Skocz do zawartości
letrev

Nowości Am2 / Am2+

Rekomendowane odpowiedzi

iiii jak tam pierwsze testy :unsure: :?: :!:

Zapraszam do topicu o DFI ;)

 

Lipa ten bios dalej jest tak jak było może czujniki tylko troche lepiej wydaje mi się.Pamięci na 1t nie chodzą mi dalej i jak podkręce to czasem komp sie zawiesza po restarcie szlak by to trafił chyba sprzedam ją i biore dfi.

 

Dobrze zrobisz :P Jak narazie to jedyna sensowna mobo pod AM2.

 

BTW: Co myślicie o tym, aby załozyć temat o Athlonach 64 na AM2? W temacie o a64 venice powstałby zamęt, a taki temat będzie potrzebny, bo coraz wiecej ludzi przesiada się na AM2 ;)

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do topicu o DFI ;)

Dobrze zrobisz :P Jak narazie to jedyna sensowna mobo pod AM2.

 

BTW: Co myślicie o tym, aby załozyć temat o Athlonach 64 na AM2? W temacie o a64 venice powstałby zamęt, a taki temat będzie potrzebny, bo coraz wiecej ludzi przesiada się na AM2 ;)

Kurcze jest jeden problem moja grafa jest z evercoolem i nachodzi na chipset a tu jest wiatraczek i troche wyższe jest chłodzenie niż m2n-e.Mógłbyś zmierzyć ile ma wysokości wiatraczek z radiatorem?Tak wogóle ten bios jest oficjalny bo na stronie nic nie ma asusa szukałem już. Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jest jeden problem moja grafa jest z evercoolem i nachodzi na chipset a tu jest wiatraczek i troche wyższe jest chłodzenie niż m2n-e.Mógłbyś zmierzyć ile ma wysokości wiatraczek z radiatorem?Tak wogóle ten bios jest oficjalny bo na stronie nic nie ma asusa szukałem już.

Ok zmierze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do topicu o DFI ;)

Dobrze zrobisz :P Jak narazie to jedyna sensowna mobo pod AM2.

 

BTW: Co myślicie o tym, aby załozyć temat o Athlonach 64 na AM2? W temacie o a64 venice powstałby zamęt, a taki temat będzie potrzebny, bo coraz wiecej ludzi przesiada się na AM2 ;)

Raczej mało mnie to obchodzi, ale sam pomysł jest dobry. Porządek na forum musi być. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...2500mhz default napięcie chodził prime 2h stabilnie ale po restartach płyta czasem nie wstaje...

A na benchmark.pl takie zdanie figuruje: "A w testach mamy już rewelacyjną płytę Asus M2N-E" :lol: :ploom:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie...

 

jakie są różnice międzu AsRockiem a MSI na chipsecie ULI(nvidia)? MSI kosztuje 280 zł ale czy jej cena jest adekwatna do możliwosci (w porównaniu do takiego asrocka)

 

yeah - udało mi sie załatwić do zabawy asusa RoG. zobaczymy co jest warte te cacko ;) (tylko muszą mi przysłać go ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malkovich

Hmm... cytat z innego forum:

Chciałbym zwami podzielić sie ku przestrodze moimi bojami

 

Podzespoły o których mowa to:

 

A64 X3800

Asus M2N-E

2x512 DDR667 Patriot LLK

 

 

Tak wiec po złożeniu wszystkiego do kupy , wziąłem sie za instalacje Windowsa.

Jakie było moje zdziwienie, jak tóż po włozeniu płytki do napedu wyskoczył bład nr 4.

Streszczajac ten błąd pojawił się jeszcze z milion razy ,pokazując co chwile rózne przyczyny.Tak sobie walczyłem do około 23(od około 15), próbując puszczać z innymi taimingami,i częstotliwością, oraz mieszając kościmi raz tak raz tak..Niestety poddałem sie.Odpocząłem godizinke i dawaj dalej.

