Skocz do zawartości
letrev

Nowości Am2 / Am2+

Rekomendowane odpowiedzi

czy epox sie nauczy w końcu i da gniazdo zasilania w normalnym miejscu????

a swoją drogą fajny fajny :)

Hehe raczej sie nie nauczy, gniazdo dawal tam prawie od zawsze, i nic nie zapowiada zeby to mialo sie zmienic. W sumie to nie jest to zadna wielka wada B) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzal ktos jak Win Xp Home dziala z x2 ?

 

Moze troche stary posta ale odpisze:

 

Porównywalem XP home i pro na jedym komputerze z procesorem 2 rdzeniowym i zarzadzanie rdzeniami wyglada identycznioe w obu systemach, problemy dopiero sie zaczna jak beda 2 fizycznie procesory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh. wysłałem maila do AMD i na jedno z zadanych przezemnie pytań otrzymałem taką odpowiedź:

"nowe procesory wykonane w technologii 65nm będą kompatybilne z obecnymi płytami głównymi obsługującymi standard pamięci DDR-II"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

aha :) wiec chyba sie skusze na ASRock'a (oczywiscie jesli najpierw zrobisz testy ;P )

 

'btw: troche dziwnie to sformuowali. Standard pamieci DDR-II obsluguja tez plyty intela ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

no tego taczej nie musieli dodawć

co do asrocka powyzej htt300, przy mnozniku 9, przy testowaniu stbailnosci zacina sie dzwieki i zawias, po wyłączeniu dzwiekówki ustaje, aha dodatkowy molex, którego sie podpina pod mobo nic nie daje, na nawet moze i przeszkadza........

p.s

powiedmzy przy mnozniku 7 i htt powyzej 300 ten błąd nie wystepuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh. wysłałem maila do AMD i na jedno z zadanych przezemnie pytań otrzymałem taką odpowiedź:

"nowe procesory wykonane w technologii 65nm będą kompatybilne z obecnymi płytami głównymi obsługującymi standard pamięci DDR-II"

To ze do AM2 benda CPU 65nm w tym roku to wiadomo od dosc dawna, tylko jaki miesiac to zagadka.

(Rownoczesnie z conroe lub wczesniej to brzmi nazbyt optymistycznie)

Nie wiadomo tez czy beda 65 nm do 939 ale odpowiedz pomijajaca 939 sugeruje ze nie bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Dla mnie (Gdybym był potencjalnym kupującym) AM2 ma prawie same plusy (bo minusy mnie nie dotyczą. ;-) )

+ Obniżyły się ceny procesorów. Niektórych nawet bardzo.:)

+ W końcu są łatow dostępne semprony. Można wybierać i przebierać do woli. :)

+DDR2 czyli szybciej i taniej i mniej prądożernie. (Jeśli to ostatnie kogoś obchodzi ;-) )

+Podstawka jest przyszłościowa: Obsługa w przyszłościK8L i procesorów z 65nm procesem technologicznym, oraz z tego co gdzieś tam wyczytałem w dalekiej przyszłości DDR3, no i do tego odwrócone HT.

- Jeśli ktoś zawsze musi być "na czasie" to znowu musi zmienić platformę. ;-)

- Póki co mały wybór płyt głównych i brak informacji na ich temat.

- Niektórzy narzekają, że AM2 to ewolucja, a nie rewolucja.

-Chłodzenie jest niekompatybilne z tym z S754 i S939, choć zaprojektowanie podstawki w taki sposób, żeby chłodzenie z tych platform pasowało, pewnie nie byłoby dla AMD żadnym problemem.

 

Coś jeszcze?

Edytowane przez Sysak13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja ci powiem ze jesli ceny conroe beda wysokie lub jesli mobo nei stanieja, to pewnie zainwestuje w amd. Raz iz maja byc obnizki X2 (podobno :)), dwa ze za cene 600 zl mozna juz kupic high endowa plyte glowna dla amd, no i jak wspomniales moze w koncu jakas przyszlosciowa platforma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze do AM2 benda CPU 65nm w tym roku to wiadomo od dosc dawna, tylko jaki miesiac to zagadka.

(Rownoczesnie z conroe lub wczesniej to brzmi nazbyt optymistycznie)

Nie wiadomo tez czy beda 65 nm do 939 ale odpowiedz pomijajaca 939 sugeruje ze nie bedzie.

