Skocz do zawartości
letrev

Nowości Am2 / Am2+

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, właśnie sprzedałem swoje "haczce" Epox socket A, Sempron 2500+@2100mhz, 1gb ramu.I co teraz kupic? Znaczy sprawa wygląda tak, że nie wiem czy brać AM2 czy s939?Procek + płyta = mam na to 700 złotyPSRam dokopie póxniej w zależności co to będzie..

Nie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niko - kupuj 939.

 

AM2 jest nie dopracowany jeszcze i trzeba troche poczekac az bedzie to dzialac na dobrym poziomie. Biosow nie ma, mobo jakies tanie sztuczki odwalaja itp.

Ale z drugiej strony jeśli nie masz 939 to można się nad taką zmianą zastanawiać. Wyjdą nowe biosy, na rynku pojawią się ciekawe płyty główne. To AM2 będzie rozwijane

 

Ale na razie za wcześnie na zakupy. Mały wybór płyt, niedopracowane biosy, szybkie ddr2 albo niedostępne albo bardzo drogie

 

Okres przejściowy ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok Devilek (też z Katowic :))

 

Doradź mi coś, jestem zielony, siedziałem cały czas na socket A. Proc, zeby polocial 2,4 (wiecej nie chce). Dzięki

 

Nie wiem czy nie robię OT (jak tak to przepraszam)

Tak jak pisze Andy mozna sie zastanawiac, ale ja bym nie pchal sie juz teraz w AM2, jesli juz to za jakis miesiac, dwa to tak. Na obecna chwile to albo 775, albo 939.

 

AM2 to swieza paltforma, w PL jest tylko kilka plyt na nowe procki i kazda z nich jakos tak nie bardzo jest przyjazna. Milansowy Asus to robi cos 320 HTT z tego co wspominal, ta MSI co ja mam to tez nie bardzo, a ta najtansza MSI to na powitanie odpada za brak regulacji vcore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Andy mozna sie zastanawiac, ale ja bym nie pchal sie juz teraz w AM2, jesli juz to za jakis miesiac, dwa to tak. Na obecna chwile to albo 775, albo 939.

 

AM2 to swieza paltforma, w PL jest tylko kilka plyt na nowe procki i kazda z nich jakos tak nie bardzo jest przyjazna. Milansowy Asus to robi cos 320 HTT z tego co wspominal, ta MSI co ja mam to tez nie bardzo, a ta najtansza MSI to na powitanie odpada za brak regulacji vcore.

no teraz jest jeszcze chyba jakis ASUS za 400zl w gralu - chyba ten bo bachus ma . no cena rozsądna już, a opcjie OC pewnie jak na tym MILANSowym. ale tak jak wyżej - to wszysko strasznie niedopracowane jest :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no teraz jest jeszcze chyba jakis ASUS za 400zl w gralu - chyba ten bo bachus ma . no cena rozsądna już, a opcjie OC pewnie jak na tym MILANSowym. ale tak jak wyżej - to wszysko strasznie niedopracowane jest :/

Jest w gralu M2N-E, czyli to samo co M2N-SLI tylko z zabrana obsluga SLI. A Michal ma wlasnie M2N-SLI i tez jak widac zadowolony nie jest za specjalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym czasie kazdy kto kupi AM2 bedzie niezadowolony i to jest zupełnie normalne, bo jest to nowa platforma zupełnie niedopracowana. Dopiro gdzies za 2-3 miesiace bedzie mozna sie nad tym zastanowic, ja postanowiłem ze własnie za ten czas zmienie kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym momencie wszystkie płyty am2, które są na rynku się do niczego nie nadają? Czy one się nie nadają w ogóle, czy może nie nadają się do OC? Jeśli kogoś OC nie interesuje znajdzie płytę, która będzie stabilnie działać? Jak szybko pojawiają się nowości? Czy jest jakaś reguła? Czy np. za miesiąc sytuacja bardzo się zmieni?

Edytowane przez Bernał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym ciekawe jak będzie ze śmiesznym wynalazkiem NF4 na AM2 w końcu NF4 ma już kilka ładnych „lat na karku” i przynajmniej w teorii płyty oparte o ten chipset powinny być ciut bardziej dopracowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym momencie wszystkie płyty am2, które są na rynku się do niczego nie nadają? Czy one się nie nadają w ogóle, czy może nie nadają się do OC? Jeśli kogoś OC nie interesuje znajdzie płytę, która będzie stabilnie działać? Jak szybko pojawiają się nowości? Czy jest jakaś reguła? Czy np. za miesiąc sytuacja bardzo się zmieni?

Jesli kogos nie interesuje oc to kazda z obecnych mobo bedzie dobra. Ale jesli ktos chce zlozyc kompa pod katem oc to trzeba poczekac jeszcze.

 

 

Mardok - teoretycznie :lol:

 

btw : 285x8 na 1.55V leci sobie SP2004 na CPU test, temp to 45C na boxie i dziala. Wczesniej puscilem testowanie ramu i sie wysypal po minucie; hmmm moze to przez 1T, aczkolwiek memki na najnizszym dzielniku <_<

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DEVILEK jakiego ty masz proca?? na pierwszym foto pisze orleans 3000+ a na drugim windsor x2 3000+ (nie ma takiego) to chyba cpu-z sie myli, chociaz swoja droga jesli ktos sie nie zna mozna mu wmuwic ze ma sie x2 :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

DEVILEK ma 'chyba' jednordzeniowego 3+, wydaje mi sie ze cpu-z sie myli, gdyz jest to nowa platforma... pewnie jeszcze nie zostal dobrze zoptymalizowany ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

a sa juz jakies fajne coolery na AM2? :)

 

'jesli na boxie kreci sie do 3 GHz to jesli wyjda lepsze mobo i walnie sie inne chlodzenie moze byc ciekawie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

a mam jeszce jedno pytanie:

 

zalozmy ze mam np ddr2 667. proc idzie mi na 800, ale ramy nie chca.

musze wtedy ustawic sobie inny dzielnik np 4/5 (jesli takowy jest na plycie ;P ) ... ile strace na wydajnosci? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

no wlasnie o to mi chodzi :)

 

ja czytam ze jesli do AM2 sie wlozy pamiec 667 to jest bardzo wolno :?

czy to zalezy ten jakie opoznienia ma pamiec?

/ja sie w ddr2 nie orientuje wiec za moje 'lamerstwo' z gory przepraszam ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDR2-667 bedzie raczej cienko, nawet na 8-3-3-3.0.

 

Powiedzmy tak, mam zrzut ekranu z SPi32M @ 260x10=2600MHz DDR2-1040 12-4-4-4.0 i caly czas brakuje mi okolo 20s do wyrownania z DDR520 5-2-2-2.0 na S939... Nie wiem do konca ile jest roznicy, ale AM2 mam 512kb L2, a ten wynik z BH-5 jest na S939 1024kb L2. Nie jest zle, ale definitywnie potrzebna jest chybka pamiec do AM2 - albo ponad DDR2-1000 4-4-4.0 albo ladnie ponad DDR2-800 3-3-3.0 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

ojjj to kiepskawo :( a jakie sa tanie pamieci 2x512 ddr2 tak zeby bylo 800MHz i cl4?

 

ale 520 na ddr i to jeszcze na 2.0 :huh: czy to jest mozliwe? :blink:

 

nie no, ja juz chyba glupieje :wink:

Edytowane przez rafifeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...