Skocz do zawartości
letrev

Nowości Am2 / Am2+

Rekomendowane odpowiedzi

A moim zdaniem AMD powinno wymyslec cos takiego jak Dwurdeniowy Sempron :D:D Ludzie na pewno by sie na to zucili a AMD by zarobilo ;] Chociaz z drogiej strony nikt nie kupowal by wtedy Jednordzeniowych Athlonow :P

Patrzcie pisalem o tym z 2 miechy temu i spelnilo sie :D :D ale dostaniemy to dopiero za rok :P

Sempron x2 :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a beda kompatybilne z terazniejszymi plytami glownymi? :) a dokladniej z ASROCK XLI-sata2? :)

I czy wogole procesory w 65nm i k8l beda kompatybilne z plytami glownymi pod AM2 ktore teraz sa? :)

Edytowane przez tsgs2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a beda kompatybilne z terazniejszymi plytami glownymi? :) a dokladniej z ASROCK XLI-sata2? :)

I czy wogole procesory w 65nm i k8l beda kompatybilne z plytami glownymi pod AM2 ktore teraz sa? :)

A czy jak się skończy kadencja Kaczyńskiego to Lepper zostanie prezydentem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest napisane o procesorach na AM3 a AM3 to nie koniecznie musi być w każdym przypadku K8L... Przynajmniej tak mi sie wydaje, może jestem w błędzie...

 

...myślenie nie boli.

Napewno? :blink: Ja kiedyś stojąc w kolejce w jakimś supermarkecie słyszałem jak jeden dresik mówił do drugiego "ty, co ja bede teraz liczył ile ci jestem winien, mysiałbym pomyśleć" na co mu drugi odpowiedział: "no, a myślenie boli a czasem nawet szczypie w oczy" :P Więc ja nie wiem jak to dokladnie jest z tym myśleniem :P Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hary

 

AM3? to jest temat o AM2 ;) Jeżeli chodzi o news na temat semprona to jest napisane Am2 albo ja już źle widze.

A wiadomo czy K8L będą na AM2 czy na AM3? Też nie... AM3 ma być kompatybilne w tył, ale nigdy nie wiadomo. Pożyjemy zobaczymy...

 

 

Historia z dresami to No FaKe ;)?

100% real... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wreszcie doczekaliśmy się jakiejś lepszej płyty głównej na AM2 a mianowicie DFI LanParty UT nF590 SLI-M2R/G. ciekawe czy bedzie tak udana jak na 939 :lol:

Było na poprzedniej stronie! Ehhh...

Czy będzie tak samo dobra ja DFI LP na 939?? Się zobaczy ;) Ja tam bym wolał żeby była tak dobra jak DFI LP na s754 ;)

 

Ogolnie płytka wygląda fajnie, 5 faz zasilania CPU, szeroki zakres napiec CPU/MEM... ale nigdy nie wiadomo :P

 

Tylko cena zapewne będzie troszke wysoka jak to LP...

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co mnie najbardziej wkurza w nowej płycie DFI? Chłodzenie! Inny radiator, ale łudząco podobny wentylatorek :mur: Jakby Dfi nie mogło zrobić porządnego chłodzenia. A tak w ogóle i tak bym je zmienił....

Edytowane przez Black_war

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogli to rozwiązać tak jak chociazby asus. niby pasywne chłodzenie przeszkadza w OC ale każdy ocer wie ze w tekiej sytuacji trzeba walnąc jakis wentylek i jest cacy ;)

 

chociaż Foxconn w swoim flagowym produkcie tez stosuje aktywne chłodzenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale DFI ma Magnetic Levitated Fan :lol: :lol: :lol:

 

Swoja droga na Memki napiecie 3V jest dosc ciekawa opcja, o tyle niecale 1.9V na CPU to troche malawo :P (w porownaniu do Vdimm :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do chlodzenia na nowym dfi am2 - cytat z dfi-street wypowiedzi Happy_Games (dawniej Angry_Games)

"

Originally Posted by WoL-Shiver

- tell your boys at dfi, that we want heatpipe. although, yes, those wit Lian li's might have a hard time, i dont see why every other manufacturer would stick copper heatpipe solutions, and we get the PoS magnet bearing fan.

but, i guess i;d obviously give that up for dfis performance :P

nope

 

never again will I tell DFI anything of this sort because as soon as they change over to a heatpipe, 50% of you will be up in arms screaming about it ain't good enough, it sux compared to the Evercool, it sux compared to this, you hate it, it won't allow you to do this or that, etc.

