Skocz do zawartości
letrev

Nowości Am2 / Am2+

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy już ktos to umieścił na forum, ale tutaj jest test porownawczy AM2 z s939 niestety po niemiecku. wg mnie nia ma się czym podniecac... :mur:

To teraz spójrz tu http://tomshardware.co.uk/2006/06/05/first...2_uk/page8.html i zobacz jak wypada high-endowy AM2 w porównaniu z jeszcze nie ostateczną wersją Conroe....

Tak zdecydowanie nie ma się czym w AM2 podniecać..

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie wejdzie conroe to amd da cos nowego na am2, a na dzis znajdzcie mi cos mocniejszego od intela od fx-62 (nie kręconego!).

Wejdzie conroe on bedzie mocniejszy, wejdzie K8L i pewno on bedzie mocniejszy i tak w kółko! Naprawde nie wiem dlaczego taką tragedie robicie z tym AM2. Moim zdaniem jest lepszy bo ramy bardziej dostepne i tansze, a na wydajnosci minimalnie zyskał czyli wsio ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

 

 

X2 mnie zdraznil - sciana powyzej 2.5GHz wiec powiedzialem mu papa.

 

Jak narazie wsio ok, ladnie to chodzi. Zobaczymy co bedzie dalej. Mobo jest ok tylko cena jakby nizsza byla (aczkolwiek jak i tak nie placilem za nic z tego zdjecia B) ). Testy jakies moze na szybko dzisiaj jeszcze porobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

foto

 

X2 mnie zdraznil - sciana powyzej 2.5GHz wiec powiedzialem mu papa.

 

Jak narazie wsio ok, ladnie to chodzi. Zobaczymy co bedzie dalej. Mobo jest ok tylko cena jakby nizsza byla (aczkolwiek jak i tak nie placilem za nic z tego zdjecia B) ). Testy jakies moze na szybko dzisiaj jeszcze porobie.

a pamieci 800 ? szkoda ze nie masz 3200+ , większe pole manewru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pamieci 800 ? szkoda ze nie masz 3200+ , większe pole manewru

Pamieci 667 :cry: Matiz ma D9 ale tylko 2 x 256MB. Z chlodzeniem mam problem bo nic co mam pod reka (wc/wfc, oraz rozniste coolery) nie pasuja i mam boxa zalozonego.

post-105041-1149685261_thumb.jpg

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrazenie : bez ramu latajacego z 800MHz min. 4-3-3-8 to nie ma co sie w to ladowac. Niby DDR2 tanie, ale wlasnie te dobre moduly sa drogie i to troche zatrzymie rozwoj tej platformy, bo nie kazdego jest stac wydac ponad 500zl za szybkie DDR2 w ilosci 2 x 512MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrazenie : bez ramu latajacego z 800MHz min. 4-3-3-8 to nie ma co sie w to ladowac. Niby DDR2 tanie, ale wlasnie te dobre moduly sa drogie i to troche zatrzymie rozwoj tej platformy, bo nie kazdego jest stac wydac ponad 500zl za szybkie DDR2 w ilosci 2 x 512MB.

A szybkich ddr1 2x512 przecież też nie dostaniesz za 300zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm 2 x 512MB np. UCCC napewno sie taniej dostanie niz szybkie DDR2 min. 800MHz ;)

Mala wada mobo juz wyszla : 270x9 i nie chce startowac za kazdym razem :lol:

żartujesz??? przecież to żałosne by było ... ale w sumie to MSI :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem ponownie zmienić platformę już na AM2 ale chyba jednak kupię cos z s939, może jakiś używany A64 bo z tego co widzę to te nowe też już kiepsko się kręcą. :( Sądziłem, że tańsze pamięci DDR2 wypadną lepiej i zrekompensują cenowo s939 ale tak nie jest. Jak już napisaliscie lepsze memki są droższe więc i tak drożej wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

@DEVILEK

 

a moze po prostu trafiles na jakiegos dziwnego procka?

 

poczekajmy z ocena mozliwosci O/C tej platformy do czasuaz wiecej userow zrobi jakies testy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DEVILEK

 

a moze po prostu trafiles na jakiegos dziwnego procka?

 

poczekajmy z ocena mozliwosci O/C tej platformy do czasuaz wiecej userow zrobi jakies testy :)

trafił nie trafił, ale trafiać sie nie powinny, bo to az szkoda by sie bawić w zmiany

 

DEVILEK - może to MSI ???

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

@ma1y

 

a przeciez zawsze moze sie trafic gorszy proc, czyz nie?

jakia masz pewnosc ze kupisz procesor ktory bedzie bardzo dobrze sie krecil?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ma1y

 

a przeciez zawsze moze sie trafic gorszy proc, czyz nie?

jakia masz pewnosc ze kupisz procesor ktory bedzie bardzo dobrze sie krecil?

a ja własnie o tym piszę, ze AMD juz moglo coś poprawić wydając to am2, lepszej jakosci krzemu uzywać czy coś, bo jak na raie to plusów to nie ma ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja własnie o tym piszę, ze AMD juz moglo coś poprawić wydając to am2, lepszej jakosci krzemu uzywać czy coś, bo jak na raie to plusów to nie ma ...

i podejrzewam ze na tą podstawke plusów długo nie będzie, a przynajmniej do wyjscia proców 65nm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogli by się zająć raczej jakimiś 3000+ czy 3200+ a nie 5000+, przecież i tak mało kto je kupuje <_<

Ale w sumie 3GHz na boxie to jest całkiem, całkiem... Ale bez rewelacji.

Pozdr

 

EDIT: Przydała by się edycja pierwszego posta i więcej info o płytach itp. (wiem, wiem nudny już z tym jestem, ale tak jest wygodniej).

Edytowane przez zayonnc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pcarena.pl/a-443.html

Przetestowali 5000+. Nieznacznie przekroczyli 3000 MHz na boxowym chlodzeniu. Ogolnie zadna rewelka

Cytuję z powyzszego testu:"Uwaga! W związku z tym, iż na płycie głównej MSI K9N Neo-F nie ma możliwości ustawienia parametru pamięci Command Rate na 1T i działa on domyślnie przy sztywnym 2T..." koniec cytatu.

To w tej chwili chyba najtańsza mobo pod AM2,ale brak 1T to duzy minus. :blink:

 

@DEVILEK

Podaj tempy jakie są na BOX'ie :)

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytuję z powyzszego testu:"Uwaga! W związku z tym, iż na płycie głównej MSI K9N Neo-F nie ma możliwości ustawienia parametru pamięci Command Rate na 1T i działa on domyślnie przy sztywnym 2T..." koniec cytatu.

to w tej chwili chyba najtańsza mobo pod AM2,ale brak 1T to duzy minus. :blink:

brak vcore to tez duzy minus :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytuję z powyzszego testu:"Uwaga! W związku z tym, iż na płycie głównej MSI K9N Neo-F nie ma możliwości ustawienia parametru pamięci Command Rate na 1T i działa on domyślnie przy sztywnym 2T..." koniec cytatu.

To w tej chwili chyba najtańsza mobo pod AM2,ale brak 1T to duzy minus. :blink:

 

@DEVILEK

Podaj tempy jakie są na BOX'ie :)

czy ja wiem czy taki minus ? w asusie jest - co z tego jak na 1T nie chce sie odpalic winda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...