Skocz do zawartości
letrev

Nowości Am2 / Am2+

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra panowie myśle nad AM2 teraz mam kilka pytań do was:

1)Chłodzenia z s754/939 pasują na AM2??

2)Konkretna płytka do O/C oczywiście pod AM2 co polecacie

3)Różnica między Sempem a Athlonem jest tylko w ilości cache czy jeszcze czymś innym??

uważnym czytelnikiem to nie jestes

 

1)z regóły nie - freezer64 np tak

2)za ile? asusy sa OK

3)tylko cache

 

 

Wg XS ten biostar ma 2.1 na VDIMM - to deko mało :/

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bymn chciał zeby w koncu DFI cos konkretnego zaprezenrtowało bo bez tej firmy to raczej o oc takim z prawdziwego zdarzenia mozna zapomniec :D

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy już był jakiś odważny światowiec co sprawdzał czy to: LinkBoost, FirstPacket coś daje? bo mi to marketingiem zajeżdza (nie mowie o 6 sata - moze sa osoby ktorym to potrzebne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak nigdy nie podłącam zintegrowanych lanów-w raiwe spięcia itp wole zjarać tylko zewnętrzną :P

 

 

ogolnie mi to też smierdzi marketingiem- cała różnica między nf 550 a 570 to pare bajerów co ich 95% ludzi nigdy nie wykorzysta..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uważnym czytelnikiem to nie jestes

 

1)z regóły nie - freezer64 np tak

2)za ile? asusy sa OK

3)tylko cache

Wg XS ten biostar ma 2.1 na VDIMM - to deko mało :/

Ostatnio napewno nie z braku kompa :)

 

Zastanawiam się nad Biostar Tforce, lub ASUS M2N-E NFORCE 570 ULTRA jest w ludzkiej cenie 377zł więc co lepszym wyborem płyta ma być do uzskania jak najwyższego HTT i z ludzkimi napięciami na cpu coś koło 1.75V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na papierzew asua lepiej wyposazony nieco i tańszy..jednak wszystko wskazuje na to,zę biostar lepszy do o/c i tyle...

 

na papierzew asua lepiej wyposazony nieco i tańszy..jednak wszystko wskazuje na to,zę biostar lepszy do o/c i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na papierzew asua lepiej wyposazony nieco i tańszy..jednak wszystko wskazuje na to,zę biostar lepszy do o/c i tyle...

 

na papierzew asua lepiej wyposazony nieco i tańszy..jednak wszystko wskazuje na to,zę biostar lepszy do o/c i tyle...

a biostara <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> na nforcie 570 czy innym??

Są gdzieś w necie testy o/c na tym biostarze jeżeli tak to poproszę link

Edytowane przez Sajrus-World

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak trudno pozytać 2 ostatnie strony tego trematu? wszystko jest..

a z biostara na razie jest na nf550..na nf570 ni ma ani w sklepach amnio nawet wzmianek o testach w necie...

czyli byc powinny na dniach skoro juz 550 jest wiec wiesz na co czekasz/czekamy :) jak na razie to asus pozostaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem na dniach?jak na zachodzie nie ma to u nas pewnie będzide za np miecha czy dwa i co wtedy? :P

 

poza tym jak mają być u nas takie ceny to ja nie dam 500 zyli za biostara tf 570 i wezme 550 :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem na dniach?jak na zachodzie nie ma to u nas pewnie będzide za np miecha czy dwa i co wtedy? :P

 

poza tym jak mają być u nas takie ceny to ja nie dam 500 zyli za biostara tf 570 i wezme 550 :]

przy takich cenach to ja chyba bym tego asusa za ok 380-400zl brał na nf570

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy już był jakiś odważny światowiec co sprawdzał czy to: LinkBoost, FirstPacket coś daje? bo mi to marketingiem zajeżdza (nie mowie o 6 sata - moze sa osoby ktorym to potrzebne)

Według tego co nvidia napisała na swojej stronie LinkBoost działa tylko w trybie SLI a FirstPacket to ustalanie priorytetów w wysyłaniu paczek danych przez sieć czyli zmniejszanie pingu np dla gry sieciowej.

 

A więc generalnie tymi cechami można się specjalnie nie przejmować przy zakupie płyty.

 

A tutaj znalazłem tabelke z opisem wszystkich nowych chipsetów nvidii. Może się komuś przyda :)

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Linkboost jest tylko w NF590SLI, więc nie mamy o czym rozmawiać. ;-)

2.W tej tabelce co podał rafa, albo w chipie jest błąd. Bo wedługchipa nf550 nie ma First Packet, a w tabelce rafy pisze, że ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na stronie nvidia macie wszystkie chipy, wszystkie technologie i tabelki (no i po polsku)

 

własnie testuje asrocka

pierwsze co mnie zraziło to to ze format musiałem robic (tak czy owak musiałbym do testów ale nie pasuje mi to że MUSZE.

kolejny problem to instalacja windy - potrzeba dodatkowych sterowników a pudle dyskietki nie ma. kombinowałem chyba poł godziny zanim wyczytałem w instrukcji (a jednak sie czasem przydaje) ze dyskietke ze sterownikami trzeba sobie zrobić samemu :/

 

teraz jade na htt 300 i jest stabilnie ale przy 330 zwiecha w czasie ładowania windowsa. szkoda ze asrock nie dorzuca żadnego softu (przydała by sie mozliwosc oc z pod windowsa (ale damy rade))

 

no cóż - wgrywam najnwszy bios i zobaczymy co to będzie

 

EDIT

 

HTT 330 a on jeszcze dycha ;)

 

EDIT 2

 

Dołączona grafika

Edytowane przez MILANS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

Milans na jakim biosie?

aha nie trzeba żadnej dyskietki ani nic żeby windoze zainstalować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzisz - a u mnie wołało - win xp SP2 (sytuacja podobna jak w abicie NF7 S

 

właśnie leci spi 32 przy 390 MHz. 400 MHz juz niestabilne. (no i nie ma problemów z dżwiękiem). Bios 1.20 ze strony asrocka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

moze jak wyjdzie jeszcze jakis nowy to do 400 pociagnie :)

 

wiec to AM2 to nie taka 'wielka' pomylka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

htt niezłe ale płyta ma kilka wad

max V CPU: 1.4V

brak regulacji napięcia pamięci

ciut skaczace napięcia

strasznie gorący chipset (koncówki żeberek radaitora aluminiowego o wysokosci 3-4 cm mają ponad 60*C - strach pomyślec ile ma sam chip ;) )

 

400 juz nie pociagne - przynajmniej nie na tym biosie. (a nie chce mi sie bawić w 5 mhz ;) )

 

jak chcecie sie czegos jeszcze dowiedziec to szybko bo zaraz montuje MSI K9N Platinum

Edytowane przez MILANS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

też mam widnowsa z sp2, t trzeba było wyłączyć raid w biosie z tego co pamietam

u mnie na chipset wieje arctic, bo masz racje gorący

aha a zmieniałes napiecie dla chipsetu i tego czegos co jest powyzej jego w biosie? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

zobacz jakia jest max 'przepustowosc' hypertransport (nie wiem jak to wytlumaczyc) no ile max wyjdzie wynik 'x razy htt' :lol: rozumiesz?

 

'''cos mi sie teraz juz na maxa pokrecilo :lol2:

Edytowane przez rafifeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...