Zaczniesz w końcu czytać posty innych zanim odpiszesz? Przecież wiemy o tym, że mają być tylko pytanie brzmiało czy na pewno obecne płyty je obsłużą... Przecież to, że procesory 65nm będą na AM2 wcale nie znaczy, że będą działać z obecnymi płytami (patrz Conroe - niby LGA775 a jednak nie działa ze starszymi płytami, tak samo jak prescoty nie działały).

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że gniazdo pozostanie tak jak jest ;) Ja mam tak ułożony kabel, że zupełnie nie przeszkadza w przepływie powietrza, bynajmniej w mojej obudowie, a w przypadku gdyby gniazdo było po prawej stronie, byłoby gorzej. Kabel mam puszczony pod obudową wentylatora 120x120x38, wcześniej w takiej "ramce" w obudowie...Także grunt to dobra buda ;)

o własnie, chodziło mi o te szyny wzmacniające, tam są takie fajne wgłebienia, idelane na kabel 12v i ten gruby ;p

 

Hehe raczej sie nie nauczy, gniazdo dawal tam prawie od zawsze, i nic nie zapowiada zeby to mialo sie zmienic. W sumie to nie jest to zadna wielka wada B) .

no mnie akurat przeszkadzało ;) choc nie w jakis dramatyczny sposob zeby mi mialo to powodowac nie kupienie owej płyty. Fakt faktem, że Epox jest z tym ułozeniem wyjatkowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co w tym złego ze jest na NF4 :>?

A choćby to że się okropnie grzeje i w przeważającej większości (jak nie zawsze) musi byc chłodzony chałaśliwym aktywnym coolerem a nowe chipsety mają piękne pasywne chłodzonko z heatpipea'mi :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

tak niezły tylko jego cena......

moze i tak, ale toto bedzie musialo rywalizowac z plytami pod conroe, a tyle to beda kosztowaly plyty low/midi-end :D wiec nie jest tak zle ;]

 

a jak cena nie pasuje to zawsze zostaja plyty bez tych roznych bajerow ;]

ja osobiscie nigdy sobie takiej plyty nie kupie bo nie mam forsy. czekam na te testy tego AsRock'a ktore ma zrobic MILANS :D

Edytowane przez rafifeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

dobrze widzisz, ale pamietaj ze 'terazniejsze' programy nie sa jescze dobrze zoptymalizowane pod wszystkie plyty do AM2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafifeo to nie wina softu tylko ten asus ma czujniki beznadziejne

 

@d0b0c0p narazie nie bo jeszcze nie mam jej u siebie.

 

 

trzy płyty:

MSI K9A Platinium

MSI K9N Platinium

MSI K9 Neo F

 

od której zaczynać ? ;)

Edytowane przez MILANS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

od najtanszej :D

 

k9 neo-f :D (a to nie jest czasem k9n neo-f? o_O)

 

/a co ty robisz ze tak dobrze sie kreci? najnowsze biosy? ;]

Edytowane przez rafifeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

Może ktoś kompetentny mi odpowie bo nie bardzo rozumiem.

 

Jaki sens jest kupować dziś kompa na AM2?

 

Z tego co wiem to:

 

1. Wydajność s939/Am2 jest podobna

 

2. s939 ma lepsze procesoty--> San diego, opteron, z 1 MB Cache na pokładzie

 

3. za dobre pamiątki DDR2 800 mhz trzeba zaplacić krocie, a inne nie są szybsze od DDR

 

4. Różnica w poborze mocy to 5-10W czyli prawie żadna

 

5. na AM2 nie ma dobrych wentylatorów (chyba tylko Boxy zostają)

 

6. płyty główne pod s939 są tanie jak barszcz i sprawdzone pod OC

 

więc może czegoś nie rozumiem, ale chyba większosć z Was dało się nabrać na marketing i tylko marketing AMD B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - niedługo składam kumplowi sprzęt i cały czas się zastanawiam czy złożyć na s.939 czy na AM2 (conroe mnie kompletnie nie interesuje). Jak na razie najbardziej skłania mnie do AM2 pasywne chłodzenie na chipsetach. Zobaczymy co płytki Abita pokażą. Seria Fatal1ty znowu wygląda ciekawie :).

Co do chłodzenia to ciągle miernota w ofercie, choć jest jeden zalman i kilka thermaltake'ów (wciąż nie ma orba) to słabo się to coś rozkręca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...