. odpowiedział mi, że ma być to kompatybilne w dół, a fakt ze płyta ma obsługiwac dwa dwurdzeniowe proce ma świadczyć jedynie o tym, że cała sekcja zasilania itd bedzie przystosowana do tak dużych obciążeń

Edytowane przez MILANS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1* wydaje mi się że to mogło być takie gadanie. Zawsze ze strony amd jakieś informacje są co do nowych technologi i cpu. A teraz tylko tyle że mają "asa w rękawie" ? Coś tu się nie kleji.

2* więc jednojajowca będzie można włożyć :) To się wielu chyba ucieszy ;] ... a przynajmniej ja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pkt1 ja bym AMD o idiotyzm i brach checi istnienia na rynku nie posądzał, więc pewnie jakiś AS w rękawie jest ale ... ale jest pytaniem jaki to jest AS i jak mocny

Ja bym to inaczej ujął, czy ten ich as jest asem czy jakimś marnym jopem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co na razie widac, to do AM2 potrzebne jest po prostu konkretne DDR2. Nie jakies tam x-5-5-5.0. Conajmniej x-3-4-4.0 i okolo DDR2-1000 aby to to dorownalo dobrym UTT/BH-5 na S939.

W przyszlym tygodniu bede mial plytke ASUS M2N-SLI (nForce570) i A64 3200+ (Orleans) i troche roznego RAM'u DDR-800 i DDR2-1000 - Corsair i G.Skill. Takie cos do testow, do czasu kiedy Conroe i porzadne plyty pojawia sie w sklepach. Jesli ktos jest zainteresowany to wrzuce pare testow ;)

Mamy wątek 2164662[/snapback]
...

Wątpię, żeby kogoś temat max. OC interesował, szczerze mówiąc... :D :D :D

Sorka,ale może byś się wypowiadał za siebie, nie za wszystkich?;bo mnie akurat to bardzo interesuje. :D Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie tak jak ricci mowi po to sa takie fora zeby uzytkownicy dzielili sie swoimi spostrzezeniami na temat oc itp a nie ty wyskoczysz ze malo kogo to interesi.jakos mysle ze jak bedzie taka kicha z am2 dalej czeka mnie ten conroe za 316$bodajze i zmiana obozu na niebieskich chodz przyznam ze caly czas jechalem na amd poza malym poslizgiem z sygnaturki loool :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym merytorycznego materiału w Twoim wykonaniu nigdy dośc,czekam z niecierpliwością na testy. :D

Sorka,ale może byś się wypowiadał za siebie, nie za wszystkich?;bo mnie akurat to bardzo interesuje. :D

Dokładnie jak ricci napisał. Czekamy na poważne testy i zobaczymy co to całem AM2 jest warte. No i ciekawe czy faktycznie AMD ma asa w rękawie i najważniejsze kiedy będzie on gotowy do wyciągnięcia?

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka,ale może byś się wypowiadał za siebie, nie za wszystkich?;bo mnie akurat to bardzo interesuje. :D

wlasnie tak jak ricci mowi po to sa takie fora zeby uzytkownicy dzielili sie swoimi spostrzezeniami na temat oc itp a nie ty wyskoczysz ze malo kogo to interesi.

:lol2: :lol2: :lol2: :lol: :lol: :lol: :mur: :mur: :mur: :ploom: :ploom: :ploom:

 

Buahuahua, co za drewno na forum! :lol: Widzę, że niektórzy mają problemy z treściami humorystycznymi... Trochę luzu, panowie, trochę luzu, bo aż żal czytać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2: :lol2: :lol2: :lol: :lol: :lol: :mur: :mur: :mur: :ploom: :ploom: :ploom:

 

Buahuahua, co za drewno na forum! :lol: Widzę, że niektórzy mają problemy z treściami humorystycznymi... Trochę luzu, panowie, trochę luzu, bo aż żal czytać...

 

 

A niektórzy mają problem z pisaniem tak aby wyczóć można było ironię, bo chyba o to Ci chodzi. Ale nie wiem czy zauważyłes jakoś dużo osób Twoje stwierdzenie potraktowało dosłownie, także to chyba nie my nie umiemy czytac tylko Tuy nie umiesz przekazac w zrozumiały sposób tego co chcesz napisać. Także mogłes się powstrzymać od tego komentarza bo sam doksonale chyba wiesz, że nie masz racji. A skoro drewno to wiesz nikt na siłę Cię tu nie trzyma... (brak ironii).

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2: :lol2: :lol2: :lol: :lol: :lol: :mur: :mur: :mur: :ploom: :ploom: :ploom:

Buahuahua, co za drewno na forum! :lol: Widzę, że niektórzy mają problemy z treściami humorystycznymi... Trochę luzu, panowie, trochę luzu, bo aż żal czytać...

trzy razy sie smiejesz,trzy razy sie usmiechasz,trzy razy walisz głową w mur,po czym trzy razy sie tarzasz nie za bardzo rozumiem przyczyne twojego rozbawienia.Przypominam,że znajdujemy sie w dziale O/C nie w cyrku i zainteresowanie tym kierunkiem nie powinno by śmieszne, a jeżeli dla Ciebi jest to może pomyliłeś miejsca.Poza tym w swojej wypowiedzi nie zauważyłem spięcia powiedziałem na zupełnym luzie bys sie wypowiadał za siebie obojetne czy żartując czy mówiąc serio. :D Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam,że znajdujemy sie w dziale O/C

Dokładnie. Znajdujemy się w dziale OC na największym forum dotyczącym komputerów i OC w tym kraju.