 

I have told DFI to just go back to basic sink and let everyone mod the board how they want because in the end, that is exactly what most of us do anyway."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KURCZAK napisz gdzie i za ile kupiłes swoją płytę

 

MILANS --- czy warto brać tego ASUS-a M2N-E /chodzi mi o oc antka 3000 == bo nie widzialem zebys go testowal na takim procku

 

A jeszcze mnie coś ciekawi --- co do płyty TEJ Z XLI -- tego MUTANTA :)

 

to dlaczego on ma HTT 390 A MULTIPLER 5 A WYNIK CORE SPEED 1950,2 -- jak się to ma do płyty MSI K9N NEO-F na której ci wyszło

HTT 300,3 MULTIPLER 9,0X CORE SPEED 2702,8

 

 

BO TAKIE CHYBA MIAŁES WYNIKI MILANS PRZY OC TYCH PŁYT

 

a potem piszesz , ze ta z XLI leprza -- więc nie jarzę dlaczego leprza skoro ma mniejsze core speed

 

 

aha i dlaczego miałeś sli ustawione wtedy przy oc na nf 550 na x 8

Edytowane przez XWOJCIECHX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@XWOJCIECHX - bo core speed odnosi sie tylko do procesora. a htt do plyty, procesor np. moze robic i 5000MHz (przyklad) a jesli plyta robi htt max 300 to w przypadku athlona 3000+ byloby to 2700MHz, natomiast jesli plyta wytrzymuje 390MHz na htt to byloby odpowiednio 9x390=3510MHz. Htt to czestotliwosc zewnetrzna procesora, a core speed to wewnetrzna. Plycie glownej jest wszystko jedno czy jest 9x200 czy 1000x200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie a wiec core clock w wypadku am2 athlona 3000+ nie ma znaczenia czy jest 2000 , 3000 czy 5000 ???

 

bo NIE JARZĘ amd i tego htt wogule

Nie ma znaczenia DLA MOBO jeżeli zmieniasz MNOŻNIK W GÓRE (powiedzmy z 8 na 9) a MHZ Ci rosną

Jeżeli zaś zwiększach HTT (Powiedzmy z 200 na 250 przy mnożniku 9) rosną Ci MHZ NA PROCKU O 425 i bardziej obciąza to MoBo bo zwiększasz SZYNE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak przy okazji... testowałem ostanip 2 płytki MSI z serii platinum (jedna ati , druga nvidia). obie maja podobne objawy. potrafią stabinie pracowac przy 340 mhz a nie zbootowac się przy 250 mhz. BIOS ? co o tym myslicie?

 

poza tym przyglądałem się dzis chipsetowi 570U. ma on kilka niezmostkowanych połaczen - tak jak NF 4 ultra. kto wie? moze po zamalowaniu ich lakierem można by przerobić chip na nf 570 SLI ? ( jak dorwe jakies mobo na tym chipsecie to ofoce i sprawdze czym się różnią)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak przy okazji... testowałem ostanip 2 płytki MSI z serii platinum (jedna ati , druga nvidia). obie maja podobne objawy. potrafią stabinie pracowac przy 340 mhz a nie zbootowac się przy 250 mhz. BIOS ? co o tym myslicie?

 

poza tym przyglądałem się dzis chipsetowi 570U. ma on kilka niezmostkowanych połaczen - tak jak NF 4 ultra. kto wie? moze po zamalowaniu ich lakierem można by przerobić chip na nf 570 SLI ? ( jak dorwe jakies mobo na tym chipsecie to ofoce i sprawdze czym się różnią)

http://www.hkepc.com/hwdb/550570sli-1.htm :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...