UDAŁO SIE!!!! Zainstalowałem windowsa na jednej kości pamięci zmniejszając częstotliwość z 667 na 533 i ustawiając taimini na 5-5-5-15 :!: :evil:

 

No [ciach!]..pomyslałem i poszedłem spać. :mrgreen:

 

Raniutko jedziemy dalej.Próba zamontowania drugiej kości i piszczenia go na SPD czyli 667 4-4-4-12.Zwała nie chodzi, no to na DDR533 5-5-5-15.YEAH!!! Poszło mam !GB w dualu.Pamięci które mają hulać na 667Mhz nie idą.Zabawa z taimingami i nic.

 

A teraz najlepsze.

 

Postanowiłem je puścić na DDR800 4-4-4-12 i jest winda sie załadowała co nie miało miejsca przy DDR667 :idea: :?:

 

Po przeczytaniu miliarda wątków na róznych forach, gdzie ludzie mają takie same jaja z pamięciami nie pozostaj chyba nic innego niż czekanie na lepsze biosy.

 

Na tą chwile padaka jak nic.

Wiec jak widac i na def są problemy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale większość płyt AM2 ma kłopot ze współpracą z DDR2 - AMD podaje listę przetestowanych pamięci (w topicu o MSI K9N dałem linka, możesz sobie ściągnąć), producenci płyt głównych także podają pamięci testowane ze sprzętem. Kłopotem są niedopracowane BIOSY, bo na wzorcowej płycie NVIDII nie było żadnych kłopotów z żadnymi pamięciami DDR2 (info czytałem na forum.msi.com.tw - teraz niestety linka nie pamiętam, ale można go znaleźć przeglądając wątki o kłopotach z płytami K9N Neo/Platinum/SLI Platinum). Także pozostaje czekać na sprawne BIOSY.

 

@MILANS

 

NA tym MSI na ULI1697 na hardwarezone wyciągnęli 265 http://www.hardwarezone.com/articles/view....d=6&id=1975

 

Na xtremesystems 295 http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=106072 ale autor testu zapowiedział extreme tweaking w późniejszym czasie. Śledź wątek.

 

W ogóle na subforum o AMD na XTremeSystems http://www.xtremesystems.org/forums/forumdisplay.php?f=58 można się wiele ciekawych informacji dowiedzieć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co mnie tchnelo, ale cos mnie pociaga do MSI. No wlasnie, mialby ktos mozliwosc przetestowania plytki K9NU Neo-V?

Oparta jest na sprawdzonym chipsecie ULi M1697 (tu pod marka nVidii). Zacheca mozliwosc zmiany napiec (zwlasza memek do 2.20V):

# FSB Settings: 200MHz to 350MHz

# PCIe Frequency: 100MHz to 200MHz

# RAM Frequency: DDR2-400, DDR2-533, DDR2-667, DDR2-800

# CPU Voltage Settings: 0.800V to 1.400V (in 0.025V steps)

# Memory Voltage Settings: 1.80V to 2.20V (in 0.05V steps)

# Chipset Voltage Settings: 2.10V to 2.32V (in 0.07V steps)

# Multiplier Selection: Yes (unlocked CPUs only)

Jakby ktos mial mozliwosc przetestowania tej mobo byloby milo. Mozna ja zakupic w Apollo :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co mnie tchnelo, ale cos mnie pociaga do MSI. No wlasnie, mialby ktos mozliwosc przetestowania plytki K9NU Neo-V?

Oparta jest na sprawdzonym chipsecie ULi M1697 (tu pod marka nVidii). Zacheca mozliwosc zmiany napiec (zwlasza memek do 2.20V):

# FSB Settings: 200MHz to 350MHz

# PCIe Frequency: 100MHz to 200MHz

# RAM Frequency: DDR2-400, DDR2-533, DDR2-667, DDR2-800

# CPU Voltage Settings: 0.800V to 1.400V (in 0.025V steps)

# Memory Voltage Settings: 1.80V to 2.20V (in 0.05V steps)

# Chipset Voltage Settings: 2.10V to 2.32V (in 0.07V steps)

# Multiplier Selection: Yes (unlocked CPUs only)

Jakby ktos mial mozliwosc przetestowania tej mobo byloby milo. Mozna ja zakupic w Apollo :D.