 

Co więcej, znajdujemy się w temacie dotyczącym mocno wyczekiwanych nowości - sam jestem bardzo ciekaw, co AMD i inni producenci zaprezentują na AM2. Krótko mówiąc, presja na jakiekolwiek konkretne i wiarygodne informacje jest bardzo duża.

 

W tym momencie jeden z największych autorytetów (przynajmniej dla mnie) w kwestii OC podaje informację, iż może zaprezentować testy i wyniki dotyczące działania/OC itp. owego tak wyczekiwanego, nowego sprzętu, o ile ktoś jest zainteresowany (+ " :D ", co oznaczało żarcik, jak się domyślam). Ja odpowiadam, iż szczerze wątpię, aby kogoś to interesowało (+ " :D :D :D", co oznaczało jeszcze większy żarcik). W temacie o tych nowościach, w dziale OC, na forum o OC.

 

No sorry, ale tu ironią aż po oczach bije... Ech, trudno... Skończmy ten OT, bo nic wartościowego to nie wnosi do dyskusji. Następnym razem zaznaczę, iż zartuję. Ot, np. "Mój stary P166 był i tak szybszy od tych X2 na AM2 (UWAGA! Nie mówię poważnie! Proszę się nie denerwować!)". Może być? No to super... EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam malutka propozycje - moze zakonczymy ta glupawa dyskusje o nie wiadomo czym. Ten temat jest o Sockecie AM2 - moze przejdzmy do rzeczy...

Imho EOT.

 

Zobaczymy co AMD ma w rekawie. Miejmy nadzieje, ze bedzie postep technologiczny, bo z owczesnej architektury K8 bedzie ciezko cos ciekawego wyciagnac. Mam zamiary w krotkim czasie zmienic komputer, zobaczymy jak to bedzie... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

ja tem sobie pomyslałem ze nie ma sensu czekac na testy AM2, gdzies pisało ze strasznie kiepskie OC, wydajnosc sempa na s754 jest lepsza.

Wiec poszedłem w piatek do grala i zakupiłem A64 3000+ venice, mam nadzieje ze dobrze zrobiłem ,bo jak Am2 okaze sie lepszy to :mur:

 

A podobno conroe intela ma byc grubo lepsze, tak słyszałem.

Edytowane przez mariush190

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tem sobie pomyslałem ze nie ma sensu czekac na testy AM2, gdzies pisało ze strasznie kiepskie OC, wydajnosc sempa na s754 jest lepsza.

Wiec poszedłem w piatek do grala i zakupiłem A64 3000+ venice, mam nadzieje ze dobrze zrobiłem ,bo jak Am2 okaze sie lepszy to :mur:

 

A podobno conroe intela ma byc grubo lepsze, tak słyszałem.

a co to takiego? nie czytałem ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem do końca przekonany, że nowy kontroler poprawi sytuację... Już nawet na 939 mozna mieć potężną przepustowość, przy dobrych pamięciach na AM2 pewnie to jeszcze nieco wzrośnie, ale czy na pewno w dobrym miejscu szukamy problemu? Moim zdaniem kontrolery to tylko kosmetyka, a A64 raczej ustępuje wchodzącym intelom w całościowej architekturze... Bo zwróćcie uwagę, że tam wydajność pamięci jest w sumie zbliżona, a efekt końcowy działania procka jednak trochę inny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem do końca przekonany, że nowy kontroler poprawi sytuację... Już nawet na 939 mozna mieć potężną przepustowość, przy dobrych pamięciach na AM2 pewnie to jeszcze nieco wzrośnie, ale czy na pewno w dobrym miejscu szukamy problemu? Moim zdaniem kontrolery to tylko kosmetyka, a A64 raczej ustępuje wchodzącym intelom w całościowej architekturze... Bo zwróćcie uwagę, że tam wydajność pamięci jest w sumie zbliżona, a efekt końcowy działania procka jednak trochę inny...

ze strony intela to fajna rzecz, nowe procki nowa jakość, w końcu w zapomnienie podzie badziew zwany Prescottem (i wczesniejsze P4 też) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

ja mysle ze intel nareszcie nauczył sie robić procki, które potrafią pokazac klase w SuperPI, przecietnie podkrecony celeron z tych nowych, robi 28 sekund w SPI1M

 

Z venica troszke trzeba się pomeczyc o taki wynik,

 

No cuz, moze w superPI amd dostanie po [gluteus maximus], ale moze okazac sie lepszy w innych zastosowaniach. Jak dla mnie intel zawsze bedzie dobry tylko do biura, a AMD do grafy i poginania w nowe gierki ;)

 

s939 potaniało, i ja postanowiłem wo wykozystać, podejzewam ze jak wszyscy sie dowiedzą ze AM2 to szmelc, to 939 podrozeje. Teraz mam wyrzuty ze mogłem kupic nowego celerona, podobno wymiotka.

Edytowane przez mariush190

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...