Skocz do zawartości
letrev

Nowości Am2 / Am2+

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rafifeo

nie wiem gdzie, ale czytalem gdzies testy :?

 

okolo 20% wolniej niz na 'normalnej' plycie do AM2 ( Microstar n9n Neo-f)

do tego nie da sie zamontowac pozadnego coolera gniazdo proca jest za blisko plyty glownej.

o podkrecaniu mozna tylko pomazyc.

 

w tym tescie nawet nie bylo wzmianki o biosie tej 'hybrydy' :lol:

'moze taki slaby, ze nie ma po co wspominac ;]

Edytowane przez rafifeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm wiatraki na CPU w wiekszości są tak zrobione aby dmuchać na radiator a nie wyciągać powietrze...A czy to podgrzewa RAM czy mosfety to wątpię bo powietrze na tyle szybko krąży, że raczej dmuchając na radiator schłada też resztę.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hipo

Całkowicie się zgadzam że bardzo wiele zależy od użytych kości ale co pokazuje doświadczenie różnych producentów nie jest to gwarancją sukcesu (npSamsung UCCC DDR).

Twierdzisz że producent GoodRam poprawił jakość - to dobrze. Wieże że walczą o rynek. Może zbyt ostro patrzyłem przez pryzmat DDR ale nie należą jeszcze do czołówki. I powtrzam jeszcze raz - nie twierdze że są złe a jedynie średnie.

Nie przekonasz mnie do AM2 z pamięciami GR DDR2-533 i że będzie wydajniejsze od s.939 z np. niewiele droższymi Corsair'ami DDR-400.

Minimalny komputer zawsze można zbudować ale temat poszedł o dobrym zestawie więc jednak trzeba zainwestować w jakieś zagraniczne produkty DDR2-800.

 

Patrząc na fakty - AM2 może mieć sens jeśli znajdziesz kogoś kto dużo zapłaci za twoje "stare" s.939 i niewiele dopłacisz. Przy zakupie nowego średniej klasy trzeba się mocno zastanowić czy aby wydajniejsze nie będzie poczciwe s939 z szybkimi DDR. Szczególnie jeśli ktoś nie przewiduje zmian procesora.

Choć dla przeciętnego zjadacza klawiatury wydajność taniego zestawu na nowej podstawce też pewnie będzie wystarczająca.

 

peace for all :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie czy mozna gdzies w Polsce dostac ta plyte/karte rozszerzen ktora zmienia plyty asrocka z 939 w am2 ? I czy ktos to testowal?

 

http://www.ocworkbench.com/2006/asrock/am2...%20board/g2.htm

Od niedawna w USA jest to za okolo 30-33 $ wiec sadze ze w PL cena powinna byc okolo 100-120zl, asrock w usa i w polsce o dziwo ma podobne ceny ...co bym nie powiedzial o reszcie sprzetu, no moze oprocz arctic cooling.

 

W PL jeszcze nie widzialem...

Edytowane przez Lizardus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Cyclop

5. na AM2 nie ma dobrych wentylatorów (chyba tylko Boxy zostają)

Tu się mulisz. Są dobre chłodziarki na AM2 np. TT Big Typhoon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

nie to ze traci na wydajnosci, ale plyta jest troche drozsza. grafa pamiec bierze z ram'u kompa ;]

 

 

choc zwykle plyty z integro graf. sporo traca na wydajnosci do tanszych plyt bez integry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, na ktore odpowiedz nie moglem znalezc w google...

sa jakies domysly ile beda kosztowac proce K8L? czy znowu amd czujac ze jest krok przed intelem walnie wysokie ceny(jak X2)?

Edytowane przez Lizardus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie to ze traci na wydajnosci, ale plyta jest troche drozsza. grafa pamiec bierze z ram'u kompa ;]

choc zwykle plyty z integro graf. sporo traca na wydajnosci do tanszych plyt bez integry :)

OK, ale jak potem kupie grafe na pcie np. 7600gt, to ta wbudowana karta się wtedy wyłącza i działa mi ta na pcie i wtedy wydajność powinna jakaś być by konfortowo grać w gry .

i gdzie najtaniej mogę kupić tą płyte ??

Edytowane przez piotrc00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i teraz potrzebuje najtańszej grafiki na PCI-e !!! kto ma do sprzedania ?? może byc sama karta !!!

 

i teraz potrzebuje najtańszej grafiki na PCI-e !!! kto ma do sprzedania ?? może byc sama karta !!!

 

złożyłem mniej więcej taki zestaw:

 

Płyta: Płyta główna ASROCK AM2XLI-eSATA2 - M1697, SATA II, DDR 2, PCI-Ex, S-AM2 ( AM2XLI-ESATA2 ) Cena: 260zł

Proc:Procesor AMD SEMPRON 3000+ BOX / S- AM2 (64bit) ( SDA3000CNBOX ) cena: 285zł

Ram:Pamięć TWINMOS DDR2 512 MB / 667, CL 5 cena: 149zł

Grafa: ati 300se za ok. 100zł

RAZEM z przesyłkami 840zł

Co wy na to ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok kupuje tą karte za te pare zł. i kupuje athlona 3000+ am2 :D :D :D

 

tylko sie nie zdziw jak bedzie ci ledwo system chodzil i obraz w windowsie na grafie pci

A obraz to za dobrej jakosci nie bedzie ;] ale jakos moze dasz rade ;]

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje takie mobo (AM2) które posiada AGP i DDR? nie chodzi mi o DDR2.

Czy niestety nie? A żeby się przesiąść trzeba się pakować w DDR2 i PCI-E.

Sorry za takie pytanie ale nie wiem jeszcze nic na temat AM2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje takie mobo (AM2) które posiada AGP i DDR? nie chodzi mi o DDR2.

Czy niestety nie? A żeby się przesiąść trzeba się pakować w DDR2 i PCI-E.

Sorry za takie pytanie ale nie wiem jeszcze nic na temat AM2.

 

To sobie poczytaj nie zasmiecaj tematu :mur:

A takiej plyty nie ma

 

hary86

byłes szybszy :wink:

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...