W temacie o płytach MSI jest jej test. Moim zdaniem lepiej dołozyc troche do DFI i mieć pewność na 100%, że będzie mozna dobrze pokręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam małe pytanie do posiadaczy Athlonów nonEE na AM2: Jaki vcore defaultowo mają Wasze procki?

1,35V

Nie wiem co mnie tchnelo, ale cos mnie pociaga do MSI. No wlasnie, mialby ktos mozliwosc przetestowania plytki K9NU Neo-V?

ja mam na aukcji te płytyki wystawione (swoją drogą taniej niż w apollo). Jak ktoś się skusi i bede miał ją w moich łapkach to moze na szybko przelecę. Też jestem ciekaw co ta płytka potrafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Faktycznie o Abita jest trdudno z dostępnością w Polsce, jak narazie jest wersja KN9 SLI w cenie od 491-560 zależy w jakich sklepach.Natomiast z testami tej płyty jest niewiele art i testów.

Tutaj trochę jest

Abit KN9 SLI - VR-ZONE

 

i tutaj

 

Abit KN9 SLI - Hexus.Net

 

Ogólnie tez się przymierzam do Abita ale jak narazie czekam, też już psioczą na tę MOBO w USA

 

ABIt - USA-FORUM Także daje do myślenia jak narazie ale ogólnie rzec biorąc z wszystkimi płytkami na AM2 sa jakies problemos :) nowe biosy lub rewizje płyt zapewne zniwelują te problemy.

 

Pozdro

Edytowane przez Desti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Faktycznie o Abita jest trdudno z dostępnością w Polsce, jak narazie jest wersja KN9 SLI w cenie od 491-560 zależy w jakich sklepach.Natomiast z testami tej płyty jest niewiele art i testów.

Tutaj trochę jest

Abit KN9 SLI - VR-ZONE

 

i tutaj

 

Abit KN9 SLI - Hexus.Net

 

Ogólnie tez się przymierzam do Abita ale jak narazie czekam, też już psioczą na tę MOBO w USA

 

ABIt - USA-FORUM Także daje do myślenia jak narazie ale ogólnie rzec biorąc z wszystkimi płytkami na AM2 sa jakies problemos :) nowe biosy lub rewizje płyt zapewne zniwelują te problemy.

 

Pozdro

tnx,

watek z forum usa mam na bierząco na tapecie ;-) hehe jak tylko pewne problemy rozwiązą to kupie to mobo moze ;-), ale jak zwykle to norma u abita pierwsze biosy i problemy - w nowszych zawsze cos poprawia ;-).

w sumie wersja ultra tego abita by mnie interesowała ;-) bo sli mi nie jest potrzebne - choć sadze ze ta ultra bedzie w tej samej cenie co sli no mzoe kapke tansza bo w sumie to to samo poza sli i wieksza iloscia portów usb w tej ultra ?

I czy w wersji bez sli czyli ultra jest wtyczka zasilania koło portu pcix ? czy w wersji sli musi być tam zasilanie zawsze ?? czy tylko jak mamy 2 grafy wie ktoś coś ?

 

jak mnie nacisnie to kupię w ciemno to mobo i bede beta testerem ;-) hehe

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I czy w wersji bez sli czyli ultra jest wtyczka zasilania koło portu pcix ? czy w wersji sli musi być tam zasilanie zawsze ?? czy tylko jak mamy 2 grafy wie ktoś coś ?

Tu masz wszelkie info na temat w pdf :)

ABIt KN9 Series

 

 

jak mnie nacisnie to kupię w ciemno to mobo i bede beta testerem ;-) hehe

Taaa dobrze jakby ktoś to w końcu nareszcie sprawdził, ja moge być drugim betatesterem ale Ty pierwszy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skacze po różnych tematach...

 

Chłopaki, siedze od piątku nad forum, portalami i sklepami netowymi. I tak jak w piątek wydawało mi się, że chociaż trochę wiem o co chodzi.. tak dzisiaj jestem totalnie głupi.

 

Proszę pomóżcie mi w wyborze płyty i ramu. No i właściwie procka też ;>

 

Generalnie wolałbym AM2 jako, że jest to nowsza platforma. Nowszy chipset, ddr2 itd. Jako, że kompa nie zmieniam zbyt często wolałbym coś nowszego. Ale czytając wypowiedzi na temat AM2 okazuje sie ze to jakiś niewypał. Jednemu pamiątki 800mhz idą max 533.. inni nie mogą zainstalować windowsa itd. Stąd moje pytania.

 

1) Czy na dzień dzisiejszy AM2 oferuje cokolwiek więcej niż 939

2) Czy nowe procesory bedą wychodzić zarówno na 939 jak i AM2 czy tylko na razie są identyczne na jeden i drugi socket a za pare miechów tylko AM2?

3) Wreszcie gdybym sie zdecydował na jeden czy drugi cosket to jaką płyte wybrać? Poprawcie mnie proszę i wytłumaczcie coś...

 

A i SLI mnie nie interesuje. Chłodzenie mam wodne więc nie chciałbym to wykożystać....

 

AM2:

- Asus M2N-E nForce 570 Ultra - dobra cena... opinie różne

- Abit KN9 SLI - nowość na rynku... z doświadczenia wiem (mam teraz nf7s rev2), że abit na początku kuleje ze wszystkim.. i zmiana biosu nie pomaga.. dopiero fizycznie rev2 ;>

- Gigabyte GA-M57SLI-S4 - nie mam przekonania do gigabyta... ale może o czymś nie wiem? ;>

 

Więcej płyt na AM2 nie znalazłem sensownych. Jakieś propozycje?

 

Teraz 939... z opini userów i ich podpisów widzę, że dominuje DFI LanParty UT nF4 Ultra-D oraz Asusy ale nie łapie sie w nich wogóle...

 

Co wybrać? Jaki socket? Myślałem jeszcze nad conroe ale w płytach intela to sie wogole nie czaje...

 

A i czy dla ddr2 nie warto wejść w AM2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skacze po różnych tematach...

 

Chłopaki, siedze od piątku nad forum, portalami i sklepami netowymi. I tak jak w piątek wydawało mi się, że chociaż trochę wiem o co chodzi.. tak dzisiaj jestem totalnie głupi.

 

Proszę pomóżcie mi w wyborze płyty i ramu. No i właściwie procka też ;>

 

Generalnie wolałbym AM2 jako, że jest to nowsza platforma. Nowszy chipset, ddr2 itd. Jako, że kompa nie zmieniam zbyt często wolałbym coś nowszego. Ale czytając wypowiedzi na temat AM2 okazuje sie ze to jakiś niewypał. Jednemu pamiątki 800mhz idą max 533.. inni nie mogą zainstalować windowsa itd. Stąd moje pytania.

 

1) Czy na dzień dzisiejszy AM2 oferuje cokolwiek więcej niż 939

2) Czy nowe procesory bedą wychodzić zarówno na 939 jak i AM2 czy tylko na razie są identyczne na jeden i drugi socket a za pare miechów tylko AM2?

3) Wreszcie gdybym sie zdecydował na jeden czy drugi cosket to jaką płyte wybrać? Poprawcie mnie proszę i wytłumaczcie coś...

 

A i SLI mnie nie interesuje. Chłodzenie mam wodne więc nie chciałbym to wykożystać....

 

AM2:

- Asus M2N-E nForce 570 Ultra - dobra cena... opinie różne

- Abit KN9 SLI - nowość na rynku... z doświadczenia wiem (mam teraz nf7s rev2), że abit na początku kuleje ze wszystkim.. i zmiana biosu nie pomaga.. dopiero fizycznie rev2 ;>

- Gigabyte GA-M57SLI-S4 - nie mam przekonania do gigabyta... ale może o czymś nie wiem? ;>

 

Więcej płyt na AM2 nie znalazłem sensownych. Jakieś propozycje?

 

Teraz 939... z opini userów i ich podpisów widzę, że dominuje DFI LanParty UT nF4 Ultra-D oraz Asusy ale nie łapie sie w nich wogóle...

 

Co wybrać? Jaki socket? Myślałem jeszcze nad conroe ale w płytach intela to sie wogole nie czaje...

 

A i czy dla ddr2 nie warto wejść w AM2?

1) Wieksza dostepnosc i wybor CPU na AM2 przykladowo niskonapieciowe i tanie X2 3600+ nadchodzi

2) Nie mozna liczyc na nowe CPU do 939

3) Mobo to raczej na sprawdzonym chipie typu nF4 lub Via K8T890 ze wzgledu na problemy z nowymi

 

RAM powinien byc 1.8 v (ja preferuje ECC 667 ze wzgledu na stabilnosc systemu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Misyo - jak musisz kupić już w niedługim czasie to uważam że lepsze jest s.939. W wydajności żadna różnica a jest masa świetnych sprawdzonych i dopracowanych płyt. Jak żadko wymieniasz sprzęt to i tak nie ma różnicy z ramem bo być może następnym razem jak będziesz wymieniał to będzie trzeba kupić DDR3?

 

Jak koniecznie chcesz AM2 to lepiej poczekaj chociaż z miesiąc lub dwa jak wyjdą nowsze BIOSY, rewizje płyt, sterownki inaczej najpewniej przez jakiś czas będziesz się męczył z problemami z nową platformą.

Jak już koniecznie teraz, to najlepsza wydaje się DFi - chociaż jest młodym dzieckiem i tak na prawde nie jest też w 100% przetestowana ale najlepiej rokuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Misyo - jak musisz kupić już w niedługim czasie to uważam że lepsze jest s.939. W wydajności żadna różnica a jest masa świetnych sprawdzonych i dopracowanych płyt. Jak żadko wymieniasz sprzęt to i tak nie ma różnicy z ramem bo być może następnym razem jak będziesz wymieniał to będzie trzeba kupić DDR3?

 

Jak koniecznie chcesz AM2 to lepiej poczekaj chociaż z miesiąc lub dwa jak wyjdą nowsze BIOSY, rewizje płyt, sterownki inaczej najpewniej przez jakiś czas będziesz się męczył z problemami z nową platformą.

Jak już koniecznie teraz, to najlepsza wydaje się DFi - chociaż jest młodym dzieckiem i tak na prawde nie jest też w 100% przetestowana ale najlepiej rokuje :)

Moim zdaniem nie ma sensu pakować się w 939, bo niedługo nie bedzie juz na to procków, pamięci ddr1 które nie beda uzywane w nowych platformach. DFI na AM2 jest tania, do tego jakis sempron czy athlon i bedzie lepiej niz na 939...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam po prostu kupca na cały mój sprzęt w bardzo dobrych warunkach... jak nie sprzedam powiedzmy jutro to ta osoba może zmienić zdanie i zostane z bartonek i radeonem 9500@8potoków... Trzeba kozystać z okazji.

 

Sprzęt wymieniam żadko mimo ze non stop kase łasuje w bloki wodne i inne [ciach!]ły. ale sam hardware zmieniałem ze 3 lata temu.

 

Z drugiej strony zastanawiam się czy nie wziąć teraz jakiegoś AM2 i taniego procka i za 2 miechy wymienie na dwujajowca... Chociaż w sumie kasa nie stanowi najważniejszego kryterium i moge go kupić jutro...

 

Kurcze strasznie ciężko sie teraz kompy kupuje... Jeszcze jakbym miał odliczoną kase co do złotówki to to by było podstawowe kryterium... ale czy dam 1000 - 1500 czy 1900 czy ile tam nie robi większego znaczenia.. byle było rozwojowe ;>

 

Wiem ze to nie ten dział.. ale conroe ma świetne opinie... czytać odpowiedni dział czy zaoszczędzić sobie czasu i pozostać na amd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze to nie ten dział.. ale conroe ma świetne opinie... czytać odpowiedni dział czy zaoszczędzić sobie czasu i pozostać na amd?

 

OT:

 

Jak masz kase na Conroe (najtanszy 700pln) + mobo (do o/c minimum 600pln) + memki to bierz conroe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...